Блесни разни всякакви

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
rangel_bac
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 262
Регистриран на: Нед Май 02, 2010 12:35 pm

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от rangel_bac »

capetano написа: Днес опуках петдесетина лева там.. :oops:
Само?...

Не мога да повЕрвам :shock:
(\__/)
(='.'=)
('')_('') This is Bunny. Copy Bunny into your
signature to help him on his way to world domination
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от milenminds »

Привед колеги,

Решил съм да заприходя малко по-различни блесни от стандартните тип мепс, пантер мартин, моска, рублекс и прочие. Такива си имам :). Въпроса ми е имате ли мнение за следните марки блесни: Myran, Pontoon 21 и клатушки на Smith, Angler'z и Forest.

Блесните и клатушките ще ги използвам за костур, клен и пъстърва.
Моля ако може някой да препоръча конкретни изпитани модели ще съм много благодарен.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от Павел Иванов »

Имам мнение , само че лично такова .

Тъй :

- Мюран като цяло изостават по ефективност от "стандартните" , въпреки , че понякога изненадват приятно . Така и на мен ми отърваха капото на едно състезание преди години , като и клена и распера ги уважиха за разлика от другите примамки . Основно преимущество на повечето модели е далечният кастинг . Афининтет към моделите Wipp , Akka и Panter .
- Путон 21 , също като Мюрана имат своите силни моменти , особено в пъстървовият риболов , не че и при друг не се представят добре де . Като цяло са крачка напред пред Мюран , но и крачка назад след Моска , Меппс и Рублекс . Афинитет към TB Trait и Synchrony .


Опсссс , микро клатушките ....... Тука ако седне човек да пише ....... В случаят факторите определящи клатуна фаворит силно зависят от линията , въдицата и задвъдичното . "Универсализъм" като при въртележките е трудна работа . Все пак бих ти препоръчал клатуните на Ито Крафт - Емиши . Търпят различни строеве геги и по-груби линии като се държат добре и в течение , и в спокойна вода . За другите бих предпочел да споменеш с какъв такъм като цяло , въдица , макара , линия , ще ги ползваш и ще ти препоръчам за спокойна и по-бърза вода .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от Д.Граховски »

Тъй и тъй сме подкарали темата за блесните. Наскоро си взех една Illex awb york mini със седеф тези клатуни. Игра невероятна, окраска супер, цената е малко проблем, но си купуваш качество. Излизала е веднъж на риба, та още няма нищо на нея. Та ако някой е ползвал тези клатуни може да сподели някое мнение.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от Павел Иванов »

В по-бърза вода я остави да си се носи по течението като от време на време задържай . В спокойна вода я води с "отривист туич" , по-бърза проводка с реЗки туичвания от време на време последвани от кратка пауза с пропадане .


пп - ако си я купувал от тук ми е интересно от къде ти дойде на акъла да дадеш толкоз паре за клатуна ?!?
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
daniel defoe
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 942
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 1:42 pm
Местоположение: ДУХОМ В ГЕРМАНИЯ (ЗАПАДНА)

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от daniel defoe »

Най-арните клатуни, които съм виждал - сигурен съм и, че ще ловят.
Имат и maxi версия, която, пък, изглежда така :wink:

Изображение
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от Павел Иванов »

Ъхъ , максито си е завършена споон отсекъде :lol:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
saw1977ewa
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Съб Ное 22, 2014 8:50 am

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от saw1977ewa »

На мен ми е интересна Смит Ниакис,която била Мерцедеса на въртящите блесни с цени от 9,93евро за 3г до 12,80евро за 9грамовия модел.Руснаците и дават отлична оценка и се шегуват,че хващала риба и там където нямало. :D
Някой ловил ли е с нея?
п.п Поправих цените за да не подвеждам колегите.
Последно промяна от saw1977ewa на Чет Ное 19, 2015 12:14 am, променено общо 1 път.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от Павел Иванов »

Ми че Моската го прави същото бре :lol:
От къде ги изкопавате тия цени бре хора ? Нормалната им цена е около десетина лв. за три грамката . Иначе не съм ловил с тях а и не са от типа примамки които ме привличат дори визуално .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от Д.Граховски »

Павел Иванов написа:
пп - ако си я купувал от тук ми е интересно от къде ти дойде на акъла да дадеш толкоз паре за клатуна ?!?
Допадна ми като дизайн и окраска, то парите си се харчат така или иначе, а късане е малко възможно дето ходя, та викам защо не. С окраска на малък балканец е.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от Slavi_82 »

Пичове имам един малко тъп въпрос но ако се прибият няколко дупки с бормашина например на стандартна блесна дали би дало някакъв по добър резултат :) идеята ми е да се опитам да направя имитация на рублексите
Аватар
reelbigfish
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Авг 20, 2014 8:57 am

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от reelbigfish »

по-разумно е да си купиш един рублекс вместо да развалиш един-два мепса ..мое мнение
Аватар
daniel defoe
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 942
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 1:42 pm
Местоположение: ДУХОМ В ГЕРМАНИЯ (ЗАПАДНА)

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от daniel defoe »

Slavi_82 написа:... но ако се прибият няколко дупки с бормашина например на стандартна блесна дали би дало някакъв по добър резултат :) ...
Има китайски блесни с дупки - копие на Myran Wipp

Изображение

p. s. На снимката е оригинала :wink:
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Изображение
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от milenminds »

Павел Иванов написа:Имам мнение , само че лично такова .

Тъй :

- Мюран като цяло изостават по ефективност от "стандартните" , въпреки , че понякога изненадват приятно . Така и на мен ми отърваха капото на едно състезание преди години , като и клена и распера ги уважиха за разлика от другите примамки . Основно преимущество на повечето модели е далечният кастинг . Афининтет към моделите Wipp , Akka и Panter .
- Путон 21 , също като Мюрана имат своите силни моменти , особено в пъстървовият риболов , не че и при друг не се представят добре де . Като цяло са крачка напред пред Мюран , но и крачка назад след Моска , Меппс и Рублекс . Афинитет към TB Trait и Synchrony .


Опсссс , микро клатушките ....... Тука ако седне човек да пише ....... В случаят факторите определящи клатуна фаворит силно зависят от линията , въдицата и задвъдичното . "Универсализъм" като при въртележките е трудна работа . Все пак бих ти препоръчал клатуните на Ито Крафт - Емиши . Търпят различни строеве геги и по-груби линии като се държат добре и в течение , и в спокойна вода . За другите бих предпочел да споменеш с какъв такъм като цяло , въдица , макара , линия , ще ги ползваш и ще ти препоръчам за спокойна и по-бърза вода .
Колега,

Наистина оценявам бързия и адекватен отговор. Единият ми такъм е UL Spinning Garbolino Trout Hunter 1-8 с макара Mitchel Epiq 1000, влакно монифил варивас 5 либри.

Другата гега, която ползвам за малко по-тежък спининг е salmo shinigami kinnotaki акция 4-18 с макара риоби заубер 3000 и влакно YGK G-soul PE8 1.5 - 30 либри.

Ще очаквам препоръки. Не знам дали такъмите са ми оптимално добри, но съм се съобразявал с бюджет :)
saw1977ewa
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Съб Ное 22, 2014 8:50 am

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от saw1977ewa »

saw1977ewa написа:На мен ми е интересна Смит Ниакис,която била Мерцедеса на въртящите блесни.....Руснаците и дават отлична оценка и се шегуват,че хващала риба и там където нямало.
Павел Иванов написа:Ми че Моската го прави същото бре :lol:
. Иначе не съм ловил с тях а и не са от типа примамки които ме привличат дори визуално .
И мен не ме привлича визуално,но на един семинар на Филстар(този със собственика на Салмо) Стефан Минчев я похвали за това реших да попитам,ако някой я е ползвал да сподели.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”