Sert Exeed 1.8 UL или Mitchell Privilege 2 UL Spin 1.8 m ???

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Sert Exeed 1.8 UL или Mitchell Privilege 2 UL Spin 1.8 m ???

Мнение от stankof »

Доста малко намерих в двата форума за въпросните въдици,особенно за Мичела и затова пускам темата.Ето и линкове за пръчиците http://www.bent-fishing.com/exceed-spx-product-1258 и http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=2575 .На първо място искам да отбележа че Серта на тази дължина и акция маи вече няма да го внасят доколкото разбрах от човека в "Риболовен свят"-Пловдив където изтървах последната такава пръчка за една седмица и ме е много яд,каза че е говорил с вносителя по този въпрос.На "Лов и Риболов" в Пловдив панаира също я нямаше,в сайта на вносителя също не се предлага,и ми остават 2 места където да проверя идната седмица(в нета),но си мисля че не са си актуализирали сайтовете та и там ще ударя на камък!Но все пак не съм загубил надежда още и си мисля че мога да я немеря все някъде из форумите ако и да и е спрян вноса вече.Принципно съм чел само добри думи за ней и съм я хващал в ръка,хареса ми стегната и лека пръчица е,единствения съществен минус може би е че не е много чуствителна с примамките с които мисля да работя с ней,те са-блесни 00,0 и най мн.1 номер на Мепс и най малките воблерчета на Салмо-2.5см.-1.5гр,но за този ценови клас това е разбираемо.За Мичела немерих само едно мнение на колега-
f1team написа:Ето ги и обещаните снимки на Mitchell Privilege 2 UL Spin.

На първите две се вижда бързата работа на китайските майстори
Изображение
Изображение
На следващата снимка, при по внимателно вглеждане, се вижда, че коркът не е добре изрязан около макародържача. Всъщност, беше по-зле но аз го пооправих.
Изображение
Понеже това ми е втората въдица, на първата която върнах, тази заливка не беше направена :shock: Пак бързата работа......
Изображение
Ето и малко класа :)
Изображение

Мисля, че първите два кусура ги има при всички пръчки. Поне при мен ги имаше и при върнатата, и при сегашната.
Вижда се, че не е идеална, но на хора които харесват меките пръчки ще им допадне.
Принципно за този ценови клас съм на ясно че немога да имам много претенций,но все пак досега не съм ловил по тези места на друго освен стръв и с малки изключения на имитаций на мухи,ручейници и оси,но откакто магията спининг ме грабна немога да си избия от главата да започна да ловя там и на УЛ спининг.Принципно високопланинските реки (потоци) на които ловя са много трудни за спининг според мен,но си мисля че все ще имам успех при повече упорство(все пак съм виждал тук и в You Tube успешен УЛ риболов в много подобни малки поточета и рекички,което ме кара да съм голям оптимист ),ето и някоя снимка на местата на които мисля да ловкам.За съжаление снимките не съм ги правил специално,а ги изрових от архива,но все пак може да се добие малка представа:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Ще са радвам на всеки дал мнението си по въпроса!
Благодаря предварително :drinkers:
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: Sert Exeed 1.8 UL или Mitchell Privilege 2 UL Spin 1.8 m

Мнение от stankof »

Забравих да добавя най-важното,ако и да сте се досетили-става въпрос за риболов на Балканка(с макс. размери малко над нормата-около 24 см.) :rolleyes:
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Аватар
gevv
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Ное 27, 2008 5:05 pm
Местоположение: София

Re: Sert Exeed 1.8 UL или Mitchell Privilege 2 UL Spin 1.8 m

Мнение от gevv »

Здрасти колега, добре си се насочил към този тип риболов, а също и към тия две пръчки. И аз ги търсих точно същите около коледа да си ги зема, ама естествено ги нямаше никъде. На сайтовете ги има,а реално-не! В БГ е така! В крайна сметка взех Sert на 1,5м,ще върши работа за мн.малки рекички с храсти по брега... Мичела не съм го държал в ръка, а Серта ми се струва доста твърд за дадената акция,но ...здраве да е! Ако намериш ще са подходящи за такива рибоци! Забелязах,че почти всяко нещо,което е последна бройка има някакъв дефект.Така че ги огледай хубаво/ако има как/ Успех и Късмет!
milen_ilchev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 9:20 pm

Re: Sert Exeed 1.8 UL или Mitchell Privilege 2 UL Spin 1.8 m

Мнение от milen_ilchev »

Според мен вземай SERT. Виждал съм ги и двете. На мен по-ми пасна серта. Може би за тези потоци по-добре би била дължина 1,5м, но не съм специалист.
Аватар
ynovi
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Нед Мар 11, 2012 7:29 pm
Местоположение: София

Re: Sert Exeed 1.8 UL или Mitchell Privilege 2 UL Spin 1.8 m

Мнение от ynovi »

Много красиви места!
Иначе за пръчка погледни и Garbolino. Преди месец някъде, в един магазин видях една Garbolino TAURION /1-5g./, обаче сега не знам дали още има, но беше супер симпатична и много фина пръчица.
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: Sert Exeed 1.8 UL или Mitchell Privilege 2 UL Spin 1.8 m

Мнение от stankof »

След като намерих в един магазин с помоща на един колега Серта,сега се двуумя между 1.8 и 1.5м с еднаквата акция(UL) кое ще ми върши по добра работа в мойте условия?
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Аватар
ivalpetkov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 867
Регистриран на: Нед Ное 22, 2009 10:00 am
Местоположение: Бургас - Созопол

Re: Sert Exeed 1.8 UL или Mitchell Privilege 2 UL Spin 1.8 m

Мнение от ivalpetkov »

Радвам се ,че успях да ти помогна и ти желая много успехи с въпросната пръчка.В България има една закономерност-хубавите неща или се спират от производство или се прекратява вноса им!...Не се чуди много коя пръчка да си купиш че ги грабят като топъл хляб-грабвай Серта и си свиркай...за дължината не знам! :) :yawinkle:
Аватар
A.S.H
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1082
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 2:13 pm
Местоположение: Русе

Re: Sert Exeed 1.8 UL или Mitchell Privilege 2 UL Spin 1.8 m

Мнение от A.S.H »

За примамките и рекичките които си описал определено сертът на 1.5м. е твоята въдица :wink:

Друг е въпросът дали на теб ще ти допадне :roll:
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: Sert Exeed 1.8 UL или Mitchell Privilege 2 UL Spin 1.8 m

Мнение от stankof »

Тази вечер ще падне мислене и утре мисля да поръчвам един от двата Серта,лошото е че тази на 1.8 м ми е на сърце,а тази на 1.5м. си мисля че и тя ще е добра,ноооо.... знам ли ще видим до утре какво ще ми роди главата :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
milen_ilchev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 9:20 pm

Re: Sert Exeed 1.8 UL или Mitchell Privilege 2 UL Spin 1.8 m

Мнение от milen_ilchev »

Докато размишляваш, помисли за варианта ДВЕ ПРЪЧКИ! Една 1,5м. с акция 0,9-5гр. и втора 1,8м. с акция 2-7гр. Сигурен съм ще ти влязат в употреба! Е има и недостатък тази идея - финансов.
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: Sert Exeed 1.8 UL или Mitchell Privilege 2 UL Spin 1.8 m

Мнение от stankof »

milen_ilchev написа:Докато размишляваш, помисли за варианта ДВЕ ПРЪЧКИ! Една 1,5м. с акция 0,9-5гр. и втора 1,8м. с акция 2-7гр. Сигурен съм ще ти влязат в употреба! Е има и недостатък тази идея - финансов.
Да мислих и за този вариант които е доста добър,но недостатъка му си го посочил :D
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Jechev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1968
Регистриран на: Пон Дек 11, 2006 1:36 pm
Местоположение: София

Re: Sert Exeed 1.8 UL или Mitchell Privilege 2 UL Spin 1.8 m

Мнение от Jechev »

Един глас за Серт на 1.50м, сигурен съм че ще ти свърши чудесна работа за тези реки, като предимството му е фабрично по-късата дръжка и една идея по-бърз строй пред Exeed на 1.80м.........поне аз така си я реших дилемата преди две години между двете пръчки............иначе на 1.80м бих взел Мичела......пак заради това, че е една идея по-НЕлигав спрямо същата дължина на Exeed-а....
Ако цял живот се взираш в едно лайно, то цял живот ще ти мирише!
Джоко Росич

Алкохола не решава проблемите....млякото също.
Изображение
Аватар
f1team
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1042
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 3:50 pm
Местоположение: Бургас

Re: Sert Exeed 1.8 UL или Mitchell Privilege 2 UL Spin 1.8 m

Мнение от f1team »

Гледам, че съм цитиран по-горе :)
За Мичъл 1,80 нищо не мога да кажа, но 2,10 определено не си заслужава! Предполагам, че в качеството на изработка на различните размери няма да има разлика, т.е. много зле.
Серт 1,50 съм разклащал , но не ми хареса. Много лигава, но пък прилично изработена. Доколкото знам е доста "далекобойна", внимавай като хвърляш ;)
няма бивш пе**раст, бивша к**ва, бивш предател, бившо ченге и бивш негър (единственото изключение беше МАЙКЪЛ ДЖЕКСЪН)!
Jechev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1968
Регистриран на: Пон Дек 11, 2006 1:36 pm
Местоположение: София

Re: Sert Exeed 1.8 UL или Mitchell Privilege 2 UL Spin 1.8 m

Мнение от Jechev »

f1team написа:Гледам, че съм цитиран по-горе :)
За Мичъл 1,80 нищо не мога да кажа, но 2,10 определено не си заслужава! Предполагам, че в качеството на изработка на различните размери няма да има разлика, т.е. много зле.
Серт 1,50 съм разклащал , но не ми хареса. Много лигава, но пък прилично изработена.
Е, все пак говорим за пръчки на цената на най-евтиния брейд, няма как да са нещо невероятно........моето сердче на 1.50м още на трето мятане на блесничка размер 00 се счупи през средата още при теста, и след като му смених цялата горна секция си работи безотказно с доста по-тежки примамки, предполагам, че си е била пукната/наранена още от магазина....ама за тия пари,какво да му придирям :wink:
Ако цял живот се взираш в едно лайно, то цял живот ще ти мирише!
Джоко Росич

Алкохола не решава проблемите....млякото също.
Изображение
Аватар
f1team
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1042
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 3:50 pm
Местоположение: Бургас

Re: Sert Exeed 1.8 UL или Mitchell Privilege 2 UL Spin 1.8 m

Мнение от f1team »

Аз не очаквам някакво невероятно качество, но Мичъла беше много зле дори и за този клас. Повечето по-евтини спининги, които съм виждал (не само УЛ) са доста по-кадърно направени.
няма бивш пе**раст, бивша к**ва, бивш предател, бившо ченге и бивш негър (единственото изключение беше МАЙКЪЛ ДЖЕКСЪН)!
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”