Плетено влакно - Брейд

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от rap66 »

plamen_shopov написа:Колеги, накой има ли мнения за DUEL Hardcore X8 EGING ? ......Или пък 8 нишковите влакна на Gosen?
Просто вече не знам какво да пробвам. Ловя постоянно и във всякакви условия. Поне два пъти седмично и зимата, ако няма лед.
Дуела по добре не. Не че е лошо, допреди 3-4 г. само него ползвах, но вече рядко се предлага и затова предполагам че вече не се произвежда и това което се предлага е старо. Много съм доволен от Gosen. Особенно от това което пуснаха минслата година ASC с новия материал Izanas, запазва си качествата и след година почти всекидневен риболов. Donpepe ASC четири нишково 150 м. идва от Япония за 10 дни за 30-на лева.
plamen_shopov
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Дек 30, 2018 7:46 pm

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от plamen_shopov »

rap66 написа:
plamen_shopov написа:Колеги, накой има ли мнения за DUEL Hardcore X8 EGING ? ......Или пък 8 нишковите влакна на Gosen?
Просто вече не знам какво да пробвам. Ловя постоянно и във всякакви условия. Поне два пъти седмично и зимата, ако няма лед.
Дуела по добре не. Не че е лошо, допреди 3-4 г. само него ползвах, но вече рядко се предлага и затова предполагам че вече не се произвежда и това което се предлага е старо. Много съм доволен от Gosen. Особенно от това което пуснаха минслата година ASC с новия материал Izanas, запазва си качествата и след година почти всекидневен риболов. Donpepe ASC четири нишково 150 м. идвффа от Япония за 10 дни за 30-на лева.
А имат ли го в 8 нишков вариант. Мисля, че имаше. Просто 4 нишковете си шумят доста и за това ги избягвам.
Предпочитам по-финни и кръгли 8 нишкови влакна.
Може да го потърся и пробвам. Отромен минус според ме е, че този модел им е мултиколор, а аз харесвам ярки цветове (оранжево) или маслено зелени влакна.
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от m65 »

rap66 написа:
plamen_shopov написа:Колеги, накой има ли мнения за DUEL Hardcore X8 EGING ? ......Или пък 8 нишковите влакна на Gosen?
Просто вече не знам какво да пробвам. Ловя постоянно и във всякакви условия. Поне два пъти седмично и зимата, ако няма лед.
Дуела по добре не. Не че е лошо, допреди 3-4 г. само него ползвах, но вече рядко се предлага и затова предполагам че вече не се произвежда и това което се предлага е старо. Много съм доволен от Gosen. Особенно от това което пуснаха минслата година ASC с новия материал Izanas, запазва си качествата и след година почти всекидневен риболов. Donpepe ASC четири нишково 150 м. идва от Япония за 10 дни за 30-на лева.
Ако не е някоя промоция, това няма как да стане, тъй като само доставката е около 30 лева.
Иначе аз също си пазарувам приоритетно от Япония, но само когато има безплатна доставка Примерно купувам си макара, и заедно с нея и други дреболийки.

Изображение
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
plamen_shopov
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Дек 30, 2018 7:46 pm

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от plamen_shopov »

Днес минах през Бургас и си взех 8 нишков Gosen Casting.
Търсех DonPepe но нямаха 8 нишково от него, а само 4 и ми препоръчаха Casting. Момчето каза, че не е по-лошо от другия модел, та реших да го пробвам.
На пръв поглед изглежда доста гладко и тънко.
Дано само не гние бързо и да не пие много вода
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от rap66 »

m65 написа: Ако не е някоя промоция, това няма как да стане, тъй като само доставката е около 30 лева.
Вече 2 години е 40%, както и Seaguard в Plat.
Та колко била доставката :D

rakuten.co.jp
[Rakuten Ichiba] shipping has been completed
От:釣具の三平
----------------------------------------------------------------------
このメールはお客様の注文に関する大切なメールです。
お取引が完了するまで保存してください。
---------------------------------------------------------------------

Thanks your order.
Sorry to keep you waiting.


shipping has been completed.
-------------------------------
shipping method:Small Package
Tracking number:RR851679694JP
----------------------------------
Thank you very much.
--------------------------------
[送付先] RUMEN ......様
〒9010 kv.Chaik........
[商品]
【40%OFF】ゴーセン(GOSEN) PEライン ドンペペ・ACS 150m GBN01507 0.7号(13LB)   (船 ソルト)(NS2018)(4906365-175253)
価格 1296(円) x 1(個) = 1296(円) (税込、送料別)
----------------
【40%OFF】ゴーセン(GOSEN) PEライン ドンペペ・ACS 150m GBN01506 0.6号(12LB)   (船 ソルト)(NS2018)(4906365-175246)
価格 1296(円) x 1(個) = 1296(円) (税込、送料別)
****************************************************************
送付先件数 1(件)
合計商品数 2(個)
商品価格計(税込) 2592(円)
--------------------------------
小計(税込) 2592(円)
送料(税込) 740(円)
ポイント利用 -31(円)
----------------------------------------------------------------
合計(税込) 3301(円)
----------------------------------------------------------------

We look forward to you shopping with us again in the future. Thank You
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от m65 »

Точно това имах предвид, и точно това написах: ако не е някаква промоция.
А от кога е така нямам идея.
Специално в Plat правят по няколко пъти в годината намаления, и се възползвам от тях редовно. И да, доставката на две влакна е около 700-800 техни пари.

Изображение

Изображение
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
Спартак
новобранец
новобранец
Мнения: 93
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 2:58 pm

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Спартак »

Здравейте, колеги. Започнах да събирам спининг оборудване и дойде ред на влакното. Оборудвах се с въдица 2.70 метра 10-30 и макара Заубер 3000. Ще се ползват клатушки, въртящи се блесни и воблери от брега. Насочил съм се към моделите на Lazer, заради по - ниската цена. Бихте ли ми препоръчали дебелина ? Ще търся бяла риба, щука и распер.
Ivan_nikolov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Съб Окт 02, 2010 12:10 pm
Местоположение: Белослав , обл. Варна

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Ivan_nikolov »

Здравейте. Някой да е ползвал Mikado Nihonto Octa Braid ? Двоумя се между него и Shimano Kairiki , ако имате преки впечатления моля да споделите. Ще се използва на нашето море и от време на време по реките край Варна.
Благодаря на отговорилите.
nkk81
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Дек 13, 2020 3:25 pm

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от nkk81 »

Колегите които са пазарували в Racuten, споделете повече ако е възможно. Аз се регистрирах и като реших да пробвам да пазаря се сблъсквам с проблем за въвеждане на адреса за доставка. В самия акаунт съм въвел адрес, при опит да направя поръчка пак иска адрес и там греда с въвеждането на пощенския код, не иска да го приеме. Пробвах по друг начин като не влизам в акаунта си в Racuten и там греда с друго нещо(преводача не го превежда добре). Споделете и плащате ли мито и ддс. Интересувах се от Gosen acs 0.4 и цените там са доста интересни, имаше го на цена 1700 йени +доставка малко под 700(но беше за Япония, не можах да разбера за чужбина) или цена около 40лв.Разбира се това е без да се слага мито и ддс. Ако се обложи цената ще доближи нашите тука но все пак ще е малко по-евтино, но по - важно по качествено. Тука не се знае от колко време залежава.
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от m65 »

nkk81 написа:Колегите които са пазарували в Racuten, споделете повече ако е възможно. Аз се регистрирах и като реших да пробвам да пазаря се сблъсквам с проблем за въвеждане на адреса за доставка. В самия акаунт съм въвел адрес, при опит да направя поръчка пак иска адрес и там греда с въвеждането на пощенския код, не иска да го приеме. Пробвах по друг начин като не влизам в акаунта си в Racuten и там греда с друго нещо(преводача не го превежда добре). Споделете и плащате ли мито и ддс. Интересувах се от Gosen acs 0.4 и цените там са доста интересни, имаше го на цена 1700 йени +доставка малко под 700(но беше за Япония, не можах да разбера за чужбина) или цена около 40лв.Разбира се това е без да се слага мито и ддс. Ако се обложи цената ще доближи нашите тука но все пак ще е малко по-евтино, но по - важно по качествено. Тука не се знае от колко време залежава.
Плетените влакна стареят така, че това стареене не представлява абсолютно никакъв проблем, относно крайното му използване.
Това, че дадена пратка е от Ракутен, по никакъв начин не означава, че не трябва да се облага с данъци и налози под формата на ДДС, мито, и пощенски разходи.
Има не един и два случая вече, когато се спират пратки и от ЕС, като митничарчетата излизат с довода, че видите ли не било важно от къде идва пратката, а къде е произведена. Като си представим, че ОГРОМНА част от това което се произвежда на тази планета е произведено в Китай, ще достигнем до заключението, че почти всяка една стока е потенциален гост на митниците.
Все пак живеем в държавата на абсурдите, която пък държава е данъчна такава, сиреч - издържа се от данъци мита и налози.
Чалганизацията и циганизацията само търпят някакво стабилно развитие в наш'та мила родина. Всичко останало е мижем - да те лажем, и "усвояване" на Европейски фондове, без някакво съществено производство.

Колкото до въпросното влакно: Ами лично аз нямам забележки.
Винаги можеш да си го поръчаш от където искаш, и ако е от държава извън ЕС, винаги има вероятност да мине, или да не мине митница. Предвид това, че ако си поръчаш само въпросното влакно, пратката ще бъде лека, и с не голям обем, и това може и да е един плюс, относно това да не бъде спряна на митница.
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
Petur60
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 232
Регистриран на: Пет Ное 26, 2010 5:14 pm
Местоположение: Варна

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Petur60 »

При оформяне на поръчката ( order) се избира опцията Overseas , a пощенския код се пише в полето за адрес.

В резултат поръчката МУ ще изглежда така : ( подчертаното се пише като адрес)
[Delivery Address]
Baj Huj
0000000 Bulgaria , <street_number>, <street_name>, 1000 Bankya , Bulgaria
(TEL) 003592MATAHARI
...примерно.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14909
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Павел Иванов »

m65 написа:...Има не един и два случая вече, когато се спират пратки и от ЕС, като митничарчетата излизат с довода, че видите ли не било важно от къде идва пратката, а къде е произведена....

В такъв случай спокойно можеш да препоръчаш на митничарчето родило тази гениална мисъл от трите пръста средния .
Няма база на която да поддържа такъв "довод" , отнася си го като бръмбар сламка за злоупотреба със служебно положение :D


пп - в интерес на истината за първи път чувам , че някой се е пробвал с такъв "довод" .

пп2 - при пазаруване от Racuten бих препоръчал да се погледне дали стоката се предлага с начисленото за експорт японско ддс или ще бъде начислено такова последствие .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от m65 »

Павел Иванов написа:
m65 написа:...Има не един и два случая вече, когато се спират пратки и от ЕС, като митничарчетата излизат с довода, че видите ли не било важно от къде идва пратката, а къде е произведена....

В такъв случай спокойно можеш да препоръчаш на митничарчето родило тази гениална мисъл от трите пръста средния .
Няма база на която да поддържа такъв "довод" , отнася си го като бръмбар сламка за злоупотреба със служебно положение :D


пп - в интерес на истината за първи път чувам , че някой се е пробвал с такъв "довод" .

пп2 - при пазаруване от Racuten бих препоръчал да се погледне дали стоката се предлага с начисленото за експорт японско ддс или ще бъде начислено такова последствие .

Аз платих ДДС и пощенски разходи за видеорегистратор на
Xiaomi, който беше поръчан от Алиекспрес, и бе изпратен от Полша. Не се занимавах с оспорване, основно поради фактът, че дори и с платеното ДДС и пощенски разходи, крайната цена пак бе по-изгодна от тази в България. Вторият случай за който знам със сигурност за този казус, е отново със стока закупена от Алиекспрес, в случая охранителни камери изпратени от склад в Испания.
Има една фейсбук група за стоки от Алиекспрес, и там на няколко пъти срещах подобни случаи, в които стоки са били изпратени от складове от ЕС, и са им били начислявали ДДС.
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14909
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Павел Иванов »

Ами в такъв случай ти си си виновен но щом така си си преценил , твоя воля .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от m65 »

Павел Иванов написа:Ами в такъв случай ти си си виновен но щом така си си преценил , твоя воля .
По скоро избрах от двете злини по-малката, от гледна точка на това, да не си хабя нервите.
Видеорегистраторът струваше 73$, и не смятам, че за 22-23 лева си струват похабените нерви с тая изключително отвратителна държавна институция.
България, държавата на абсурдите, е данъчна държава, следствие рестрикциите, ако мога така да се изразя, които ни сполетяха след като пристигна дълго очакваната и мечтана "свободата" и "демокрацията".
Просто тук, почти не се произвежда продукция, от която можем да печелим, и бюджетът се "връзва" от данъци, мита и налози.
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”