Къца- кълве воблери BG

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от къца - кълве »

bobopeli написа:
rumbeti написа:Bobopeli здравей,незнам за тебе колега но аз воблерите не ги избирам по красота.....
Да взема да го напиша още веднъж, та да се знае - никога не съм казвал че воблерите '' Кръстето'' не ловят. Ловят си кефали през топлите месеци, особено жабата( която е копие точно на една сръбска такава) Сега иде реч за това че тая продукция е една от най-неглиже изглеждащите на нашия пазар.
https://www.youtube.com/watch?v=2XBQgPM ... dex=5&t=0s

https://www.youtube.com/watch?v=yDijuSC ... ex=32&t=0s

https://www.youtube.com/watch?v=rSoNWjN ... g&index=32

https://www.youtube.com/watch?v=-KlZlvu ... g&index=34
https://www.youtube.com/watch?v=OmDTdkJ ... ex=62&t=5s
https://www.youtube.com/watch?v=Xneb4Ln ... x=63&t=19s
https://www.youtube.com/watch?v=Mcx0x_K ... x=64&t=40s
https://www.youtube.com/watch?v=yMiehOQ ... g&index=65
Боп4о, извадил съм малко зимни риби, да разберат хората, че говориш глупости. Слушай баба и дядо и ще стигнеш далече. :D
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от bobopeli »

къца - кълве написа: Боп4о, извадил съм малко зимни риби, да разберат хората, че говориш глупости. Слушай баба и дядо и ще стигнеш далече. :D
Кръсте според дебелите книги ( които определено не си чел) е това е определението за зима:
Зимата е един от четирите сезона в умерения пояс, заедно с пролетта, лятото и есента. Астрономично тя започва със зимното слънцестоене (около 21 декември в Северното полукълбо и 21 юни в Южното полукълбо) и завършва с пролетното равноденствие (около 21 март в Северното полукълбо и 23 септември в Южното полукълбо. В метеорологията се използва различна конвенция – месеците юни, юли и август в Южното полукълбо и декември, януари и февруари в Северното полукълбо.
Това по долу са датите на които са снимани клиповете които си качил :D

24 - октомври
13 - декември
26 - ноември
14 - ноември
2 - април
12 - декември
23 - декември
13 - декември

Та значи имаш едно зимно кефалче :D Но лично мен ме трогва опитът ти да пробуташ онова от 2 апрлил за зимно :D Обиждаш бъдещите си клиенти по тоя начин, я се стегни :D
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от къца - кълве »

Д-р Флекс написа:"Това, което показва, за мен е шарено и грозно" (става дума за воблерите на Мато от Ужице)...

Добре бе, Кръстьо, ти имаш пълното право на свое мнение относно кое е хубаво, кое не е. Същото право имам и аз, има и Борислав, нали се сещаш :)
Тук си прав, различните хора имат различни вкусове. Като казвам, че съм най-добър в света, сравнявам воблерите по четири точки.
1. Уловимост - тук не правя никакви компромиси.
2. Здравина - до днес не бях доволен, но бог ми показа пътя и ме награди за упорития труд, повече от тридесет години.
3. Цена - вие плащате пет, а аз получавам четири. Това е цената по която трябва да ме сравнявате.
4. Красота - за мен красивия воблер трябва да има перфектна зглобка. Да бъде идеално гладък и лъскав. Прехода на лопатката към тялото на воблера, също е много важно. Хората харесват симетричното оцветяване, но рибите са на друго мнение. Вече казах, по първа точка не правя никакви компромиси.
IMG_20200505_065218.jpg
Представям ви един от моделите, остава да ви представя още тринадесет, но това не е лесна работа и ще отнеме време.
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от къца - кълве »

Д-р Флекс написа:
къца - кълве написа: Здравейте! Магазинера каза, че се доближавам до сръпското качество въпреки, че като ги сравнихме моите превишаваха чувствително сръбските. Сега мога да кажа, че са и по-красиви.



Хахахаха, Къца, недей да пишеш такива работи бе, братче... :lol: Вдигай направо цените, пазарът ще си покаже, кое е по-качествено, кое лови, и кое е по-красиво... :fishing7:
IMG_20200506_180049.jpg
IMG_20200505_154131.jpg
IMG_20200510_101917.jpg
Двете снимки на тъмно, гледайте в тъмното.
Докторе, още ли расъждаваш по този повърхностен и елементарен начин за марката "къца кълве". Когато намериш по - красив, по - евтин, по - здрав, по - уловист и да има екземпляри които светят през нощта. (Тук не става въпрос за сръбски воблери. Потърси във Финландия, Австралия, Япония, Франция, САЩ, Русия, Китай и ела да ме биеш на Огоста.) Не бягам от други реки и водоеми, но не мога да дойда в Куртово Конаре, на три дена път с камили та да те бия там. Времето ми е ценно. Ако не знаеш как да изключиш светкавицата на телефона, та да снимаш воблерите на тъмно, питай Бопчо, той знае много. Може да ти каже кога е топло, кога студено, кога тъмно, кога светло, абе много работи, ама не разбира от воблери, е то не може човек да знае всичко. Моите приоритети за добър воблер са :
1. Уловимост
2. Здравина
3. Цена
4. Красота
Твоите и на Бопчо са в обратния ред. Имаме тотално разминаване, на 360 градуса по въпроса, какви трябва да бъдат най - добрите воблери в света. Все повече хора, от различни посоки ми казват, че откакто са опознали "къца кълве" изхвърлят всичко останало от кутията. Това което изхвърляме в кофата за боклук има само едно име и няма значение колко е шарено и колко пари сме дали.
Jigger
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Апр 20, 2020 1:05 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от Jigger »

Според мен, воблерите за тази цена са добри, но не можем да ги сравняваме с никоя японска марка, дори за ширпотреба. Мисля, че трябва да се поработи доста върху боядисването, защото то е ужасно, няма никаква логика вложена в него. Цветовете са подбирани все едно от малко дете-колкото може по-пъстри и шарени. Ако се постигне по-добър външен вид, може да се вдигне цената, но не трябва да се работи само върху здравината и уловимостта. Какво означава, че воблерите са много уловисти? Това не може да се определи, ако се използва само една марка примамки, защото няма с какво да бъде съпоставяна. Убеден съм, че ако срещу Къца-Кълве се изправи някой японец, няма да има място за сравнение. Все пак във воблер за 5 лева и такъв за 25 са вложени различни материали:)
Не е правилно да кажем, че нашият продукт е най-добър, докато не изложи някакъв аргумент, какъвто никой не е видял.
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от къца - кълве »

Jigger написа: Не е правилно да кажем, че нашият продукт е най-добър, докато не изложи някакъв аргумент, какъвто никой не е видял.
viewtopic.php?f=119&t=66593&start=990
Прочети мнението на mrenka от 67 ма страница, тогава воблерите не бяха толкова красиви, но ловяха по същия начин. Има още много подобни мнения и не е редно аз да говоря по този въпрос. Проследи какво казват хората, които ползват воблерите.
Jigger
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Апр 20, 2020 1:05 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от Jigger »

Къца, на морето имат ли някакъв резултат?
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от Д-р Флекс »

Къци, аз каквото имах да ти кажа, съм го казал, и повече не ме занимавай със себе си, ако обичаш.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от bobopeli »

къца - кълве написа: Все повече хора, от различни посоки ми казват, че откакто са опознали "къца кълве" изхвърлят всичко останало от кутията. Това което изхвърляме в кофата за боклук има само едно име и няма значение колко е шарено и колко пари сме дали.

Не знам да се смея ли,да плача ли!
Шизофренията е психично разстройство с голяма разпространеност – приема се, че то засяга 1% от населението или по 1 човек от всеки 100 страда от заболяването.
Слуховите халюцинации най-често представляват чуване на гласове, които могат да са коментиращи или насочени към болния, приятелски или враждебни, както и даващи препоръки, насоки и заповеди.

И малко по сериозно :D

1. Уловимост - добър 3.5
2. Здравина - И аз не съм доволен, чупливи лопатки, и ръждясваща арматура, всяка лопатка е слагана по системата-едно към кесим .
3. Цена - Нормална според качеството.
4. Красота - (тук може да се напишат страници, но с една дума) - грозни.
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от къца - кълве »

Martin Mihailov написа:Освен кефали друго какво си ловил на тех :roll:
Лаврак, Лин, Щука, Мрена, Костур, Сом, Разпер, Пъстърва, Бяла риба и някаква риба на Камчия която не мога да определя. Ако те интересуват подробности, разлисти назад темата и ще намериш подробности от хората които са хващали тези видове, има и снимки.
IMG_20200511_074502.jpg
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от Don4o_62 »

Много добре изглеждат,по цветове също :supz:
Аз лепих една лопатка на един и който не е правил, не знае какъв е голям ху..и да се прави а толкова много труд е хвърлен на горната снимка и трябва да се уважава труда на който ги е правил,независимо дали се харесват или не
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от къца - кълве »

rumbeti написа:Bobopeli здравей,незнам за тебе колега но аз воблерите не ги избирам по красота важното е да хващат каквито са на Кръстето и съм супер доволен от тях,а колкото до тия сръбски воблери поне при мен си бях закупил една жабка и още на първото хвърляне лопатката изхвърча накъде :) може дефектна да е била незнам.Но имам една жаба на Кръстьо от 3-4 години вече такива кефали ми вади че не е истина подобрявам рекордите с нея на трофейни кефали цялата е очукана вече обаче пак хваща незнам как,мисля в рамка да си е сложа вече.Междъ другото имам около 30 воблера само на Къца-Кълве и на всичките имам риби,спрях да купувам други воблери от преди 6-7години,преди това тия купи ония купи удар нямам и цените им по 7,8,9,10лева че и нагоре,сигурно съм купувал грешните но вече не правя тази грешка.На мене си ми хатесват на Къцата воблерите и то много.Живи и здрави вдички и Христос Воскресе.
rumbeti, благодаря на Бог, че има хора като теб. Ще я бъде България! Аз обяснявам, че хората като теб, които са изхвърлил всичко от кутията след като са опознали "къца кълве" стават все повече и получавам сигнали от всички крайща на страната и чужбина за такива случаи, а Бопчо ми постави диагноза. Това ме забавлява, но в същото време ми е жал за него. Завистта е болест и няма лек. На първо време бих му препоръчал да не чете темата, защото имам още за показване. В по дългосрочен план му желая здраве и да си намери много хубава работа, която да го удоволетворява от всяка гледна точка. Сега за "къца кълве". Мога да ти кажа, че сега не може да бъде очукана жабката и всички останали. Лака се съединява с пластмасата и няма повреждане. Както знаеш лопатките са много по - здрави от прехвалените сръбски воблери, но сега са супер здрави.
IMG_20200512_144005.jpg
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от bobopeli »

къца - кълве написа:....Както знаеш лопатките са много по - здрави от прехвалените сръбски воблери, но сега са супер здрави.....


Понеже в останалия пост се опитваш да правиш преразказ по картина, без дори да си я виждал, великодушно ще го пропусна :D Само да ме осветлиш с кои точно сръбски воблери сравни здравината на лопатката на кютучетата, и как точно го направи това сравнение? Или пак някакви гласове ти я прошепнаха тая работа?
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от къца - кълве »

rumbeti написа:,а колкото до тия сръбски воблери поне при мен си бях закупил една жабка и още на първото хвърляне лопатката изхвърча накъде :) може дефектна да е била незнам.Но имам една жаба на Кръстьо от 3-4 години вече такива кефали ми вади че не е истина подобрявам рекордите с нея на трофейни кефали цялата е очукана вече обаче пак хваща незнам как,мисля в рамка да си е сложа вече.Междъ другото имам около 30 воблера само на Къца-Кълве и на всичките имам риби,спрях да купувам други воблери от преди 6-7години,преди това тия купи ония купи удар нямам и цените им по 7,8,9,10лева че и нагоре,сигурно съм купувал грешните но вече не правя тази грешка.На мене си ми хатесват на Къцата воблерите и то много.Живи и здрави вдички и Христос Воскресе.
Цитирам rumbeti, но отговарям на боп4о.
IMG_20200518_081209.jpg
IMG_20200518_081328.jpg
Тук виждате сръбска, италианска и българска жабка. Българските са моите кютучета. :D Много харесвам това име то подхожда на "къца кълве" защото кюти яко всякакви хищни риби и на топло и на студено. Голяма реклама ми правиш като казваш лоши неща за "къца кълве" които много лесно мога да опроверга с факти. Казваш, че арматурата ръждясва. :D Трима притежатели на сръбски жабки са искали от мен да им поставя лопатки. Аз имах шест жабки на фокус. Сръбските и тези на фокус не са правени с една матрица. Общото между тях е, че лопатките изхвърчат по описания от rumbeti начин. Арматурата на сръбската и италианската е много тънка и лесно може да се разцентрова. Окачването не е направено добре и не могат да постигнат играта на "къца кълве". Що се отнася за красотата, всеки има вкус, казало кучето и си олизало задника. :D
Ако продължиш да опорстваш, рискуваш да се включат повече хора като rumbeti и Don4o_62. Тук е мястото да им благодаря. Това ще те накара да страдаш, помисли!
IMG_20200518_080420.jpg
Спартак
новобранец
новобранец
Мнения: 93
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 2:58 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от Спартак »

А аз чакам снимка на големите рибки - 10 см, 12 грама.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”