Къца- кълве воблери BG

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
ourglory
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 847
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 6:19 pm

Къца- кълве воблери BG

Мнение от ourglory »

Ловят ли тези воблери? Кой е по- уловист жабата или рибката?
Човека, който ги пройзвежда казва, че ако той лови само с къца- кълве, а вие с каквито примамки други пожелаете, ще хване 2 пъти повече от вас.
:)
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от С.Върбанов »

Друсан ли си ?
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от Мунчо »

Има си хас да лови с "Мегабас". :lol: :lol: :lol:

п.с. Toзи колос изгря преди време на родния небосклон и изкърти де що намери с рекламните си клипове :lol: :lol: :lol: :

http://www.youtube.com/watch?v=loqi3mbBubE

http://www.youtube.com/watch?v=WW5PthCY ... el&list=UL
Malemi написа:Нишо не сте хванали но поне сте спасили патката и шуката ( тя маи е мъртва но нищо )
"Еби им майката на другите и в себе си утеха намери. И ако в себе си утеха не намериш, еби си майката и ти!"

http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
eroucma
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 691
Регистриран на: Съб Мар 14, 2009 7:23 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от eroucma »

Значи и аз съм ги гледал клиповете безброй пъти, НО мое лично убеждение ( и да 2-3 познати, които имат такива воблери) е, че само на тези клипове воблерите ловят.
Сега казвам си честно, аз такава марка воблер нямам, но то е понеже продавача в магазина ме посъветва да не си вземам защото, които си е купил все още нищо не е хванал на тях. След това се оказа че 2 момчета от Русенско имат и рибка и жабки, но по Дунава, Русенският Лом и Янтра все още нямат удар. Продавача в магазина е третия човек, които притежава такива воблерчета е и той казва че редовно ги пробва и все още нищо не е хванал на тях.
Ще помоля колегите, които притежават и те някой от воблерите Къца- кълве да споделят имат ли удари на тях, и в какво аджеба се корени проводката им, че да са успешни.
Изображение Изображение
Първата щука и първата кака винаги се помнят, независимо колко са големи и какви зъби имат
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от Мунчо »

Има достатъчно много доказани и евтини воблери, и не мога да разбера защо сякаш с настървение се търсят всякакви недоразумения. Едно момченце от Габрово се сдоби с два такива воблера. На цена сходна с тази на "Голди", предпочитам да си взема последното, отколкото някакво примитивно и нескопосано боядисано, невзрачно, грубо дърво. Сега няма съмнение, че то ще лови някак(не коментирам играта - може да се окаже, че са правени така, че от бройка до бройка няма нищо общо). "Майсторът" е избрал възможно най-благодатната форма, тази тип "кранк" - примамката ще се движи интензивно и със сигурност ще привлече някоя риба, обаче да се отправят смешни предизвикателства, че видите ли, щял да хване два пъти повече риба от всеки друг воблер - айде, няма нужда.
Malemi написа:Нишо не сте хванали но поне сте спасили патката и шуката ( тя маи е мъртва но нищо )
"Еби им майката на другите и в себе си утеха намери. И ако в себе си утеха не намериш, еби си майката и ти!"

http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
ivo Vratsa
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 389
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 4:36 pm
Местоположение: Враца

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от ivo Vratsa »

В името на спорта - готов съм на предизвикателството. Аз ще ловя само с Голди. Ако спечеля, да се спре рекламата, ако загубя лично му се извинявам и му подарявам 5 воблера от моята кутия :)
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от rikitikitavi »

ourglory написа:..........
Човека, който ги пройзвежда казва, че ако той лови само с къца- кълве, а вие с каквито примамки други пожелаете, ще хване 2 пъти повече от вас.
аз приемам предизвикателството. Водоем -езерото Шабла. Слагам едно шише дето не се търкаля. Жури приемам всеки. Очаквам .лс. ако приеме.
Николай Липчев
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от INCUBUS »

Строго по темата-имам около 20 различни воблера,производство на колегата Къца-кълве.Няма да отричам никакви световни фирми,но...що не приемете,някак си така,без предразсъдъци,че е възможно и в изстрадалата България да се пръкне някой майстор,който да може да прави прилични воблери с хубава игра.Като преминал през редица бойни изкуства,направо им давам "втори дан" :lol:Купувам всякакви -имайте пред вид,че от две години трупам кво ли не /4 работни плоски кутии,в които има към 100,а в кашончето-сигурно имам още към 300/ ,но ще продължа да се снабдявам от този колега-имат чудна игра,много пъти в средата или към края на воденето ,съм правил такива изпълнения - с подхвърляне на 1 метър над водата на атакуващата воблера риба,така,че забавлението е нескончаемо.Аз,като лекичък пън в спининга,имах период,в който на никакъв воблер,не можех да предизвикам клъвкане ,даже "чукване".Ама,този период отмина,и след като почнах да "кова"разни кефалюги и костури,се мотивирах да ви напиша това :lol:
Аватар
ninini
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Пон Май 03, 2010 1:35 pm
Местоположение: софия-видин

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от ninini »

ловил съм с такъв воблер и нямам и една риба :(
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от Мунчо »

Нe, бре - както казах по-горе, аз не се съмнявам, че имат силна и стабилна игра - просто формата им изключва друга възможност, а това е предпоставка да са атрактивни за кефала. Не ми допада откровено просташкото им презентиране и бедната и дърварската колорална издържаност.
В България има и други хора, правещи серийно воблери - много преди колегата Къца-Кълве да открие, че съществуват подобни примамки - Станислав от Габрово(човекът е неколкократен световен шампион по моделизми и ги произвежда от десет години в огромно разнообразие от модели и разцветки), "Джако" - един ловящ воблер, а за тези на Христо Златев няма нужда да приказваме, защото са уникални като игра, изпълнение и разцветка.
Последно промяна от Мунчо на Сря Авг 15, 2012 2:43 pm, променено общо 1 път.
Malemi написа:Нишо не сте хванали но поне сте спасили патката и шуката ( тя маи е мъртва но нищо )
"Еби им майката на другите и в себе си утеха намери. И ако в себе си утеха не намериш, еби си майката и ти!"

http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
ivo Vratsa
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 389
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 4:36 pm
Местоположение: Враца

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от ivo Vratsa »

Ицо е изразил и моето мнение и ми е икономисал писане. Съгласен на 100% :)
Нищо против Къца-кълве, но всичко трябва да има мярка и финес 8)
Аватар
Sleepwalker_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 686
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 10:34 am
Местоположение: Шумен

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от Sleepwalker_ »

ivo Vratsa написа:Ицо е изразил и моето мнение и ми е икономисал писане. Съгласен на 100% :)
Нищо против Къца-кълве, но всичко трябва да има мярка и финес 8)
Че какво не ти харесват няколко навързани на въже рибки, хванати с ЖАБАТА и чичка по слип, нашляпал до кръста в тинята и водораслите? Естетически издържано доказателство за качествата на Къца - Кълве!!! :lol: :lol: :lol:
miglen1425
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Юни 24, 2011 3:39 pm

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от miglen1425 »

аз съм доволен от жабката къца-кълве с жълт корем и черен гръб,хубава примамка що годе отсича дребосъка и риба под 200гр не се фаща и да се хване доста рядко
Аватар
Sleepwalker_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 686
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 10:34 am
Местоположение: Шумен

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от Sleepwalker_ »

Колко всъщност струват тези воблери? :roll:
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Къца- кълве воблери BG

Мнение от Мунчо »

Оц, без да искам писах в горния си пост! Значи момченцето от Габрово ги е купило мисля, че за 5 или 5.50 лв.
Malemi написа:Нишо не сте хванали но поне сте спасили патката и шуката ( тя маи е мъртва но нищо )
"Еби им майката на другите и в себе си утеха намери. И ако в себе си утеха не намериш, еби си майката и ти!"

http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”