Спининг макари - кой, какво развърта ???

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
stenli1104
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2014 12:13 pm

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от stenli1104 »

от скоро се запалих .по спининга,днес си купих шимано катана 2500fc.пръчката е сивеида 10=35 акция.мисля за щука и костур да я ползвам.2.7 е пр.. знам че не е много в темата ама ще съм благодарен на всякакви мнения
saw1977ewa
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Съб Ное 22, 2014 8:50 am

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от saw1977ewa »

stenli1104 написа:от скоро се запалих .по спининга,днес си купих шимано катана 2500fc.пръчката е сивеида 10=35 акция.мисля за щука и костур да я ползвам.2.7 е пр.. знам че не е много в темата ама ще съм благодарен на всякакви мнения
Относно катаната виж на 1-ва страница от темата,втората макара.
Все пак честито,много баби щуки и костури да хванеш.
Добре дошъл в месомелачката на ниско бюджетни макари, наречена спинингов риболов.
ТТ лови по реки
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 583
Регистриран на: Чет Окт 08, 2015 3:44 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от ТТ лови по реки »

То мнения за какво,вече си ги взел.Честито,и само големи костури и дърти щуки да вадиш с тях. :fishing6:
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от ivanst »

Само да попитам за една и съща макара ли става въпрос - DAIWA EXCELER 3012H и DAIWA EXCELER 3000НА ... ?Като вместимост на влакното и тегло не са еднакви ... поне така пише в описанията ...
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
Аватар
radogagov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 354
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 9:59 pm
Местоположение: Габрово / Ловеч

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от radogagov »

Принципно трябва да е една и съща макара. Разликата е в шпулата.
Изображение Изображение Изображение
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от ivanst »

Предполагам просто пишат не вярно описание.Скоро си купувах макара на Дайва и в описанието пишеше тегло - 310гр ... в нас след като я притеглих се оказа 340гр.Точно толкова пишеше и на кутията на макарата ... но аз я поръчах онлайн и нямаше как да знам това.Сега реших да си я видя на живо ... в единият магазин казаха че са вносители за България и няма по добра цена от тяхната.В другият магазин пък ми обясниха че техните макари били единствен внос в България и били също предназначени за Японският пазар ... Абе общо взето всеки си хвали продукта който продава ...
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от Павел Иванов »

Изображение

Разликата както се вижда е , че едната събира Р.Е. 1.5 300 метра , другата 200 метра , съответно едната събира монофил 150 метра 0.31мм , а другата 150 метра 0.26мм . По абсолютно всички други показатели са еднакви . Предполагам обаче , че с означението НА си е изработена за европейският пазар и аз лично бих заложил на една от двете 3000Н или 3012Н при това , пак лично аз де , бих предпочел по-плитката шпула та евентуално да не подлагам бекинг .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от ivanst »

Благодаря ти.Изчерпателен както винаги.
Модела 3000НА в момента е на промоция 178лв и я има на доста места ... а другата 3012Н е 202лв в Спиниг фиш.Дано само теглото да е вярно че над 310гр ще ми дойде в повече.Със сигурност този път ще си я взема от магазина и ще погледна кутията.Още повече от същият магазин си взех пръчката и ако я имат друга налична ще мога да я сложа и да видя как е.
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
Аватар
freeman.bg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 236
Регистриран на: Чет Май 23, 2013 11:10 am
Местоположение: Плевен

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от freeman.bg »

:wink:
ivanst написа:Само да попитам за една и съща макара ли става въпрос - DAIWA EXCELER 3012H и DAIWA EXCELER 3000НА ... ?Като вместимост на влакното и тегло не са еднакви ... поне така пише в описанията ...
Що не си вземеш Shimano rarenium ci4+ 4000fd. От вънка ти идва на 350лв. Повечето наши търгаши са си чисти обирджии.
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от pampasa »

freeman.bg написа::wink:
ivanst написа:Само да попитам за една и съща макара ли става въпрос - DAIWA EXCELER 3012H и DAIWA EXCELER 3000НА ... ?Като вместимост на влакното и тегло не са еднакви ... поне така пише в описанията ...
Що не си вземеш Shimano rarenium ci4+ 4000fd. От вънка ти идва на 350лв. Повечето наши търгаши са си чисти обирджии.
Модела на Рарениума е по-скоро FB , но действително е много добре направен :wink:

При поръчка отвън - струва точно 304 лв. с доставката.

Колега ivanst ,ако си купуваш нещо от Спинингфиш кажи , там винаги ми правят 10% отстъпка /не е кой знае какво ,но 20 лв. надолу са си пари /.
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от ivanst »

freeman.bg написа::wink:
ivanst написа:Само да попитам за една и съща макара ли става въпрос - DAIWA EXCELER 3012H и DAIWA EXCELER 3000НА ... ?Като вместимост на влакното и тегло не са еднакви ... поне така пише в описанията ...
Що не си вземеш Shimano rarenium ci4+ 4000fd. От вънка ти идва на 350лв. Повечето наши търгаши са си чисти обирджии.
Да ти кажа Рарениум ми беше първи като избор ама ми идва малко по скъпа ... идея си нямам как ще се балансира с пръчката.Сложих пробно една от старите ми макари ... тежеше към 310гр с влакното и пасна идеално.Рарениума мисля че е към 240гр ... но пък е доста мощна макара.Предложиха ми и Noeby Infinite за която също прочетох хубави мнения.Няма да бързам с избора ... то ако имах възможност не е проблем де ... ама нямам ...
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от ivanst »

pampasa написа:Модела на Рарениума е по-скоро FB , но действително е много добре направен :wink:

При поръчка отвън - струва точно 304 лв. с доставката.

Колега ivanst ,ако си купуваш нещо от Спинингфиш кажи , там винаги ми правят 10% отстъпка /не е кой знае какво ,но 20 лв. надолу са си пари /.
Колега да ти кажа бих се възползвал наистина но аз не съм от София и ако поръчвам онлайн става сложно но пък ако идвам в магазина както направих с пръчката ... може но пак трябва да те ангажирам ... Иначе си харесах DAIWA EXCELER 3012H ... малко по тежка ще дойде но пък е добра макара ... по слаб драг в сравнение с Рарениума но пък и 100лв по евтина.Изписахме доста неща до тук за една пръчка ... сега и за макарата ... след това влакно което все още не съм взел ... ама така е всеки търси възможно най-удачното за парите които е решил да отдели.
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от pampasa »

ivanst написа:
pampasa написа:Модела на Рарениума е по-скоро FB , но действително е много добре направен :wink:

При поръчка отвън - струва точно 304 лв. с доставката.

Колега ivanst ,ако си купуваш нещо от Спинингфиш кажи , там винаги ми правят 10% отстъпка /не е кой знае какво ,но 20 лв. надолу са си пари /.
Колега да ти кажа бих се възползвал наистина но аз не съм от София и ако поръчвам онлайн става сложно но пък ако идвам в магазина както направих с пръчката ... може но пак трябва да те ангажирам ... Иначе си харесах DAIWA EXCELER 3012H ... малко по тежка ще дойде но пък е добра макара ... по слаб драг в сравнение с Рарениума но пък и 100лв по евтина.Изписахме доста неща до тук за една пръчка ... сега и за макарата ... след това влакно което все още не съм взел ... ама така е всеки търси възможно най-удачното за парите които е решил да отдели.
Никакъв проблем ,живея на 150 метра от магазина и няма да ме ангажираш :wink:

Ако бях разбрал по-рано ,че ще купуваш и въдица оттам - и на нея щеше да имаш 10% отстъпка.

За влакно бих ти препоръчал ИГК -8 жилно

http://spinningfish.bg/catalogue/produc ... x-8pe-150m
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
asn
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Сря Юни 17, 2015 11:58 am
Местоположение: Габрово

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от asn »

ivanst написа: Иначе си харесах DAIWA EXCELER 3012H ... малко по тежка ще дойде но пък е добра макара
Бях си взел нова в размер 1500, но ме издразни, че е китайска и я продадох. Исках втора шпула за нея, търсих доста, но не успях да намеря и се принудих да купя по-стария модел втора ръка. Продаваха го изгодно с две шпули. Оставих си едната и го препродадох. Не знам той къде е правен, но имах възможност да сравня двете макари. Новия модел е малко по-лек, но дотам. Стария модел, далеч по-амортизиран, работеше някак различно и ме остави с впечатление, че е по-добрата макара.
Аватар
freeman.bg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 236
Регистриран на: Чет Май 23, 2013 11:10 am
Местоположение: Плевен

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от freeman.bg »

Ами тази иновация на Заубер дали е по-добра от Ексцелера? http://www.angel-domaene.de/ryobi-zaube ... l?refID=CR
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”