Някъде през почивните дни...

Модератори: Павел Иванов, sestrata

takezo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 907
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:09 am
Местоположение: Перник , София

Някъде през почивните дни...

Мнение от takezo »

Хай банда !

Рекох да споделя, какви странни неща се случват през единствените ми 3-4 излета за годината. Та ... чудех се да пиша ли, че още ме тресе адреналин. Но знам поне двама на които би им било интересно. Случи се така да почивам 5-ти, 6-ти, 7-ми, Септември и ме замъкнаха нанякъде де и сигнал на телефоните няма. Мястото се оказа на 25 км. от най-близката цивилизация комплекс някакъв...както и да е това беше идеята. Метнах две мухарки една спинарка и газ, 200 км. диво та дивоооо. Най-близкия язовир на 30 км. ба ! Ам кат' не знам де да го търся и к'во да търся. Резззко се отказах да шофирам повече на където и да било. Така или иначе района ми беше непознат, вероятно имаше места за риболов но нямаше кого и да попитам. За късмет оказа се в комплекса има някакъв "канал" грижливо поддържан от близкия сервиз, където един татко с две хлапета мъчеха мъката на плувка. Леко подпитах: " ... колко се плаща и какво се лови ..."

Отговора бе " ... не се плаща, ловиш и пускаш, има шаран, сом, костур, уклей, червеноперка и каракуда.." Хе ! Красота неземна !!! К'о да лова на мухарка с кленски мухи на 12 и 14 номер кука. Цирк !!! Но надежда имаше, чух червеноперка, последния ми кленски излет т.е. втория ми за годината не хванах нито един клен, за сметка на това пък увиснаха девет червеноперки, луда работа общо взето, червеноперки на муха. Както споменах по-горе, странни неща се случват с тези риби напоследък. Та разпънах мухарката намерих някакви комарчета на 18-ка и ... всяко подаване риба. Хехехех кеф ! Двата дни им направихме леко пребиване докато леко ми омръзнаха, ама наистина.На третия ден малко преди да си тръгнем, мухите в кутийката намаляха и се наложи да разпъвам спинарката, за да има на какво да лови ... нов мухар в редиците. Да си има за късане дето се вика. Та опитах с няколко доказани примамки тегели напред назад, дребни почуквания по влакното, нищо притеснително. Отделен въпрос е, че не всички примамки можеха да бъдат включени в действие, гьола до 1.2 ~ 1.5 метра относително чист без закачки но ...

Закачих екогиър, тц. Закачих силикон, тц. Блесните мълчаха. Едно чъби ми извади дребно костурче, всъщност чак толкова прехваления воблер му беше сефтето. Това ми даде надежда и продължих да тегелосвам. Нищо, до поредното замятане и класическата схема, два оборота-пауза, леко придръпване-пауза, един оборот-пауза, леко придръпване-пауза...Последващи обороти нямаше, усетих костурско притреперване като на джиг, леко засякох и не беше закачка, щот' не помръдна в първите няколко секунди. После аванса запя то и нямаше как.

Лайт такъм, въдичка 2-8 на МИЧЕЛ, 1.98 метра, макара Shakespeare - Supreme Magnesium XT, влакно PP на 8 либри, повод 0.285 ФК, воблер, чъби - костурче иииии всичко започна така :

Първо в дясно, после напред, после наляво, после надолу, после ...

Изображение


Изображение


Изображение


... после, после ама после 15 минути, ми светна че имам и кеп...мухарски естествено..


Въдичката на макс ... брррррр...


Изображение


Никой да не ме пита как го намъкнах вътре, все едно Флекса да влезе в 38 номер обувки.


Изображение


Изображение


Капчици пот по челото ...


Изображение


Ам...това е момчета, 80 см. килограми, не знайни единствения кантар в района беше до седем и малко. Разпратих снимката напред назад, двама потвърдиха, че не е 7+ нито 8+ ... вероятно гони 10 но никой никога няма да може да каже колко е точно е. Най-важното, личен рекорд пък макар и мирна риба, едва ли ще го догоня скоро.


Изображение


Поздрави...


ps.: Флекса да ме запише в топ 80, че не ми достигат 20 см. за топ 100 в онази класация ... шегичка хихик !
Факт !
LynyrdSkynyrd написа:...Това ,че ние ползваме качествени такъми не значи ,че сме по-добри риболовци от доста други...
Vid написа:Днес в един магазин пипнах пръчка с неизвестната марка .... и по всички видими и осезателни показатели според мен беше също като Авида???
Аватар
pavre
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 255
Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 10:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Някъде през почивните дни...

Мнение от pavre »

Ее, колега, направо ме разби с този шаран на воблер. Един човек беше си хванал 6 кг щука, докато си вадел фидера, та и твоята такава. Поздравления за хубавата риба, макар и да не си търсил точно такава. Трябва да е било голям адреналин да я извадиш с този такъм. Изглежда си майстор, следващия път някое соме тези килограми пожелавам. Със здраве!
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Някъде през почивните дни...

Мнение от С.Върбанов »

В Япония риболова на шаран с муха и джиг е доста разпространен и практикуван метод :wink:

Кефа е на макс !


[youtube1]<object width="560" height="315"><param name="movie" value="//www.youtube.com/v/IflkFD25nD4?hl=bg_BG& ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="//www.youtube.com/v/IflkFD25nD4?hl=bg_BG&version=3" type="application/x-shockwave-flash" width="560" height="315" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>[/youtube1]
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Някъде през почивните дни...

Мнение от Redimido »

Браво колега...едно голямо браво! Спомен за цял живот!
Аватар
pachosz
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1360
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 6:23 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Някъде през почивните дни...

Мнение от pachosz »

Чудесна слука! Разкази с неочакван край :)
Страхотен разказ на случката и прекрасен шаран!
Майсторлъка е безспорен.
Успехи и за напред, колега! И повечко свободно време! ;)
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Някъде през почивните дни...

Мнение от Д.Граховски »

Така веднъж опуках един толуп.Кефа е бил на макс-браво.

П.П. Трябва да направиш училище по кепчосване на извънземни екземпляри.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: Някъде през почивните дни...

Мнение от JettroniX »

takezo написа:Едно чъби ми извади дребно костурче, всъщност чак толкова прехваления воблер му беше сефтето. .....
.....Първо в дясно, после напред, после наляво, после надолу, после ...

... после, после ама после 15 минути, ми светна че имам и кеп...мухарски естествено..

...Въдичката на макс ... брррррр...

.....Капчици пот по челото ...
Видя ли сега това Чъби каква чудесия е направило :lol:
Такъмът ти, направо е бил напрегнат на 110% :shock:
Имал си уникалната слука !!!!
Поздравления за щастливия край !!
Изображение
ivanov_km
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 8:56 am

Re: Някъде през почивните дни...

Мнение от ivanov_km »

Колега да не захвърлиш сега спинига и да станеш шаранджия :).
takezo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 907
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:09 am
Местоположение: Перник , София

Re: Някъде през почивните дни...

Мнение от takezo »

Никога просто ще ги търся със спинарката.
Факт !
LynyrdSkynyrd написа:...Това ,че ние ползваме качествени такъми не значи ,че сме по-добри риболовци от доста други...
Vid написа:Днес в един магазин пипнах пръчка с неизвестната марка .... и по всички видими и осезателни показатели според мен беше също като Авида???
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”