Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от Vid »

stankof написа:
capetano написа:
stankof написа:Лошото е че цените са си нормални(няма намаления)
Изобщо не си прав за цените! :evil:
Най-често са дори по-високи от магазинските! Наемът кой го плаща, мислиш? :evil:
Да много добре знам че е така,не ходя за първа година на изложението,но просто когато нещата се случват в Бг така става!А аз мога да ти дам пример със авто изложението което също се провежда в панаира един път годишно и въпросните фирми плащат и те наем за ползваните площи и то не малък в сравнение с 5-те квадрата които ползват риболовните дистрибутори,но човек може да си вземе кола с до 10-15% отстъпка,а ние трябва да съжеляваме горките дистрибутори и вносители които участват в изложението че си плащали наема и затова им били високи цените на такъмите ,ами от моя страна просто няма как да стане.Хаиде че се отплеснахме много от темата.
Колеги, не ви разбирам? То затова изложението си е изложение - нещо изключително добро, много фирми предлагащи риболовни артикули събрани на едно място.... Човек отива, гледа, тръска пръчки, мери ботуши, дори ако не може да помни, да си носи тефтерче да си записва кВо му е на душа и кВо не? После като се прибере в къщи да търси в и-нета или магазините на най ниската цена това-много важно пипнато или премерено наяве, което желае....
Та, принципно целите на изложенията са такива, не директната продажба на стоки и артикули.......
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
capetano
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 731
Регистриран на: Пон Окт 17, 2011 4:28 pm
Местоположение: София

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от capetano »

Vid написа:Та, принципно целите на изложенията са такива, не директната продажба на стоки и артикули.......
Е, да, принципно си прав..
Просто си припомних едно "изложение" на воблери в съседна Сърбия..
Нищо общо с нашите "изложения"... :( От пиле - мляко, а цените - мечта...
По принцип не съм безчувствен, боли ме за много хора... Просто местата които ме болят, са различни...
Контев написа:"Рибите се откачат най-вече, когато не са добре закачени!"
:D
Аватар
ivalpetkov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 867
Регистриран на: Нед Ное 22, 2009 10:00 am
Местоположение: Бургас - Созопол

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от ivalpetkov »

Българина никога не е знаел да търгува,никога не се грижи да привлече клиенти с обслужване,лесна достъпност,ниски цени.Тука винаги нещата са на обратно,противно на всички закони.Не разбирам защо трябва да се ровя с часове в интернет,да сравнявам цени и тем подобни неща при положение,че има изложение,фирмите са ми дошли на крака,може да пипна,да меря и така на татък.Не проумявам също и необосновано по високите цени на подобни изложби.Имали наеми да плащат-ами първо за да вземеш трябва да дадеш и който си има брада ще трябва да си има и гребен за нея...кат не ти отърва наема значи не ти е мястото там!Ма то било по скоро с цел реклама-да така е но това е много тъпо,защото така и така са на панаира,кво пречи да продават стоката си пък рекламата пак нека си върви.Абе българска организация бе-все гледат с трици маймуни да ловят и бързо бързо да се напечелят.Не могат да търгуват и това си е!Всички наши балкански комшии ни удрят в земята по умения в търговията...и не само те!Частниците масово не спазват работно време,или са досадни или груби в обслужването,иначе само реват че не печелили достатъчно... И понеже говорихме за ботуши и друго подобни-от интернет не става...разберете го това...трябва да мериш,да ги обуеш,да ги огледаш,да се разтъпчеш малко с тях и да прецениш-това ли е твоето нещо.Че после почват големите ядове!
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от stankof »

ivalpetkov написа:Българина никога не е знаел да търгува,никога не се грижи да привлече клиенти с обслужване,лесна достъпност,ниски цени.Тука винаги нещата са на обратно,противно на всички закони.Не разбирам защо трябва да се ровя с часове в интернет,да сравнявам цени и тем подобни неща при положение,че има изложение,фирмите са ми дошли на крака,може да пипна,да меря и така на татък.Не проумявам също и необосновано по високите цени на подобни изложби.Имали наеми да плащат-ами първо за да вземеш трябва да дадеш и който си има брада ще трябва да си има и гребен за нея...кат не ти отърва наема значи не ти е мястото там!Ма то било по скоро с цел реклама-да така е но това е много тъпо,защото така и така са на панаира,кво пречи да продават стоката си пък рекламата пак нека си върви.Абе българска организация бе-все гледат с трици маймуни да ловят и бързо бързо да се напечелят.Не могат да търгуват и това си е!Всички наши балкански комшии ни удрят в земята по умения в търговията...и не само те!Частниците масово не спазват работно време,или са досадни или груби в обслужването,иначе само реват че не печелили достатъчно... И понеже говорихме за ботуши и друго подобни-от интернет не става...разберете го това...трябва да мериш,да ги обуеш,да ги огледаш,да се разтъпчеш малко с тях и да прецениш-това ли е твоето нещо.Че после почват големите ядове!
Абсолютно съгласен! :drinkers:
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от Vid »

capetano написа:
Vid написа:Та, принципно целите на изложенията са такива, не директната продажба на стоки и артикули.......
Е, да, принципно си прав..
Просто си припомних едно "изложение" на воблери в съседна Сърбия..
Нищо общо с нашите "изложения"... :( От пиле - мляко, а цените - мечта...
Абе, хайде и Я да не коментирам изложенията кои съм посещавал в Германия, Финландия и пр. и пр.
НО, ние сме в Б-я. Защо цените на яйцата са най високи по великден? Защо цените на цветята са най високи по 8-ми март? Защото в тая беднотия - ден година храни... Та така и с изложенията....
Защо в Б-я кога накараш един магазинер да ти свали стока от рафта и впоследствие не я закупиш те гледа - "все едно си го ебал отзад, че даже не си му платил за амортизацията"? Ами, щото сме в Б-я :lol: И.. хич да не те притеснява.., по изложенията - пробвай, мери, гледай и ако цената не ти утърва..., ич да не ти пука.
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от stankof »

Vid написа:
capetano написа:
Vid написа:Та, принципно целите на изложенията са такива, не директната продажба на стоки и артикули.......
Е, да, принципно си прав..
Просто си припомних едно "изложение" на воблери в съседна Сърбия..
Нищо общо с нашите "изложения"... :( От пиле - мляко, а цените - мечта...
Абе, хайде и Я да не коментирам изложенията кои съм посещавал в Германия, Финландия и пр. и пр.
НО, ние сме в Б-я. Защо цените на яйцата са най високи по великден? Защо цените на цветята са най високи по 8-ми март? Защото в тая беднотия - ден година храни... Та така и с изложенията....
Защо в Б-я кога накараш един магазинер да ти свали стока от рафта и впоследствие не я закупиш те гледа - "все едно си го ебал отзад, че даже не си му платил за амортизацията"? Ами, щото сме в Б-я :lol: И.. хич да не те притеснява.., по изложенията - пробвай, мери, гледай и ако цената не ти утърва..., ич да не ти пука.
Именно колега и аз това казах още в самото начало без да съм присъствал по чуждестранни такива,че на това изложение е прекрасно че може да пипнеш или мериш почти всичко което искаш,но...................не и да купуваш(говоря от собствена гледна точка) ,щото цените са...........,а продавачите ги тресе после яко мензиса щото са ти дали нещо да пипнеш а ти не си го купил,и дори на изпроводяк при моето учтиво "Довиждане" аз не чувам нищо като отговор а един намусен поглед че не съм си купил нещо на меко казано завишена цена от тях!
И все си мисля че те са повече губещите,а не ние!
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от Vid »

stankof написа: на изпроводяк при моето учтиво "Довиждане" аз не чувам нищо като отговор а един намусен поглед че не съм си купил нещо на меко казано завишена цена от тях!
И все си мисля че те са повече губещите,а не ние!
Братле, кВо ти пука? Я им дай свободно и си спи спокойно и си сънувай розови сънища............ То, ако това беше само в риболова, харно, ама то е навсякъде в Булгаристана...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от stankof »

Вчера бях на изложението "Лов и Риболов" и си взех ето тези ботушки!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
За моя неприятна изненада ботуши имаше на ЕДИН ЕДИНСТВЕН щанд!Те не че риболовните бяха повече от 4-5,ама чак па такава суша не бях очаквал!Ботушите взех от щанда на "Sert" на бих казал добра цена и мисля че за цената си са доста добър избор,но и вие си кажете мнението някои ако има такива или подобни.Единственото от което съм най-доволен че мерих на място,защото найстина се оказа че при 42 номер обувки които нося,си взех 46 номер ботуши,това че се бях приготвил да меря сериозна бройка ботуши за мое голямо съжеление не се сбъдна,поради това че нямаше както казах нищо освен това което взех!Силно очуден останах и от това че от щанда дето ги взех ботушите ми отговориха че имали само по един чифт от всеки номер???!
И все пак съм доволен от покупката и за пореден път РАЗОЧАРОВАН от изложението,сега остава само да се хварлят в бойни условия!
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Да са ти честити.Дано ти служат повечко време.И все пак колко струват?

ПП:Ако си беше купил от НЕТ-а 42-ри номер....мани,мани! :lol:
Изображение
Изображение
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от stankof »

Вуйчо-Ваньо написа:Да са ти честити.Дано ти служат повечко време.И все пак колко струват?

ПП:Ако си беше купил от НЕТ-а 42-ри номер....мани,мани! :lol:
Ха ха,то наистина щеше да е мани мани ако бях взел от нета,не че щях да взема 42,но нямаше и да е 46 :D
Цената им е 39 кинта
Благодаря за пожеланието да се връща тройно колега!
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Аватар
monzata
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 233
Регистриран на: Пон Юли 16, 2012 7:59 pm
Местоположение: София / Дупница

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от monzata »

честити , пробвай ги в реални условия и сподели как са ! :)
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от Redimido »

Добре изглеждат - колегата ще каже като минат теста!
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от Vid »

На снимките наистина добре изглеждат. Виждам найлоновата лепенка върху шева от вътрешната страна е добра..... За номерацията, кВо да кажа, сигурно китайчетата много им се иска да носят голяма номерация, ама нямат шанс да пораснат до там :lol:
Да си ги ползваш със здраве колега и много риби през сезона...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от stankof »

Vid написа:На снимките наистина добре изглеждат. Виждам найлоновата лепенка върху шева от вътрешната страна е добра..... За номерацията, кВо да кажа, сигурно китайчетата много им се иска да носят голяма номерация, ама нямат шанс да пораснат до там :lol:
Да си ги ползваш със здраве колега и много риби през сезона...

Да найстина изглеждат добре и ми направи впечатление че заливката на шевовете отвътре е добра,но имам чуството че гумата на самия ботуш е тънка,но знам ли може би по добре така щото са по лекички.Мерси за пожеланието и както казах и преди това да се връща стократно колега!
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от Vid »

Това, че гумата е мека не е лошо според мен. Като нагазиш с тях във вода до кръста налягането ги смачква и без значение дали са с дебела гума или не, те така или иначе прилепват по краката ти. По важното е гумата на подметката и около нея да е по здрава за да издържа докато ги блъскаш в камъните.
Преди 2 г. си купих тези (за 27 лв.), които са с плътна гума до горе:
Изображение
Вече се напукаха, ама за тия пари при положение, че изкараха 2-ве години, какво повече да искам?
Не ги препоръчвам тук, защото никъде в нета не ги виждам. Купих ги от един магазин в с.Хаскоу, които вече не съществува.
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”