Плетено влакно - Брейд

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Vid »

stas написа: Връзвай там някакъв FC около 0,33 отпред. Успех!
Стас, в допълнение към цената и в кутишката си върви и с някъФ повод:
Изображение
Не го зная дали е флуорокарбон или монофил щото не чета японски и не ме интересува, щото такива принципно не ползвам. Ловя с максимално изчистена линия и съм убеден, че това е правилното, изключая много бистри води и пр., което е голяма рядкост и изключение по нашите водоеми особено язовирите....
Относно впечатленията от влакното, утре или в други ден като го пробвам непременно ще споделя...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
SammY
фен клуб-скобар
Мнения: 493
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 3:42 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от SammY »

Повода е ФК , разбирам че не те интересува , но да си знаеш , ако решиш да го ползваш :) Моето влакно е Varivas Hight Grade PE4 и определено не е от най-подходящите за джиг ... Всъщност "става" , но след всеки риболов трябва да махаш по 10/20см защото се наранява от закачките по дъното , но интересното е че дори наранено е много здраво :) Не че го разбирам много спининга ( уча се ) , но от краткия ми опит с дебел ФК повод , ще е по добре за джиг и няма да си нарабяваш плетеняка :)
Изображение
Аватар
te4osoma
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Сря Окт 06, 2010 12:35 pm
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от te4osoma »

Vid написа:Стояне, кое G-soul би ми препоръчал за риболов по камънаците? и на какви либри 14, 16 или към 20? За нашия риболов примерно на Тракиец или Гарваново от брега?
Аз си взех по препоръка от приятел YGK G SOUL 112 една ролка 16 и една 20лб. точно за белки...и на мене ще ми е сефте да го пробвам ,мога само да кажа че няма нищо общо с 10лб. ПП до сега дето ползвах :D :D ...за размера кво да ти кажа тъничко ми се вижда :D колко време и какво ще се случи с него ще видим 8)
Всеки има план,..докато не му разбият устата..

М.Тайсън
GENIUS
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Ное 30, 2012 2:18 pm
Местоположение: Canarias, Fuerteventura

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от GENIUS »

Някой знае ли защо темата на гос. Попа е заключена в http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 4844de789d" onclick="window.open(this.href);return false; и дали е заредил новата стока, че и аз искам да си взема нещо.
Неспособността да се насладим пълноценно на очарованието на самотата, ни въвлича ежедневно в опустошителни взаимоотношения с всякакви дебили...
Аватар
te4osoma
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Сря Окт 06, 2010 12:35 pm
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от te4osoma »

GENIUS написа:Някой знае ли защо темата на гос. Попа е заключена в http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 4844de789d" onclick="window.open(this.href);return false; и дали е заредил новата стока, че и аз искам да си взема нещо.
Щот сигурно не е платена :D :D :D

пиши му на ЛС къв е проблема че темата е заключена 8)
Всеки има план,..докато не му разбият устата..

М.Тайсън
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Vid »

te4osoma написа:
Vid написа:Стояне, кое G-soul би ми препоръчал за риболов по камънаците? и на какви либри 14, 16 или към 20? За нашия риболов примерно на Тракиец или Гарваново от брега?
Аз си взех по препоръка от приятел YGK G SOUL 112 една ролка 16 и една 20лб. точно за белки...и на мене ще ми е сефте да го пробвам ,мога само да кажа че няма нищо общо с 10лб. ПП до сега дето ползвах :D :D ...за размера кво да ти кажа тъничко ми се вижда :D колко време и какво ще се случи с него ще видим 8)
Ще те изчакам да го пробваш... и да споделиш. Днес направих сефтето на VARIVAS Avani Sea Bass PE4 Green 20,9 лб. по Марица. Хем съм доволен, ама не съвсем. Много тънко, много "мазно", отличен кастинг.... НО, като здравина? Загубих две примамки в каменисто дъно и то много лесно. Извадих и няколко парцала без проблем.
Първоначалното ми впечатление е, че за джиг не е много подходящо, т.е. лесно се протрива.... Следва да направя един тест с кантарче да видя на колко кг. се къса?
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Fishh
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 539
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:18 pm

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Fishh »

Vid написа: Следва да направя един тест с кантарче да видя на колко кг. се къса?
G-soul X3 #1.5(0.205)/25лб

Това съм го пробвал и на 7кг ги отлепя и се къса малко над земята...иначе на око според мен е по-тънко от 15лб П.П..
bountyhunter
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Май 08, 2009 7:22 pm
Местоположение: Дивият северозапад

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от bountyhunter »

orion30 написа:...., а Пламен Пуфина внася Вариваса.
Varivas-a го внася ето този човек http://www.spinningfish.bg" onclick="window.open(this.href);return false;, а Пуфина го зарежда от него.

Поздрави

Ми то си пише ,че е за Sea bass, никъде не пише ,че е за джиг. Нормално е да се претрива в камъните,все пак не е от стомана.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Павел Иванов »

Да ви е здрасти :D
Бях малко по почивки та съм пропуснал да поръся мозък в темата :lol: Вид , за всякакъв различен брейд от специализираният за джиг такъв , ако го ползваш основно за този вид риболов , ти препоръчвам да ползваш флуоро повода който са ти подарили .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Vid »

Павел Иванов написа:Да ви е здрасти :D
Бях малко по почивки та съм пропуснал да поръся мозък в темата :lol: Вид , за всякакъв различен брейд от специализираният за джиг такъв , ако го ползваш основно за този вид риболов , ти препоръчвам да ползваш флуоро повода който са ти подарили .
Не, и няма да ползвам поводи. Защо да си усложнявам линията? Заради едно влакно? Скромния ми опит показва, че рибите не се влияят/плашат от цветните влакна. Ще изчакам Стоян да сподели за оно YGK G SOUL 112, ако не ще пробвам джиговите варианти на Варивас, а с настоящото ще си фъргам по другите дестинации...
Досега на джиг съм ловил с Пенн 0,12- 0,14 лб., закупено от щатите от което съм ама много доволен...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Павел Иванов »

То нормално по-дебелият брейд , по-трудно да се протрива :wink: Никъде не съм споменал плашливост от цветове и пр. , просто флуорото по-трудно се протрива по каменака . Г- Соуа , при еднаква дебелина със Сий Баса , се протрива еднакво бързо , само където с него е по-слаб кастинга и е доста по-шумно . Аз също имам непоносимост към всякакви поводи , особено метални , но пък рядко ловя на джиг .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Митко Кирилов »

Колега Vid,
"....Ще изчакам Стоян да сподели за оно YGK G SOUL 112....."
Купих пролетта от Попа това влакно, най-тънкия диаметър,#0.8/ 0=148 мм, 8 лб./ .Използвам го за бомбарда с
шок лидер 0.22 мм монофил /да не се протрива от бомбардата/.След 3 месеца активна употреба мога да кажа, че съм
доволен от качествата му: не се разнищва, не прави бради/макара Дайва Екселер 2500/ и запазва оцветяването си. Постигам много добра дистанция с него /над 80 м/: това се цели при този начин на риболов освен чувствителност. В ценово отношение е много изгодно.Продавачът е коректен. Жалко, че не се произвежда такова влакно с по-малък диаметър.
Дано тази информация ви е от полза, разбира се може да има и други мнения.
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Д.Граховски »

Аз също съм с таквоз влакно и съм доволен,само че съм с 20лб за щуки.Имам няколко бради ама заради препълнена шпула.Та за другия сезон ще заприходя един Заубер 4000
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Vid »

Благодаря на всички за мненията. Днес направих един стандартен джиг риболов на Тракиец и съм доволен от Вариваса. Протриванията са поносими, а влакното е здраво и има невероятен кастинг, само дето много ми шуми при обиране с макарата.
Павел Иванов написа:То нормално по-дебелият брейд , по-трудно да се протрива :wink: просто флуорото по-трудно се протрива по каменака .
Павка, при нашия специфичен риболов на джиг по Тракиец или Гарваново през късната есен (Течо-сома знае за какво иде реч), влакното се протрива до 4-тия метър от примамката (понякога и на 10-тия), поради големите дълбочини и големи камънаци по дъното, при което повод от метър, метър и половина флуорокарбон не би свършил никаква работа.

Дали да не се фЪрля с някой стандартен японски джиг брейд?? Само се чудя като издръжливост дали няма да е едно към едно с останалите?
Една от причините е, т.е. не е цената, а това че цвета се сменя през 10м. - това е ужасно дразнещо, как при замятане, така и при обиране на линията. Бахти и шаренията......
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
vlado735
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Апр 05, 2011 3:41 pm

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от vlado735 »

Вчера купих от Декатлон (София на Околовръстното) това плетено влакно :
Caperlan Axion Braid 0,15 mm/150 m / 7 kg - 15,4 lbs за около 26 лв.

http://www.decathlon.co.uk/axion-braid-id_8167780.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Изглежда доста тънко , но нямам с какво точно да го измеря.Правих му тест с мъртва тежест - скъсва се на 3,5 кг.
Като го изпробвам на вода ще напиша още.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”