Проблем с макара Риоби Заубер

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Проблем с макара Риоби Заубер

Мнение от Vid »

Благодаря много за мненията Колеги.
ПП-то което съм навил със сигурност не е менте, бях го купил за около 55 лв. в оригиналната си опаковка. До сега дори не съм свалял шпулата, ще видя какви са тези шайби и ще пробвам да махна една. Дано да се оправи, ако не, ще направя рекламация.
Иначе, с изключение на "брадите" макарата върти много леко.
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
shtilio
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1160
Регистриран на: Чет Авг 14, 2008 11:21 am
Местоположение: Ямбол

Re: Проблем с макара Риоби Заубер

Мнение от shtilio »

Удари й една снимка да видим как реди :P

П.П. На тази цена, ако са дали дефектна , неприятната емоция е много-голяма !
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
orion30
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 10:59 pm
Местоположение: Варна, Елхово

Re: Проблем с макара Риоби Заубер

Мнение от orion30 »

Как ли ще е дефектна макарата. "Ами прави ми бради". По този "критерий" 50% от макарите са дефектни. Вносителя ще те накара да навиеш монофил, брадите ще изчезнат и рекламация едва ли ще ти признаят. Аз лично се съмнявам причината да е в макарата. Обикновено е влакното или рибаря. :D

Предложението ми с ракията май ще стане. Като се изкажат още няколко "капацитети". :D
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Проблем с макара Риоби Заубер

Мнение от Vid »

Здравейте отново. Искам да се похваля, че си оправих макарата. Едва вчера забелязах че в кутията освен резервната шпула има и найлонова торбичка с няколко от тези тефлонови шайби, които дори са с различна дебелина. Свалих шпулата, махнах две, а сложих една по-тънка. Преди малко се прибирам от риболов на яз.Тракиец, пък макар и с валат, но за 4 часа нямах нито една "брада" и макарата реди перфектно. Явно при производството китаеца ги е турял "на око".

Тук искам Специално да Благодаря на Petur60 и ivo Vratsa за съвета.
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
ivailo69
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Съб Мар 05, 2011 10:30 am
Местоположение: ВРАЦА

Re: Проблем с макара Риоби Заубер

Мнение от ivailo69 »

По съвет на Иво -Враца и Сандиста и аз имам Риоби Заубер и нямам никакви проблеми ( естествено махнах от шайбите ). Ширината на конусът който се образува при реденето на влакното на шпулата ,трябва да е по -голяма отпред отколкото в задната страна на шпулата и мяма да имате НИКОГА проблеми с бради и т.н. Чисто механично не може по-малък диаметър да мине през по-голям при изхвърляне на влакното от шпулата . :wink:
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Проблем с макара Риоби Заубер

Мнение от Vid »

ivailo69 написа:По съвет на Иво -Враца и Сандиста и аз имам Риоби Заубер и нямам никакви проблеми ( естествено махнах от шайбите ). Ширината на конусът който се образува при реденето на влакното на шпулата ,трябва да е по -голяма отпред отколкото в задната страна на шпулата и мяма да имате НИКОГА проблеми с бради и т.н. Чисто механично не може по-малък диаметър да мине през по-голям при изхвърляне на влакното от шпулата . :wink:
След като махнах и аз част от шайбите, мога да кажа, че това е може би най-добрата макара която съм ползвал. За около 10 риболова нямам ни едно оплитане, в същото време е достатъчно мощна за да се справи както с големи риби, така и с големи закачки. При моята корекция с шайбите, няма конус, реди си равномерно на цялата шпула, а влакното докрай навито е на около 2 мм. от ръба на шпулата.
Дори смятам да си купя още един Заубер за пръчката, която си поръчах днес: EXCEED SPX 2.10м.L/2-7/
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Проблем с макара Риоби Заубер

Мнение от kikk4o »

Вчера навих монофил на новата си придобивка и с изненада установих, че натрупва влакното от вътрешната страна на макарата. Ще пробвам трика с махането на шайбите пък да видим. Някой случайно да знае същия проблем при Екусимата дали го има, че си взех и от тях, а с моя късмет...?
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”