Къца- кълве воблери BG

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Щангата
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Апр 29, 2016 7:08 am

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от Щангата »

От името на хейтърчетата нали ме призовахте. Никога не съм казвал че в Бг не правят добри воблери. Правят и то много добри но не и Къцата примерно на Джако и на Габровските Супервоблерс са мнооооого по добри от неговите,След дълги години най накрая ще пиши плитко или дълбоко газещи.след още пет ще разберем 0.30 /0.70/или 1.00 гази......смешно е .Аз му искам определен цвят той ме набута с каквито той прецени......на Осъма не пипа на тях.А по въпроса за цената...Габровеца ми ги даваше на 3.00 лева. ...................Сега може да почвате да БОГОСЛАВЯТЕ.
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от lusienn »

Щанга не се отказвай,на осъм като не дава

На друго място ще ти Даде.

Покажи какъв си взел от Къци.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от къца - кълве »

Щангата написа:От името на хейтърчетата нали ме призовахте. Никога не съм казвал че в Бг не правят добри воблери. Правят и то много добри но не и Къцата примерно на Джако и на Габровските Супервоблерс са мнооооого по добри от неговите,След дълги години най накрая ще пиши плитко или дълбоко газещи.след още пет ще разберем 0.30 /0.70/или 1.00 гази......смешно е .Аз му искам определен цвят той ме набута с каквито той прецени......на Осъма не пипа на тях.А по въпроса за цената...Габровеца ми ги даваше на 3.00 лева. ...................Сега може да почвате да БОГОСЛАВЯТЕ.
IMG_20170314_175340.jpg
Благодаря, приятелю! Познавам хора, които са изхвърлили въпросните воблери от кутиите си след, като са се запознали с ''къца-кълве '',но това няма никакво значение. Тази снимка е направена в момента. Наслаждавайте се на прекрасната ни природа.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от Павел Иванов »

"Супервоблерите" са доста недомислен продукт . Преди време си бях заприходил стотина такива , половината ги подарих , другата половина все още ми пълни место по шкафовете . Не че и те не ловят но са доста недомислени както споменах .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
reelbigfish
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Авг 20, 2014 8:57 am

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от reelbigfish »

Павел Иванов написа:"Супервоблерите" са доста недомислен продукт . Преди време си бях заприходил стотина такива , половината ги подарих , другата половина все още ми пълни место по шкафовете . Не че и те не ловят но са доста недомислени както споменах .
по-скоро са мислени за нашия регион, където далечния кастинг и работна дълбочина над 50см не са от първостепенна важност. Аз лично това лято основно лових на Къца-Кълве и 2 определени модела на Станислав и съм доволен. Философията им е еднаква - ловящи примамки на минималната възможна цена. Габровските имат податливи на ръжда и разгъване халки и не летят колкото Кръстьовите, но в никакъв случай не бих ги обявил за недомислица.

Изображение

и през новия сезон смятам да ги ползвам, заедно с някой от новите модели на Кръстьо.. но още не съм си ги избрал :)

П.С. може би с предишните си два поста тласнах темата в погрешна посока на сравняване на примамки, а не беше редно.. все пак тя си е за тези на Кръстьо. Придържайте се към нея :wink:
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от Павел Иванов »

reelbigfish написа:...и не летят ...
Това най-вече имах предвид под "недомислени" , нямат абсолютно никакъв кастинг :wink: За сметка на това са си екстра за "оттичане" покрай брега :D
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от mrenka »

къца - кълве написа:Тази снимка е направена в момента. Наслаждавайте се на прекрасната ни природа.
Природа, природа, ама някой разсеян си е забравил колелото :wink:
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от къца - кълве »

Щангата написа:От името на хейтърчетата нали ме призовахте. Никога не съм казвал че в Бг не правят добри воблери. Правят и то много добри но не и Къцата примерно на Джако и на Габровските Супервоблерс са мнооооого по добри от неговите,След дълги години най накрая ще пиши плитко или дълбоко газещи.след още пет ще разберем 0.30 /0.70/или 1.00 гази......смешно е .Аз му искам определен цвят той ме набута с каквито той прецени......на Осъма не пипа на тях.А по въпроса за цената...Габровеца ми ги даваше на 3.00 лева. ...................Сега може да почвате да БОГОСЛАВЯТЕ.
В никакъв случай не мога да те нарека "хейтър". Хейтърите са злобни и некадърни хора, които критикуват безпринципно, например: "къца-пръца" и тем подобни. Твоята критика относно дълбочината е напълно основателна. Бях забелязал разликата, но не и отдавах значение, защото воблерите запазваха уникалната си игра на плитко и на дълбоко. Сега воблерите станаха много и както казва Иричек, от доста време се занимавам с това и е време да изпипвам и най-малките подробности. Сега мога най-съзнателно да ги направя така, че да пъплят по повърхността, да слизат на 10, 20,30 сантиметра, метър и два метра. :D
Аватар
boceto84
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Окт 31, 2008 7:31 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от boceto84 »

Щангата написа:.Габровеца ми ги даваше на 3.00 лева. .
Големи надежди в тези 3 лв. На един ловящ воблер само куките с халките са повече.
https://www.facebook.com/pages/Handmade ... 8341715246" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от къца - кълве »

P1030402.JPG
Освен, че са по-ловящи, както е тръгнало ще станат и по-красиви от преФалените ви УбАвци. :D Обадиха ми се от Гоце Делчев с резултати на Места с шампиона и от Белоградчик на Лома с жабката. Аз имах мощен удар на Огоста с №8 от 111 та страница( жълт без лак и очи ), но не пожела да застане пред камерата. Очаквам, скоро да се пресрами. :D
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от m65 »

boceto84 написа:
Щангата написа:.Габровеца ми ги даваше на 3.00 лева. .
Големи надежди в тези 3 лв. На един ловящ воблер само куките с халките са повече.
Такива твърдения са несериозни. Куките и халките не предизвикват никакъв интерес у рибите. Имам маркови, относително не евтини воблери, на които кукичките и халките със сигурност са качествени, но самите воблери не предизвикват никакъв интерес у рибите.
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от къца - кълве »

m65 написа:
boceto84 написа:
Щангата написа:.Габровеца ми ги даваше на 3.00 лева. .
Големи надежди в тези 3 лв. На един ловящ воблер само куките с халките са повече.
Такива твърдения са несериозни. Куките и халките не предизвикват никакъв интерес у рибите. Имам маркови, относително не евтини воблери, на които кукичките и халките със сигурност са качествени, но самите воблери не предизвикват никакъв интерес у рибите.
Имаше един период, когато настройвах воблерите на Дунав без куки. Един ден, при високо ниво на реката, докато настроих 130 жабки, имах две атаки от разпер. Първата атака ме изплаши, защото ме изненада. :D
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от mrenka »

m65 написа: Такива твърдения са несериозни. Куките и халките не предизвикват никакъв интерес у рибите. Имам маркови, относително не евтини воблери, на които кукичките и халките със сигурност са качествени, но самите воблери не предизвикват никакъв интерес у рибите.
Колкото по- евтини са халките, толкова по- куките се услаждат на рибите, направо ги свалят от воблера :lol:
Шегата настрана, имам няколко случая на свалени куки, все от китайци, закупени от левчемаркет. А в руски клип от р.Москва видях, че някакъв голавл успя да свие средната кука от ZipBaits Orbit 110. И маркови не отказват.
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от къца - кълве »

Здравейте !
Мислех да ви пиша, след успешен риболов на Огоста, но не ми остава време за реката, а рибата е активна. :mrgreen: Повода да ви пиша сега е една КРАЖБА на "къца-кълве" от рибарски магазин. Това ме ласкае и отвращава едновременно. Вярно, че сме бедни, но този "човек", сигурно пуши по две кутии цигари на ден, а не може да даде пет лева за един ловящ воблер и да си прави кефа цяла година. Собственика на магазина си спомня, че мъж и жена са се застояли пред воблерите. Мъжът искал да купи, но жената го разубедила и казала, че има лакове и ще направи неговите не ловящи воблери също като "къца-кълве". :lol: :lol: :lol: На състезанието в Лехчево аз спечелих с кьорав воблер. :D Не е важен външния вид, а играта.
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от къца - кълве »

IMG_20170401_152446.jpg
Предавам, директно от Огоста. Старата четворка се представи първа.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”