Къца- кълве воблери BG

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от mrenka »

Пиши му на лични.
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от къца - кълве »

ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА !
Желая ЗДРАВЕ на всички !
Обещавам да работя много и да ви доставя много радост с ,, къца-кълве '' през 2017 година !
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от lusienn »

За много години Къци.
Жив и здрав,и много успешен.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
stefan4etoo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1212
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 8:06 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от stefan4etoo »

За много години Къци,жив и здрав ти цялото семейство.И от работа да не се оттътваш,за да сме доволни и ние :drinkers:
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от къца - кълве »

IMG_20170109_174448.jpg
IMG_20170109_174651.jpg
Да ви представя новия проект за голяма и малка жабка. В средата е познатата ви жабка 4,5 сантиметра. Голямата е 5,5 ,а малката 3,5. Като ми омръзне еднообразна работа и започвам да творя. Предстои да ги направя от дърво, да ги изпитам на вода и при майстора. :D
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от empar »

Опааааа...малката жабка внася топлина и летни спомени в душата ми. С удоволствие ще я пробвам, щом стане готова!
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
Pol Geti
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Мар 25, 2016 2:33 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от Pol Geti »

Здравей, Къца ! За много години на теб и колегите , бъди жив и здрав и ние покрай тебе. Скоро не съм влизал в темата, но виждам , че има приятни новини , кажи докъде стигна с новите модели. С различните си размери и дълбочина на газене тия нови играчки , според мен пак ще станат хита на сезона. Работи здраво та да имаш количества, че пролетта ще дойде и тогава ще ни се отвори доста работа. Вече съм си нарочил новите ,, фаворити,, и нямам търпение да ги пусна по дълбоките и девствени вирове.
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от къца - кълве »

Pol Geti написа:Здравей, Къца ! За много години на теб и колегите , бъди жив и здрав и ние покрай тебе. Скоро не съм влизал в темата, но виждам , че има приятни новини , кажи докъде стигна с новите модели. С различните си размери и дълбочина на газене тия нови играчки , според мен пак ще станат хита на сезона. Работи здраво та да имаш количества, че пролетта ще дойде и тогава ще ни се отвори доста работа. Вече съм си нарочил новите ,, фаворити,, и нямам търпение да ги пусна по дълбоките и девствени вирове.
Работя по 12-15 часа всеки ден. Сглобявам и подготвям за боя. Зад тези две думи се крие много ръчна работа.Чакам времето да омекне, за да мога да изляза в гаража да боядисвам. Аз ловя само с "къца-кълве" , но като чета какво пишат хората излиза, че "къца-кълве" са по-добри от скъпите модели. Според мен, това се дължи на ниската цена. Ти си ми казвал,че си губил седем воблера на един излет, ако бяха от скъпите :rolleyes: .Поради тази причина хвърляте моите воблери смело до опасни места, а рибата е точно там. Ти не си единствения, който е купил над сто воблера и тази тенденция се засилва, затова продължавам да бачкам.
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от mrenka »

къца - кълве написа: Аз ловя само с "къца-кълве" , но като чета какво пишат хората излиза, че "къца-кълве" са по-добри от скъпите модели. Според мен, това се дължи на ниската цена. Ти си ми казвал,че си губил седем воблера на един излет, ако бяха от скъпите :rolleyes: .Поради тази причина хвърляте моите воблери смело до опасни места, а рибата е точно там. Ти не си единствения, който е купил над сто воблера и тази тенденция се засилва, затова продължавам да бачкам.
Къца, от плюсовете на твоите воблери цената не е определяща. Който не се е захванал да лови с воблери, той не е оставил поне 1 000 лв за примамки. Това, което ги прави уникални е играта и въздействието върху кленовете. Особено четворките, които май и на теб са любими.
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от къца - кълве »

mrenka написа:
къца - кълве написа:

Къца, от плюсовете на твоите воблери цената не е определяща. Който не се е захванал да лови с воблери, той не е оставил поне 1 000 лв за примамки. Това, което ги прави уникални е играта и въздействието върху кленовете. Особено четворките, които май и на теб са любими.
Мисля, че е рано да пиша мемоари, но ще се опитам да ви запозная с моята история. През 2007 година бях командирован в Мездра. Работата ми беше през нощта. През свободното време се събирахме в един гараж, направен на барче. Двама от компанията имаха магазин за риболовни принадлежности. Често ходех в магазина и си говорехме за риболов. Един ден поисках от двамата нещо за кефал. Почти едновременно ми препоръчаха жабка.Като разбрах цената съжалих, че попитах, но я взех от неудобство. През лятото хванах много риба с нея. Лопатката и падна и това беше първата ми работа по воблер. Както се случва обикновено, загубих жабката. Оказа се, че е на фокус. Закупих пет броя. Тогава влязоха бръмбарите в главата ми. Направих гипсов калъп и разтопих пластмаса от бидон, като сложих вътре гилза от флоберка и съчма. Така не стана, но бръмбарите работеха. Започнах да ги правя от смула.
IMG_20161002_115249.jpg
IMG_20161002_115255.jpg
Тези жабки са направени по невероятно труден начин. Спомням си, че правех 32 ръчни операции. Смулисвах шест пъти восъчен модел, след това разтапях восъка и т.н. Можете да си представите, какви нерви трябват за подобно нещо, но то не стана от първия път. Имах над хиляда неуспешни опита, докато стана това.С тези жабки постигнах отлична игра и резултати, но смулата беше чуплива, като стъкло. Така се отказах от този вариант и започнах с пластмасата. Как да кажа, че жабката не ми е любима. :D Рибката е много добра и ми е любима. Надявам се новите модели, също да ми станат любими. :D
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от mrenka »

къца - кълве написа: Как да кажа, че жабката не ми е любима. :D Рибката е много добра и ми е любима.
Изображение

Залагай на рибката и ще стигнеш далеч :)
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от къца - кълве »

mrenka написа:
къца - кълве написа: Как да кажа, че жабката не ми е любима. :D Рибката е много добра и ми е любима.
Изображение

Залагай на рибката и ще стигнеш далеч :)
Четох малко в сръбската тема. Ние сме чуждопоклонници. Наши производители слагат сръбски имена на продуктите си. В нашите кръчми пеят сръбски песни. Не казвам, че сръбските продукти и песни са лоши, но някой да е чул българска песен в сръбска кръчма, или да е видял български воблер в сръбски магазин. Аз можех да именувам този шампион "грозно пате"и щях да спечеля повече, но тази купа щеше да е сръбска, а това нямаше да ми хареса." Грозно"щеше да подхожда повече на "къца-кълве". :D Къца-кълве е оригинална българска марка, без аналог, а оценката, която получавам от вас, замества всякакви сертификати и международни признания.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от Павел Иванов »

къца - кълве написа:...някой да е чул българска песен в сръбска кръчма, или да е видял български воблер в сръбски магазин...
На 100% има изключения :D Е примерно аз съм едно от тях :oops: Дори в Сърбия не стъпвам в кръчми където се разнася сръбска чалга , а в такива където пускат сръбски рок . Там много често се случва да пуснат български рок групи , съответно по първа точка печеля тъй да се каже :) По втората , познавам двама образи които пращат редовно своя продукция по сръбско , по магазините им не съм заглеждал дали продават наши воблери .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от къца - кълве »

Павел Иванов написа:
къца - кълве написа:...някой да е чул българска песен в сръбска кръчма, или да е видял български воблер в сръбски магазин...
На 100% има изключения :D Е примерно аз съм едно от тях :oops: Дори в Сърбия не стъпвам в кръчми където се разнася сръбска чалга , а в такива където пускат сръбски рок . Там много често се случва да пуснат български рок групи , съответно по първа точка печеля тъй да се каже :) По втората , познавам двама образи които пращат редовно своя продукция по сръбско , по магазините им не съм заглеждал дали продават наши воблери .
:D :D :D Спор няма, винаги има изключения. Най вероятно има малки, провинциални магазинчета в които няма сръбски воблери ( за кръчмите не съм сигурен ).
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от къца - кълве »

Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”