Спининг макари - кой, какво развърта ???

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от rap66 »

plamen_shopov написа: Може пък да му подаря едното ми Nasci 4000 FI което е все още ново и да си направя подарък Stradic или нещо по-добро.....
Подари му Сахарата, а ти си купи Заубер. Тъкмо ще имаш база за сравнение :D
plamen_shopov
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Дек 30, 2018 7:46 pm

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от plamen_shopov »

:fishing10: 8
rap66 написа:
plamen_shopov написа: Може пък да му подаря едното ми Nasci 4000 FI което е все още ново и да си направя подарък Stradic или нещо по-добро.....
Подари му Сахарата, а ти си купи Заубер. Тъкмо ще имаш база за сравнение :D
Доста говорих по въпроса с Румен Попов, а той ми тунингова и обслужва макарите и съм склонен да му вярвам, то никак не ми препоръчва Заубера.
Явно ще се купува някой Twin Power втора ръка за мен или пък нов Stradic, а резервното Nasci 4000 ще отиде за подарък.
Аватар
preparatos
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 254
Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 4:38 pm

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от preparatos »

Изображение

Това е резулатата, една сянка - 3-15 на 2.44м . :mrgreen: Отказах се от чейсъра.. :mrgreen: .Днес след еконта се изтрелях на марица. Та и направих сефтето на въдицата. Риби нямаше, то при нас марица е доста маловодна, бистра, едно рибе не се мярна.... Но въдицата и макарето са чудесни на първо четене....Поздрави :drinkers:
ТТ лови по реки
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 583
Регистриран на: Чет Окт 08, 2015 3:44 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от ТТ лови по реки »

Честит такъм колега,много риби да ти извади.Предполагам си ловил някъде около Пазарджик,слез малко по-надолу.Можеш да започнеш от сметището на Цалапица,и да караш до Пловдив.Там няма начин да не севтосаш такъма.Успех и наслука.
Аватар
preparatos
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 254
Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 4:38 pm

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от preparatos »

Мерси, за пожеланията, колега! :drinkers: Ха, дано!.....Далечко ми е малко пазара :mrgreen: /за радост/, но живи и здрави на по късен етап, непременно, ще отида към вашия край…. :D
Zdraveca_10
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Апр 10, 2014 11:17 am
Местоположение: София

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от Zdraveca_10 »

Здравейте момци,тъй като основния риболов който практикувам от 15 г. е шаранджийския,малко занемарих спининга,риболова на щука и болонезето(ходя но главно късна есен и зимата) . Прочетох всички страници в тая тема и тъкмо се бях засилил да взимам един Заубер 3000 (имам такъв 2000 на едното боло и съм доволен) и един колега качи снимки с преебана дръжка,друг каза че не била ОК,сега се чудя да взимам ли такава или нещо друго... общо взето да се върнем на въпроса :коя е най добрата макара до 200 лв... и коя до 300 лв... дано не ме псувате много за това че може би ще дъвчеме пак едно и също...
Бъди играч на терена,а не в съблекалнята...
pdimitrof
новобранец
новобранец
Мнения: 83
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2018 7:06 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от pdimitrof »

plamen_shopov написа::fishing10: 8
rap66 написа:
plamen_shopov написа: Може пък да му подаря едното ми Nasci 4000 FI което е все още ново и да си направя подарък Stradic или нещо по-добро.....
Подари му Сахарата, а ти си купи Заубер. Тъкмо ще имаш база за сравнение :D
Доста говорих по въпроса с Румен Попов, а той ми тунингова и обслужва макарите и съм склонен да му вярвам, то никак не ми препоръчва Заубера.
Явно ще се купува някой Twin Power втора ръка за мен или пък нов Stradic, а резервното Nasci 4000 ще отиде за подарък.
:lol: :lol: :lol:
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от rap66 »

Zdraveca_10 написа:....коя е най добрата макара до 200 лв... и коя до 300 лв... дано не ме псувате много за това че може би ще дъвчеме пак едно и също...
Според бюджета, размера, теглото и предавателното число, shimano модел след 2017 за евтините (sahara, sedona), stradic, или Daiwa LT серията.
Zdraveca_10
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Апр 10, 2014 11:17 am
Местоположение: София

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от Zdraveca_10 »

rap66 написа:
Zdraveca_10 написа:....коя е най добрата макара до 200 лв... и коя до 300 лв... дано не ме псувате много за това че може би ще дъвчеме пак едно и също...
Според бюджета, размера, теглото и предавателното число, shimano модел след 2017 за евтините (sahara, sedona), stradic, или Daiwa LT серията.
Мерси приятелче !!! Не че не зяпам постоянно каталози,мнения и т.н. Но друго е някой запознат от близо... мисля на първо време един Заубер 3000 да заприходя...
Бъди играч на терена,а не в съблекалнята...
Спартак
новобранец
новобранец
Мнения: 93
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 2:58 pm

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от Спартак »

Колеги дайте ми предложение за макара, за въдица 2.20, 3-12 грама акция. Чудя се за моделите на Рьоби - Заубер, Екусима или Виртус.
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от Martin Mihailov »

Спартак написа:Колеги дайте ми предложение за макара, за въдица 2.20, 3-12 грама акция. Чудя се за моделите на Рьоби - Заубер, Екусима или Виртус.
Имам екусимата 1000.За мене е много добра макара .При положение че я натоварвам всека седмица яко.Ползвам я вече две години и оплаквания за сега нема :drinkers:
20200426_160227.jpg
Бобo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 9:33 pm

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от Бобo »

След три години яко тормозене в морска вода реших най-накрая да "пенсионирам" Ryobi Zauber CF 4000. Не съм я отварял никога и не й е правена никаква профилактика. Още е в топ състояние,но минах на по-класни макари.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”