За балканки!!!

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: За балканки!!!

Мнение от bobopeli »

Една стара и една нова река,трима стари приятели и един нов и някоя риба-перфектно!

Тук колегата muerter с първото за деня рибе 4.8 секунди след слизането от колата :D

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави!
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: За балканки!!!

Мнение от stankof »

Вчера за 6 часа навъртях около 6 км. по реката заформяйки поредното капо.
Въртях малки блеснички и воблери но нямах пипане.Стигайки до последния вир преди колата загърмя и взе да вали,но реших че ще помятам тук на скрито под дърветата малко повече та белкем се разпиша ако и да трещеше и валеше вече.
С първото замятане на блесната не успях да уцеля желаното от мен място на големия,дълбок и тъмен вир,а именно неговото начало,а хвърлих някъде по средата на вира до подмола,но на втория оборот на макарата нещо сгъна здраво пръчката. Рибата направи 2-3 скока и бързо я извадих на плиткото и малко екстремно понеже нямам кеп я извадих на брега който не беше никак удобен.Петнистата се оказа доста дебела за сантиметрите си,беше дълга 32 см. а на око беше поне 400 грама!
Кефа с УЛ такъма беше на макс,но ще трябва най-после да си взема кеп,за да си спестя суетенето занапред при хващане на по-едри рибки по такива непроходими места!
И така за целия излет имах един удар и една хваната риба,но пък за сметка на това мн. добра за стандартите на реката!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: За балканки!!!

Мнение от mrenka »

6 километра из тези усоета ... човече, ти направо ме хвърли в тъч, свалям ти шапка за прехода :)
Дано не съм лош пророк, но най - вероятно някой с електрическо оборудване те е изпреварил по трасето. За 6 км - 1 удар, или реката е тотално обезрибена, или блесната ти не работи. Иначе поздрави за репортажа и лека завист за излета в средата на седмицата.
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: За балканки!!!

Мнение от stankof »

6 километра беше целия преход,като сам мятал само на перспективните места.Реката по принцип си е обезрибена,но за сметка на това е и трудна :)
А блесничките ми си работят перфектно!
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: За балканки!!!

Мнение от bobopeli »

Риболова бе замислен като преброяване на високопланинските кленове,но бяхме приятно
изненадани от някое шарено рибе :D

Реката с колегата muerter отдал се на тъмната страна :D

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
capetano
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 731
Регистриран на: Пон Окт 17, 2011 4:28 pm
Местоположение: София

Re: За балканки!!!

Мнение от capetano »

Аз едвам отървах капото благодарение на DK воблерче :D
Прикачени файлове
DK.jpg
DK.jpg (123.69 KiB) Преглеждано 2080 пъти
По принцип не съм безчувствен, боли ме за много хора... Просто местата които ме болят, са различни...
Контев написа:"Рибите се откачат най-вече, когато не са добре закачени!"
:D
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: За балканки!!!

Мнение от stankof »

На Петров ден бях малко за Петровски пъстръвки.Реката пълна с малки,средни и по големи кефалюги които само гонеха пъстървовите примамки,но не искаха да ги вземат,явно си искаха сухите мушички!
Отчетох се с две хванати риби,по голямата към 30 см ми взе на Зури,а другата мерна гепих на Пантерка 4-ка златна с сини точки.
Имаше и дъжд,имаше и обяд и студена водица.....

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Иначе рибките си плуват там откъдето дойдоха!

https://youtu.be/HetqOMqN6_4

https://youtu.be/1xHOrDcmUfU
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
aspectes
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Ное 27, 2011 3:40 pm
Местоположение: стара загора

Re: За балканки!!!

Мнение от aspectes »

И мен като колегата по горе и дъжд ме валя и слънце ме пече ,но поне си заслужаваше прехода от 5-6 километра по реката.Два удара имах и две отразени риби.Едната е около 35-36см,а другата......това беше друга бира.И двете ми взеха на блесни .Първо на Мепс-2 аглиа-розова ,втората пак Мепс ,но №3 златна.Ето и малко снимки:
Прикачени файлове
20150625_081032.jpg
20150625_081032.jpg (3.09 MiB) Преглеждано 1954 пъти
20140726_135144.jpg
20140726_135144.jpg (2.98 MiB) Преглеждано 1954 пъти
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: За балканки!!!

Мнение от bobopeli »

Вчера-целодневно шляпане по две старопланински реки. Резултат-една балканка(офейкала при
опит да бъде фотографирана) три от отвъдокеанският контингент и 7-8 кляна :D

Изображение

Изображение

Изображение


Поздрави!
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
radogagov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 354
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 9:59 pm
Местоположение: Габрово / Ловеч

Re: За балканки!!!

Мнение от radogagov »

bobopeli написа:....
В продължение на изчерпателния разказ на колегата по хоби, следва да добавя: Природата страхотна, реката бистра като сълза и толкова студена. Рибки определено имаше, но бяха много капризни, може би поради факта, че са силно стресирани и пресирани. Даже един местен спомена с охота за друг, който яко ги трепел с ток :? Нещо нормално за Ш***ната ни държава. Както и да е, оправия няма...За целия ден хванах две балканчета, които гордо позираха и откачих една добра риба, може би хАмериканка.
Прикачени файлове
DSC_0658.JPG
DSC_0658.JPG (3.04 MiB) Преглеждано 1818 пъти
DSC_0657.JPG
DSC_0657.JPG (2.56 MiB) Преглеждано 1818 пъти
DSC_0651.JPG
DSC_0651.JPG (2.46 MiB) Преглеждано 1818 пъти
Рибка №1
Рибка №1
DSC_0653.JPG (2 MiB) Преглеждано 1818 пъти
DSC_0656.JPG
DSC_0656.JPG (3.09 MiB) Преглеждано 1818 пъти
Рибка №2
Рибка №2
DSC_0660.JPG (1.75 MiB) Преглеждано 1818 пъти
Бияча на деня! Хенд мейд бай колегата Muerter
Бияча на деня! Хенд мейд бай колегата Muerter
DSC_0655.JPG (2.99 MiB) Преглеждано 1818 пъти
DSC_0663.JPG
DSC_0663.JPG (3.28 MiB) Преглеждано 1818 пъти
Изображение Изображение Изображение
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: За балканки!!!

Мнение от maranzika »

Тишо май ви е "зарибил" всички с тия воблерчета.. :smt023 :smt023
Аватар
muerter
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 4:54 pm
Местоположение: габрово
Обратна връзка:

Re: За балканки!!!

Мнение от muerter »

Шъ им дойде акъла Илиянски - ама късно вече , почвам да правя ценоразписа хаха :drinkers:
На някои хора не им е нужен акт за раждане , а писмено извинение от производителя на контрацептиви !!
Аватар
radogagov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 354
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 9:59 pm
Местоположение: Габрово / Ловеч

Re: За балканки!!!

Мнение от radogagov »

maranzika написа:Тишо май ви е "зарибил" всички с тия воблерчета.. :smt023 :smt023
Неоспорим факт е, че воблерите имат перфектна игра и по-важното, ловят чудесно. Тишко само трябва да се хване сериозно в ръце и да надялка повечко :D Не мисля, че някакъв ценоразпис ще ни спре :wink:
Изображение Изображение Изображение
aspectes
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Ное 27, 2011 3:40 pm
Местоположение: стара загора

Re: За балканки!!!

Мнение от aspectes »

Здравейте колеги.Искам да споделя нещо,което ми се случи вчера и нямам обяснение.След едночасов преход по реката,нямах пипане.Обхождах предимно вировете,защото реката е малка и къса и рибите се държат само във вировете.На поредния вир имах подгонване на блесната и на второто подаване я реализирах.Следва релииз и т.н.По-интересното ми се случи на следващия вир,хубав ,дълбок с подмоли и бързей в началото,всичко по учебник и с надежда ,разбира се.Но след няколко подавания резултат нулев.И както си въртях, се бях загледал във водата във водата в края на вира ,под голям камък виждам две големи риби,между 35-40 см.Стоят до камъка и не мърдат.Внимателно без много да мърдам ,направих две-три подавания с блесната до и върху тях ,но никаква реакция.Почнах да се движа и да ръкомахам,пак нищо.Абе стоят като препарирани.Хвърлих едно камъче върху тях и чак тогава едната се размърда и се "премести" под подмола,другата -до камъка.Тогава влезнах в реката да я проверя тази работа.И чак като се наведох да бръкна под камъка ,рибата "заплува" и се скри в дълбокото.Използвам "премести" и "заплува",защото това според мен ,не е нормална реакция на изплашена пъстърва.Всеки от вас знае как се стрелва рибата ,като ви види.И нямам все още обяснение на това поведение.Нещо подобно да ви се е случвало????
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: За балканки!!!

Мнение от maranzika »

И аз съм го виждал това миналото лято.В река която не е естественна пъстървова.Просто сега в маловодията няма достатъчно кислород и водата е топличка.Рибите се чудят как да оцелеят само и не ги интерисува друго.Аз в подобна ситуация в един вир гледах 3 риби по 30-35см. и даже не се мръдваха когато блесната минаваше пред устата им.В друго време тия риби биха са хванали....
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”