Плетено влакно - Брейд

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Потребителски аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнениеот rap66 » съб яну 04, 2020 8:14 am

plamen_shopov написа:Колеги, накой има ли мнения за DUEL Hardcore X8 EGING ? ......Или пък 8 нишковите влакна на Gosen?
Просто вече не знам какво да пробвам. Ловя постоянно и във всякакви условия. Поне два пъти седмично и зимата, ако няма лед.

Дуела по добре не. Не че е лошо, допреди 3-4 г. само него ползвах, но вече рядко се предлага и затова предполагам че вече не се произвежда и това което се предлага е старо. Много съм доволен от Gosen. Особенно от това което пуснаха минслата година ASC с новия материал Izanas, запазва си качествата и след година почти всекидневен риболов. Donpepe ASC четири нишково 150 м. идва от Япония за 10 дни за 30-на лева.

Реклама

plamen_shopov
новобранец
новобранец

Мнениеот plamen_shopov » съб яну 04, 2020 8:52 am

rap66 написа:
plamen_shopov написа:Колеги, накой има ли мнения за DUEL Hardcore X8 EGING ? ......Или пък 8 нишковите влакна на Gosen?
Просто вече не знам какво да пробвам. Ловя постоянно и във всякакви условия. Поне два пъти седмично и зимата, ако няма лед.

Дуела по добре не. Не че е лошо, допреди 3-4 г. само него ползвах, но вече рядко се предлага и затова предполагам че вече не се произвежда и това което се предлага е старо. Много съм доволен от Gosen. Особенно от това което пуснаха минслата година ASC с новия материал Izanas, запазва си качествата и след година почти всекидневен риболов. Donpepe ASC четири нишково 150 м. идвффа от Япония за 10 дни за 30-на лева.
А имат ли го в 8 нишков вариант. Мисля, че имаше. Просто 4 нишковете си шумят доста и за това ги избягвам.
Предпочитам по-финни и кръгли 8 нишкови влакна.
Може да го потърся и пробвам. Отромен минус според ме е, че този модел им е мултиколор, а аз харесвам ярки цветове (оранжево) или маслено зелени влакна.

Потребителски аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко

Мнениеот m65 » съб яну 04, 2020 2:47 pm

rap66 написа:

Дуела по добре не. Не че е лошо, допреди 3-4 г. само него ползвах, но вече рядко се предлага и затова предполагам че вече не се произвежда и това което се предлага е старо. Много съм доволен от Gosen. Особенно от това което пуснаха минслата година ASC с новия материал Izanas, запазва си качествата и след година почти всекидневен риболов. Donpepe ASC четири нишково 150 м. идва от Япония за 10 дни за 30-на лева.

Ако не е някоя промоция, това няма как да стане, тъй като само доставката е около 30 лева.
Иначе аз също си пазарувам приоритетно от Япония, но само когато има безплатна доставка Примерно купувам си макара, и заедно с нея и други дреболийки.

Изображение
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек

plamen_shopov
новобранец
новобранец

Мнениеот plamen_shopov » съб яну 04, 2020 8:05 pm

Днес минах през Бургас и си взех 8 нишков Gosen Casting.
Търсех DonPepe но нямаха 8 нишково от него, а само 4 и ми препоръчаха Casting. Момчето каза, че не е по-лошо от другия модел, та реших да го пробвам.
На пръв поглед изглежда доста гладко и тънко.
Дано само не гние бързо и да не пие много вода

Потребителски аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата

Мнениеот rap66 » нед яну 05, 2020 9:06 am

m65 написа:Ако не е някоя промоция, това няма как да стане, тъй като само доставката е около 30 лева.

Вече 2 години е 40%, както и Seaguard в Plat.
Та колко била доставката :D

rakuten.co.jp
[Rakuten Ichiba] shipping has been completed
От:釣具の三平
----------------------------------------------------------------------
このメールはお客様の注文に関する大切なメールです。
お取引が完了するまで保存してください。
---------------------------------------------------------------------

Thanks your order.
Sorry to keep you waiting.

shipping has been completed.
-------------------------------
shipping method:Small Package
Tracking number:RR851679694JP
----------------------------------
Thank you very much.
--------------------------------
[送付先] RUMEN ......様
〒9010 kv.Chaik........
[商品]
【40%OFF】ゴーセン(GOSEN) PEライン ドンペペ・ACS 150m GBN01507 0.7号(13LB)   (船 ソルト)(NS2018)(4906365-175253)
価格 1296(円) x 1(個) = 1296(円) (税込、送料別)
----------------
【40%OFF】ゴーセン(GOSEN) PEライン ドンペペ・ACS 150m GBN01506 0.6号(12LB)   (船 ソルト)(NS2018)(4906365-175246)
価格 1296(円) x 1(個) = 1296(円) (税込、送料別)
送付先件数 1(件)
合計商品数 2(個)
商品価格計(税込) 2592(円)
--------------------------------
小計(税込) 2592(円)
送料(税込) 740(円)
ポイント利用 -31(円)
----------------------------------------------------------------
合計(税込) 3301(円)
----------------------------------------------------------------

We look forward to you shopping with us again in the future. Thank You

Потребителски аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко

Мнениеот m65 » нед яну 05, 2020 10:20 pm

Точно това имах предвид, и точно това написах: ако не е някаква промоция.
А от кога е така нямам идея.
Специално в Plat правят по няколко пъти в годината намаления, и се възползвам от тях редовно. И да, доставката на две влакна е около 700-800 техни пари.

Изображение

Изображение
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек

Реклама

Спартак
новобранец
новобранец

Мнениеот Спартак » пет мар 20, 2020 7:07 am

Здравейте, колеги. Започнах да събирам спининг оборудване и дойде ред на влакното. Оборудвах се с въдица 2.70 метра 10-30 и макара Заубер 3000. Ще се ползват клатушки, въртящи се блесни и воблери от брега. Насочил съм се към моделите на Lazer, заради по - ниската цена. Бихте ли ми препоръчали дебелина ? Ще търся бяла риба, щука и распер.

Ivan_nikolov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко

Мнениеот Ivan_nikolov » вт мар 24, 2020 6:53 am

Здравейте. Някой да е ползвал Mikado Nihonto Octa Braid ? Двоумя се между него и Shimano Kairiki , ако имате преки впечатления моля да споделите. Ще се използва на нашето море и от време на време по реките край Варна.
Благодаря на отговорилите.

Още от naRiba.com

Върни се в “Спинингов риболов”