Блесни разни всякакви

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от Vid »

pi4a94 написа:
esvel написа:...вече разбрах....всичко свързано със спининга...
Това не става така лесно.Всеки учи нещо със следващия си излет.
Вземи си Моски от всички разновидности на цветовете и пробвай.
ПОЗДРАВИ :!:
:lol: :lol: :lol: Едва ли има някой, който да знае всичко за спининга, то си е просто експеримент плюс опит разбира се, но за разлика от други видове риболови където докато да експериментираш - той, деня си отишъл..., а тук става доста по бързо редуването на тактика и видове примамки....

Подкрепям по горното мнение за блесните Моска - добри, резултатни и два пъти по евтини от Мепса. Това не е без значение, ако започнеш да ги "сееш" като начинаещ напред-назад... :roll:
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
esvel
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Юли 12, 2012 6:11 pm

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от esvel »

pi4a94 написа:
esvel написа:...вече разбрах....всичко свързано със спининга...
Това не става така лесно.Всеки учи нещо със следващия си излет.
Вземи си Моски от всички разновидности на цветовете и пробвай.




ПОЗДРАВИ :!:
Ами всъщност нямах предвид, че съм разбрал всичко свързано със спининга. Написал съм, че съм разбрал кои блесни са за мътна и кои за бистра вода от колегата Vid. И от тук нататък всичко свързано със спининга ще ми бъде полезно :) Както и да е това не е толкова важно. Благодаря отново :)

Поздрави.
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от INCUBUS »

Горе-долу,без претенции за чудодейство,взаимно определихме насоките на постъпателно развитие на любителския спининг-риболов с блесни.До тук всичко е вярно,като единственото ми несъществено възражение е по въпроса за марката на блесничките,които служат за натрупване на тактически опит и за разузнаване на дъното -тук при нас,"Моска"е по-скъпа от посочения от мен "Джаксън" / той ми е по 1,50 лв за №1 например/,а кучите непроизносими чайна-майна са даже по левче парчето.Друг е въпроса,и аз съм писал в предходни теми,че двете минали зими,на голяма дълбочина се оказа,че евтините са най-уловисти,ама тва е частен случай.Иначе,и при мен най-любимите и най-често използваните вече, са на "Мепс" :)
pavkata92
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Юли 23, 2012 9:18 am

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от pavkata92 »

за костур каква блесна или воблер да използвам ?
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от INCUBUS »

pavkata92,от сравнително малкия ми опит /горе-долу 2 години през цялата година/,мога да посоча няколко неща,но за съжаление се отнасят само за костурите от три водоема - яз.Въча,яз.Кърджали и яз.Мъглене. За блесни-през топлото време и пролетта преди забраната -бели и сребристи № 1 и 2 по номерацията на "Мепс",през зимата в кучи студ в незамръзващите дълбочини на яз.Кърджали-всякакви жълти ,ама тежки и предимно № 3,както много "куча марка"клатушки- лентовидни и трапецовидни с тегло от 3 до 7 грама,на които налитат много дебели "раирани".За воблерите - предимно на "Салмо" с украската на костур,лятно време,в зоната близо до брега,като работят добре и на р.Арда преди вливането й в яз.Кърджали,само че предимно там удрят дребни костури.Дали има универсални образци,за всички водоеми с костур в Родината,ще трябва да ти отговорят други по-опитни колеги.
Аватар
Sleepwalker_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 686
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 10:34 am
Местоположение: Шумен

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от Sleepwalker_ »

И при мене като при колегата вървят бели и жълти блесни 1 и 2 номер. Много добра е Мепс със сребърно листо и червени ивици по него (сега не мога да се сетя как точно се казваше модела), на която дори и трети номер не й прощават. От воблерите съм забелязал, че се открояват тумбестите с интензивна игра и тъмен цвят (кафяво със малко жълто/оранжево/червено) и по-дълбоко газене, но понеже ползвам само китайски бойци, не мога да те ориентирам към марки и модели. :) Не знам защо, на клатушки не съм имал почти никакъв успех. :?
Аватар
franky
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 555
Регистриран на: Вто Юли 06, 2010 11:04 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от franky »

pavkata92 написа:за костур каква блесна или воблер да използвам ?

За мен лично, от блесните, най-успешни са зимните такива, както и кастмастерите. Ако се намери бандата костури, успехът е гарантиран и то в количества. Най-резултатно е от лодка, но става и от брега, като се водят на подскоци по дъното, с малко изчакване.
Работят добре и спинерите тип SPRO, цикадите и др. по-тежки подобни.
Ако костурите са разпръснати по плиткото, предпочитам най-малките въртящи блесни - 0 и 00 по Мепс. Напада и по-големите, но скоро имах случай, когато по-големите от 00 само ги преследваше, без да напада.
Воблерите и силиконите няма да ги коментирам, защото темата е само за блесни.
Щастието се гради от малки радости, а не от хазартни попадения.
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от INCUBUS »

Вчера-23.09.,преди изгрева на слънцето,само на измамната светлина на червената зора,много на юг и изток от столицата,в дълбок вир около 2,20-2,50м,на блесна "Мепс" № 1 -бяла с червени точки,извадих един раиран разбойник с дължина 32 см и много дебели филета :lol:Направи ми впечатление,че след него нищо друго не удари нито същата блесна,нито поне 15 други,нито последващите воблери и клатушки.Т.е.,там нямаше ято,а имаше самодържец-император :)
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Ами как да има?Той (императора) :lol: навярно е изял всичко наоколо,което е по-малко от него самия.
Изображение
Изображение
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от Vid »

Вуйчо-Ваньо написа:Ами как да има?Той (императора) :lol: навярно е изял всичко наоколо,което е по-малко от него самия.
От скромния си опит вече съм убеден, че едрите костури са самци и там където има един, няма нищо друго освен някоя сулка, ако вирее във водоема... Инак, средните и дребни са на стада, кога се застуди времето и целта на занятието е да се намери стадото.
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от INCUBUS »

Съгласен на 100 %,щото после за около 50 минути пробвах да прилъжа и някой друг -пак такъв тлъст и раиран,с около 6-7 вида и марки други блесни,няма да говоря тук за воблерите и силиконите,пък немаше даже "чукване",та бях принуден да захраня,да премина на плувка с директен телескоп,та...стана риболов,ама това се явява спам в точно тази тема,и за тва-край :)
zankov
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Сеп 23, 2012 6:00 pm

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от zankov »

Колеги искам да ви попитам ще ходя на р.Искър каква блесна да исползвам.Благодаря предварително.
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от Мунчо »

Kaто марка, модел, размер или цвят?
Malemi написа:Нишо не сте хванали но поне сте спасили патката и шуката ( тя маи е мъртва но нищо )
"Еби им майката на другите и в себе си утеха намери. И ако в себе си утеха не намериш, еби си майката и ти!"

http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
nafplio
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 122
Регистриран на: Вто Дек 22, 2009 10:11 pm

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от nafplio »

Колеги , преди време бях попаднал (из интернето) на блесна в кутишка(сет) , в която имаше (доколкото си спомням) една блесн + различни (модели /цветове)' листа' които можеха да се сменят ...
Някой има ли идея коя марка и модел беше :roll:
Аватар
stil92
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 10:28 am
Местоположение: Бургас

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от stil92 »

ето за това ли говориш ? http://shop.fishing-tackle.bg/spoon-bai ... esent.html
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”