Къца- кълве воблери BG

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от къца - кълве »

Щангата написа:Няма проблем но нали не трябва да идвам на Огоста .... Изкарваш се втори след господ не откриваш топлата вода....а само копираш .
Днес бях на свиждане в болницата. Видях шестдесет годишен син да храни осемдесет и четири годишния си баща и се опитваше да му дава вода с лъжица. Бог е велик и прави с нас каквото си поиска. Благодарен съм, че ми посочи пътя, да направя тези воблери. Хора като теб ме сложиха до него като казаха, че тези които ползват воблерите са ме направили на бог. Аз, просто обичам това което правя. Виждал съм китайски копия на японски воблери, там няма никаква разлика. Посочи ми такова копие на "къца-кълве". Посочи река, да ти покажа, колко обичам работата си.
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от mrenka »

Щангата написа:По въпроса че скъпите китайци не ловят някой е в огромна грешка. Къца на Kosadaka не може да им стъпиш на малкото пръстче във всяко едно отношение.
Косадака? Чудесна визия - кленовете ги гледат как минават, възхищават им се и се чешат зад хрилете :)
Аватар
dancho.danev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 144
Регистриран на: Пет Ное 29, 2013 6:13 pm
Местоположение: Швейцария

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от dancho.danev »

Здравей Къца!
От доста време не съм писал в темата ти, но това не е защото съм се отказал от риболова с твоите творения. Просто до сега няма нищо съществено за показване. Минало годишния ми рекорд от 60см кефал си остава неподобрен :( Стандартни риби от по 40-50см има, но те вече не са ми интересни. Но днес се случи нещо което не мога да не споделя.
Отивам аз днес след обед на езерото да си пробвам късмета. Времето приятно топло с лек ветрец. Тревите са вече пораснали от дъното и над и между тях кипи бурен живот. Забелязах една група от кефали препичащи се на слънцето и веднага ги пробвах с малката рибка на Къца-Кълве. Имаше интерес, но атака не. В същото време между тревите се движеха 4-5 едри лина. Продължих да настоявам, сменях цветове, но атака няма. В един момент двете групи риби почти застанаха една над друга и при моята проводка един лин атакува стръвно. Аванса изсвири и стана тя една:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Отне ми 5-6 минути докато го укротя. Увърша цялата трева на това място. Тази привидно мудна риба на няколко пъти взима аванс по 7-8метра и трябва да се знае, че е по-борбена от шаран. Шанса беше на моя страна и ето го хубавеца:
Изображение

Изображение
Дебеланко към 1.300кг.
А ето го и ЛИНОТРЕПАЧА :lol: :lol: :lol:
Изображение

Тунингован с хубави куки и халки. На снимката се вижда, че едното жило на първата тройка е леко отворено, но важното е че издържа. Рибата се беше зашила и на двете тройки.

Поздрави от СН.
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от къца - кълве »

dancho.danev написа:Здравей Къца!
Поздрави от СН.
Здравей Данчо !
Поздрави от БГ. :D
При нас е така . :D Къца-кълве ловят само клян на Огоста през топлата част на годината, а китайските не могат да ловят, защото са предназначени за топлите страни. :lol: Да ти се чуди човек, какви са тия странни клянове, дето ловиш на швейцарския Огост в това ладно време. :D Къца-кълве са копия на воблери от друго измерение, защото в нашата галактика никой не знае от къде са копирани. :D
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от къца - кълве »

Омръзна ми да обяснявам на малоумници, че къца-кълве е МАРКА, която лови всякакви хищни риби навсякъде по света у нас. В топли и студени страни. Моделите са измислени лично от мен и са уникални(неповторими ) Благодаря на всички потребители, които споделят, защото при нас няма такова разнообразие на хищни риби, а „Къца-кълве” не пропуска нито един вид.
Щангата
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Апр 29, 2016 7:08 am

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от Щангата »

Къца приятелю ползвай хапчета иначе егото ти ще те съсипе.....а иначе си прав твоите ловят в топла вода ....когато лови и всяка лъжица. В студените месеци уловените риби на твои изделия се броят на пръсти.
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от Martin Mihailov »

Щангата написа:Къца приятелю ползвай хапчета иначе егото ти ще те съсипе.....а иначе си прав твоите ловят в топла вода ....когато лови и всяка лъжица. В студените месеци уловените риби на твои изделия се броят на пръсти.
На едната рька :lol: :drinkers:
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от къца - кълве »

Martin Mihailov написа:
Щангата написа:Къца приятелю ползвай хапчета иначе егото ти ще те съсипе.....а иначе си прав твоите ловят в топла вода ....когато лови и всяка лъжица. В студените месеци уловените риби на твои изделия се броят на пръсти.
На едната рька :lol: :drinkers:
Тъкмо мислех да се извиня за думата "малоумници", стори ми се малко грубо от моя страна, но вие бързате да затвърдите това заключение, то си е в множествено число и всичко си идва на място. :D Щом са ти на една ръка, продължавай в същия дух, аз съм намерил смисъла на живота. Младите го търсите в хапчета. Уловените риби могат да се преброят на пръсти, ако се вземат пръстите на 1000 човека и се броят и на краката. :D
rumbeti
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Пет Апр 28, 2006 11:53 am
Местоположение: Гоце Делчев
Обратна връзка:

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от rumbeti »

Здравейте колеги,след много години дойде и моя ред да отида на откриване (състезание).Реших да заложа на спининга ,на плувка знаех че ще излиза повече но не ми беше това целта.Отидох около 7:00 часа и реката беше мътна и знаех че ще бъде труден риболова което се оказа и вярно и след около 2 часа хвърляне със воблери само Къца най накрая имах удар кефал около 300-400 грама.И пак се почна едно хвърляне на непознати за мен места а плувкаджийте изкарваха по някоя и друга риба и вече пощурявах че нямам удари никакви,може би се дължеше на това че има пресевна база която работеше и размътяваше водата.Дойде и моя ред след толкова без ударни хвърляния и най накрая пак удар пръчката се огъна яко и рибата след около 5-10 мин. и без кеп голям видях докато е изкарам.Личен рекорд за мене се оказа и след претеглянето закова 2,050кг.И така след претеглянето на другите рибари останахме на второ място.Само да кажа че имаше и други спинингисти на блесни и воблери и само едно момче изкара 2-3 кефала и състезанието не беше разделено на изкуствена или естесвена стръв.На снимката са 3кефала като единия по малак от моя е негов.Браво Кръсте и продължавай в същия дух.По късно ще кача и воблера на който хванах и другата част от снимката :)
Последно промяна от rumbeti на Съб Юни 02, 2018 3:14 pm, променено общо 1 път.
rumbeti
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Пет Апр 28, 2006 11:53 am
Местоположение: Гоце Делчев
Обратна връзка:

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от rumbeti »

Проблем със качването има поне при мен.
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от Martin Mihailov »

rumbeti написа:Проблем със качването има поне при мен.
Качи да видиме на кое копие е ударил :lol: Щом на него си хванал толко голема риба на оргинала требва да е поне :fishing6:
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от къца - кълве »

[quote="Martin Mihailov"]
Качи да видиме на кое копие е ударил :lol:
Аз бих ти казал на кое копие е ударил, но възпитанието ме спира. :D

Уеко модерирано от ПИ
Щангата
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Апр 29, 2016 7:08 am

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от Щангата »

Браво колега за два часа си успял да хванеш една риба юни месец и то с най добрите воблери на света. Все пак не провери ли задвъдичното устройство да не е там причината.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от Павел Иванов »

Пичове , не нагнетявайте излишно обстановката !!!
За спам си има подфорум .
За лични проблеми си има ЛС и тъй .

Е примерно Мартинчо определено бърка подфорума ама той си знае :mrgreen:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от къца - кълве »

Щангата написа:Браво колега за два часа си успял да хванеш една риба юни месец и то с най добрите воблери на света. Все пак не провери ли задвъдичното устройство да не е там причината.
I
IMG-590a24df14fbc4ce8d7943eb09f148da-V.jpg
IMG-590a24df14fbc4ce8d7943eb09f148da-V.jpg (83.79 KiB) Преглеждано 895 пъти
IMG-7a9838fcec67159120396cb70cccc3ce-V.jpg
IMG-7a9838fcec67159120396cb70cccc3ce-V.jpg (207.01 KiB) Преглеждано 895 пъти
IMG-35fbcd74396586a0d9b837c6629aa10c-V.jpg
IMG-35fbcd74396586a0d9b837c6629aa10c-V.jpg (98.58 KiB) Преглеждано 895 пъти
Това е от днес за половин час.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”