Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от stankof »

И по ред на мненията бих казал съответно на първо масто,че наистина в провинцията си ограничен откъм избор(по разбираеми причини) и затова най вероятно ще купувам ботушите(вече ги избрах пред гащеризон) от онлайн магазин или в най добрия случай от Пловдив ако там намеря нещо интересно.
Аз по принцип зимните(студените) месеци за риба не ходя или ходя само при благоприатни метеор. условия,а за номера на ботушите ако ги вземам онлайн маи ще е най удачно да се посъветвам с продавача като дам дължината на стъпалото си мисля аз и да ми дадат те подходящ размер по тези мерки.
Колегата споменал за меките подметки също е прав че ако са по танки е по кофти
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от Vid »

Определено ботушите под чатала са по универсални, с гащеризона настава цяло събитие като ти се препикае, ама в неопрена спокойно може да се пикае.. :lol: :lol: Това в кръга на шегата...
Но, преди да ги купиш пак казвам - виж ги наяве. Аз нося 46-47 номер и това което ми предлагат и е написано на подметката като 46 реално отговаря на 43. Дори не мога да си вкарам крака вътре. Може и да не съм прав за всичко, но ние де носим по големи номера обувки никога не си купуваме такива по и-нет, а само с мерене. Защото няма нищо по лошо от това да си купиш ботуши с по малка номерация....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от Redimido »

Лято и зима ползвам все едно и също...гумени ботуши на Dunlop...17 лева бях хванал една промоция. Но правилото за мерене важи при всички положения. Просто купуваш ли си обувки, не можеш да рискуваш да не ги премериш - това е моето мнение!
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от stankof »

Vid написа:По моему, задължително преди де си дадеш парите е нужно да ги видиш, пипнеш и премериш. Номерацията не си отговаря, че даже има разлика в няколко номера по нашия стандарт. Много голяма част от тази евтина китайска продукция е с дефекти. Търси гаранция от магазинера, че ако при първа проба пропускат вода (защото тези с шевове и найлонова лепенка под тях пропускат вода точно от там), ще ти ги смени с други....
На два пъти се "опарих" с такива ботуши и накрая си взех гумени-безшевни, които ме изкараха 2-ва сезона и още държат.
Със запарването проблем няма, защото като стоиш нагазил във водата при 90% от излета, не запарват. А в най горещите летни дни - по слипове... и само едни гуменки са ти нужни..
Със сигурност е за предпочитане първо да ги видиш и мериш и тогава да ги купиш,но просто обстоятелствата не го позволяват винаги.За номерацията маи ще трябва да се поръчва с 2-3 номера по големи,ако не са мерени предварително,освен ако продавачите не помогнат след като съм им казал колко ми е дълго стъпалото.А за евтините китайци със сигурност по голямата част са некачествени,но мисля че има и горе долу добри за цената си неща.За безшевните и аз си мисля че ще са по добър вариант,а за запарването честно казано съм се примирил,че ще го има ще го има 8)
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от stankof »

Това ме зайнтригува доста,вие какво ще кажете по въпроса?
(адреса не става линк,незнам защо!?)

http://fishing-bg.eu/Облекло/Гащеризони ... туши_TOMAX
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
milen_ilchev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 9:20 pm

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от milen_ilchev »

Колега stankof, след няколко дена има изложение в Пловдив "Лов и риболов". След като си от Родопите ако можеш го посети. Със сигурност ще има доста за мерене ........
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

milen_ilchev написа:Колега stankof, след няколко дена има изложение в Пловдив "Лов и риболов". След като си от Родопите ако можеш го посети. Със сигурност ще има доста за мерене ........
Извинявам се на колегата пуснал темата,че се отклонявам от нея,но само да попитам:кога точно започва въпросното изложение?
Изображение
Изображение
Аватар
asenfisherman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 6:23 pm
Местоположение: Перник

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от asenfisherman »

Вуйчо-Ваньо написа:кога точно започва въпросното изложение?
Ето вуйче :arrow:
http://www.fair.bg/bg/events/PLR13-bg.htm
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от stankof »

Вуйчо-Ваньо написа:
milen_ilchev написа:Колега stankof, след няколко дена има изложение в Пловдив "Лов и риболов". След като си от Родопите ако можеш го посети. Със сигурност ще има доста за мерене ........
Извинявам се на колегата пуснал темата,че се отклонявам от нея,но само да попитам:кога точно започва въпросното изложение?
Вуйчо извинен си :D ,изложението е от 20 до 24 март(другата седмица) и мисля да го посетя,само в него ми е надеждата за мерене на живо на някакви ботуши(отделно съм планувал да го посетя заради покупка на други такъми).Лошото е че цените са си нормални(няма намаления)но пък не е лошо да се види и пипне всичко преди да го купиш,а да не го гледаш само на картинки по онлайн магазините.
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Благодаря и на двама ви!
stankof написа:Лошото е че цените са си нормални(няма намаления)но пък не е лошо да се види и пипне всичко преди да го купиш,а да не го гледаш само на картинки по онлайн магазините.
Абсолютно си прав за цените,но и другото е много важно.
Изображение
Изображение
Аватар
capetano
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 731
Регистриран на: Пон Окт 17, 2011 4:28 pm
Местоположение: София

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от capetano »

stankof написа:Лошото е че цените са си нормални(няма намаления)
Изобщо не си прав за цените! :evil:
Най-често са дори по-високи от магазинските! Наемът кой го плаща, мислиш? :evil:
По принцип не съм безчувствен, боли ме за много хора... Просто местата които ме болят, са различни...
Контев написа:"Рибите се откачат най-вече, когато не са добре закачени!"
:D
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от stankof »

capetano написа:
stankof написа:Лошото е че цените са си нормални(няма намаления)
Изобщо не си прав за цените! :evil:
Най-често са дори по-високи от магазинските! Наемът кой го плаща, мислиш? :evil:
Да много добре знам че е така,не ходя за първа година на изложението,но просто когато нещата се случват в Бг така става!А аз мога да ти дам пример със авто изложението което също се провежда в панаира един път годишно и въпросните фирми плащат и те наем за ползваните площи и то не малък в сравнение с 5-те квадрата които ползват риболовните дистрибутори,но човек може да си вземе кола с до 10-15% отстъпка,а ние трябва да съжеляваме горките дистрибутори и вносители които участват в изложението че си плащали наема и затова им били високи цените на такъмите ,ами от моя страна просто няма как да стане.Хаиде че се отплеснахме много от темата.
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Аватар
ivalpetkov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 867
Регистриран на: Нед Ное 22, 2009 10:00 am
Местоположение: Бургас - Созопол

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от ivalpetkov »

Аз се извинявам предварително,но малко ще внеса един съвет към колегите,които искат да си купят ботуши или гащеризон.Хубаво е когато пробвате местовете или гащеризона освен всичко друго да проверите дали ръба между ботуша и крачолите е добре споен и с гладък ръб от вътрешната страна...доколкото е възможно разбира се!...Искам да кажа,че едни не добре изработени такива причиняват много болка и страдание после когато тръгнеш по реката с тях.Ръба почва да търка в краката,прави пришки и неприятни рани до кръв ако не е добре направен.Налага се да се обува първо дънки или анцунг за да се намали въпросната болка.Братовчед ми си взе от Щуката от тези местове от 25 лева и се наложи да му бинтовам с бинтове и двата крака в областта на прасците по време на излет.Надявам се ,че съм ви бил полезен!
Аватар
capetano
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 731
Регистриран на: Пон Окт 17, 2011 4:28 pm
Местоположение: София

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от capetano »

ivalpetkov написа:..едни не добре изработени причиняват много болка и страдание после когато тръгнеш по реката с тях.Ръба почва да търка в краката..
Аз съм със скъп гащиризон, но на голо - никога! Или висок чорап, или термо-бельо, или анцуг /зависи от сезона/..
По този въпрос мисля че няма да има различни мнения.
По принцип не съм безчувствен, боли ме за много хора... Просто местата които ме болят, са различни...
Контев написа:"Рибите се откачат най-вече, когато не са добре закачени!"
:D
milen_ilchev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 9:20 pm

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от milen_ilchev »

Малко да се върна за цените на изложението. Вярно, не е по-евтино, но пазарлъка върви. Хубавото е, че все едно си в няколко магазина едновременно. Лошото, че от година на година все по-бедно е представянето.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”