Къца- кълве воблери BG

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
del4ev90
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Май 08, 2014 9:51 am

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от del4ev90 »

Ето една снимка с дупката на корема на големия воблер + счупената лопатка на жабата , която Къцата ще ми замени ( БЛАГОДАРЯ за което ). Вижда се , че явно е имало лепило или нещо , но е паднало и ми направи впечатление,че се пълни вода , та си мислех дори ,че нарочно си го направил.
Изображение
Пазете природата чиста ! Почиствайте след себе си !
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от къца - кълве »

del4ev90 не излиза снимката.Обеща да покажеш някоя риба хваната с "къца - кълве" :D
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от Павел Иванов »

Вече излиза . "Ремонтирах" му я :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от Vid »

къца - кълве написа:Видьо...ооо !
Видя ли тежките воблери на 58 ма страница ? :D
къца - кълве написа:
Vid написа:Къца, ония големите ти и много леки примамки с хубава игра, дали ще ги видим по утежнени и летящи надалече? Или това остава като задача за следващата зима?
Питам, щото тия "бълхи" де последно ги презентираш, ама ич не са в темата на моя риболов...
P1030154.JPG
Тези съм направил специално за теб.
Видях ги Кръстьо, прати ми два-три по твоя преценка, но от тези де са по 16-18 гр. Цвета е първия - жърто тяло с черен гръб или комбинирай по твоя преценка. Адреса ще ти дам на лични..
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
del4ev90
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Май 08, 2014 9:51 am

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от del4ev90 »

Извинявам се за предната снимка , нещо не мога да се справя точно с тях.

Ето линк за снимки на рибки с къца - кълве . Това са ми от 3-4 излета в един албум , имам още доста ама трябва да ги поровя.

http://prikachi.com/images.php?images/297/8380297b.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/302/8380302c.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/304/8380304b.jpg
3 различни риби от 3 излета с 3 различни воблера къца кълве ( 2 жаби и една рибка ) :)
Пазете природата чиста ! Почиствайте след себе си !
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от Vid »

Само едно не разбирам? Защо все в та тема е насочено към риболов на кефал? Даже и Кръстю така се рекламира изделията?
Лично, с неговите воблери ловъ повече щука или костур, ама... Тук разбира се изключвам оне жабки и пр.. дребосъци. И мога да кажа, че воблерите не са никак лоши, а и като цена не са..., т.е. има ли риби, те ще хванат.. :D
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
del4ev90
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Май 08, 2014 9:51 am

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от del4ev90 »

Колега, аз рибката и жабата само по реките съм я ползвал и да ти кажа клена много я харесва като примамка , друго не съм хващал.
Може ли да споделиш с кои воблери хващаш костур от на къцата.
Аз го мъчих голямата рибка за бяла, ама не искаше.
Пазете природата чиста ! Почиствайте след себе си !
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от Vid »

За жабките спор няма, че ловЪт-ловЪт... Само, че вече риболова на клен не ме кефи и съм го заебал то риболов...
Колега, не мога да ти кажа, щото имена на воблерите Кръстьо още май не е турил? ЛовЪ ги на най големия му воблер и средния такъв от ония плаващите, кои поради лекотата си имат и много приличен туич....
Много ми е любопитно как ще работят и по тежките, те потъващи ли са? плаващи ли са? Лопатките какви са? Как ще е с туича? Да пробваме и да видим.....

п.п. Към колегата del4ev90- Бяла риба с тия досегашните воблери трудно... Летят малко щото са леки.. Отделно от това- сулките през лятото на воблер са много трудно начинание, обикновено слуката се лови с други воблери и то основно на тролинг с лодка....
Та, препоръката ми е, да забравиш за сулките през лятото, щото са пръснати във водоема и стоят навътре нейде в термоклина..
Сега дойде време да ги помъчиш с по дълбокогазещи воблери и джигове близо до брега. Сега е времето, кога сулките стоят в подмолите на метър-два от брега, след месец ще почнат да се групират в дълбокото и ще са достъпни само от лодка...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от къца - кълве »

Хора !!! Вие не спите ли?Благодаря на Павката за ремонта. :D Какво да правя като в Огоста има предимно кефал.Хващаме и по някоя щука,но по рядко.Разчитам на хора като Данчо Данев, Бай Вес и на вас да покажете нещо различно от кефал.Най-добрата реклама е,когато идва от потребителите.Благодаря на всички,които показаха,какво може "къца - кълве". :D
del4ev90
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Май 08, 2014 9:51 am

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от del4ev90 »

Благодаря за информацията , Вид. Ако имаш желание, следващият път като идвам към твоя район може да направим един излет. Имам къща до яз. Тракиец , добре си дошъл.

П.С Като заговорихме за средната рибка на къцата , ако някой намери такава в или около Пънчака да се похвали дали е хванал риба поне :) Д.Граховски реши да ми я погуби :lol:
Пазете природата чиста ! Почиствайте след себе си !
bonoko
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Мар 23, 2014 7:26 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от bonoko »

Привет, колеги. От мен по темата съвсем отговорно едно голямо 1+ за воблерите ,,Къца-кълве,,. С Къцата преди седмица си спретнахме излет по Огоста , условията не бяха от най-добрите: водата ниска и бистра. Подвизавахме се по реката около 5 часа, като резултат: 9 мерни кефала /не броя педарките/ , като най-големия беше 1,380 кг. /измерен на място с електронно кантарче/ и най-важното всичките риби след улова им бързо бяха връщани обратно. В заключение излета се получи перфектен и воблерите на Къцата пак се доказаха ,но да спомена и за проводката: бавна,неравномерна и насечена, а гегата почти допира водата. По отношение на воблерите, според мен те имат много добро съотношение между цена и ефективност, а играта им е жива и с голяма амплитуда. И накрая да им е жив и здрав майстора на тия воблери и все такива да ги прави.
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от Д.Граховски »

del4ev90 написа:Благодаря за информацията , Вид. Ако имаш желание, следващият път като идвам към твоя район може да направим един излет. Имам къща до яз. Тракиец , добре си дошъл.

П.С Като заговорихме за средната рибка на къцата , ако някой намери такава в или около Пънчака да се похвали дали е хванал риба поне :) Д.Граховски реши да ми я погуби :lol:
А имаше такава страхотна игра при туйч, аз за това офертирах Къцата да направи 4-5 см вариант за пъстърви.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от Vid »

bonoko написа:По отношение на воблерите, според мен те имат много добро съотношение между цена и ефективност, а играта им е жива и с голяма амплитуда.
Абсолютно точно казано.
Воблерите на Кръсьо имат две огромни предимства пред все останали /това не е реклама, щото имам причини да му начукам кратуната на тоя воблеростроител кога ни посети и ловихме по Марица, той си знае защо?/ Та предимствата са:
1-во Много добра игра
2-ро Ниска цена за бройка
И, ако воблерите не ловЪт, значи няма риба таме де се пробвате с тях...
Основният проблем е тоталното обезрибяване на БГ водоемите. Преди 10 г. ловях с едни измислени китайки от по левче бройката и пак без риба, капо не оставах, сега и да ловЪ с воблери за 30-40 лв. бройката, пак си правя капо след капо... :(

МислЪ, основен проблем на тия воблери е липсата на "лаченост", кое ще рече- хубав лак, хубави окраски и пр.. Това е така, щото цвета и лака по воблерите, кои ги кара да блестят в магазина не лови риби, ама лови риболовците и то стръвно... Обаче, Къца вече спомена защо не ги прави лачени- цената им ще нарасне значително.

п.п. Чакам си тежките воблери /специално за мен/ от по 18-20 гр. да ги пробвам при щуколова и гръцкото море, че да видим.. Имам ли успехи, ще споделя в темата.... :lol:
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
daniel defoe
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 942
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 1:42 pm
Местоположение: ДУХОМ В ГЕРМАНИЯ (ЗАПАДНА)

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от daniel defoe »

Vid написа:
bonoko написа:По отношение на воблерите, според мен те имат много добро съотношение между цена и ефективност, а играта им е жива и с голяма амплитуда.
Абсолютно точно казано.
Воблерите на Кръсьо имат две огромни предимства пред все останали /това не е реклама, щото имам причини да му начукам кратуната на тоя воблеростроител кога ни посети и ловихме по Марица, той си знае защо?/ Та предимствата са:
1-во Много добра игра
2-ро Ниска цена за бройка
И, ако воблерите не ловЪт, значи няма риба таме де се пробвате с тях...
Основният проблем е тоталното обезрибяване на БГ водоемите. Преди 10 г. ловях с едни измислени китайки от по левче бройката и пак без риба, капо не оставах, сега и да ловЪ с воблери за 30-40 лв. бройката, пак си правя капо след капо... :(

МислЪ, основен проблем на тия воблери е липсата на "лаченост", кое ще рече- хубав лак, хубави окраски и пр.. Това е така, щото цвета и лака по воблерите, кои ги кара да блестят в магазина не лови риби, ама лови риболовците и то стръвно... Обаче, Къца вече спомена защо не ги прави лачени- цената им ще нарасне значително.,,
Казаното от колегите обезсмисля всякакви по-нататъшни коментари :supz:

РЕСПЕКТ КРЪСТО :prayer:
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от къца - кълве »

bonoko написа:Привет, колеги. С Къцата преди седмица си спретнахме излет по Огоста ,
Благодаря за доверието,което ми оказа.Пропътува 170 километра в едната посока с личния си автомобил за този излет.Казвал съм ви,че на Огоста при бистра вода и активен сезон,нямам празно.Имало е дни,когато съм хващал само две маломерни кефалчета.Ако това се беше случило сега,щеше да е голям провал.Водата беше ниска,а притеснението високо.Благодаря на БОГ ,че беше с нас и този ден и ти остана доволен.На Видю ще кажа,че е прав 1000%.Знам къде сгреших и имам угризения.Дано доживея деня,когато ще се поправя. Д.Граховски може да подгони пъстървата с някой от моделите показани на 61 ва страница.При тях мога да променям цвета и тежината.За формата трябват пари.От daniel defoe очаквам един хубав разпер,а защо не и сом.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”