Плетено влакно - Брейд

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
ТТ лови по реки
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 583
Регистриран на: Чет Окт 08, 2015 3:44 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от ТТ лови по реки »

Вземи си на Госен,ПауарПро,или Варивас,в размер по японската номерация-1,или 1,2 ако има големи щуки и закачки там където ловиш.
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от ivanst »

Може ли препоръка за плетено влакно за лайт спининга /2м и 2-10гр акция/ .Ползва се основно за улов по реки ... пъстърви кленове.Интересува ме не толкова марката а диаметъра.До сега бях с монофил.
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
ТТ лови по реки
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 583
Регистриран на: Чет Окт 08, 2015 3:44 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от ТТ лови по реки »

Аз ползвам №1 ,но ако не ползваш интензивно блесни,а повече разчиташ на воблери,спокойно можеш да навиеш и по-тънко.Пръчката ми е с тест 3-7гр.,ползвам я само и единствено по реки.
Аватар
batvanko1
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 383
Регистриран на: Пон Яну 07, 2013 10:26 pm
Местоположение: Плевен

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от batvanko1 »

Пробвай с Нанофил на Бъркли 0,08 или 0,10. Аз лично ползвам 0,06 с пръчка 2,10м. 1-7гр. постигат се много добри дистанции с леките примамки 3-4гр. здраво е, минус е че не е много здраво на възел, само определени възли вършат работа.
Рибата винаги е била активна или вчера или днес, но на друго място.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Vid »

batvanko1 написа:Пробвай с Нанофил на Бъркли 0,08 или 0,10. Аз лично ползвам 0,06 с пръчка 2,10м. 1-7гр. постигат се много добри дистанции с леките примамки 3-4гр. здраво е, минус е че не е много здраво на възел, само определени възли вършат работа.
Още 2-ва минуса - има памет и плава по повърхността на водата. Инак, като диаметър и не-разтегливост е добро, но за те пари, смятам че не си струва..
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Мъро
новобранец
новобранец
Мнения: 77
Регистриран на: Чет Юни 23, 2011 2:00 am

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Мъро »

Trabucco DYNA TEX X8 EXTREME PRO. Някой ползвал ли е това влакно.
fischer
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 12:41 pm

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от fischer »

ivanst написа:Може ли препоръка за плетено влакно за лайт спининга /2м и 2-10гр акция/ .Ползва се основно за улов по реки ... пъстърви кленове.Интересува ме не толкова марката а диаметъра.До сега бях с монофил.
Виж това в размери #0.4 или #0,6, ако използваш повече блесни може да качиш малко размера.
Please prastise Catch - Photo - Release.
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от maranzika »

fischer написа:
ivanst написа:Може ли препоръка за плетено влакно за лайт спининга /2м и 2-10гр акция/ .Ползва се основно за улов по реки ... пъстърви кленове.Интересува ме не толкова марката а диаметъра.До сега бях с монофил.
Виж това в размери #0.4 или #0,6, ако използваш повече блесни може да качиш малко размера.
Взех си точно това от Ebay в размер 0,6....Ами отврат..Имам скъсани няколко примамки при замятане,имам 4-5 късания при засечка и отделно на това при закачка при най-лекият напън се късаше където му падне..Та за 10-тина риболова отиде половината шпула..Повече никога не бих си взел такова влакно.Явно има пратки ментета или пък стари влакна.Не знам,но това не ми се беше случвалои когато ловях с монофил.
Petur60
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 232
Регистриран на: Пет Ное 26, 2010 5:14 pm
Местоположение: Варна

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Petur60 »

Едва ли има смисъл от дискусии на тема "4-жилни влакна" - отживяли са времето си.
Не че парметрите им са подвеждащи - определно не са.
Понастоящем услията на производителите са насочени към конкуренцията при 8-жилните и други перспеквни разработки.
Затова и не смятам, че възможни и вероятни подобрения ще са насочени към 4-жилните влакна, а не към други по-перспективни продукти, които производителите предлагат на пазара.
Ivan_nikolov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Съб Окт 02, 2010 12:10 pm
Местоположение: Белослав , обл. Варна

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Ivan_nikolov »

Здравейте колеги някой ползвал ли е Daiwa J-braid Multi x8 . Отговаря ли диаметъра поне малко от малко и теста дали се доближава до истината ? :)
gergi762
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 741
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 6:16 pm
Местоположение: Плевен

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от gergi762 »

Ivan_nikolov написа:Здравейте колеги някой ползвал ли е Daiwa J-braid Multi x8 . Отговаря ли диаметъра поне малко от малко и теста дали се доближава до истината ? :)
Ползвам го и съм доволен от него.Няма влакно което да отговаря и на двата показателя посочени на опаковката,на това диаметъра е много близо до обявения,а здравината задоволителна.За цената си е добро.
Остави само стъпки
Ivan_nikolov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Съб Окт 02, 2010 12:10 pm
Местоположение: Белослав , обл. Варна

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Ivan_nikolov »

Благодаря за отговора :) , значи ще заприходя една ролка , Наслука живи и здрави :)
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Troli Rapala »

Ivan_nikolov написа:Здравейте колеги някой ползвал ли е Daiwa J-braid Multi x8 . Отговаря ли диаметъра поне малко от малко и теста дали се доближава до истината ? :)
Пълен боклук за 15лв. :mrgreen: В момента плетеняк N 1 за Спининг е Суфикс-Нанобрейд!Всички япончета са за кофата пред него! :wink: :mrgreen: :drinkers:
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14909
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Павел Иванов »

Саше , па си пропущил да си пийнеш хапчетата и хротуваш несвързаности :lol:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Troli Rapala »

Павел Иванов написа:Саше , па си пропущил да си пийнеш хапчетата и хротуваш несвързаности :lol:
Къде сбърках,Мосю? :roll: Малко грубичко се изразих,но инак от брейда в бялата кутишка на Дайва всички се оплакват,пък данните на Нанобрейда са изключително интересни! :drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”