Плетено влакно - Брейд

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
ТТ лови по реки
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 583
Регистриран на: Чет Окт 08, 2015 3:44 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от ТТ лови по реки »

Колега Станкоф,аз ползвам Вариваса който си показал.Обаче на лайт такъма ми е 0,8.Ползвам го от пролетта,и за сега съм доволен,освен от лекото пресукване(когато ползвам повечко блесни,и после си го оправям)друг минус за влакното не мога да кажа,не си е променило здравината и нямам нито една "брада" с него.А 1,2 от същия Варивас ползвам по Марица и разни баластриери когато мятам за щука.С него проблема с пресукването почти го няма.За Госен съм чул че,за същата здравина като Варивас, ще е с по-тънак диаметър,но несъм ползвал и немога да изкажа лично мнение.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Vid »

Станкоф, ползвам Госена който си цитирал от пролетта 2015 до сега, т.е. до преди месец.
За този си период, мога да кажа, че не е мръднало освен в цвета си..
Все пак го ползвам основно за джиг, който принципно щади влакното откъм натоварване, обаче го съсипва през зимата кога минава през замръзналите водачи и ролка на бигела....

Подкрепям мнението на колегата http://spinningfish.bg/catalogue/produc ... y-pe4-120m , имам приятел де го ползва и е доволен, много добро при риболов на по дребни риби...

Лично, бих ти препоръчал да събереш + някой лев и да заложиш на осемжилен брейд. Разликата реално, е всъщност доста осезаема между двата вида...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
daniel defoe
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 942
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 1:42 pm
Местоположение: ДУХОМ В ГЕРМАНИЯ (ЗАПАДНА)

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от daniel defoe »

stankof написа: ... с воблери и въртележки на средни до големи реки ... Та влакната на който се спрях са следните:

http://spinningfish.bg/catalogue/produc ... e-pe4-150m

http://fishingzone.bg/product/543/ygk-r ... 150-m.html

http://www.filstar.com/bg/Влакна%20и%20 ... reen/6460/

Та с нито едно от тях съм нямал визуален контакт на живо и ще бъда благодарен да ми препоръчате подходящото за моя тип риболов и евентуално размер.Дали 1 или 1.2 който според мен са най- оптималните варианти !?
Характеристиките, заявени от производителя на този именно Госен, най-грубо казано, не отговарят на заявените :?

Диаметър: #1 (0.171 mm) е реално 0.208 мм, а посочената издръжливост от 12 lb (5.6 kg) е на практика 4,5 кг

Млечно розовият мекотелоуловител, при размер 0.8# (14.5lb), след 5-6 излета при мен избледня и започна да се къса, където си поиска :shock:. Мога да ти изпратя ( като подарък) остатъка от около 90 м, за да се убедиш сам за какво иде реч :wink:

ИГК-то е най-доброто от 3-те, които си посочил, но въртележките не прощават на нито един брейд.

Поздрави и наслука :fishing12:
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Изображение
gergi762
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 741
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 6:16 pm
Местоположение: Плевен

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от gergi762 »

Същите проблеми с розовото влакно имах и аз.След няколко излета се късаше където и както си иска.За размер 0,8 става дума.Преди месец си взех Daiwa J Braid

Изображение

Първо бях малко скептичен заради ниската цена,но след десетина риболова на джиг и с воблери,мога да кажа че е много читаво.Размер 1 ползвам,и сравнено с duel hardcore e по-добро.
Остави само стъпки
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от m65 »

Имам наблюдения от Gosen-W 4ply Green в размер #0.6 и #0.8.
Също така от VARIVAS High Grade PE4 в размер #0.8, #1.2, #1.5.
Също и от белият YGK Real Sports G-soul PE #1.0.
Само по себе си, всяко едно от тези влакна е много добро.
Аз препоръчвам Gosen-W 4ply Green в размер #0.8, тънко, изключително здраво, и трайно влакно. Не ти трябва по дебело, Ecusima-та ще се справи с намотаването, ако затваряш скобата на макарата с ръка проблем едва ли ще имаш.
Ако искаш размер #1.0 бялото YGK Real Sports G-soul PE е твоето влакно, още по вече, че белият цвят, според мен, е най-добър за плетеняци.

А това, че някой може да измери диаметъра на плетено влакно, и то с точност до третият знак след запетаята, оставям без коментар.
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от stankof »

Благодаря на отзовалите се колеги! Да карам по ред на мненията:
Значи розовото отпада със сигурност,защото си мисля че цвета е неподходящ за условията в който ще ловя - кристално чиста вода!
Аз също съм на мнение че най-добрия цвят ще е белия на ИГК-то,след него синия на Вариваса и на последно място зеления на Госена,но ако се реша да ползвам повод това няма да е от мн. голямо значение,но ще видим!
Очаквам още препоръки и мнения :)
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Vid »

daniel defoe написа:
Характеристиките, заявени от производителя на този именно Госен, най-грубо казано, не отговарят на заявените :?

Диаметър: #1 (0.171 mm) е реално 0.208 мм, а посочената издръжливост ...........
Ха ся бе Даниел.. Що за мнение? Никой брейд не е реален на написаното на кутишката, още повече да издържа килата де му са описани?
Ако ми посочиш само един такъв- идвам при тебе да го пробваме наяве и ще нося теглилката.. Ама първо трябва да се хванем на бас и кой загуби да плаща...

stankof, розовото явно ще ти отпадне не заради цвета... Имай в предвид, че цвета е важен за риболовеца, най видим според мен е белия, жълт и розов...
Ако на рибите им пречи, нямаш никЪф проблем да му туриш 50 см. качесвено флуоро, което по никакъв начин няма да ти промени усета на линията и пр....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
daniel defoe
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 942
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 1:42 pm
Местоположение: ДУХОМ В ГЕРМАНИЯ (ЗАПАДНА)

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от daniel defoe »

m65 написа:... А това, че някой може да измери диаметъра на плетено влакно, и то с точност до третият знак след запетаята, оставям без коментар.
Ще си позволя един цитат от филма "Heat", който гласи приблизително следното:
Информацията лети във въздуха, просто трябва да знаеш как да я хванеш.
Извинявам се за "подвеждащата" информация :drinkers: , диаметърът е измерен не до третия, а до четвъртия знак след запетаята ...

Та, средно аритметичното излиза точно 0.2008 мм

Изображение

Изображение

Vid написа: ... Ако ми посочиш само един такъв- идвам при тебе да го пробваме наяве и ще нося теглилката.. Ама първо трябва да се хванем на бас и кой загуби да плаща. ...
Излишни ли кинти имаш :wink:
Тъй-като около Хасково изобилства :D от йедри риби, за предпочитане ще бъде, да тестваме на твоя територия едно, подходящо за спечелването на баса, плетено влакно :wink:

Поздрави и наслука :fishing12:
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от m65 »

daniel defoe написа:
m65 написа:... А това, че някой може да измери диаметъра на плетено влакно, и то с точност до третият знак след запетаята, оставям без коментар.
Ще си позволя един цитат от филма "Heat", който гласи приблизително следното:
Информацията лети във въздуха, просто трябва да знаеш как да я хванеш.
Извинявам се за "подвеждащата" информация :drinkers: , диаметърът е измерен не до третия, а до четвъртия знак след запетаята ...

Та, средно аритметичното излиза точно 0.2008 мм

Изображение

Изображение

Точно заради такива методи на измерване, на плетено влакно, писах, че оставям без коментар подобни твърдения.

Сега вече се споменава и за точност до четвъртият знак, след запетаята, което само по себе си е огромна точност. Но в същото време се говори и за средно аритметично. Някак си се губи тогава смисъла от оная точност до четвъртият знак след запетаята.
Някъде бях писал за един тест, относно вместимост на шпула на едно Shimano. Та на въпросната шпула пишеше, че побира 150 метра плетено влакно # 0,8. От чисто нова ролка плетено VARIVAS High Grade PE4 в размер #0,8 се навиха 75 метра, като влакното бе намотано така, че оставаха 2-3 мм. до ръба на шпулата, като смятам, че това е нормалното, когато става въпрос на плетено. В това число не влизат естествено онези модели Daiwa, от високият ценови клас, на които може да се намотае влакно до самият ръб на шпулата, и пак няма да има проблеми.
На същата шпула се навиха 150 метра Gosen-W 4ply Green в размер #0.6, като до запълването на шпулата до 2-3 мм. от ръба, се наложи да навия още влакно. Навих по вече от 20 метра монофил Stroft 0,16 мм.

п.п. Иначе във въздуха летят най-различни неща....
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Павел Иванов »

Vid написа:...най видим според мен е белия, жълт и розов....
Точно тъй , това са най-видимите цветове за риболовеца и най-невидимите за рибите когато иде реч за брейд . Дани , имайки предвид , че упоменатият розуф брейд е еги такъв , носещ на силно протриване , реЗки удари и голямо натоварване от към мъртва тежест , изводите които бих могъл да си направя е , че си си взел или прекалено стар и горял брейд , или менте . В момента също на две шпули имам от упоменатата линия , няма да ти казвам на какви душмански експлоатации я подлагам и ядове никакви . Линиите си ги купувам винаги директно от страната производител и задължително ги проверявам на "пресност" още в самото начало инак си взимам кинтите от ПП и селъра да го .... супата де :lol: :lol: :lol:

пп - без значение от производителят , еги линиите са топ ъв дъ топ като продукт .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Vid »

daniel defoe написа:
Vid написа: ... Ако ми посочиш само един такъв- идвам при тебе да го пробваме наяве и ще нося теглилката.. Ама първо трябва да се хванем на бас и кой загуби да плаща. ...
Излишни ли кинти имаш :wink:
Тъй-като около Хасково изобилства :D от йедри риби, за предпочитане ще бъде, да тестваме на твоя територия едно, подходящо за спечелването на баса, плетено влакно :wink:
Поздрави и наслука :fishing12:
Павка, може ли да му отговорЪ на тоя?

Около Хасково т.е. Хасковска област има и са събрани най много водоеми от все градове в БГ. Просто прочети статистика...
Отделно големите язовири- Тракиец, Кърджали, Студения и Ивайловград са ми на две крачки разстояние.. :D
А, ти откъде си? Гледам си духом в Германия, за разлика от тебе, Я къде и да съм бил или живял у чуждестранско, си останах ДУХОМ от България....

Пари излишни нямам, ама съм готов да изкарам.... Ако докараш приличен брейд /не няква китайска измислица/, съм готов да го тестваме по заявените му на опаковката параметри- здравина, не диаметър, щото диаметър на брейд не може да бъде премерен освен в някоя специализирана лаборатория за това...... :D
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
daniel defoe
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 942
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 1:42 pm
Местоположение: ДУХОМ В ГЕРМАНИЯ (ЗАПАДНА)

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от daniel defoe »

Vid написа: ..., може ли да му отговорЪ на тоя?
Оня,
и обърни повечко внимание на невербалната комуникация :wink:
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Vid »

daniel defoe написа: и обърни повечко внимание на невербалната комуникация :wink:
Много си прав, чудя се що ли седя тук и се занимавам с малоумници и идиоти???
Благодаря ти за мнението... :smt023
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от stankof »

И в Пазарджишка и по границите с пограничните й 2 области имаме доста и то НЕ малки водоеми!
Справка: Батак,Г. и М.Беглик,Ш.Поляна,Доспат,Т.Чарк,Въча,Кричим,Ц.Камък........
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Аватар
belovodski
новобранец
новобранец
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 8:13 am

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от belovodski »

Някой има ли мнение от опит за Varivas seabass max power pe8 1.2, и от Daiwa jbraid X8?
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”