Плетено влакно - Брейд

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14909
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Павел Иванов »

m65 написа:... следствие рестрикциите, ...
Които от своя страна са следствие именно защото не ни се занимава да си потърсим правата :wink:
Аз не бих пропуснал да ги направя на дреп митничарите , най-вече и единствено заради принципа :D
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от yco »

предполагам, че става въпрос за режима "Митническо складиране" има ги в цяла Европа и у нас, такива складове, държиш си стоката и не и плащаш, ни ддс, ни мито, като се появи клиент му я пращаш и той си ги плаща... :wink:
Али баба искаше да купи в Солун земя за такъв склад... :lol: ...ама май не им разрешиха... :wink:

http://info.mitnica.com/index.php?p=coment13
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от yco »

пък и ако беше пратката от Европа, няма какво да прави на митница..... :wink: , та е ясна работата, от един митнически склад на друг у нас.... :wink:
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
gamon
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 12:57 pm
Местоположение: ЯМБОЛ

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от gamon »

Здравейте, колеги!
Едно кратко въпросче - ще имам ли проблем ако навия брейд PE 0,4 на Рьоби заубер 3000, или трябва да търся по-класна макара. Ако това има значение, брейда е Gosen Sp8 egibito special. Благодаря предварително на тези, които ще дадат съвет.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2264
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от bobopeli »

gamon написа:Здравейте, колеги!
Едно кратко въпросче - ще имам ли проблем ако навия брейд PE 0,4 на Рьоби заубер 3000, или трябва да търся по-класна макара.
Според мен трябва да търсиш по нова макара, Заубера е доста стар модел и определено не се справя добре с тънки брейдове. Аз имам хилядарка и горе-долу с PE 0,6 се справя ( по надолу не съм пробвал). И един въпрос от чисто любопитство, какъв е този спининг оборудван с Заубер 3000 и PE 0,4?
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
gamon
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 12:57 pm
Местоположение: ЯМБОЛ

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от gamon »

Вероятно няма да го ползвам за спининг, а за редките случаи, в които ходя за зарган - бомбарда. Спинингите, които имам са няколко, но през повечето време събират прах и не им помня точно моделите, но повечето са с тест 5-25 и по-голям. Само един е с 3-15 или нещо подобно - някакво Шимано в ниския клас на 2.40. , което не съм сигурен дали ще е подходящо за малки пилкери. Като се прибера, ако имам време ще погледна какво имам в мазето, но за тях ползвам 1.2 до 1.5.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2264
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от bobopeli »

gamon написа:Вероятно няма да го ползвам за спининг.......
Разбрах, така нещата се връзват :D
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Petur60
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 232
Регистриран на: Пет Ное 26, 2010 5:14 pm
Местоположение: Варна

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Petur60 »

...брейд PE 0,4 на Рьоби заубер 3000...
не, никакъв проблем.
gamon
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 12:57 pm
Местоположение: ЯМБОЛ

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от gamon »

Petur60 написа:
...брейд PE 0,4 на Рьоби заубер 3000...
не, никакъв проблем.
Благодаря! Добре е да чуя и други мнения. Не ми е проблем да си купя и друга макара, която е доста по-подходяща, но ми омръзна да купувам такъми, които да не използвам. Все пак не съм от най-активните рибари.
Mefo
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Съб Ное 23, 2013 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Mefo »

Здравейте, колеги.
Прохождам в спининга. Купих си 4 Нишково влакно First braid PE X4 #0.6 0.128 мм 150 м - Intech да свиквам с плетеняк.
Днес го разходих на Чепинци. Попиля ми нервите с брадите, които не спряха.
Бихте ли изказали предположение, къде може да е грешката и съответно съвет, ако сте го ползвали.
Предварително благодаря!
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Don4o_62 »

Mefo написа:Здравейте, колеги.
Прохождам в спининга. Купих си 4 Нишково влакно First braid PE X4 #0.6 0.128 мм 150 м - Intech да свиквам с плетеняк.
Днес го разходих на Чепинци. Попиля ми нервите с брадите, които не спряха.
Бихте ли изказали предположение, къде може да е грешката и съответно съвет, ако сте го ползвали.
Предварително благодаря!
Няма да пълниш шпулата,от там идва проблема, да е до половината пълна,не те бърка
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2264
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от bobopeli »

Mefo написа:Здравейте, колеги.
Прохождам в спининга. Купих си 4 Нишково влакно First braid PE X4 #0.6 0.128 мм 150 м - Intech да свиквам с плетеняк.......

Дай подробности, с каква макара и с каква пръчка го ползваш и също с какви примамки ?
Don4o_62 написа:Няма да пълниш шпулата,от там идва проблема, да е до половината пълна,не те бърка
Проблема е че ще загуби някой друг метър от максималната дистанция на която може да заметне.
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Don4o_62 »

Но няма да прави бради,минал съм го тоя проблем а дистанцията пак се стига,зависи от пръчката
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2264
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от bobopeli »

Don4o_62 написа:Но няма да прави бради,минал съм го тоя проблем а дистанцията пак се стига,зависи от пръчката
Един и същи сет (пръчка + макара) с полупразна шпула и с пълна такава винаги дава разлика в далечината на замятане. Като винаги по голямата дистанция се постига с правилно напълнената шпула!
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Д-р Флекс »

Дистанцията зависи не толкова от пръчката, колкото от макарата, брейда и наплитането. Бобо е прав, когато има проблеми с брейда, почваме от макарата. И ти, Дончо си прав донякъде - не бива шпулата да е запълнена до откат с плетеното влакно, но наполовина запълването е комично. Идеалното е 2-3 до 4 мм под ръба на шпулата, но и това е строго индивидуално за всяка макара... Много важно е също първоначалното наплитане на влакното върху шпулата, повечето колеги го правят като неандерталци, и после се чудят, що тъй, дейба... абе, докато не се бастисат 200-300 м брейд, опит не се трупа :D
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”