Плетено влакно - Брейд

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Павел Иванов »

Щото слагаш дебел вирбел та за тва :mrgreen: Тиемко правят едни ефирно въздушни вирбелчета къде кат ги качнеш на почти невидимото поради тънкоста си брейдче и съ получава екстра съчетание :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
revox
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 637
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:32 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от revox »

Павка,един приятел боядисва 1,2 метра от брейда точно след примамката.Правеше го с перманентен флумастер в черно,или нещо тъмно.Казваше,че яркия цвят плаши.Правилно ли е това???
Изображение
Аватар
pi4a94
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Вто Юни 19, 2007 7:40 pm
Местоположение: София,България

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от pi4a94 »

Павел Иванов написа:Щото слагаш дебел вирбел та за тва :mrgreen: Тиемко правят едни ефирно въздушни вирбелчета къде кат ги качнеш на почти невидимото поради тънкоста си брейдче и съ получава екстра съчетание :wink:
Може ли да ги видим ние обикновените блеснари тези вирбелчетата :?:
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Павел Иванов »

revox написа:...Правилно ли е това???
Зависи с какъв брейд какво лови . Инак черният цвят е много по-сполучлив вариант от масовият тъмно зелен примерно .
pi4a94 написа:Може ли ...
Може Саше , що да не може ? Инак Станко много добре знае че проблема не му е баш във вирбелите :wink: Пролетеска му беше демонстрирано от двама едни адаши на Панега че "Кое си требва си сака" и че "Козата си сака пръч" . Демек му беше демонстрирано нагледно от единят с Айегис , от другият с Лувиас ( новият ) че нанай си проблеми с вери тънък брейд и вери литъл блеснета . Та увнаместо да земе да си угоди за Коледа я с Айегис , я с Лувиас , я с Прессо , Станко търси под вола теле и маа със що не стааа с тънко и тва е . После вирбела не му се натоварвал :mrgreen: Е и ся Влади ако нищо не спомене ...
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
vladi gtv
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 143
Регистриран на: Чет Фев 18, 2010 10:06 am
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от vladi gtv »

Сигурен бях, че за мен хортуваш, но изчаках да не бъркам нещо, а по нашата раздумка ти си го казал "Козата си сака пръч" не нещо "добро за цената си" пак не това което ти трябва.Самата тема по-същество е много полезна и я следя с интерес, а по-късно ще пусна снимка на един брейд на който пише 0.18мм. а на мен лично ми се струва към 0.30мм. та да кажете аз ли съм в заблуда или качеството е такова.
Аватар
stancom
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 364
Регистриран на: Чет Май 29, 2008 1:57 pm
Местоположение: с.Чомаковци

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от stancom »

Павел Иванов написа:Щото слагаш дебел вирбел та за тва :mrgreen: Тиемко правят едни ефирно въздушни вирбелчета .....
Мдааа, ще трябва да поровя на някой в кутишката :mrgreen: Инак ловя с най-малките в БГ :D
Павел Иванов написа: Та увнаместо да земе да си угоди за Коледа я с Айегис , я с Лувиас , я с Прессо , Станко търси под вола теле и маа със що не стааа с тънко и тва е ...
Аз подаръци приемам секакви, дори и преди коледа :smt045 :mrgreen:
vladi gtv
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 143
Регистриран на: Чет Фев 18, 2010 10:06 am
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от vladi gtv »

Това е влакното за което писах, ако някой го е ползвал ще помоля за мнение:

Изображение
Аватар
Raven
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 397
Регистриран на: Вто Авг 28, 2007 1:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Raven »

Днес ми пристигнаха двете ролки:
Spiderwire Ultracast 20lb, на което пише 0,12 и Stren Sonic Braid 10lb на което пише 0,13.

Изненадващо за мен е, че и двете влакна на хартия са със сходен диаметър, а на практика 20lb е видимо по-тънко от 10lb

Сега съм в малка чуденка... 20lb едва ли е влакно за кефал... аз 10-те мислех за тава, ама те по груби даже.

20lb и 10lb дали стават за щука, за костур и сулка на джиг примерно, а за кефалите пак ще поръчвам, но този път Spiderwire Ultracast 8 или 10lb

Изображение
Последно промяна от Raven на Нед Ное 07, 2010 10:30 pm, променено общо 4 пъти.
Аватар
sandista
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1738
Регистриран на: Чет Сеп 09, 2004 8:14 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от sandista »

vladi gtv ,
Погледни какво пише на ролката , замисли се къде 20 секунди и ако с ръка на сърце кажаш,че им вЕрваш - вземи едно и пробвай ;)))) И ако грешката е вярна кажи и ние да си вземем ;)
Произведено в хЯпония. До тук добре. Диаметър 0.18 - 17кг. ?
Raven, и двете влакна са грубовати и не ти ги препоръчвам за кефал( особено в студените месеци,когато водата е бистра , а кефала е доста по-мнителен и муден). За всякакви други риби може :) Имам Ултракаст 10лб и си е доста грубоват.
Защо не си взимате Пауър Про 8-10лб (ако държите да е здраво) от Ибей. В английския има един много стабилен селър с нелоши цени :)
vladi gtv
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 143
Регистриран на: Чет Фев 18, 2010 10:06 am
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от vladi gtv »

Лошото е, че вече съм го купил, а хубавото, че се зачетох в тази статия и се надявам с вещите статии и коментари на Павката да се просветля достатъчно относно брейдовете и да избягвам бъдещи грешки, а също така да изпитам удоволствието от роболова с качествени плетеняци отговарящи за съответния такъв. :drinkers:
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Павел Иванов »

Така , ръснах относно цветовете във вариант повърхностен и УЛ риболов . Демек за тези които най се забелезват от евентуално плашливата риба .
За масовият риболов по реки и гьолчета с менящи се дълбочини и пр. залагам твърдо на белият цвят . Не случайно всички "невидими" брейдове са бели . Забелязал съм че белият цвят във водата дава едно такова размиване на линията докато над водата е точно обратното , създава илюзия за обем което ни дава една по-добра видимост на линията . Наистина хубаво е да имаме няколко различни линии ( не сал кат марки :lol: ) под ръка без значение риболов на какво сме се решили да практикуваме в даден момент . Е пресен пример от вчера . Отивам аз на тематичен риболов за кустур . Въоръжен съм с "универсална" гега на 2.13м с тест 3.5 - 14 гр. и с 14 либров плетеняк който би изправил всяка тройка захванала се за некой камък по дъното а на Щъркела такива дал Господ . Да ама като отидох там се оказа че костура не е на дъното а гони рибета по повърхноста на около 40 - 50 метра дистанция която с тази гега и този брейд ми беше малце у в повече и все не я достигах . На момента 14 либровият плетеняк бе заменен със 7 либров такъв и вече примамката цопваше точно където трябва а по повърхноста както ни е известно камъните са редкост та не се притеснявах от скъсване и тъй .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
vladi gtv
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 143
Регистриран на: Чет Фев 18, 2010 10:06 am
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от vladi gtv »

Взех че прочетох темичката отново и в мен възникна един въпрос, как да разберем кой брейд за какво е?
На тези които са надпсани http://cgi.ebay.com/VARIVAS-BLUE-CASTIN ... 255b7b2c20 е ясно за кастинг другия джиг и т.н, но тези като Sunline Super PE
наптример за какъв риболов е?
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Павел Иванов »

По принцип Супер ПИ затова се водят Супер щото са тип универсални :wink: Демек не е тясно специализирано и е най-доброто решение покриващо болшинството начини на риболов като не поставяме прекалено високи изисквания за тясно специализирана насока .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
vladi gtv
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 143
Регистриран на: Чет Фев 18, 2010 10:06 am
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от vladi gtv »

Мисля, че тези пояснения са важни за масовия риболовец особенно когато и сайта няма пояснения все пак не всеки е експерт.Предполагам, че и много хора точно затова си купуват влакна които не им вършат работа и после се чудят кво стана.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Павел Иванов »

В повечето случаи си купуват основно поради подвеждащите означения от типа на 0.10мм с тест 15кг. а се оказва че ни са толкоз тънки ни толкоз издържат ама тва щото и на монофила тъй - 0.16мм - 7 кг. :shock: :lol: :lol: :lol: Малко по малко требва да се схване че примерно брейда е около два пъти по-здрав от монофила което ще рече че при монофил 0.18мм ( реални ) , издържащ реално 2.5 - 3кг. при качествените влакна то брейд с тази дебелина ще издържа 5 - 7кг. Нема начин да си купи човек монофил за два лева стотях метра и да верва на това което пише върху му . Не че на доста от по-скъпите продавани из целото Юръп не пише подвеждаща информация ама ...
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”