СПИНИНГ НА ДОСПАД

Модератори: Павел Иванов, sestrata

HOSY
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Съб Апр 01, 2006 9:01 am
Местоположение: Sofia

СПИНИНГ НА ДОСПАД

Мнение от HOSY »

Колеги моля за малко инфо относно спининговия риболов на пастърва в язовирал.По точно какви блесни и воблери дават резултат АКО МОЖЕ МАЛКО СНИМКИ .Другата седмица заминавам с приятели за 4-5 дни 10х предварително
HOSY
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Съб Апр 01, 2006 9:01 am
Местоположение: Sofia

Re: СПИНИНГ НА ДОСПАД

Мнение от HOSY »

Айде бе колеги никой ли незнае нещо по вапроса.Разкажете нещо дайте някоя снимчица :( :( :(
Аватар
Cougar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 468
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 2:44 am
Местоположение: the tree tops

Re: СПИНИНГ НА ДОСПАД

Мнение от Cougar »

HOSY написа:Айде бе колеги никой ли незнае нещо по вапроса.Разкажете нещо дайте някоя снимчица :( :( :(
Аз бих ползвал обикновен сребърен Мепс Аглия #3 на корда 0.20 или 0.25 в зависимост от закачките. Също клатушки от 10-15 грама.
Предполагам втичалата на реките ще са най-подходящи стига да са достатъчно дълбоки.
Аватар
d_a_m_i_a_n_o_v_
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Съб Апр 08, 2006 8:21 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: СПИНИНГ НА ДОСПАД

Мнение от d_a_m_i_a_n_o_v_ »

Cougar написа:
HOSY написа:Айде бе колеги никой ли незнае нещо по вапроса.Разкажете нещо дайте някоя снимчица :( :( :(
Аз бих ползвал обикновен сребърен Мепс Аглия #3 на корда 0.20 или 0.25 в зависимост от закачките. Също клатушки от 10-15 грама.
Предполагам втичалата на реките ще са най-подходящи стига да са достатъчно дълбоки.

Грешка Пума:)Доспат не е Река Томпсън:)
На доспат средния размер на рибите е 250-400грама:)


пп.Светли блесни 2 номер и воблери до 6см,клатушките небива да са по-дълги от 5-7см.

Успех.
Спининг риболов и мухарство
Аватар
Cougar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 468
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 2:44 am
Местоположение: the tree tops

Re: СПИНИНГ НА ДОСПАД

Мнение от Cougar »

d_a_m_i_a_n_o_v_ написа:
Грешка Пума:)Доспат не е Река Томпсън:)
На доспат средния размер на рибите е 250-400грама:)
:D E...eee..много скромно го даваме.

Аз още си спомням за рекордите на пъстърва от Доспат пускани на времето в списание "Лов и Риболов". Примерно имаше Къдрин Язаджиев от с.Любча (сега не го знам това село къде е и има ли го) хванал балканска пъстърва от около 7кг в язовира май 1976г...а може и по-рано :roll: А имаше и друг късметлия софиянец хванал американка към 11кг пак там някъде през 80-те. И редица случаи на 2-килограмови.

Иначе ако е за риба за тигана......то няма разлика каква ще е ..и костура на Доспат е май вкусен.
Аватар
d_a_m_i_a_n_o_v_
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Съб Апр 08, 2006 8:21 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: СПИНИНГ НА ДОСПАД

Мнение от d_a_m_i_a_n_o_v_ »

Cougar написа:
d_a_m_i_a_n_o_v_ написа:
Грешка Пума:)Доспат не е Река Томпсън:)
На доспат средния размер на рибите е 250-400грама:)
:D E...eee..много скромно го даваме.

Аз още си спомням за рекордите на пъстърва от Доспат пускани на времето в списание "Лов и Риболов". Примерно имаше Къдрин Язаджиев от с.Любча (сега не го знам това село къде е и има ли го) хванал балканска пъстърва от около 7кг в язовира май 1976г...а може и по-рано :roll: А имаше и друг късметлия софиянец хванал американка към 11кг пак там някъде през 80-те. И редица случаи на 2-килограмови.

Иначе ако е за риба за тигана......то няма разлика каква ще е ..и костура на Доспат е май вкусен.

Добре де,съгласен съм,ама малко големшки идват тия блесни дето си ги описъл.
Спининг риболов и мухарство
Аватар
lglpb
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Чет Май 18, 2006 3:50 pm
Местоположение: Plovdiv

dospat

Мнение от lglpb »

REPUBLIKANSKIA REKORD NA ULOVENA PASTARVA NA DOSPAT E 11.780KG.,MISLIA 4E VSE O6TE E NA DOSPAT,V NIAKAKVI BUNGALA E OKA4ENA.NIE HVANAHME PREDI 2 G. EDNA 7.100 KG. NA SVIRESHTA MEPS,MEDNA NA CVIAT.BE6E RANO PROLET.APRIL.
A NA DOSPAT IMAM VILA.NA KRU6ATA.I SPORED MEN NAI DOBRE SE DARJAT VOBLERI DO 3 SM..4ERVENI S SREBARNI OTBLIASACI.PRILI4A6TI NA PASTARVA I SREBRISTI.NA TOVA VLA4IM OT LODKA.V MOMENTA DAVA VSE O6TE NA VLA4ENE,NO NE TAKA KAKTO PREDI 3 SEDMICI.
А мен най-ме кефи да си хващам на "Доспат"! :fishing1:
djago1981kn
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Чет Фев 02, 2012 5:50 pm

Re: СПИНИНГ НА ДОСПАД

Мнение от djago1981kn »

Да съживиме темата.За нова година съм в Сърница , и мисля да направя един риболов на язовира ако не е замръзнал .Моля колеги който имат някакви познания в спининг риболова там да споделят знанията си.Благодарности предварително.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: СПИНИНГ НА ДОСПАД

Мнение от Павел Иванов »

То хубаво да я съживим ама след десет години :roll: Май беше по-добре нова :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
lglpb
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Чет Май 18, 2006 3:50 pm
Местоположение: Plovdiv

Re: СПИНИНГ НА ДОСПАД

Мнение от lglpb »

От другия месец /към края/ ги почваме пъстървите от лодка на влачене
А мен най-ме кефи да си хващам на "Доспат"! :fishing1:
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”