Плетено влакно - Брейд

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от rap66 »

Както "Еко" в името на автогумите, така и "Нано" в името на брейда ми светват червената лампичка :wink: От досега с тази технология (Duel Armored, Berkley NanoFil ) имам само негативни спомени.
Мартин Ангелов
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Фев 26, 2014 8:23 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Мартин Ангелов »

Здравейте, каква марка и размер плетено влакно бихте ми препоръчали за въдица Filstar Jig Master 2.24 М - 5-21гр. и макара Ryobi Zauber. Ще се използва за джиг риболов на костур от бряг.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14909
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Павел Иванов »

Някое от тези в размер 1 :

http://fishingzone.bg/unitika-eging-sup ... 150-m.html

http://spinningfish.bg/catalogue/produc ... y-pe4-120m

Ще ти сварши работа .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Мартин Ангелов
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Фев 26, 2014 8:23 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Мартин Ангелов »

Много ти благодаря .
Мъро
новобранец
новобранец
Мнения: 77
Регистриран на: Чет Юни 23, 2011 2:00 am

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Мъро »

Тази въдица не е подходяща за костур, като се има в предвид какви размери излизат масово, от там и влакно в размер 1.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2264
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от bobopeli »

Не е зле въдичката за костури :D носи на по тънък ''канап'' Заубера ще върти и 0.6.
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
plamen_shopov
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Дек 30, 2018 7:46 pm

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от plamen_shopov »

А какъв брейд бихте ми преполъчали за спининг GAD Gancho 2.13 m 3-12 gr тест. Макарата с която го балансирах идеално е Shimano Sahara 3000 HG и за сега ще ловя с нея.
В момента на макара е навито ново 8 нишково влакно Lazer 1#... но вероятно ще трябва по-тънко влакно за този комплект??
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14909
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Павел Иванов »

Не ти трябва по-тънко, само ще го скапеш за отрицателно време със Сахарата и после безпричинно ще даваш негативно мнение за съответния брейд.
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
plamen_shopov
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Дек 30, 2018 7:46 pm

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от plamen_shopov »

Павел Иванов написа:Не ти трябва по-тънко, само ще го скапеш за отрицателно време със Сахарата и после безпричинно ще даваш негативно мнение за съответния брейд.
Благодаря!
Пред изминалата седмица направих три риболова и сам стигнах до извода, че мога спокойно да ловя и с брейда който имам
Целенасочено търсих кафел с малки воблери и имах завидни резултати. Новият спинингов комплект се представи много добре!
На единия от излитетите записах 6 кефала по килограм и още 10 с размер над средния (надо 500 гр).
Очаквах кастинга и чувствителността с влакно 1-чка, да е малък, но бях приятно изненадан, даже 3 грамовите воблерчета летят много добре, и пръчката ги усеща перфектно.
Така, че няма да падам на по-тънки влакна.
Аватар
preparatos
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 254
Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 4:38 pm

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от preparatos »

Вчера при една закачка на вътре около 10тина метра, флурото вместо да се скъса, както обикновено на карабинката или на съединяване на възела с плетеняка - fg knot, плетеняка Unitika Shoregame X8 изгърмя, и се откъсна между водачите. Като за влакно на 2 месеца, струващо 45 кинти, ич не съм очарован. Поръчах от алито YGK G-SOUL X8 Upgrade PE, па да видим как ще е...... :lol: :shock:
Мъро
новобранец
новобранец
Мнения: 77
Регистриран на: Чет Юни 23, 2011 2:00 am

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Мъро »

preparatos написа:Вчера при една закачка на вътре около 10тина метра, флурото вместо да се скъса, както обикновено на карабинката или на съединяване на възела с плетеняка - fg knot, плетеняка Unitika Shoregame X8 изгърмя, и се откъсна между водачите. Като за влакно на 2 месеца, струващо 45 кинти, ич не съм очарован. Поръчах от алито YGK G-SOUL X8 Upgrade PE, па да видим как ще е...... :lol: :shock:
Тази Унитака е много прехвалена и аз приключих бързо с нея.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Vid »

Мъро написа:
preparatos написа:Вчера при една закачка на вътре около 10тина метра, флурото вместо да се скъса, както обикновено на карабинката или на съединяване на възела с плетеняка - fg knot, плетеняка Unitika Shoregame X8 изгърмя, и се откъсна между водачите. Като за влакно на 2 месеца, струващо 45 кинти, ич не съм очарован. Поръчах от алито YGK G-SOUL X8 Upgrade PE, па да видим как ще е...... :lol: :shock:
Тази Унитака е много прехвалена и аз приключих бързо с нея.
Я, преди 2 г. приключих с YGK, Вариваси, Дуели и пр.....
Последното YGK закупено за 70 лв. от БГ, започна да се къса от къде му е кеф и то само след 2 м. ползване. А, къде е гаранцията от магазина? Такава няма... Че, тия 70 лв. са си две шишета Джак Даниелс...
От две години ползвам само китайски плетеняци за по 15-20 лв. и съм предоволен откъм цена и риби, че и за Джак има пари.... :lol:
Бих препоръчал тези, като залагате на една идея в по малък размер от този който ви е нужен:
https://ru.aliexpress.com/item/32858634 ... 33edSd5gel
https://ru.aliexpress.com/item/32997389 ... 2e0eDDSTyZ
https://ru.aliexpress.com/item/32864568 ... 1d1a9nSIRc
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от stareca »

Здравейте колеги мнение за sunline siglon PE8 в размер 0.4 може ли да получа .ще се изполва само на морето с 25 грамови бомбарди .
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от rap66 »

stareca написа:Здравейте колеги мнение за sunline siglon PE8 в размер 0.4 може ли да получа .ще се изполва само на морето с 25 грамови бомбарди .
Поръчай си gosen donpepe asc #0.4 от Rakuten, ако имаш въпроси ще поясня на лс
plamen_shopov
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Дек 30, 2018 7:46 pm

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от plamen_shopov »

Колеги, накой има ли мнения за DUEL Hardcore X8 EGING ? Мисля си дали да не го пробвам, при мен май нищо не издържа дълго. YGK Upgrade си замина, Duel Super X Wire също за нула време се скапа.
Да не говоря за Daiwa J Braid и т.н.
Та се чудех някой има ли впечатления от въпросния Duel. Или пък 8 нишковите влакна на Gosen?
Просто вече не знам какво да пробвам. Ловя постоянно и във всякакви условия. Поне два пъти седмично и зимата, ако няма лед.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”