Плетено влакно - Брейд

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от rap66 »

shtilkata написа:Здравейте колеги. Имам един проблем с влакното. Навих ново влакно на Дуел Хардкор х8 с размер 0.8 и още при второто замятане се усука и стана един як възел, който неможах да разплета и се наложи да отрежа част от влакното та питането ми е да ли самото влакно е много тънко или при самото намотаване на макарато съм го усукал? Използвах метода с молива. Макарата ми е Серт Сталион 2004.Да ли може самата макара да усуква влакната. С други марки влакна пак се е случвало.
Разплитането става възможно с инструмент от изправена голяма кука с дълго рамо (1 или 1/0) + пръскане с л ул брикант + търрпение. Брадите в 99.9% от случаите се дължат на правия конус. Махаш една регулираща шайба под шпулата, развиваш цялото влакно, наново го навиваш, и така докато се получи обратен конус (отпред по тясно отколкото отзад) НАВСяКЪДЕ по шпулата, ако навива с ,"талия".
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от rap66 »

shtilkata написа:Здравейте колеги. Имам един проблем с влакното. Навих ново влакно на Дуел Хардкор х8 с размер 0.8 и още при второто замятане се усука и стана един як възел, който неможах да разплета и се наложи да отрежа част от влакното та питането ми е да ли самото влакно е много тънко или при самото намотаване на макарато съм го усукал? Използвах метода с молива. Макарата ми е Серт Сталион 2004.Да ли може самата макара да усуква влакната. С други марки влакна пак се е случвало.
Разплитането става възможно с инструмент от изправена голяма кука с дълго рамо (1 или 1/0) + пръскане с л ул брикант + търрпение. Брадите в 99.9% от случаите се дължат на правия конус или рехаво (неизпънато) влакно. Махаш една регулираща шайба под шпулата, развиваш цялото влакно, наново го навиваш, и така докато се получи обратен конус (отпред по тясно отколкото отзад) НАВСЯКЪДЕ по шпулата, ако навива с "талия". По твърдите и дебели брейдове са по податливи на брадясване от тънките и гомеки.
shtilkata
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 8:35 pm
Местоположение: Пирдоп

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от shtilkata »

Благодаря.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Павел Иванов »

По принцип болшинството макари , не само бюджетни , си имат проблем с брейдове под размер 1 особено когато им е попрепълнена шпулата . Обратният конус дет споменава rap66 трябва да изглежда тъй :

Изображение
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
shtilkata
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 8:35 pm
Местоположение: Пирдоп

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от shtilkata »

На тази макара съм навивал влакна с размер под 1. Другият път ще и навия влакно с размер 1.
Ivan7777
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Сря Апр 15, 2015 7:55 pm

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Ivan7777 »

Някои колега ползвал ли е това влакно Daiwa J-BRAID™ ???? Какво мислите за него ?
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от maranzika »

rap66 написа:.............обратен конус (отпред по тясно отколкото отзад) .
Е то това което си написал е точно обратното на това което е постнал Павлети
Изображение
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от rap66 »

rap66 написа:... и така докато се получи обратен конус (отпред по тясно отколкото отзад) НАВСяКЪДЕ по шпулата, ако навива с ,"талия".
Опс. Отпред по по широко отколкото отзад. Извинете.
moldi
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 7:32 am

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от moldi »

Според мен брадите зависят най-вече от макарите. От както съм само с Шимана нямам този проблем.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Павел Иванов »

Болшинството от шиманата си имат проблеми с ултра тънките брейдове и леки примамки та не е резус , просто не си ползвал такива с които да имаш проблеми :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от empar »

Брадите най-вече зависят от риболовеца! Аз ловя с Шимано от нисък клас и брейд Госен #0.6, пък брада не съм видял...
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Vid »

Колеги, тъй като в последно време работата ми е повече от риболова и експеримента, ама нещата ще се променят де...
Моля, да споделите вашите препоръки за НАЙ ЧИТАВ БРЕЙД, НА НАЙ НИСКА ЦЕНА- осем и четири жилен..., не за друго, ама 100 и кусур лв. за брейд не давам, щото и този за 50 си лови доволно....
Питам, щото трябва да сменям брейдовете на макарите, че вече ги ползвам от 2 г. и дават фира....

П.П. Ползвал съм различни видове, ама гледам има и много нови предложения...., Та..., де да знам??
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
daniel defoe
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 942
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 1:42 pm
Местоположение: ДУХОМ В ГЕРМАНИЯ (ЗАПАДНА)

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от daniel defoe »

Vid написа:... Моля, да споделите вашите препоръки за НАЙ ЧИТАВ БРЕЙД, НА НАЙ НИСКА ЦЕНА- осем и четири жилен...
Тук ще намериш събрани на едно място максимално количество подробни отзиви (тестове), публикувани от истински професионалист - останалото е суета :drinkers:



Поздрави и наслука :fishing12:
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
mblagoev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Юли 10, 2014 12:32 pm
Местоположение: Своге

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от mblagoev »

Vid написа:Колеги, тъй като в последно време работата ми е повече от риболова и експеримента, ама нещата ще се променят де...
Моля, да споделите вашите препоръки за НАЙ ЧИТАВ БРЕЙД, НА НАЙ НИСКА ЦЕНА- осем и четири жилен..., не за друго, ама 100 и кусур лв. за брейд не давам, щото и този за 50 си лови доволно....
Питам, щото трябва да сменям брейдовете на макарите, че вече ги ползвам от 2 г. и дават фира....

П.П. Ползвал съм различни видове, ама гледам има и много нови предложения...., Та..., де да знам??

Колега, от 2 дни имам плетено влакно Daiwa J-BRAID™ Dark Green 150м (0.13мм), навито на Ryobi Ecusima 2000.
Направих един риболов на кефали на р.Искър и за 2-та часа, които го пробвах, мога да кажа само хубави неща - Нави се перфектно на шпулата, а сравнено с предишния ми плетеняк Lazer PE L8, успявам да постигам по-далечни разстояния на мятане.
Мисля, че е много добър бюджетен вариант, но все пак само 2 часа съм го ползвал, ще имам по-добра база за сравнение по-натам...
Все пак се надявам, че съм помогнал поне малко :)
Поздрави!
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Vid »

Привет колеги, тъй като си взех 2 брейда, кои вече прашасаха по ролките, щото мисля и да сменя някои от макарите си, че да задам конкретен въпрос...??
Този брейд http://fishingzone.bg/product/589/ygk-p ... 200-m.html в размер 1,5 упомената дебелина 0,205, дължина 200м. ще навивам, ама на кой размер от те? http://best-fishing.bg/ribolovna-makara ... er-cf.html
2000 или 3000 ?? Доколко посочения размер на влакното е реален, и доколко посочената вместимост на шпулата е реална??
Търся по леката макара, ама не ще ми е приятно да режа и заносвам влакно.... Обикновено шпулите на макарите от тази марка са съвместими 1000-2000 и тези 3000-4000
Ако, някой има опит или наблюдение, моля да сподели.... Ако някой има наблюдение в обема на шпулите на това Риоби и тези от старата серия Заубер???
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”