Джиг спининг и силиконови примамки - въпроси и отговори.

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
mags1234
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Мар 29, 2015 6:13 pm

Re: Джиг спининг и силиконови примамки - въпроси и отговори.

Мнение от mags1234 »

Колеги,да задам един тъп въпрос.Дали аз се лъжа,но не е ли удачно при тези високи Дунавски води да се лови на Джиг, а не на блесни и воблери?Извинявам се тъпия въпрос можеби.
mags1234
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Мар 29, 2015 6:13 pm

Re: Джиг спининг и силиконови примамки - въпроси и отговори.

Мнение от mags1234 »

темата явно у умряла.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Джиг спининг и силиконови примамки - въпроси и отговори.

Мнение от Vid »

mags1234 написа:темата явно у умряла.
Темата е умряла, ама само в главата ти... :lol:
Тя, темата принципно си умира напролет, кога рибата се активизира....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Джиг спининг и силиконови примамки - въпроси и отговори.

Мнение от bobo_33333 »

Тя рибата ,със затоплянето ,не се е много активизирала,има и доста трева вече ,ама фащаме сегиз/тогиз по някоя

Изображение

,основно на 3,5" Awaruna 425,за мрачно и Awaruna 436 за слънчево време

Изображение

Изображение
Аз там съм пораснал...
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Джиг спининг и силиконови примамки - въпроси и отговори.

Мнение от Павел Иванов »

То това хубаво ама бялата я разрешават чак в събота :idea:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Джиг спининг и силиконови примамки - въпроси и отговори.

Мнение от bobo_33333 »

Има и разрешени места :fishing7:
Аз там съм пораснал...
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Джиг спининг и силиконови примамки - въпроси и отговори.

Мнение от Павел Иванов »

Разрешените места , в смисъл свободни по време на забраната за пролетно размножаващите се видове , в никакъв случай не са разрешени за риболов на забранени в момента видове риба :idea: Ако иде реч за платени гьолове е друга бира , ама не ми се вярва да е така .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Джиг спининг и силиконови примамки - въпроси и отговори.

Мнение от maranzika »

Павел Иванов написа:Разрешените места , в смисъл свободни по време на забраната за пролетно размножаващите се видове , в никакъв случай не са разрешени за риболов на забранени в момента видове риба :idea:
Това къде мога да го прочета Павка? :lol: :lol: :lol: :lol: Разрешените места са РАЗРЕШЕНИ за всякаква риба и нищо не го променя това колкото и на някой хора да не им харесва.Лично Министъра миналата година изпрати отговор на запитване на колега за щуката по корекциите ако си спомняш.Та къде да прочета че е забранено да се лови щука и бяла риба примерно на Сопот?
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Джиг спининг и силиконови примамки - въпроси и отговори.

Мнение от Павел Иванов »

Илянка , забранен вид риба означава само и единствено забранен вид риба :idea: Винаги съм смятал , че излишните обяснения с цел да му светне на некой газовият фенер са присъщи на ... абе , Малката русалка , примерно :lol: :lol: :lol: Друго всичко е разностранно тълкуване което винаги си се решава пак разностранто от според зависи на де му сочи в момента на съдята решаващ дали да бутне или утвърди даден акт .

пп - сигурен ли си , че упоменатият отговор от министъра го е дал именно той а не всездесъщата му секретарка нямаща си хал хабер от какво и за какво иде реч ама да не се занимава светилото с дребнавости що да не отговори от негово име :roll:

пп2 - аз лично не бих се осланял на подобен отговор кога евентуално ми се наложи да оборвам евентуален акт :wink:

пп3 - в момента на Сопот щуката е разрешена но бялата не :idea:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
stas
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 8:52 pm

Re: Джиг спининг и силиконови примамки - въпроси и отговори.

Мнение от stas »

Павеле, Маранциката е прав в случая. Говорим за свободни водоеми за любителски риболов по време на забраната. Никъде не са упоменати видове риби. То от 15.04 до 01.05 са забранени всички видове риби(за опр. надм. височина с изкл. на пъстървата). Е какво тогава да ловим на тези места, как точно са разрешени. Казваш на Сопот щуката е разрешена, бялата-не. Следователно и каракуди, платики, шарани и т. н. не трябва да се ловят, щото и те са в период на забрана. Че по какво се различава Сопот тогава от язовири като Ал. Стамболийски, Копринка и пр.
Разбираш ме, не се заяждам и не провокирам, но нещата трябва да са ясни. А не да се вълнуваме какво ще отговори министъра и как ще го тълкуват проверяващи и съдии.
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Джиг спининг и силиконови примамки - въпроси и отговори.

Мнение от maranzika »

stas написа: То от 15.04 до 01.05 са забранени всички видове риби(за опр. надм. височина с изкл. на пъстървата). Е какво тогава да ловим на тези места, как точно са разрешени. Казваш на Сопот щуката е разрешена, бялата-не. Следователно и каракуди, платики, шарани и т. н. не трябва да се ловят, щото и те са в период на забрана.
Е тъй де...И аз това се питам защо тогава каракудата е разрешена по корекциите,като в момента този вир е забранен за риболов? :lol: :lol: Много народ ходи за бяла риба в момента по разрешените водоеми и НЕ СЪМ ЧУЛ НЯКОЙ ДА Е БИЛ ПРОВЕРЕН ОТ ИАРА И ДА МУ Е СЪСТАВЕН АКТ. :wink:
Павле,ти щот не ходиш за бяла,затова се ядеш с нас тука сега :lol: :lol: :lol: :drinkers:
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Джиг спининг и силиконови примамки - въпроси и отговори.

Мнение от Павел Иванов »

stas написа:...с изкл. на пъстървата)...
По тази логика пъстървата е целогодишно разрешена по простата причина , че когато е в забрана всички гьолове са "свободни" :roll: А се фанете в ръце с Илянката и помислете малко върху абзаца от предишният ми пост :
Павел Иванов написа:...забранен вид риба означава само и единствено забранен вид риба :idea: ...
Точно заради куп интерпретации от типа се получават страдалчески вопли по форумите последствие . Тъй , информативно , заповед на министъра се отменя или преформулирува само с друга заповед от министъра , или от съда :idea: Та в случаят имаме забранен вид риба - бяла риба , как пъстървата по време на нейната си забрана . Самата бяла риба няма как да се причисли към каракудата защото втората никога не е била забранен вид като вид . Това , че за момента не сте имали случай с акт по въпроса , не значи , че няма да имате такъв , просто не сте попаднали на съответният проверяващ .

пп - незнанието и произволното тълкуване не са аргументи при оборване на евентуален акт в съда :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Джиг спининг и силиконови примамки - въпроси и отговори.

Мнение от bobo_33333 »

И на моркова кълве,ама при тази кристална вода,дето на 2м се вижда тревата по дъното,по сака на по тъмните примамки...
Преди тревата ,реших да пробвам с главите с тирбушон и тройка

Изображение

Имам отчетени много повече кълванета ,ама много гелета и рибите в повечето случай закачени външно...нещо не ми допада ,друго си е в устата :fishing5:
Аз там съм пораснал...
stas
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 8:52 pm

Re: Джиг спининг и силиконови примамки - въпроси и отговори.

Мнение от stas »

Христо, стига си измествал спора, сякаш темата е за джиг и силикони. :lol: Тез тирбушони силата им е при други дълбочини и температури(респ. плътност на водата). На плиткото слагаш ери, сабо или там как се казваше и тантуркаш по дъното, ти знаеш как.
Павеле, голям инат си, дет съ вика. Не за тия "свободни" водоеми говорим. По реките и язовирите по чл. незнам си кой си важат диференцираните забрани, съобразени със периода на размножаване и надм. височина. Спорим за онези гьолове, изредени в заповедта по Области, като свободни за риболов по време на забраната. Каракудата и другите мирни риби, назовани като пролетно- лятно размножаващи се, не е и необходимо да бъдат изброявани като видове и са под един знаменател с бялата риба за периода на тяхната обща забрана 15.04 - 15.05, която не се отнася за водоемите, изброени в т.IV от заповедта. А там за Област Габрово няма ни един такъв. Защо ли? :lol:
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Джиг спининг и силиконови примамки - въпроси и отговори.

Мнение от Павел Иванов »

На мен лично взе да ми омръзва та ще спирам ама за последно да потретя . "Диференцирана забрана" като дефиниция е заимствана от ЕС законодателството и означава , че забранен вид риба в момента е забранен да се лови . Това да си го тълкува и интерпретира всеки има право щото си носи неговата си глава на раменете :wink: В онези гьолове по области никой не е споменал , че може да се лови забранен в момента вид . То предполагам , че ако се изпрати запитване до министъра дали на Сопот може да се лови щипок , в частност Балкански такъв , със сигура секретарката му ще отговори че може . Да ама после страдането за улов на риба в "Червената книга" си е изцяло за сметка на ловящият . В случаят не знам кой се явява инат , ама щом твърдиш , че съм аз , що да ти развалям хатъра :roll:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”