Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Модератори: Павел Иванов, sestrata

milen_ilchev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 9:20 pm

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от milen_ilchev »

Като чета колега съжалявам, че те насочих към Пловдивския панаир! По-добре да беше посетил няколко Пловдивски магазини и те ти "изложение". Не съм ходил от няколко години там, но явно е мнооого зле (не, че преди беше по-добре, но баш пък толкова!?). Честито за ботушите! Със здраве да си ги ползваш и много риба с тях да хванеш. Не се терзай с въпроса дали са добри за парите си! Вече си ги взел! Ползвай докато се скъсат и взимай нови. :partyman:
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от stankof »

milen_ilchev написа:Като чета колега съжалявам, че те насочих към Пловдивския панаир! По-добре да беше посетил няколко Пловдивски магазини и те ти "изложение". Не съм ходил от няколко години там, но явно е мнооого зле (не, че преди беше по-добре, но баш пък толкова!?). Честито за ботушите! Със здраве да си ги ползваш и много риба с тях да хванеш. Не се терзай с въпроса дали са добри за парите си! Вече си ги взел! Ползвай докато се скъсат и взимай нови. :partyman:
Колега аз към изложението си се бях насочил още от есента,тъй че не се вини.
Пловдивските магазини ги обиколих и тях всичките(най-големите) без особен успех,а изложението наистина ако човек няма някое по полезно и приятно занимание може да го посети за да убие време,но нищо повече!
Прав си и по въпроса за терзанията,те бяха докато ги купя,от тук насетне ходене му е майката!
Добра слука и на теб ти желая и много риби :D
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от stankof »

Днес най-после дойде време да тествам в реални условия новите ботушки които си взех преди около 2 месеца.След направения 6 часов излет и след минатите около 4 км. по гадните каманаци и трънаци впечатленията са ми следните:
-ботушките са идеално удобни и сигурни,подметката предпазва ходилата добре със дебелината си,трънките и къпинаците не се забиват в тях заради материята от външната страна на крачолите и чесно да си кажа на моменти не усещах че сам с ботуши въпреки много трудната за предвижване река на която бях(през целия излет се движех само в коритото на реката,защото бреговете и са недостъпни).
-по отношение на спарването то беше голямо и обилно,но аз друго не съм и очаквал след мненията и съветите на колегите тук и след като знам и каква е цената им!
С две думи за мен ботушките са прекрасни,удобни и спарващи и колкото по дълго време ме изкарат толкова по добре!
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
milen_ilchev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 9:20 pm

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от milen_ilchev »

А риби имаше ли?
Аватар
stancom
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 364
Регистриран на: Чет Май 29, 2008 1:57 pm
Местоположение: с.Чомаковци

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от stancom »

В ботушите ли :lol:
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от Vid »

Стигате де.... Дори и дишащи ботуши при 40- градусова жега спарват.... През лятото само гуменки и бански :lol: Това е....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
eroucma
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 691
Регистриран на: Съб Мар 14, 2009 7:23 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от eroucma »

Vid написа:През лятото само гуменки и бански :lol: Това е....
Добре де само аз ли ходя там където има пиявици и хапещи костенурки?
Изображение Изображение
Първата щука и първата кака винаги се помнят, независимо колко са големи и какви зъби имат
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от Vid »

eroucma написа: хапещи костенурки?
Това е ужасно :lol: :lol:
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от stankof »

milen_ilchev написа:А риби имаше ли?
Риби за съжеление нямаше,просто реката се оказа без рибно население в участъка които бях!

А за гуменките и банските за нищо на света не бих вървял с тях по такива реки ако и ботушите ми да са и от най-спарващите,поради ред причини,едни от които са-камъните,къпинаците,копривата,змийте барабар с още една дузина такива гнусни гадини които ненавиждам...... 8)
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Аватар
eroucma
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 691
Регистриран на: Съб Мар 14, 2009 7:23 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от eroucma »

Vid написа:
eroucma написа: хапещи костенурки?
Това е ужасно :lol: :lol:
Така си е - аз затова си ходя с дебелите дочени гащи да не остана без "макари" :lol:
Изображение Изображение
Първата щука и първата кака винаги се помнят, независимо колко са големи и какви зъби имат
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от Vid »

eroucma написа:
Vid написа:
eroucma написа: хапещи костенурки?
Това е ужасно :lol: :lol:
Така си е - аз затова си ходя с дебелите дочени гащи да не остана без "макари" :lol:
Колега, шегувам се и леко оспамвам темата :lol: Но, все пак костенурка не ме е хапала. Те нашите колко да хапят? Едва ли отгризват пръсти и топки като ония галапагоските...
По Марица с колеги си газим с гуменки или джапанки.., но не навсякъде- има заблатени места където даже и с дебели гумени ботуши не бих влезнал..
Иначе, пиявиците даже зная, че са полезни при някои лечение и няма риск човек да бъде заразен с нещо като при кърлежите примерно.
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14909
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от Павел Иванов »

Дишащият гащеризон с обувки за газене си е неоспоримо предимство целогодишно и само не ползвалите такъв дават недомислени коментари сметам . Лятно време предпазва освен от пиявици и пр. гадини и от клонаци , остри каменаци , буклучаци и пр. Е една снимка на гетите ми какво представляваха след едно състезание на Марица до Мирово :

Изображение

Това ако бях по гуменки си представям колко надрани щяха да са ми краците и целите в пъпки некакви . Друг е въпроса относно масовата култивация на гъбички всякакви след риболов с газене по гуменки + поцепвания на ходилата всякакви . Да не говорим пък за предимствата на читавите обувки за газене - не се пързалят по мокрите каменаци и лизгаво дъно , предпазват от изкълчване когато кракът попадне между камъни , предпазват от удар на глезена в камък , отделно комплекта като цяло си пази от удавяне доста . На едно състезание на Тунджа изведнъж реЗко пропаднах в една дупка съчетана със силно течение . Гащеризона си ме вдигна над водата и течението ме откара самичко до по-плитко място докато аз си държах въдицата и примамките увнаместо да ги хвърлям та да се спасявам . Да не споменавам че с дишащ гащеризон след джапане си ем сух , ем чист :D Та от моя гледна точка читавият дишащ гащеризон съчетан с читави обувки за газене си е незаменим целогодишно !
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от Vid »

Павка, мнението ти е неоспоримо, но тези дишащи гащеризони ми се виждат че са от много тънка материя. Та, дали и доколко ще оцелеят по Марица в тези храсти, тръни, че даже и подводни такива???
Въпросът ми е съвсем реален, без да съм ползвал такива, но скъсах едни гумени...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14909
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от Павел Иванов »

Vid написа:... Та, дали и доколко ще оцелеят...
Това е божа работа от всякъде . Имам един гащеризон на СИММС , на шест години , минавал от къде ли не и още здрав . Докато съм бил свидетел как колега си пробива неговият , абсолютно същият като моя , още на първият излет . Всичко си е до късмет . По същата логика човек не би трябвало да си купува кола щот може да я строши в първата дупка която нацели и нема лошо да си ползва каручка примерно :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Стонин МаХенд
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 480
Регистриран на: Сря Окт 23, 2013 2:52 pm
Местоположение: Орит
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на гащеризон или високи ботуши

Мнение от Стонин МаХенд »

Помогнете ми при избора на гащеризон.
Колебая се, кой номер да бъде ботуша?
Нося нещо средно, между 43/44.
Бюджета е 40 лева..
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”