Къца- кълве воблери BG

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
gorgazm
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 12:43 am
Местоположение: Sf,Mnt,Bg

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от gorgazm »

Аз пък продължавам да твърдя, че жабата е най-успешния воблер на Кръстьо. Сигурно защото нямам шампион в кутията си.
В петък направихме едно бързо закриване на Огоста. Резултата бе малко, но добри риби. Щука около 2те кила, едно кленче килограм и това, което в първия момент обърках с шаран:
IMG_20170419_194140.jpg
Кантарчето показа 2.5кг. Успя и да счупи лопатката на воблера-жълта жаба с черни точки. Но и тя доста пъти се е отчела, така че достойно се оттегли.
Сега чакам с нетърпение по-голямата жаба, за която се говореше по-назад в темата. Ако въобще има такава се. Като гледам малката как я глофат... Дано се появи докато разрешат щуката.
Незнам и ако сложа само една, но голяма тройка на задната халка, дали ще се промени/влоши много играта?
Другото което ми прави впечатление, или се заблуждавам, е че тройките са станали по-здрави. Преди редово кленче ги изправяше, докато сега искат повече усилие.
Хигиената е мерило за културата на човека!

"-Кълве ли?
-Неще неще, па спре!"
:fishing12:
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от къца - кълве »

gorgazm написа:Аз пък продължавам да твърдя, че жабата е най-успешния воблер на Кръстьо. Сигурно защото нямам шампион в кутията си.
Задават се три нови шампиона. № 8, 9 и 10 от 111 та страница. Може би ще бъдат пет, но нямаше време № 11 и 12 да се проявят преди забраната.
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от mrenka »

gorgazm написа:Аз пък продължавам да твърдя, че жабата е най-успешния воблер на Кръстьо. Сигурно защото нямам шампион в кутията си.
В петък направихме едно бързо закриване на Огоста. Резултата бе малко, но добри риби. Щука около 2те кила, едно кленче килограм и това, което в първия момент обърках с шаран:
IMG_20170419_194140.jpg
Кантарчето показа 2.5кг. Успя и да счупи лопатката на воблера-жълта жаба с черни точки. Но и тя доста пъти се е отчела, така че достойно се оттегли.
Сега чакам с нетърпение по-голямата жаба, за която се говореше по-назад в темата. Ако въобще има такава се. Като гледам малката как я глофат... Дано се появи докато разрешат щуката.
Незнам и ако сложа само една, но голяма тройка на задната халка, дали ще се промени/влоши много играта?
Другото което ми прави впечатление, или се заблуждавам, е че тройките са станали по-здрави. Преди редово кленче ги изправяше, докато сега искат повече усилие.
Колега горгазм, от такова закриване направо да получиш оргазъм :wink:
Ако сложиш по - едра кука отзад, трябва да намалиш предната. Или да потърсиш куки с по - къси стъбла. Играта ще се промени, но не особено - предполагам че няма да се лашка чак толкова, малко по - лек зимен туист.
За тройките не знам, Къци може да е сменил доставчика. :D
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от къца - кълве »

Голямата жабка и малката са в главата ми, но за да станат факт, трябват пари. Надявам се, че след този сезон ще успея да ги събера. Омръзна ми да работя на загуба. Това ще е последно.
mags1234
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Мар 29, 2015 6:13 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от mags1234 »

Това какво ще рече?Вдигаме цените или сменяме концепцията?А може и двете
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от къца - кълве »

mags1234 написа:Това какво ще рече?Вдигаме цените или сменяме концепцията?А може и двете
Нито едното. Много обичам спининга. Беше ми скъпо и започнах да ги правя. Сега не се налага да купувам воблери. Инструментите са скъпи, но ще се изплатят един ден. Просто няма да правя повече модели. Освен тези от 111 та страница, ще направя голяма и малка жабка и ще опитам един модел без лопатка и край. Вие ми доставяте удоволствие с вашето признание на воблерите. Малко ще забавя последния проект, по финансови причини и това е.
mags1234
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Мар 29, 2015 6:13 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от mags1234 »

:fishing2: Дерзай.Ние и с по малко ще ти се радваме.
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от къца - кълве »

IMG_20170429_113951.jpg
На жълта основа, жълт брокат, е убийствено.
Щангата
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Апр 29, 2016 7:08 am

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от Щангата »

Колеги ако някой го сърбят ръцете за риболов нашият край е вашето място.....в другите области разрешават някои язовири при нас са разрешили реката.
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от mrenka »

Изображение

Привечер едно кълване и едно извадено, утре се надявам да не вали и пак да разпиша някой от оборотните.
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от mrenka »

Закрих - рибата не особено активна, но времето чудесно.
Изображение
Шампиона от днес - десетина почуквания и 4 извадени.
Кьорчо реализира само един удар, но отчете най - едрото парче за полусезона.
Изображение
До юни толкова от мен.
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от къца - кълве »

IMG_20170502_124137.jpg
Тези в средата са съставната част на тази група. До тук имаше много работа, остава още доста. Трябва да ги довърша, защото това ще ме приближи към голямата жаба.
krasi1987
новобранец
новобранец
Мнения: 57
Регистриран на: Нед Юли 13, 2014 4:10 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от krasi1987 »

Колега,къде мога да разгледам модели и цени??:
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от къца - кълве »

krasi1987 написа:Колега,къде мога да разгледам модели и цени??:
Моделите на 111 та страница, а цените на лични.
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от къца - кълве »

[attachment=0]IMG_20170507_104820.jpg[/attachment
Не знам дали личи на тази снимка, но всички тия воблери имат една обща черта. Лопатката е от две половинки, лепена по средата. Това е признак за поточна линия, обикновено китайска, без значение на името. Тук воблера се изработва от прозрачна пластмаса, защото с лопатката са едно цяло. Това не дава възможност да се влияе на дълбочината и играта на воблера, Така се отслабва конкуренцията на "къца-кълве", което от една страна е добре, но от друга не. При силна конкурентна среда има развитие.
Прикачени файлове
IMG_20170507_104820.jpg
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”