Спининг макари - кой, какво развърта ???

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от bobopeli »

къца - кълве написа: Това ми е слабо, но се надишах с лепило. :D Ако ти е бистър мозъка, да ми кажеш. Мога ли да спечеля състезание с 10-30 и четири грама воблер ? :D
Понеже знам верния отговор - можеш,а представяш ли си какво можеш ако ловиш и правилния такъм?
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от Павел Иванов »

Много весело се развива темата , иначе самата тя няма много общо със самата тема като цяло :lol:


Иначе ей това :
аксел написа:Да,Дончо право си дума......"не ходя на лов за слонове с пушка за пъдпъдъци"..........
аз лично , на база ищасите на Дончо най-вече , бих го интерпретирал "не ходя на лов за пеперуди с кепче а с гаубица щото може да ме изплющи бронтозавър" :lol:
Като цяло в случаят пропускаме основното , удоволствието от риболова за сметка на презастраховането .
Примерно там където Къци Лови с тест 10-30 и въдица на 2.70м , аз го правя съвсем задоволително с тест 0.9 - 5гр. ултра лайт на 1.70м. , даже костенурки на буксир вадя с нея , а примерно Адаша от Русе обръща душмански распери баш от як бързей на Марица при Мирово с ултра лайт на 3 метра та всичко е относително .
Друг е въпроса , че от гегите на Филстар хал хабер си нямам та не бих взел отношение относно тях .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
SUPER MARIO
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 584
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 11:13 am

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от SUPER MARIO »

То вярно темата за макари, па ние пръчки обсъждаме... :lol: :lol: :lol: Павка, сома в Марица си хрупа кефалските примамки като бонбонки..Много мразя да ми късат риби.. :lol: Направо полудявам... :D Никога няма да ловя с лайт спининг на Марица..
Бързай бавно.
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1469
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от къца - кълве »

bobopeli написа:
къца - кълве написа:
Понеже знам верния отговор - можеш,а представяш ли си какво можеш ако ловиш и правилния такъм?
Много интересно, уж спориме, а сме на едно мнение. Още преди 25 години се опитвам да ви обясня, че "къца-кълве" ловят добре с всякакъв такъм. Лошия такъм не им пречи, само създава неудобство на риболовеца. Павката тегли костенурки, с хубавия такъм, но ако воблера не беше предизвикал интереса и, това нямаше да се случи. След това аз взех една от купите със същия воблер нищо, че нямах костенурка. :D

https://www.youtube.com/watch?v=4pkqT0O ... nuWg&t=23s
За тази въдица отнесох много подигравки и никой не разбра идеята, или се правите, че не разбирате.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от Павел Иванов »

SUPER MARIO написа:...
Няма вечна радост , както и няма универсална въдица . Точно поради тази причина правим компромис или с удоволствието от риболова защото може да ни отнесе парният влак , или не правим и се наслаждаваме на всяка уловена риба . Това , че мей би има някакъв процент вероятност да ни скъса нещо което не търсим целенасочено си е риск който в никакъв случай не бива да бъде приеман за резус .
То и затова определението "универсалност" е много разтегливо понятие като приемаме за константа нещото с по-голяма вероятност а не евентуално което би се случило .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от bobopeli »

къца - кълве написа: Още преди 25 години се опитвам да ви обясня, че "къца-кълве" ловят добре с всякакъв такъм. Лошия такъм не им пречи, само създава неудобство на риболовеца. Павката тегли костенурки, с хубавия такъм, но ако воблера не беше предизвикал интереса и, това нямаше да се случи. След това аз взех една от купите със същия воблер нищо, че нямах костенурка. :D
Това какво и къде ловят Къцитата сме го дъвкали много пъти,не ми се пише пак,хората вече втори месец ловят клян а на кютучетата още нищо? Ако дългия прът го ползваш за оная простотия с двата воблера, да знаеш че освен всичко друго е и незаконно.
Последно промяна от bobopeli на Съб Фев 23, 2019 9:41 pm, променено общо 1 път.
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от аксел »

Павка,за да влезем в темата сподели мнението си за новия Екзист,заслужават ли космическите технологии,"космическата" си цена.Дали ще мога да го ползвам на реката за спининг на "слончета",естествено в най-големия си размер?
валатът не най-лошото нещо на света
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от Павел Иванов »

Нямам представа , не съм го бърничкал , отдавна ми мина мерака да си заприходявам де що излезе топ модел .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от Don4o_62 »

Павел Иванов написа:Много весело се развива темата , иначе самата тя няма много общо със самата тема като цяло :lol:


Иначе ей това :
аксел написа:Да,Дончо право си дума......"не ходя на лов за слонове с пушка за пъдпъдъци"..........
аз лично , на база ищасите на Дончо най-вече , бих го интерпретирал "не ходя на лов за пеперуди с кепче а с гаубица щото може да ме изплющи бронтозавър" :lol:
Нещо обърка ищасите,щото мойте са да видя 16 г. спинингистка 50 оки с буйна стряха и да лови в жегата по монокини :D гаубиците ги остави за Аксел :D а твоя ищак го знам аз,мека пръчка с твърда китка :lol: и никой не може те убори :D
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
plamen_shopov
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Дек 30, 2018 7:46 pm

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от plamen_shopov »

Дайте някакъв съвет за спининг макара колеги? Знам, че тази тема е дъвкана и дъвката много пъти... но съм пред дилема и се чудя какво да купя.
Ще правя подарък на брат ми за новата му пръчка.
Тъй като не е човек който пази такъмите си, мисля макарата да я бюджетна. Нещо до 150 лв.
Набелязал съм.стария Заубер с фрезована дръжка и Шимато Сахара или Наски.
Като и Сахара и Наски ги имам в два различни размера и за сега съм много доволен.
Чудя се дали обаче Заубера не е по-надеждна от тях?
Нещо което не е за пренебрегване.
Относно качеството на Заубера обаче чух и доста критики от мои познати които го имат и от едив от хората които се занимават с обслужване и тунинг на макари.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от lozzy.68 »

:roll: Каква е новата пръчка на брат ти и какво ще лови с нея ... ?!?! Ако е за Море, зауберазаеби, към Наски е работата ,ама, какво Наски...?!?!? :wink: Щом и размер не спомена, ...може да е за ... лайт- спининг .... :smt102 :roll: :drinkers:
plamen_shopov
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Дек 30, 2018 7:46 pm

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от plamen_shopov »

:fishing4:
lozzy.68 написа::roll: Каква е новата пръчка на брат ти и какво ще лови с нея ... ?!?! Ако е за Море, зауберазаеби, към Наски е работата ,ама, какво Наски...?!?!? :wink: Щом и размер не спомена, ...може да е за ... лайт- спининг .... :smt102 :roll: :drinkers:
Пръчката е Медиум Хеви 2.44 м.
Макара с която се балансира е около 300 гр +-10 гр
Ще се ползва за щука основно.
Чудех се дали Заубера не е по-надежден от Наски.
ToshoFish
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Апр 08, 2016 2:17 pm

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от ToshoFish »

Здравей колега Шопов!
Препоръчвам ти от опит рьоби аплаус 3000, ако успееш да намериш.
Ползвам макарата за щука и море. Железна е/буквално и преносно/ и под 100 лв.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от lozzy.68 »

Почти същата ... http://e-fish.bg/productv/5255/tubertini-sirio.html :smt023 ,, Изнасилвал,, съм я , ... пее ... От брияна, до паламуд и лефер ....
IMG_20180721_172923.jpg
Просто, си избери размера ... и :fishing5: :drinkers:
plamen_shopov
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Дек 30, 2018 7:46 pm

Re: Спининг макари - кой, какво развърта ???

Мнение от plamen_shopov »

За съжаление Аплаус едва ли ще се намери вече.
Може пък да му подаря едното ми Nasci 4000 FI което е все още ново и да си направя подарък Stradic или нещо по-добро.
Иначе вероятно ще е Zauber CR за около 120 лв.
Гледах обзори на руски и казват, че е същия като стария Заубер, но ротора е по-лек. В надеждността им няма да има разлика. Въпроса е колко обаче е надежден Заубера.
И все пак ми се иска да е нещо по-различно от моите макари, за да имаме и база за сравнение.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”