Плетено влакно - Брейд

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Troli Rapala »

Идеята ми не е за по-по-най,а кое е реално и кое фалшиво. :idea: Не споменавам марки,защото това ще бъде реклама.Говоря,като риболовец и ме интересува как по-добре да се справя с рибите.Да ми кълват повече или по-големи.Рибите не са толкова тъпи и подбират на кого точно да ударят.Плетеняка дава предимство,ако се подходи интелигентно при избора му.Не съм съгласен,че само замятането в далечината е основното предимство при избора на плетеняк.
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Troli Rapala »

bobopeli написа: Засега сравняваме Японски брейд с НИЩО:
До скоро имаше само две фирми произвеждащи Супер-брейдове,а Японците не правеха НИЩО. :wink: Знаеш ли от колко време азиатците правят брейдове? :wink: :mrgreen: И колко години преди тях брейдове се правеха само на две места в света?
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Troli Rapala »

Павел Иванов написа: Всички японски брейдове за база ползват патентованите Спектра или Дийнима , като последствие ги третират допълнително с разни раути и ги оплитат по различни начини .:
Точно тук бъркаш,вече обясних че ПЕ-плетеняците нямат нищо общо с Динема и Спектра супер-нишките.Базата на ПЕ-плетеняците е флуоро-кабонова сърцевина около която се оплитат ПЕ-нишките за да стане по-кръгъл профила на плетеняка.И точно заради флуорокарбоновата сърцевина са слаби на възел и тест. :wink:
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от m65 »

След последните три поста съвсем се обърках. Все си мислех, че имам някакви базови понятия, и познания, от използването на 7-8 марки плетени влакна.... Ама явно съм бил в тотална заблуда.
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от bobopeli »

Troli Rapala написа: Точно тук бъркаш,вече обясних че ПЕ-плетеняците нямат нищо общо с Динема и Спектра супер-нишките.Базата на ПЕ-плетеняците е флуоро-кабонова сърцевина около която се оплитат ПЕ-нишките за да стане по-кръгъл профила на плетеняка.И точно заради флуорокарбоновата сърцевина са слаби на възел и тест. :wink:
Това може ли да го видим черно на бяло някъде,или и това не може да не става реклама?
Troli Rapala написа:Плетеняка дава предимство,ако се подходи интелигентно при избора му.Не съм съгласен,че само замятането в далечината е основното предимство при избора на плетеняк.
По добрият кастинг е бонус при използването на брейд ,основните му предимства според мен са че е по тънък и по неразтеглив от монофил със същите якостни показатели.

Предимство на японските брейдове е и че съществуват реално,докато суперите явно са тайни и неизвестни ,или по скоро са супери само в нечие изгубило връзката с реалноста съзнание?
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Павел Иванов »

Саше , тотално си изтрещел :lol: :lol: :lol:
В това лошо няма , само ми навява едно Дежа Вю за едни Флюгери 8) :mrgreen: :lol:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Бобo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 9:33 pm

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Бобo »

Troli Rapala написа:Идеята ми не е за по-по-най,а кое е реално и кое фалшиво. :idea: Не споменавам марки,защото това ще бъде реклама...
Абе все си мисля,че на никой не му дреме от рекламата,която ще направиш.Нито на участниците в тоя форум,нито на фирмата,която евентуално "ще рекламираш". Та с молба съм да я споменеш тая марка влакна,хем да научим нещо,хем да не умрем прости,хем да докажеш наистина,че е "супер брейд". Не за друго,ами така си е едно чешене на езиците и нищо повече.Ако идеята е да натрупаме брой мнения във форума-добре,ма все си мислех,че освен това може и да се научи нещо полезно.

Поздрави !
Аватар
Rex Hunt_2
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 138
Регистриран на: Сря Апр 04, 2012 2:10 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Rex Hunt_2 »

Troli Rapala написа:
Rex Hunt_2 написа:
Troli Rapala написа:
Все още не съм консумирал нито един колега,та не виждам с какво преча на някой да си каже,квото има за плетеняците.Приемам,че се имаш за задвъдично устройство,аз съм просто човек.
1. Ако не си разбрал, опитах се да ти направя забележка относно вялите изказвания, които правиш във форума.
2. Приемай каквото си искаш.
3. И последно типично в твой стил, за да не ти оставам длъжен. Цитат от поседния ти пост " .... , аз съм просто човек." О-то за благозвучие ли го слагаш?
Бъди здрав 8)
Поздрави,
Rex Hunt_2
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Troli Rapala »

На мен ми харесва да съм просто човек,просто риболовец и всичко това е благодарение на супер-брейдовете с които съм оборудван.Говоря японски и английски и за това съм простичък!Сайонара! :wink: И много сакана ви пожелавам! :mrgreen:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Troli Rapala »

Не е много човешко да ми се хвърлите неколко накуп и да ме удушите с плетеняците си! :shock: Помня кога купувахте китайските ментета от Илиянци,сега са написани със същите йероглифи и не можете да разберете дали са японски или китайски!Та моля-моля за повече толерантност,когато не знаете азиатски езици! :mrgreen: :drinkers:
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от bai mile1 »

Не е много човешко да ми се хвърлите неколко накуп и да ме удушите с плетеняците си.Ами какъв х.....й търсиш тука? :lol: :lol: :lol: Да обясняваш неща дет не са ти ясни :lol: :lol: :lol: :lol: Стой си при Ицака и си хортувай на воля митове и легенди :lol: :lol: :lol: сори за спама пичове ама не издържам и аз кат го чета :lol: :lol: :lol:
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от bobopeli »

はいベーチェットは平和的奇跡の双方向を見ていない間に宿っ :wink: :D :D :D
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
certate
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 237
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 8:29 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от certate »

bai mile1 написа:Не е много човешко да ми се хвърлите неколко накуп и да ме удушите с плетеняците си.Ами какъв х.....й търсиш тука? :lol: :lol: :lol: Да обясняваш неща дет не са ти ясни :lol: :lol: :lol: :lol: Стой си при Ицака и си хортувай на воля митове и легенди :lol: :lol: :lol: сори за спама пичове ама не издържам и аз кат го чета :lol: :lol: :lol:
Не че Го защитавам Единственния :lol: .....ама, нито е първия нито последния тука полиглот, дето иска да обяснява неща дет не са му ясни! Такива хора тука си има и те имат нужда от трибуна-та и микрофонЯ, а мненията им, в повечето случаи развеселяват и забавляват!
Има нЕколко истЕнски бисерА, които ще останат в историята ни! Дай боже и други да прочетем..... :wink:

Който не ги издържа тези и подобни субекти, може да ги игнорира, като не ги чете или не им отговаря.
Може също интелигентно да им даде да разберат :mrgreen: но в повечето случаи, не си струва!

:fishing8:
Последно промяна от certate на Вто Мар 14, 2017 2:40 pm, променено общо 1 път.
.........!
Аватар
Rex Hunt_2
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 138
Регистриран на: Сря Апр 04, 2012 2:10 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Rex Hunt_2 »

certate написа:
bai mile1 написа:
Който не ги издържа тези и подобни субекти, може да ги игнорира, като не ги чете или не им отговаря.
Може също интелигентно да им даде да разберат но в повечето случаи, не си струва!

:fishing8:
+1 :smt023
Поздрави,
Rex Hunt_2
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Troli Rapala »

Rex Hunt_2 написа:
certate написа:
bai mile1 написа:
Който не ги издържа тези и подобни субекти, може да ги игнорира, като не ги чете или не им отговаря.
Може също интелигентно да им даде да разберат но в повечето случаи, не си струва!

:fishing8:
+1 :smt023
Който не мъ издържа,са му слаби брейдовете и психиката! :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”