Спининг около Плевен.

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
freeman.bg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 236
Регистриран на: Чет Май 23, 2013 11:10 am
Местоположение: Плевен

Спининг около Плевен.

Мнение от freeman.bg »

Днес направих едно излетче на река Вит. Водата бистра въпреки валежите, бях се подготвил за по-мътна вода но пак горе/долу се получи някъв риболов. Риболова протече от ясенския мост надоло по течението като намерих активни кленове само в един участък от 20метра. Първоначално ги мъчех на въртящи блесни като на жълта Моска 2 имах няколко празни удара, изредих квот имам, но се получаваше едно голямо "ТЦ". Тогава реших да пусна Голди 3см ей така да се носи по течението около падналите клони където атакуваха кефалчетата и се започна якото блъскане по воблера. Вдигаха го над водата и не се закачат, то вярно че яко да гледам как се ебават с Голдито но докат не хвана клещите да извадя воблера от устата на риба Капото си е чист Валат. Викам ще пуша една цигара и пак ще ги пробвам, и оп след фас паузата 2 бързи
Изображение
Изображение
Те били от тия малките гащници, а аз се чудя що не се закачат. Нищо викам си поне ще си правя кефа с тия келемета, но вече зад и около мене се бяха настанили трайно стадо неиздоени крави. Виметата и бяха напръщели зверски, затова мученето им беше тежко и агонизиращо. Викам си де...а тея крави ми уплашиха скъпоценните кефалчета. Много е дисконфортно докато ловиш тоя индивит да ти диша във вратъ
Изображение
Изображение
Така Вибромакса си изтича необезпокояван, а аз псувам кравите но и ги съжалявам с тея напръщели вимета. Тогава реших да пусна CK40 в боя като по-голям по-апетитен, лишено от всяква логика хората в такъв момент минават на по-малка примамка, а аз на по-голяма (щот съм Играч). И така изтичам с воблера по-позната техника за улов на пишлемета, но нещо май ги хвана липсата. Прибирам воблера равномерно с много бавно темпо и такъв удар в ръцете досега не бях имал, а след това линията олекна. Отново псуване (то май още не бях спрял да храня кравите) викам си новото влакно не издържа (вчера навих Varivas 0.185 6lb twitch master) вадя линията и кво да видя
Изображение
Изображение
Изображение
Чувства всекви в такъв момент но най-много бях изненадън, че най-далекобойната ми примамка е куха, но все пак съм новобранец и ми е простено. Викам ей сега щи отмъстя изреждам всякви примамки но "ТЦ". Накрая гледам Зурито само то останало що съм чел, че е за от средата на лятото. Пускам го в боя водя равномерно и бовно и айде теорията се разминава, че даже не съм и в бързей
Изображение
но след него пак нищо и хайде към колата че ма напече.
Последно промяна от freeman.bg на Сря Мар 26, 2014 7:46 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от Павел Иванов »

Хубав излет си си спретнал . Като гледам пораженията по воблера си мисля че си имал среща с костенурка :wink:
Бих те посъветвал като пускаш снимки преди и след всяка да натискаш ЕНТЕР , така мнението ще е много по-подредено и човек няма да се чуди какво , от къде и за коя снимка чете . Също така и писането от два ника , освен ако няма оправдателна причина - двама човека от един комп в къщи , примерно , не е препоръчително .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
freeman.bg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 236
Регистриран на: Чет Май 23, 2013 11:10 am
Местоположение: Плевен

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от freeman.bg »

Поправих снимките, относно другия ник отдавна не го използвам.
Аватар
freeman.bg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 236
Регистриран на: Чет Май 23, 2013 11:10 am
Местоположение: Плевен

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от freeman.bg »

И така днес отново реших да начеша крастата. Дестинацията същата, река Вит от Ясенския мост надолу по течението. С пристигането на моста направо "АХНАХ", плувкари и на двата бряга на реката едните хвърлят седнали другите прави зад тях, а третите директно от моста. Докато се оправя никой нищо не хвана но важното е да са в боя, а аз се ядосвам защото установявам, че Голдито го е хванала липсата. За разлика от миналата седмица сега реката беше вдигнала нивото, цветът и беше между бистра и мътна (чакърлия), а температурата беше паднала с няколко градуса. Явно снеговете по балкана са почнали да се топят. Обикалям от място на място но нямаше индикации на живот, затова почвам да си щракам с апарата. Изображение
Изображение
И както си щракам познайте кой се задава насреща
Изображение
Изображение
Този път бяха във видимо по-спокойно състояние. Разминавам се и с кравите увесил нос осъзнавайки, че този път капото ми е вързано и мислейки за Голдито къде съм го запилял. Така стигам до мост където имаше доста по-малко плувкари. Заставам срещу едни върби хвърлям със новозакупената Моска №3 и първи признак на живот
Изображение
Изображение
Викам си ей тука ги пребих. Хвърлям втори път и айде блесната остана в подводен дънер. Пробвам на други блесни но неще. Минавам на Хорнет 4 за да проверя на по-дълбоко какво се случва и удар но няма закачане, след още няколко изтичания го смених със Зурито и айде един малко по-йедър но пак от педарките
Изображение
След още няколко изтичания решавам, че тея две келемета ми оправиха настроението и хайде наобратно. Ако има колеги които не се притесняват да споделят излетите си, могат спокойно да използват темата.
Последно промяна от freeman.bg на Пон Мар 31, 2014 9:30 pm, променено общо 1 път.
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2095
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от баш_майстора »

freeman.bg написа:Хвърлям втори път и айде блесната остана в подводен дънер.
Изображение
Ако е този - много краде мръсника. :twisted: :twisted: :twisted:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
freeman.bg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 236
Регистриран на: Чет Май 23, 2013 11:10 am
Местоположение: Плевен

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от freeman.bg »

баш_майстора написа:
freeman.bg написа:Хвърлям втори път и айде блесната остана в подводен дънер.
Изображение
Ако е този - много краде мръсника. :twisted: :twisted: :twisted:
Друг е но да се постопли водата и ще го преслушам :smt040
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2095
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от баш_майстора »

Ако намериш някоя блесна, която да ти изглежда като да стои там от 2009 г., да знаеш че е моя :!: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от Павел Иванов »

Хубаво е че все още има живот по Вита . То тъй строени плувкарите по-скоро плашат рибата та добре си дръпнал настрани .
Забележка , пак забравяш ЕНТЕРА .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
freeman.bg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 236
Регистриран на: Чет Май 23, 2013 11:10 am
Местоположение: Плевен

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от freeman.bg »

И така след започване на нова работа и липса на релакс, реших че днес е момента за распускана. Дестинацията р.Вит ( незнам защото но все натам си ме влече) водата голяма и мътна, но не и боза. Целта на риболова щуки и едри распери 8) . След един час обикаляне със жълти мепсове успях да вдигна щука, брегът на който бях беше висок, а отсреща водата беше заляла дървета. Реших че тук е хралупата на баба щука и напънах на воблерчета. Сложих първо Голди файтер ( нарочен е за едри риби на малки реки :lol: въпреки че втори сезон нямам удар на него). Още с първата проводка опа
http://media.snimka.bg/s1/3471/033185357.jpg?r=0" onclick="window.open(this.href);return false;
станах браконйер, обаче докато рибата се бореше баба щука го удари ( викам си явно някой са е настървил). След още две опита с Голдито реших да пробвам последен трети за щастие (винаги преди да сменя, правя трети за щастие) и щастието не закъсня но беше за малко. Докато водех примамката равномерно изведнъж стопира, след засечката тръгна и аванса за 2 секунди и айде олекване на линията ( така е като съм играч, ще ловя щуки без повод). В този момент на ядове си мисля няма начин да я оставя на мира слагам най-щукарския си воблер за малки реки (не че имам щука досега на него :mrgreen: ) :D Owner MiraShad и оп
http://media.snimka.bg/s1/3471/033185369.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
аийде пак браконйер, последваха още три опита с Owner-а но безуспешно. Мисля, мисля и го измислих ще заложа на дълбокото защото сигурно се е спотаила там да си гледа пиърсинга и оп
http://media.snimka.bg/s1/3471/033185365.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
на Салмото още едно килеме. След третия клендак реших да се връщам към колата, че ако сложа Л-миноу ще стане мазало. Връщам се но как да си ходя ей така по реката като турист, някак си невърви. Сложих Моска3 сребро, че почна да се заоблачава и най-накрай дойде удовлетворението
http://media.snimka.bg/s1/3471/033185657.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
ей тоя свирчок ми оправи настроението, небеше като изтърваната, но целта на риболова наполвина бе изпълнена. Едрите распери ще останата за следващия път 8)
naskokrumov
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Вто Мар 15, 2011 2:11 pm
Местоположение: Плевен

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от naskokrumov »

freeman.bg написа:И така след започване на нова работа и липса на релакс, реших че днес е момента за распускана. Дестинацията р.Вит ( незнам защото но все натам си ме влече) водата голяма и мътна, но не и боза. Целта на риболова щуки и едри распери 8) . След един час обикаляне със жълти мепсове успях да вдигна щука, брегът на който бях беше висок, а отсреща водата беше заляла дървета. Реших че тук е хралупата на баба щука и напънах на воблерчета. Сложих първо Голди файтер ( нарочен е за едри риби на малки реки :lol: въпреки че втори сезон нямам удар на него). Още с първата проводка опа
http://media.snimka.bg/s1/3471/033185357.jpg?r=0" onclick="window.open(this.href);return false;
станах браконйер, обаче докато рибата се бореше баба щука го удари ( викам си явно някой са е настървил). След още две опита с Голдито реших да пробвам последен трети за щастие (винаги преди да сменя, правя трети за щастие) и щастието не закъсня но беше за малко. Докато водех примамката равномерно изведнъж стопира, след засечката тръгна и аванса за 2 секунди и айде олекване на линията ( така е като съм играч, ще ловя щуки без повод). В този момент на ядове си мисля няма начин да я оставя на мира слагам най-щукарския си воблер за малки реки (не че имам щука досега на него :mrgreen: ) :D Owner MiraShad и оп
http://media.snimka.bg/s1/3471/033185369.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
аийде пак браконйер, последваха още три опита с Owner-а но безуспешно. Мисля, мисля и го измислих ще заложа на дълбокото защото сигурно се е спотаила там да си гледа пиърсинга и оп
http://media.snimka.bg/s1/3471/033185365.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
на Салмото още едно килеме. След третия клендак реших да се връщам към колата, че ако сложа Л-миноу ще стане мазало. Връщам се но как да си ходя ей така по реката като турист, някак си невърви. Сложих Моска3 сребро, че почна да се заоблачава и най-накрай дойде удовлетворението
http://media.snimka.bg/s1/3471/033185657.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
ей тоя свирчок ми оправи настроението, небеше като изтърваната, но целта на риболова наполвина бе изпълнена. Едрите распери ще останата за следващия път 8)
:smt023 Пробва ли да я излъжеш с някоя клатушка?
maverini
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 11:21 am
Местоположение: Плевен

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от maverini »

Колега freeman със спининговия риболов съм много скаран но понеже си се поразходил по реката та да дадеш малко инфо.Казваш водата е голяма но не е мътна на боза,а живот вижда ли се смисъл играещи риби, благодаря предварително.Иначе си направил хубав риболов с прилични риби.Още по-голяма слука през новия сезон,и повече време за риболов.
Аватар
freeman.bg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 236
Регистриран на: Чет Май 23, 2013 11:10 am
Местоположение: Плевен

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от freeman.bg »

maverini написа:Колега freeman със спининговия риболов съм много скаран но понеже си се поразходил по реката та да дадеш малко инфо.Казваш водата е голяма но не е мътна на боза,а живот вижда ли се смисъл играещи риби, благодаря предварително.Иначе си направил хубав риболов с прилични риби.Още по-голяма слука през новия сезон,и повече време за риболов.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Ето вижда се. Както съм писъл рибата се е набила по разливите. По големите лащави нищо не се обръща.
naskokrumov написа::smt023 Пробва ли да я излъжеш с някоя клатушка?

С Мепс Циклоп жълт 12гр. фиксирах мястото на събитията.
Аватар
freeman.bg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 236
Регистриран на: Чет Май 23, 2013 11:10 am
Местоположение: Плевен

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от freeman.bg »

Снощи се прибирам от работа пускам компа, и гледам в синоптик предстои цяла седмица дъждове и бури. Викам си тая няма да стане утре се отива на Спининг! Тоя път обаче без никви Сертчета ( лайтчета с монофилчета, дето бият малки кленчета ), взимам Черито и слагам шпулата с плетеняка.
Изображение
Това е моето бюджетно решение за по-едри риби. И така къде, къде да се ходи:
Изображение
ами как къде на реката :D . Вита леко спаднал, водата нито бистра, нито мътна (чакърлия дето му се вика). Слагам жълта Моска 15гр. и решавам, че ще обикалям само с нея за да търся баба Щука. Да ама кефалите отново не бяха на това мнение. Още в началото на разходката този дивак се стовари на клатушката:
Изображение
направо бях изумен, явно понеже му е доста голяма, а той е Лош, наумил си дивака да я шибне странично. Както и да е все пак това е първия клен за сезона дето ми се побира в ръцете (по мои усмотрения 700гр.), затова последва и снимка с моя милост:
Изображение
след релийза му последва още един удар на блесната, но се откачи. Явно и той се беше боднал не където трябва. И така докато не последва кулминацията на излета (черешката на тортата) дето му се вика:
Изображение
Майтап бе :lol: , този излет беше без черешка.
Все пак релакснах доста добре, защото бях сред природата вместо да чета за "класна пръчка до 150лв." или пък " бюджетни въдици до 500лв", или пък още по-интерсните споделени терзания "днес ходи ли ми се за риба, или по- ми се е...е къдрава ученичка". Нищо лично към никой просто Размисли и Страсти.
Поздрави!!!
naskokrumov
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Вто Мар 15, 2011 2:11 pm
Местоположение: Плевен

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от naskokrumov »

А бе, човек ти капо нямаш ли: ))) (без лоши помисли ! :) )

ПП: ако си пробвал кефалски воблер или блесна, то е можело да я заблудиш :)
Аватар
freeman.bg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 236
Регистриран на: Чет Май 23, 2013 11:10 am
Местоположение: Плевен

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от freeman.bg »

naskokrumov написа:А бе, човек ти капо нямаш ли: ))) (без лоши помисли ! :) )

ПП: ако си пробвал кефалски воблер или блесна, то е можело да я заблудиш :)
Кво да правиш, късметец (пък и рядко ходя, така прескачам капото) :oops: . Мислех да пусна едно Чъби мат тайгър, че от полвин година го имам и не е боднало нищо, а уж лови кУен и щука. Но си мисля то кУена налетя на клатушката, а щуката да я лигава на Чъбита (аре няма нужда) 8)
ПП: мисли къде ще ходим да морим Щуки :drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”