Блесни разни всякакви

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от Martin Mihailov »

Здравеите всички.Искам дависе похваля днеска какво направих.Както знаят колегите които обикалят по Струма в раиона Лобош Скакавица там реката е направо бара.Снощи ми доиде идеята да обуем ботушите и да обиколим реката на лов за искуствени примамки.Та днеска риба вьобще несьм ловил амаси налових 24 броя общо блесни и воблери от текива като мене кадесме кьсали по подводните закачки.Повечето са идеални само требе даимсе сменят куките иса готови за победи.Ползваите го като идея но в тоя раион вече няма минах го двапьти нагоре и надолу.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14909
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от Павел Иванов »

milenminds написа:...
В случаят не бих ти препоръчал да слизаш под трите грама с УЛ такъма , а с другият под 7гр. особено в течаща вода . Просто основно ще се разочароваш от микро клатуните като цяло :wink: Иначе конкурентните на Митьовите Smith Pure Abalone на 3.5гр. без значение дали със седеф или просто Pure варианта за УЛто и Smith Bach Special на 10гр. за другата . Forest MIU и PAL Limited както и Angler'z System BUX Galaxy също са много добри клатуни като съвета с грамажите пак ще е същият от моя страна :wink:

saw1977ewa написа:...
Пред мен Стефчо не е споменавал нищо , нито положително , нито отрицателно относно споменатият модел , което само по себе си нищо не значи , та ще се въздържа от коментар в случаят . Иначе реалната им цена на дребно тръгва от около девет и нещо лева - http://www.troutshop.jp/index.php?m=mc& ... 01G0830449" onclick="window.open(this.href);return false; . Това , че някой е решил да ги продава на дубъл спрямо реалната им цена , при това на дребно , що не ? След като има кой да му ги купува :lol: Друг е въпроса , че Смит като цяло са вторият по големина , след куатро титана Джакал , Кейсън , Тимон , Илекс , производител на всякакви примамки в Япония . В гамата му има както и много успешни модели , така и такива направени основно да ловят риболовци . Специално за въртележките най-голям дял от предлагането им е именно на базата Пантер Мартин и авторски съчетани с техен воблер + спинер и пр. вариации . Преди време именно те бяха виновниците за разпада на Пантер Мартин US във вида в който беше . Тогава от Италия пращаха насипно в УС целият кит на блесните , а там ги полираха , лакираха , нанасяха покрития , зглабяха и вече в в готов вид ги пускаха на пазара като общ продукт . Сега този вариант в УС го няма , съществува цялостно окомплектовка чрез ПМ Италия но пък Смит си взимат всичките компоненти насипно , освен упоменатите по-горе дейности си ги и туинговат по техни виждания някои модели , съчетават с техни примамки , за всичките тия неща естествено че си дават някоя йена на ПМ Италия за права и тъй . В случаят Ниакис нямат нищо общо с ПМ а са си авторски задно преутежнени спинери на Смит , но както казах нищо не мога да кажа за тях по простата причина , че не съм ги ползвал :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
mr_miti
фен клуб-скобар
Мнения: 182
Регистриран на: Нед Авг 23, 2009 7:59 pm
Местоположение: Смолян

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от mr_miti »

milenminds написа:........
Колега,
от голямото изобилие от клатуни аз най-много предпочитам Smith Pure. Използвам ги предимно в малки реки и особено през летния сезон, когато е маловодие. Ползвам от 2, 2,7 и 3,5 г. като първите и последните най-често. Някакси 2,7 г. ги попрескачам.
Ако си взимаш клатуни не се втурвай в много цветове, а в класическите сребърна, златиста, една агресивен и тъмен цвят.
saw1977ewa
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Съб Ное 22, 2014 8:50 am

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от saw1977ewa »

Павел Иванов написа:.....
Благодаря.Прав си,от теб човек много неща може да научи.
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от Slavi_82 »

Днес реших да добавя някоя и друга нова блесна та.... първо окото ми хванаха
едни клатушки на Блазер малък размер 1 номер. Гледам че са една нестандартна идея когато пъстървата се инати.
Другата нестандартна идея ми хванаха окото блесните на осако, незнам как се представят но
ми хвана окото че N:1 тежи 6 грама , по всяка вероятност този грамаж ще я движи блесната много на дълбоко а и ще се замята на дълбоко, от друга страна цената им е смешна 1,50 :)
Както винаги взимам по 2 от цвят и вид и да видим рибите на какво ще им допадне.
Ще ми е интересно да чуя и вашето мнение за тези покупки
Прикачени файлове
Моя снимка 27.png
Моя снимка 27.png (272.47 KiB) Преглеждано 5099 пъти
Моя снимка 26.png
Моя снимка 26.png (259.49 KiB) Преглеждано 5099 пъти
Petar Petrov21
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Окт 15, 2015 7:58 pm

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от Petar Petrov21 »

saw1977ewa написа:
сирака написа:Не знам Моска да имат по-голяма блесна от 15 гр. с кръгло(овално) листо ,като на Лонгкаста. Имат 18 и 28 гр. но с продълговато,което няма същата вибрация като кръглото. Говоря за риболов на сом,в дълбоки бързеи,където съм забелязал,че кръглото "рулира". :D
Тези тип върбово листо в размери от 2номер и нагоре съм ги въртял доста.На Пясъчник редом с Аглия лонг рейнбол на меппс са ми хващали много костур и някоя друга сулка.Имаше една Моска бяла(сребро) 2номер,върбово листо,с жълта точка на листото и жълти перца на тройката която ме е спасявала от капото в дни когато костура е пасивен и не ще дори и на жива рибка при колегите. В такива моменти съм събирал и доста лодки покрай мене при положение,че ловя от брега :D .На Марица имам на тях доста щуки и кефал но това беше едно време когато риба имаше много а и не беше толкова претенциозна и наплашена ,и рибарите бяхме малко.По едно време ги ползвах със закачено( за главата) на тройката симеонче ,Щуката много харесваше тази комбинация. :wink: Не им е силата(според мен)в течението, ловил съм с тях главно на места където течението е слабо или почти няма такова,на места където е по-силно вибрацията ли им идва твърде малка?, или има някаква друга причина но рибата не ги иска,пробвал съм и утежнените варианти- лонг хеви без особен резултат а и много бързо ги посях.Лонг хевито лети като куршум,потъва бързо,движи се на дълбоко и намира много бързо някоя закачка която да хване. :D За течение много по- резултатни са блесните с листо тип Аглия и Комет.
Имам точно такава Mosca колега :)
Имам и още два подобни варианта само че са със червена точка и червено перо на тройката и още същия варант във черно 1 и 2 номер. Костурите се нареждат на опашка след тях :)
А честно казано нито една друга блесна не ми е носила такъв успех при риболов на костур както тези
abvabv
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 8:36 pm

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от abvabv »

някой пробвал ли е тези блесни http://ivpfishing.com/32-blesni#/категории-lav_md, че гледам са доста евтини и големите размери? изглеждат доста добре, но дали се въртят както си му е реда?
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14909
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от Павел Иванов »

Кои от всичките ? На страницата която си линкнал има блесни от три различни марки + клатушки . Иначе специално Рублекса са едни от най-читавите блесни правени някога , а и гледам Вътко ги дава на повече от прилична цена .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
abvabv
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 8:36 pm

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от abvabv »

за рублекса си знам.. иначе линка не знам защо не работи както трябва.. та питането ми е за LAV MD, за които гледам че имат 13 грамови за по 3 лева.. които ако работят са си без пари.. в друг сайт видях дори, че куките им са VMC.. ако ще и да са 10то качество, са си по-добре от някакви гаражни разработки..
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от milenminds »

Здравейте Колеги,

Искам да се похваля с новите ди придобивки. Искрени благодарности на Павел Иванов и всички останали колеги, които се включиха в дискусията. Заприходих следните играчки:
FOREST MIU NEW 5.0g(3.9cm)
Angler'z System BUX Galaxy 6.5g(4.2см)
FOREST PAL Limited 2015 3.8g
SMITH PURE Japan abalone 3.5g
SMITH PURE 3.5g, 3.5cm
SMITH PURE shell II 3.5g
SMITH NIAKIS 4g
ITO CRAFT - EMISHI CUSTOM SPOON 3.5g
Ще ги тествам и ще споделя детайли надявам се скоро :)
Ако имате препоръки за други интересни играчки , моля споделете :)
sorryn
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Окт 16, 2015 1:04 am

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от sorryn »

Колега milenminds честити ти придобивки и много рибки да ти носят. :)
Аватар
grigorov90
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Юни 16, 2009 3:57 pm

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от grigorov90 »

Здрасти пичуе,
днеска ми изпадна аванта една чисто нова блесна Rublex Ondex сребърно листо, но най-голямата (№6, 9гр.). Гледам, че един колега много беше хвалил №4...имал над 50 щуки на нея и т.н. Притеснява ме тая 6-цата да не идва твърде голяма, някой има ли опит (дай Боже сполучлив) с тази въртележка ?
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от Martin Mihailov »

На №4аз ловим костури.Така че шестицата е точно за щуки
Аватар
grigorov90
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Юни 16, 2009 3:57 pm

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от grigorov90 »

Martin Mihailov написа:На №4аз ловим костури.Така че шестицата е точно за щуки
Супер, а като стана въпрос за костури... би било добре някой колеги да споделят ТОП примамките си за костур. Много ми се лови/ яде такава гад, обаче не съм хващал никога на спининг. Предполагам кефа от удар на едър костур не е никак малък.
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от Д.Граховски »

Като става въпрос за блесни за костур аз залагам основно на клатушки. Почти всички GT Bio ловят костур с джигова проводка, също така малки кастмастери до 7-10 грама.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”