Къца- кълве воблери BG

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
stefan4etoo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1212
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 8:06 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от stefan4etoo »

Жив и здрав да си Къца и още много да ни радваш с твоите рожби.Тука по Янтра направо ги правя ”мармалад” кефалите. :drinkers:
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от Vid »

къца - кълве написа: Грешно е да се смята, че "къца-кълве" са воблери за кефал
Откровено ти казвам, че оне големите воблери де ми даде.....
Пробвал съм ги навсякъде, даже в Гърция, ама нищо не Фанах...
Инак, тия за кефал ловът, та се пукат...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1469
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от къца - кълве »

Vid написа:
къца - кълве написа: Грешно е да се смята, че "къца-кълве" са воблери за кефал
Откровено ти казвам, че оне големите воблери де ми даде.....
Пробвал съм ги навсякъде, даже в Гърция, ама нищо не Фанах...
Инак, тия за кефал ловът, та се пукат...
Ох.........сега трябва да обяснявам на дълго и на широко. :D Ти поиска тежки, че тези от 12 грама нямали кастинг. Аз не исках да те послушам, защото тежките не могат да ловят като леките. Ти настоя и ги направих. Сега излагаш и леките, а има хора, които ловят с тях, та пукат. На състезанието в Лехчево дойде едно момче от Пловдив и каза, че би си взел от дванадесет грама, но чел, че нямат кастинг. Аз сложих един на въдицата и метнах, с не голяма сила. Воблера итиде на майка си в ............ . Човека остана много учуден и купи воблера. Казах му че е чел мнение на не компетентен човек с не подходящ такъм, който е хвърлял срещу вятъра. Има хора, които твърдят, че така наречените от теб воблери за "кефал" не могат да ловят кефал. :lol: Имам чувството, че тези хора хващат върха на пръчката и се опитват да хвърлят макарата във водата. С така наречените от теб воблери за кефал samurai лови сом на Марица, mrenka, ТТ лови по реки, gorgazam и не знам още колко народ, ловят пъстърва. Последния казва, че има 20 блесни и 10 воблера предназначени специално за пъстърва, но хванал пъстървите с "къца-кълве" , като не е настоявал на тях, защото ги е смятал за кефалски. :lol: :lol: :lol: Аз съм хващал мряна, костур и щука на Огоста и разпер, шутовица, бяла риба (сулка ) и щука на Дунав. Ако по някаква причина ние нямаме успех в нещо, нямаме право да обезценяваме успеха на другите.
Аватар
reelbigfish
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Авг 20, 2014 8:57 am

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от reelbigfish »

Преди 2 седмици на жабката в жълто-зелено имах удар на бяла мрена вероятно към 3 кг.. беше огромна, но се беше закачила слабо само на задната тройка и с първото тръсване се освободи.дори не изправи куката просто се откачи...умрях си от яд :x
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1469
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от къца - кълве »

http://www.hobbytv.bg/index.php?p=progr ... 1501797661
И този петък (04.08.2017 г.) няма филма в програмата. Ще го очакваме на 11.08.2017 г. Часа на излъчване е от 5.00 - 11.00 - 17.00 и 23.00 . И на мен е интересно да се погледна от страни. Мисля, че ще има две серии.
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от mrenka »

Освен многото четворки, имам един 5см и един от 7.
Изображение
Това щукле атакува седмицата на една доста опоскана кариера някъде през май и още тогава се зарекох да я пробвам наесен под вливането на Ангиста. Пича, дето ме снабдява с къцета , има едри кленове на петицата по Струма. На мен обаче четворките са ми точно по мяра и друго за клен почти не ползвам. Всъщност с четворките проверявам дали имат ищах за воблери или него ден предпочитат метал.
Да приключа за четворките - може би съм пристрастен, но специално за клен по Струма си мисля, че няма друг воблер, който да ги надвие. Поне моето впечатление е такова.
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от Martin Mihailov »

Грешно ти е впечатлението :lol: :mrgreen:
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от mrenka »

Колега, ти не беше ли по костурите :wink:
Шегата настрана, може и да си прав. Но такива са ми изводите и пак твърдя - в пряк двубой модел срещу модел това неугледно воблерче се представя изненадващо стабилно.
Ако не е тайна, ти на какво би заложил?
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1469
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от къца - кълве »

Martin Mihailov написа:Грешно ти е впечатлението :lol: :mrgreen:
Иво от Враца мислеше като теб, но се срещнахме на Огоста и от тогава не се е изказвал. :D Ще се радвам да направя с теб, едно турнирче, на някоя река. Като mrenka мислят много хора. В политиката, мнозинството печели. В спорта всичко се решава на терен. Въпреки, че мнозинството е на моя страна, аз не обичам политиката. Спорта си е спорт, един път губиш, друг път печелиш, важното е да се състезаваш с най-добрите. Гледай филма по Хоби-TV на единадесети август (петък), ако е готов.
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от Martin Mihailov »

mrenka написа:Колега, ти не беше ли по костурите :wink:
Шегата настрана, може и да си прав. Но такива са ми изводите и пак твърдя - в пряк двубой модел срещу модел това неугледно воблерче се представя изненадващо стабилно.
Ако не е тайна, ти на какво би заложил?
Не е таина аз си ловим на срьбските и сьм много доволен.Ловат абсолютно всичко стига да знаеш кои кьде и как да исползваш.Може и репликите да ловат незнам не сьм ги пробал :drinkers:
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1469
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от къца - кълве »

Martin Mihailov написа:
mrenka написа: Не е таина аз си ловим на срьбските и сьм много доволен. :drinkers:
Очаквах по голяма конкуренция. При това положение, няма да ползвам шампиона и ще си вържа едното око. :lol: :lol: :lol:
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от Martin Mihailov »

Я снимаи шампиона да го видиме кои е :lol: :lol:
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от Martin Mihailov »

Може и даги стигне ама требва и двете очи да си вьрже като ги прави :lol: :lol: :drinkers:
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1469
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от къца - кълве »

Martin Mihailov написа:Може и даги стигне ама требва и двете очи да си вьрже като ги прави :lol: :lol: :drinkers:
Може ДАги врЬжа и пЬк ша гИ нахпраА АмА оТ вАзЕ ЧЕП ЗА ЗЕЕ НЕ СТАА. :D :lol: :D :lol: :D
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от Martin Mihailov »

Блаженни са верващите защото е техно водното царство :smt082 :smt059
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”