Плетено влакно - Брейд

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Митко Кирилов »

С Дайва Екселер 2500 ловя само и изключително на морето! Не съм имал проблеми с ръжда от солената вода.
Даже още не е отваряна за смазване с грес.Смазвам с масло само лоста на масарата.Върти и работи леко като нова/ произведена е в Китай за пазара в САЩ!/.Единствено почти всяка година сменям лагера на ролката на бигела! И това след изключително натоварване от заргански риболов.Който го практикува знае за какво става въпрос.
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от stankof »

empar написа:........Третото и най-важно е начинът, по който се лови с въртележките. Ако например се "измааме" качествено по посока на течението с една пантер-мартинка 6ти номер и я прибираме бавно срещу течението, като задържаме по бързейте, то след една такава 3-4-5 минутна проводка спокойно можем да изхрвълим с чиста съвест първите 5 метра влакно. То може и да не се разплете в буквалния смисъл, но здравината му ще е жестоко компрометирана и точно на следващото мятане ще последва ударЪТ и после следват майките.....
Ей тва най-много ме притеснява,че аз мятам даже и Пантерки 12 г и то се срещу течението,не че ги ползвам много,но има дълбоки места където облавям главно с тях,но след месец някъде ще си покаже дали ще разсипат Госена #1 :roll:
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от lusienn »

И аз имам пантерки,но ми работи вирбела,
Не че се усуква конеца толкова,че да го
Изхвърлям по 5 метра на риболов.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
ТТ лови по реки
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 583
Регистриран на: Чет Окт 08, 2015 3:44 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от ТТ лови по реки »

Колега Станков,със сигурност няма да си съсипеш Госена,защото ходим и мятаме по едни и същи места,а аз както споделих съм с 08,и си изкарах сезона без никакъв проблем.Макар че една от реките за които пишеш има доста яки и дълбоки течения на места,и там прекалената употреба на въртележки не е желателна.
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от stankof »

ТТ лови по реки написа:Колега Станков,със сигурност няма да си съсипеш Госена,защото ходим и мятаме по едни и същи места,а аз както споделих съм с 08,и си изкарах сезона без никакъв проблем.Макар че една от реките за които пишеш има доста яки и дълбоки течения на места,и там прекалената употреба на въртележки не е желателна.


Е те тези Пантерки ,най-големите ги ползвам срещу течението само по дебелите места първоначално за проверка не постоянно,но миналият и този сезон вече понсблягам и на воблерите повечко,та ще видим каква ще е хавата с брейда!А с теб май не сме се срещали по реката..... :roll:
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
ТТ лови по реки
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 583
Регистриран на: Чет Окт 08, 2015 3:44 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от ТТ лови по реки »

Не,несме се срещали за съжаление.Но времето е пред нас,не се знае за напред. :D
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Д.Граховски »

certate написа:
Д.Граховски написа: Все пак много зависи и от макарата, която се ползва. Горчив опит ......
:?
Митко Кирилов написа: Повече от 5 години почти ежедневно през сезона ползвам макара daiwa exceler 2500 на бомбарда за улов на заргани/кефалови.През последните 3 години само с плетени влакна........Смятам, че опасенията ти за макарата са напразни.Това от моя опит!
:roll:

И сига....На кого да по-вярвам?! Единия доволен, другия с горчив опит! :(
Кой от двамата лови повече риба?!

Никога, не съм си позволявал Екселър, може би, защото брейда не ми е фаворит при риболова който най-често практикувам. :mrgreen:

Все още очаквам да разбера за смисала от ФЦ-то! :roll:
Тва за значимоста е ясно, ама искам да разбера дали е само това,
Горчивия ми опит не е с екселъра, а с Катана, но и двете са един клас. А флуорото го слагам срещу протриване, камъни, клони, тръстики, тук таме и миди.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
certate
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 237
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 8:29 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от certate »

Е.....То хубаво, ама питането ми за ФЦ беше в друга връСка и касаеше един по друг Ъспект на ползване!
Пише там нещо от което няма голЕм смисъл..... ник'ъФ даже..... И зат'ва..... :idea:

Все тая де! Решил си да споделиш, споделил си си! :mrgreen:
.........!
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от empar »

Ако правилно съм лазбрал въпроса на колегата certate, то моят отговор е, че цялата ФК линия е доста по-устойчива на усукване, сравнена с моно + фк или брейд + фк.
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
certate
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 237
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 8:29 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от certate »

По устойчива, на усукване :roll: .....добре....ама.. :fishing4:

А реална здравина, памет и др. не дотам положителни качества присъщи на истинския флуоркарбон, те как са с въртележките, 0,1,2....3.?!?
Реално и в сравнение с другите две алтернативи при обявен "диаметър 0.18" при ФЦ мисля че проблемите са дори в излишък :fishing8:
....................................................................

Д-ра ш се окаже прав май ..!! :oops:
.........!
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от empar »

Като памет, трудно мога да сравня с другите две, понеже обикновен монофил за основна линия не използвам при никакъв риболов от над 10 години(ловя и на фидер), а сравненията с плетено влакно по този критерии са просто неоснователни.
За разтегливостта, поради същите причини не мога да дам реална оценка. Поне за пъстърви, както споменах и преди, според мен е плюс, при риболов с по-твърда въдица. Под пъстърви визирам масово ловените у нас риби, в калибър до 40см.
Преди началото или след края на всеки риболов отпускам първите 30-40 метра влакно по течението без примамка и по този начин допълнително профилактирам евентуални проблеми. По някога и по време на самия риболов, при интензивна употреба на въртящи блесни отделям по цигара време за подобни действия
Като здравина, оплаквания за сега нямам. Ловя с 0.18, реален диаметър и реална здравина 2кг и съвсем малко, при обявени 5 либри, което си е задоволително, поне за моите нужди.
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
naskokrumov
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Вто Мар 15, 2011 2:11 pm
Местоположение: Плевен

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от naskokrumov »

Здравейте, каква е разликата м/у Gosen-W 4ply Green и Gosen DonPepe-4?
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от m65 »

naskokrumov написа:Здравейте, каква е разликата м/у Gosen-W 4ply Green и Gosen DonPepe-4?
В качеството на вложеният материал, от там и в самата оплетка, като Gosen-W 4ply в никакъв случай не може да се класифицира като некачествено влакно. Точно обратното е. За парите си е едно от най-качествените влакна.
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Troli Rapala »

empar написа:Ако правилно съм лазбрал въпроса с моно== или брейд
Истинта е,че не разбирате английски и за това не сте наясно какво е брейд или супер-брейд!Брейдове има от всички видове материали,но вие сте се ограничили доброволно само с брейдове изработени от пластмаса-РЕ линия от ПолиЕтилиен! :shock: :mrgreen: Всички китайски брейдове са изработени само от РЕ нишки,че е най-евтино! :wink: :drinkers:
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от empar »

Troli Rapala написа:...но вие сте се ограничили доброволно само с брейдове изработени от пластмаса-РЕ линия от ПолиЕтилиен! :shock: :mrgreen: Всички китайски брейдове са изработени само от РЕ нишки,че е най-евтино! :wink: :drinkers:
Точно така, ние сме се ограничили риболовно, докато ти си ограничен интелектуално!

пп.Бях забравил колко е весело човек да чете малоумните ти изказвания!
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”