Спинингов / Мухарски Елек

Модератори: Павел Иванов, sestrata

pandora
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Сеп 03, 2012 7:17 pm

Спинингов / Мухарски Елек

Мнение от pandora »

Здравейте на всички,

Това ми е първия пост тук. До сега не се налагало да питам или аз да казвам, защото много добре е структуриран форума и подтемите му и отговорите и помощта са скорострелни от другите колеги.
На въпроса:
Моля споделете за вашите спинигови / мухарски елеци (то и доста спинингисти гледам си ползват мухарските такива като мен)
Функционалност, Делност, Кой с какъв, удобство, колко "gear" побира! е може и от къде (от БГ? от странство?) и колко :). Какви сте носили и каква е вашата "истина" за този незаменим за мен аксесоар. Чантата си е чанта, сака си е сак.
Аз съм с такъв на Байрон стария, 2 части, който е удобен за газене и един на Snowbee. Умора в раменете и врата чак след 5-6 часа. Излетите ми не са повече по продължителност така или иначе. Побирам около 10-тина воблери 6-9см, 20-тина клатуни, мастери и спинери (които са си тежички) 10-тина блесни 2-5 по Mepps, грипер съм за щука ако ли не кепче на гърба.

Мисля че темата ще е подходяща и в помощ на останалите
Ще кача и снимки в последствие


Поздрави и наслука
Аватар
AL KAPONE
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3072
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 2:56 pm
Местоположение: от Село

Re: Спинингов / Мухарски Елек

Мнение от AL KAPONE »

pandora добре дошъл :D
Аз ползвам ето този от снимката :D няма изгнили конци няма плътност на плата, която да се напои и да ти тежи, съхне за около три минути след като излезеш от водата :D "ебаси" плата са използвали япончетата хаххх....
Ползва се трета година и поне още толкова мисля, че ще се справи...
Изображение
Преди него съм имал само един Джаксън некъв си за 25 кинта хаххх, циповете се прецакаха на първи риболов, на третия конците му изгниха и до четвърти не стигна...
Когато се издигаш, приятелите ти разбират кой си.
Когато падаш, разбираш кои са приятелите ти.
Аватар
Божидар
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2521
Регистриран на: Чет Апр 15, 2004 5:57 pm
Местоположение: България-Габрово-Румъния
Обратна връзка:

Re: Спинингов / Мухарски Елек

Мнение от Божидар »

AL KAPONE написа: Преди него съм имал само един Джаксън некъв си за 25 кинта хаххх, циповете се прецакаха на първи риболов, на третия конците му изгниха и до четвърти не стигна...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
На Бодлива Крава ,Бог рога не дава!
Светът е оцелял,защото се е смял!
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Спинингов / Мухарски Елек

Мнение от INCUBUS »

Аз вече 7 години съм с един шарен ментак,който никога не е имал обозначена марка-фирма-производител.Лекинко се е обезцветил,половината му ципове на многото му джобове /метални са,ама албанско качество :) /,вече не функционират-много важно,като го напълня с джаджите,тежи-4-5 кила.И все още е цял.Не губя надежда,че ще се разпадне,поради което съм си купил и един на "Хилмън",който засега кротко си виси на закачалка като първа резерва :lol:
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спинингов / Мухарски Елек

Мнение от Павел Иванов »

От 2007г. съм с такова :

Изображение

Спининговият вариант , без кечето за мухи . Мога да кажа че съм изключително доволен . Максимално проветриво е . Лятото почти не спарва , а зимата съвсем спокойно си го накачулвам върху якето от същата марка и пак е екстра . Циповете му са направо дуракоустойчиви на макс . Джобовете не ги пълня с кутишки щото ако и да приех минимална бройка 200 + 200 бр. блесни и воблери носени на излет , то пак няма да ми е особено комфорно да ги намушкам по тях :? Тях ги нося в една чанта /живарник , която съответно също не ползвам по предназначение , ама с това минимално количество примамки пак е по-добре от преди когато влачех раница пълна на фул с такива .

пп - ей тука Магарко мъ е снимал в работно положение с него :D

Изображение
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
venci_29
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 12:02 pm

Re: Спинингов / Мухарски Елек

Мнение от venci_29 »

Павел Иванов написа:От 2007г. съм с такова :

Изображение

Спининговият вариант , без кечето за мухи . Мога да кажа че съм изключително доволен . Максимално проветриво е . Лятото почти не спарва , а зимата съвсем спокойно си го накачулвам върху якето от същата марка и пак е екстра . Циповете му са направо дуракоустойчиви на макс . Джобовете не ги пълня с кутишки щото ако и да приех минимална бройка 200 + 200 бр. блесни и воблери носени на излет , то пак няма да ми е особено комфорно да ги намушкам по тях :? Тях ги нося в една чанта /живарник , която съответно също не ползвам по предназначение , ама с това минимално количество примамки пак е по-добре от преди когато влачех раница пълна на фул с такива .

пп - ей тука Магарко мъ е снимал в работно положение с него :D

Изображение
Е това е истината....вече и аз съм с такъв.Много е як!!! Най-доброто !!!! :D :D :D
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Спинингов / Мухарски Елек

Мнение от antivik »

:cry: Ей ора, създадохте ми комплекси бре :( . Ровнах се в гуглето и като ги видях тези цени по 200-300лв. за елек, хлъцнах бре. То я на времето кога се женех/неуспешно :wink: /, костюма и патъците с другите салтанати не струваха толкова.
Кат елече маам с те това китайско произведение:
Изображение.
Цена под 25лв. На първия излет още хастара се скъса и кутиите почнаха да изпадат от джобовете та се наложи и на шивач да се направя и това беше резултата:
Изображение.
Сега муам вътре к`во ми падне и издържа всякакъв товар, ципът отдавна не работи, но и моята коремна издутина нещо порасна :lol: , та от цип нещо не изпитвам нужда. Няма как да го сравня с тези "Ролс-Роиси" на елеците, но все ми се струва, че ми върши същата работа, па и не му треперя много да не стане някоя авария. И да се скъса - нов ще купим/ако не успея да го отрамонтирам/ :wink: .
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спинингов / Мухарски Елек

Мнение от Павел Иванов »

То и на СИММСа лично аз въобще не му треперя . Даже когато се закачи някоя тройка на блесна по него ползвам и ножичката , щот максимално мразя да сменям куки по воблери и блесни , ако и да са най-евтиното от оборудването . То верно че евтино , евтино , ама колко да е евтино ? Една читава тройка струва повече от цяла блесна Моска та ... Хубавото е че е сплетено от "многожилни плитки" и га резнеш малко от тех , то останалата част от звеното си е като непокътната и на елека визуално нищо му няма :D Та това искам да спомена , читавият елек си се доказва с времето и във варианта комфорт , и във варианта годност . Инак и тръби върши работа , та за чий човек да си взима нещо по-читаво , в тоя ред мисли ?
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
nafplio
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 122
Регистриран на: Вто Дек 22, 2009 10:11 pm

Re: Спинингов / Мухарски Елек

Мнение от nafplio »

Аз наскоро си заприходих те това : http://www.am-angelsport-onlineshop.de/ ... 858_x2.htm
Изображение

Кеф ти лято с тениска или потник - кеф ти зима с яке или шуба :lol: - винаги можеш го надяна :wink: ... има си предостатъчно (според мен) джебове разни + надлъжен отзад на кръста който се не види на фотото . Верно не съм го подкарал още и не мога да гарантирам каква ще му е издържливостта :roll:
Поздрави
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2101
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Спинингов / Мухарски Елек

Мнение от баш_майстора »

и българския му вариант :wink:
Изображение
Изображение
http://www.tashev.bg/shop/product_info. ... rticles=60
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спинингов / Мухарски Елек

Мнение от Павел Иванов »

Коле , да не кажеш само че съм те захапал на тема неща от сорта :wink: Та това да спомена - двете нямат нищо общо ! Варианта на Ташев не е особено удачен при температури над 15 градуса , съчетани със спинингов риболов . Демек при Шимано раничката , представена под бранда Г. Лумис и не имеюща нищо общо със самият бат Гари , е помислено и за комфорта на спинингуващият риболовец . Какво имаме при нея ? Добре направени регулируеми презрамки пренасящи тежестта симетрично по към кръста и корема . От там натам по-малко натоварване при излет когато при това мааш с гегата . Покритата площ от към гърбът е около една трета , намаляваща спарването до поносим минимум . Изработено е от много бързо съхнеща материя и е с перфектни клик закопчалки за бърз монтаж / демонтаж . Демек едно много добро решение за риболов .
При Ташев варианта какво имаме ?
Обикновена туристическа раничка , ставаща евентуално за ненатоварен риболов и идеален вариант за първокласници . Гърбът на две трети е закрит !!! При положение че и нещо се пъхне там то колкото и да е "дишаща" , раничката спира да диша много бързо :lol: :lol: :lol: То това и е и основният недостатък , якото спарване и вадичките пот които би предизвикала . Центъра на тежеста вече е изнесен нагоре и симетрично натоварване нанай си , от което и много по-бърза умора + болки в гърбът .
Разбери ме правилно , нямам нищо против БГ производството , даже напротив, подкрепям го изцяло , най-малкото защото самият аз съм БГ производител . Имам обаче много против да се оеднаквяват и поставят под един знаменател , две несъпоставими неща !!!
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2101
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Спинингов / Мухарски Елек

Мнение от баш_майстора »

Павел Иванов написа:... пренасящи тежестта симетрично по към кръста и корема . От там натам по-малко натоварване при излет когато при това мааш с гегата .
...
Центъра на тежеста вече е изнесен нагоре и симетрично натоварване нанай си , от което и много по-бърза умора + болки в гърбът .
тва иди го обясни на некой ортопед :wink:

п.п. имай предвид че много ще ти се смее :P
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
A.S.H
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1082
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 2:13 pm
Местоположение: Русе

Re: Спинингов / Мухарски Елек

Мнение от A.S.H »

Павел Иванов написа: ....Обикновена туристическа раничка , ставаща евентуално за ненатоварен риболов и идеален вариант за първокласници . Гърбът на две трети е закрит !!! При положение че и нещо се пъхне там то колкото и да е "дишаща" , раничката спира да диша много бързо :lol: :lol: :lol: То това и е и основният недостатък , якото спарване и вадичките пот които би предизвикала . ...
Аз пък тоя проблем го решавах като това което се пъха са две шишета заледена вода за целия ден и другият метод беше да нагазя до врата във вода и хич не ме бърка потта :lol:

Сега по същество - за ценовия си клас раничката е супер и е много удобна въпреки, че и аз мисля да тествам един елек скоро :wink:
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Спинингов / Мухарски Елек

Мнение от INCUBUS »

Въобще не се впечатлявай,съвсем йезуитски не споменах в мнението си,че освен тежкия елек,влача на гърба си и яка раница -в нея има два дъждобрана,пуловер,резервен чифт дебели чорапи,поне четири кутии с примамки,резервни корди,поне три хладни оръжия,шише литър и половина с вода,друго плоско шише с 0,5 литра "З в 1",някакви закуски,въже,два други шнура,светлина,сума ти още дребни неща за "извънредни случаи"-за къде в планината,по пресечения терен,при излет от 8-14 часа, съм само с елек :wink:Е,кво кат се прибера изпотен кат... Вапцаров,като е бил огняр/или механик/в кораб по Средиземно море на времето :lol:,имам винаги блок-пост в коридора от съпругата,щом отключа и вляза,ми поднася две чаши-МП и Айр.,надлежно изстудени,доде ги пия,ме разсъблича,мен с ритник -чисто мае-гери в задника,ме насочва към банята,а дрехите ми етапира към пералнята :lol:
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спинингов / Мухарски Елек

Мнение от Павел Иванов »

баш_майстора написа:...тва иди го обясни на некой ортопед :wink: ...
Коле , сваляш капаците , виждаш за какво си писал и чак тогава си правиш изводите кой и на кого ще се смее :wink: Не друго ами ти все още си дълбаеш на туристическа раница . Това е нещо което натоварва от към гърбът . Ползва се , пак основно , при изкачване на баири , верно че после има и спускане ама да го мислят колената него , когато се ходи уеко приведен напред . В този случай натоварването високо към гърбът , дава по-добър "баланс" , но в случаят иде реч за натоварване разположено и от пред , и от зад , съобразено с не толкова приведена напред фигура , в процентно съотношение основно изправена и пр. :idea: По принцип Шимано не са ми особено присърце в някои отношения , но не може да им се отрече че правят читава конфекция , особено когато е профилирана такава , за разлика от посоченият от теб образ който си го прави сал в една насока , без значение за какво ще се ползва . Инак относно раниците , вервай ми , доста съм се поинтересувал и то не за друго ами откак детенце стана на три и тръгна по разни убочающи го мероприятия , редовно му ги подменявам спрямо прираста с читави такива , а не като стане на моите години , да има моите проблеми с гърба и кръста , щот татко му го мъчил с шарен Габол , който вършел "същата работа" навремето :wink: Коле , по принцип болшинството от търговците и производителите разчитат именно на мислене като твоето :wink:
A.S.H написа:...две шишета заледена вода за целия ден ...
Това във варианта "за целия ден" е актуално само във варианта ако си събирал редовно точки от "ЕКО" и накрая си си взел на тънкъна читави ранички Дънлоп , с термо джоб :D Не друго ами "заледеното" шише в нормална раница , е "заледено" преко сили до двайсетина минути как го напече слънцето :mrgreen:

Ице , еби го Вапцароффф :lol: :lol: :lol: Твоето си е мазохизъм в чисто състояние , признал съм го :lol: :lol: :lol:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”