Плетено влакно - Брейд

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
kukukuka
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2493
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 3:42 pm
Местоположение: Варна

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от kukukuka »

Don4o_62 написа:
kukukuka написа:1980г. като прохождащ риболовец не съм питал никой :lol: :lol: :lol: а и нямаше инфо като днес :lol: :lol: :lol:
Куки,ти много млад си бил бре :D аз 80 - та влезнах дихател войник а преди това имах 1 тон риба зад мен :D :lol: по време войниклъка за 1,5 г. много и големи мряни ловях в една девствена река на границата :wink: ,ама щото там служех и аз я пазех :lol:
аз влязох 88 :lol: :lol: :lol: голем глад беше, беряхме гъби и ич не ни дремеше че бяха забранили :lol: :lol: :lol: ма..им въшкарници :lol: :lol: :lol: баня 1 път в седмицата. искам да видя сегашните лигльовци да се ръчкат в банята :lol: :lol: :lol:
"Ако в крайна сметка се окажете със скучен, нещастен живот, защото сте слушали майка си, баща си, учителя си, свещеника или някой тип по телевизията, който ви казва как да вършите нещата, то вие си го заслужавате"
Mefo
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Съб Ное 23, 2013 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Mefo »

bobopeli написа:
Ако искаш качи някоя снимка на шпулата. ...
Изображение
Ето я. Каквото е останало след вчера. Благодаря за съветите и пожеланието, bobopeli !

kukukuka, накиснах и пренавих конеца. Мерси, че ме подсети!
Наслука, колеги!
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Павел Иванов »

Съдейки по снимката при тази макара лечение няма , единственият начин да я ползваш с брейд е да слагаш много дебел такъв , от тия по Данчовата номерация като пълниш шпулата преко сили до средата , или да ползваш тая макара само с монофил на плувка или леко дъно .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от bobopeli »

Mefo написа:Ето я.........
Макарето наистина навива много лошо, и от там идват основно проблемите.
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
gamon
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 12:57 pm
Местоположение: ЯМБОЛ

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от gamon »

Бих препоръчал на колегата, а и не само на него използването на спрей за плетени влакна. Определено увеличава дистанцията, намаля вероятността от "бради" и шума при навиване, особено когато се ползват влакна с по-ниско качество.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Don4o_62 »

Няма се плашиш,нищо и няма на макарата и аз имам същата и що риба е изкарала.....малко се е поочукала :D ,но още работи,трябва да има плитка метална шпула,ако да,навиваш 0,6 конец 100 м. не повече, да видим дали ще прави бради,но търси тъмнозелено :wink: ,мани го тоя морковен цвят,рибата вече е много мнителна пък и оредя,ето ти моята,същата макара :D никога не ми е правил бради тоя конец,през 10 м. сменя цвета което много помага относно терена вътре, ползвал съм и микро глави с малки ларви без проблем,ще се научиш с времето и тогава ще мислиш за нещо по скъпо и качествено :D
Photo-1200.jpg
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Mefo
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Съб Ное 23, 2013 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Mefo »

Благодаря, gamon и Don4o_62
И това ще опитам. Със сигурност.
Ще се правят опити. Ясно е.
И че ще се взема и друга макара е ясно. Пуста краста. :)
Скоро след закупуване на пръчката, спомената в началото на темата ми подариха още две, та има накъде да се развиваме.
Наслука, колеги!
Бъдете здрави!
Mefo
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Съб Ное 23, 2013 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Mefo »

bobopeli , Павел Иванов, мерси за категоричното мнение.
Като за финал по проблема ми:
Заприходени: Ryobi Drex 3000 с конец BasicPE,upgrade 8x / 0,8 маркиран на всеки 10м с друг цвят. Напълни около 1/2 от шпулата с лека подложка от монофил.
Тествани днес, въпреки вятъра. Повече от доволен и никакви проблеми.
Опитите със старата продължават по съветите и на останалите колеги, опитали да помогнат.
Благодаря на всички!
Аватар
Румбата
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 876
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 1:34 pm
Местоположение: Бяла Слатина - Румен Хлебарски

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Румбата »

Заприходени: Ryobi Drex 3000 с конец BasicPE,upgrade 8x / 0,8 маркиран на всеки 10м с друг цвят. Напълни около 1/2 от шпулата с лека подложка от монофил.
Тествани днес, въпреки вятъра. Повече от доволен и ...

Здравей колега ! С риск да кажа нещо , което е написано някъде напред в темата - бих препоръчал да слезеш на размер на макарата 1500 - 2000 максимум . Това важи и за реален размер на влакното - 0.6 .

П.П. Отдавна не съм влизал и писал , бях забравил този кеф . Привет на старите муцуни !
Търсете рибата , не чакайте нейното благоволение !!!
Аватар
mikluho
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Мар 26, 2023 11:08 am
Местоположение: Вакарел

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от mikluho »

Don4o_62 написа: Нед Ное 14, 2021 5:30 pm ...........,ще се научиш с времето и тогава ще мислиш за нещо по скъпо и качествено :D
Точно така е!
И аз имах доста ядове преди време с тия навиваници на евтини конци и секво.
Сега за леките спининги /до 5-7гр./ мотая половината от шпулата от "оня оранжевия" за подложка, и после скъпотията.
Имам една "мекица" 0,5-5 гр., та с нея по реките не съм развивал повече от 30-40 метра.
Като намалее, увеличавам подложката.
Или след известно време го въртя на обратно, това от към примамките отива към подложката.
Сега ще пробвам и разни там мазила за смазване на конци, предполагам че има ефект от към кастинг и запазване на конеца.
На макарите за грамажните въдици не слагам подложки, само ако не пълни шпулата, тогава.
Не съм се ровил много да чета кое е правилно и кое не, но по грешките ще ме познаете. :wink:
А фалове колкото щеш :lol:
Април разцепих върха на една Daiwa EXCELER TROLLING INTERLINE!
Кофти влакно, ползване не по предназначение, абе как си трябва!
Аватар
mikluho
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Мар 26, 2023 11:08 am
Местоположение: Вакарел

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от mikluho »

Ето една намотана от мен макара.
Подложка монофил и 100 метра BRAID X8 / 0.06мм / 4кг /PE#0.6
Задължително си прехвърлям лепенка с модела на държача.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”