Плетено влакно - Брейд

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Mefo
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Съб Ное 23, 2013 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Mefo »

Благодаря, момчета!
Пръчката е Nomad Spin на Филстар 2.40m / 5-20gr fast action
Макарата FL нещо си 2000
И да. При навиване на конеца доста се напълни. Реших, че свинщината ще спре след няколко брадясвания. Ама не. До последно и с последното замятане – пак. Може пък да трябва още да отпадне. На око – останах с впечатление, че близо 1/3 от конеца отпадна.
Мятам силикончета с 5-8 гр чебурашки и блесни и клатушки в порядък №1-3 . Имам и някой и друг воблер, ама днес не стигнах до тях. Тръгнах си, че побеснях :D.
Като цяло експериментирам с наличното обурудване. Успеваемоста е една щука над нулева.
Такъма, като цяло ми се струва доста „глух“, ама може и аз да не ставам.
Имам и по-лека пръчка, но...за конеца, проклетията му недна.
Аватар
kukukuka
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2493
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 3:42 pm
Местоположение: Варна

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от kukukuka »

нали го навиваш мокър на шпулата :smt017
"Ако в крайна сметка се окажете със скучен, нещастен живот, защото сте слушали майка си, баща си, учителя си, свещеника или някой тип по телевизията, който ви казва как да вършите нещата, то вие си го заслужавате"
Mefo
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Съб Ное 23, 2013 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Mefo »

kukukuka написа:нали го навиваш мокър на шпулата :smt017
:?
Първото навиване - не.
Това го проспах.
За второто и натам - от гьола идва.
Аватар
kukukuka
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2493
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 3:42 pm
Местоположение: Варна

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от kukukuka »

Mefo написа:
kukukuka написа:нали го навиваш мокър на шпулата :smt017
:?
Първото навиване - не.
Това го проспах.
За второто и натам - от гьола идва.
пренавий го мокро на шпулата. става по стегнато. бради съм имал само с мултито докато свикна с него.
"Ако в крайна сметка се окажете със скучен, нещастен живот, защото сте слушали майка си, баща си, учителя си, свещеника или някой тип по телевизията, който ви казва как да вършите нещата, то вие си го заслужавате"
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от bobopeli »

Mefo написа:........ и блесни и .........
Ако става въпрос за въртящи блесни, може би това е проблема. Повечето от тънките брейдовете не се понасят с въртележки.

Какви риби мислиш да търсиш с този такъм?
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
kukukuka
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2493
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 3:42 pm
Местоположение: Варна

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от kukukuka »

сложи троен вирбел. ако и това не помогне минавай на монофил.не се отказвай :wink:
"Ако в крайна сметка се окажете със скучен, нещастен живот, защото сте слушали майка си, баща си, учителя си, свещеника или някой тип по телевизията, който ви казва как да вършите нещата, то вие си го заслужавате"
Mefo
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Съб Ное 23, 2013 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Mefo »

Благодаря, kukukuka!
Със сигурност ще пробвам.
bobopeli написа:
Mefo написа:........ и блесни и .........
Ако става въпрос .....
Какви риби мислиш да търсиш с този такъм?
Мерси, bobopeli
Брадите днес започнаха със силиконите. Просто с тях стартирах. Блесните ги сложих накрая на инат, от яд.
Попадал съм на написано, че има такъв конфликт с въртящите и някои конци. Впрочем, монтирах през два вирбела. Имам някакви относително фини.
За рибите - очаквания за костур до педя и щучка и бяла до кило. Но по-скоро идеята ми на тоя етап е да свикна с такъма и проводките. И да се науча да "чувам". Донапасване - във времето.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от bobopeli »

Mefo написа:Мерси, bobopeli.............
Сега е времето на силиконите и костурите :D перфектни са като за начало в джига. 4- 5 грама чебурашка и 2 инча силикон като за твоето такъмче ще е добре. Можеш да погледнеш и монтажа - ''отводной поводок'' с него ще можеш да използваш по големи тежести и съответно да покриеш по големи дистанции.

Успех в спининга!

Ако искаш качи някоя снимка на шпулата. Имай на предвид , че различните модели се пълнят по различен начин . Тия на Шимано и техните копия се пълнят на до фабричното скосяване.
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Don4o_62 »

Така е всеки си има мнение и опит най вече,но за мен от как напълних наполовина шпулата,никога не ми е правил бради,а относно дистанцията,с 0 ,10 пълна шпула 16гр. глава стигам 60 м. с 0,6 същата глава и силикон с наполовина шпула подминавам 60 м. без усилие,пръчка е 2,65м. тънкия брейд компенсира полупразната шпула
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Д-р Флекс »

Don4o_62 написа:Така е всеки си има мнение и опит най вече,но за мен от как напълних наполовина шпулата,никога не ми е правил бради,а относно дистанцията,с 0 ,10 пълна шпула 16гр. глава стигам 60 м. с 0,6 същата глава и силикон с наполовина шпула подминавам 60 м. без усилие,пръчка е 2,65м. тънкия брейд компенсира полупразната шпула

0,10 не е ли по-тънък от 0,6 ???
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от bobopeli »

Д-р Флекс написа:0,10 не е ли по-тънък от 0,6 ???
Доверчив народ сме :D не вярваме в международно приети ваксини, но вярваме на надпис поставен от неизвестен китаец на ролка брейд, даже без да знаем какво точно означава надписа!
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Don4o_62 »

Докторе,не знам вашите мерки или изобщо,почнах с 0,16 на Марица,дебело,после по язовирите минах 0,12 дебело,отидох на 0,10 горе долу биваше,но рибите станаха много мнителни,без значение от пред флурото,накрая 0,6 съм най доволен,гоня дистанция,рибите си удрят,има още някой тънкости :D но не е за тук :wink:,важното че се получава дискусия и прохождащите колеги ще разберат бързо кое е най удачно за тях, някой път и аз питам или гледам :D , не може всичко човек да знае :wink:
пп. Питането на колегата беше как да избегне брадите :roll: ,ние навлезнахме в по сложна материя :D
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
kukukuka
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2493
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 3:42 pm
Местоположение: Варна

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от kukukuka »

1980г. като прохождащ риболовец не съм питал никой :lol: :lol: :lol: а и нямаше инфо като днес :lol: :lol: :lol:
"Ако в крайна сметка се окажете със скучен, нещастен живот, защото сте слушали майка си, баща си, учителя си, свещеника или някой тип по телевизията, който ви казва как да вършите нещата, то вие си го заслужавате"
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Don4o_62 »

kukukuka написа:1980г. като прохождащ риболовец не съм питал никой :lol: :lol: :lol: а и нямаше инфо като днес :lol: :lol: :lol:
Куки,ти много млад си бил бре :D аз 80 - та влезнах дихател войник а преди това имах 1 тон риба зад мен :D :lol: по време войниклъка за 1,5 г. много и големи мряни ловях в една девствена река на границата :wink: ,ама щото там служех и аз я пазех :lol:
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от bobopeli »

Don4o_62 написа:.....ние навлезнахме в по сложна материя :D

Колко пък да е сложна :D


Дебелината на японските влакна
24.01.2013

За дефиниране на дебелината при японските влакна се използва номерация, базирана на мерната единица „gou“, използвана в миналото за указване на дебелината на памучни нишки. Технически погледнато с тази единица се измерва площ, а не диаметър. Условното преобразуване към диаметър се прави по формулата 0.165 * √x (умножаваме корен квадратен от търсения номер по 0.165). Получава се, че влакно, означено с #5, има приблизителен диаметър 0.37 мм.

В таблицата се представени по-често използваните означения, преубразувани към метричен диаметър.

ЯПОНСКО ОЗНАЧЕНИЕ-------ПРИБЛИЗИТЕЛЕН ДИАМЕТЪР
#0.6------------------------------------------------------------0.128 мм
#0.8------------------------------------------------------------0.148 мм
#1 ------------------------------------------------------------ 0.165 мм
#1.2------------------------------------------------------------0.185 мм
#1.5------------------------------------------------------------0.205 мм
#1.7------------------------------------------------------------0.218 мм
#2 ------------------------------------------------------------0.235 мм
#2.5------------------------------------------------------------ 0.260 мм


Петър Вукадинов
Цялата статияhttps://www.fishing-tackle.bg/articles/ ... -size.html

Неоспорим факт също е че на почти всички по бюджетни влакна посочените параметри нямат нищо общо с реалността и по метричната и по японската номерация :D
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”