Спининг около Плевен.

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
chema154
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 329
Регистриран на: Пон Дек 22, 2008 1:24 am
Местоположение: плевен

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от chema154 »

и аз сега се връщам и останах изненадан колко се е размътила.В понеделкик ходих да я видя и си беше супер и сега не повярвах.И аз имах няколко почуквания основно на въртяща блесна но нямах късмет да хвана нищо.След 2 часа мятане се предадох ама не ми се прибираше и реших да паля към кайлъшкия.и там помятах 1 час без почукване и накрая подвих опашка и се прибрах .Сега стоя посълзен и се чудя КЪДЕ ЗГРЕШИХ :lol: ама другия път.......... :fishing6:
заимало са е едно немане
Аватар
freeman.bg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 236
Регистриран на: Чет Май 23, 2013 11:10 am
Местоположение: Плевен

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от freeman.bg »

Днес отново сутрешна разходка по реката. Водата е почнала да спада, но пак си е мътна. Рибите хич не искат да хапят, само скачат върху примамката. Така се и хавана един за окото на Camion magnum ssr:
Изображение
След него добър екземпляр скочи на Salmo Tiny, но уви и той не захапа.
От цялата работа само този мъник опита куката:
Изображение
Аватар
freeman.bg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 236
Регистриран на: Чет Май 23, 2013 11:10 am
Местоположение: Плевен

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от freeman.bg »

Ей това чудо L-minnow 44 не прощава на никого шъ знаете! Днес набарах клено да се храни здраво на една лащава, обаче бях наказан. Вървяха в по-добър размер от предните излети и само на жълтото Зури
Изображение
Хвана едно в началото на лащавата, после слезна 20метра надолу хвана друго, после пак се върна и така един час. Интересното е, че първия се хвана в 8:13, а последния в 9:13. Той беше последен не, че спря да кълве. А защото бе доста по-малък от другите, към 15см пакостник който ми причини мизерията сложила край на иначе доста приятен излет. Определено си го подцених лудака. При откачането ми се събра в цялата шепа, разтръзка се, и се озовахме двамата на воблера.
Изображение
Та вече няма да ви се чудя как се окичвате с тия примамки.
Аватар
freeman.bg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 236
Регистриран на: Чет Май 23, 2013 11:10 am
Местоположение: Плевен

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от freeman.bg »

Днешната разходка по Вита отбеляза доста слаба активност. Заварих река пресно спаднала, после пък почна да качва и мъти. За два часа даже и сторване нямаше. На прибиране се спрях под моста на Ясен. С първото хвърляне отбелязах едно хайванче и това беше за деня. Поне развали капото.
Изображение
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от mrenka »

freeman.bg написа:Ей това чудо L-minnow 44 не прощава на никого шъ знаете! Днес набарах клено да се храни здраво на една лащава, обаче бях наказан. Вървяха в по-добър размер от предните излети и само на жълтото Зури
Изображение
Хвана едно в началото на лащавата, после слезна 20метра надолу хвана друго, после пак се върна и така един час. Интересното е, че първия се хвана в 8:13, а последния в 9:13. Той беше последен не, че спря да кълве. А защото бе доста по-малък от другите, към 15см пакостник който ми причини мизерията сложила край на иначе доста приятен излет. Определено си го подцених лудака. При откачането ми се събра в цялата шепа, разтръзка се, и се озовахме двамата на воблера.
Изображение
Та вече няма да ви се чудя как се окичвате с тия примамки.
Съчувствия, колега! И на мен преди години ми казаха "Пази се от втората кука!", но осмислих съвета чак в спешното :) При второто посещение попаднах на доктор - садист и приключих с провалените излети. Лидокаин спрей, стискане на зъби, клещите :oops: и риболова продължава.
Аватар
freeman.bg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 236
Регистриран на: Чет Май 23, 2013 11:10 am
Местоположение: Плевен

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от freeman.bg »

Днес имаше доста добра активност, но пък като размер беше много зле. Докато беше облачно кълвяха на L-minnow, а като напече минаха на Tiny.
Изображение
Изображение
Тъкмо се бях отчаял, че няма нещо едро и си зяпах Салмо-то как хубаво се закрепи на 50 см. от брега. Седи на едно място и си играй едвам, едвам. В този момент из под него се отвориха едни големи уста и го налапаха. Аз се стреснах и направих такава засечка, че чак ми се заби в шапката. После мятах с кво ли не, но нищо не се обади. Задуха един силен вятър и приключих с риболова. Поне видях, че има и добри екземпляри ма ще ги ловим друг път.
Аватар
freeman.bg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 236
Регистриран на: Чет Май 23, 2013 11:10 am
Местоположение: Плевен

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от freeman.bg »

Брей темата много затънала. Що не споделяте бе мискини :D ? Морите ги и си трайте :fishing6: .
При мен положението е доста тегаво, има добро кълване, но с банални размери. Всеки път едно и също: рано кълве на L-minnow, а по обед почва на Tiny, и все в тази норма.
Изображение
Изображение
Днешния излет започна в същия дух, обаче вече ми писна. Мисля си трябва да се смени тактиката. Примерно да увелича воблера, нищо че няма да кълве постоянно. Ще се лови само с Ecogear. Нали пак са станали на мода, пък моите само ги разнасям без да ги къпя. Ей ги бойците:
Изображение
И се почна изреждане първи, втори, трети и пак първи, втори, трети и пак, и пак и ОПА втори:
Изображение
Ясно втори остава на въдицата, а всичко друго марш в кутията и в чантата. Започна се едно обикаляне, ама само обикаляне без кълване. Слънцето напече и реших да се връщам. Обаче се поспрях на един як бързей. Нали като напече рибата отивала в бързея. Хвърлям, правя няколко оборота и нещо се закачи, а до него друго нещо се уплаши и се разплиска яко заминавайки си. Аз въртя но само през аванс, а онова не мърда. Викам си бах това сигурно е някъв клон. Отпуснах малко, а клона тръгна настрани. Веднага се сетих за един колега който ми показва снимки на 3кг. клен и си викам и моя ред дойде да се разпиша с тройка. Когато докарах рибата направо се опулих, хич не беше трофейна ами на Екото му писнало да не кълвят и решило то да ги кълве.
Изображение
Снимах, пуснах, почудих се малко как е станала таз работа, усетих че вече яко напича и айде към колата.
Аватар
freeman.bg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 236
Регистриран на: Чет Май 23, 2013 11:10 am
Местоположение: Плевен

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от freeman.bg »

Здравейте колеги. Днешния заход по Вита започна доста куцо, гледам в синоптика показват идеално време. Отивам на реката, а там духа ураганен вятър. Хвърляне обикаляне но никаква активност. Запътих се към любимото ми място което е прикрито от една горичка, обаче заварвам, че вече не е прикрито:
Изображение
Гадната напаст се подготвя за зимата, ами и пътеката по която минавах са задръстили. Ядосах се, обаче се сетих как изкопаха цял хълм който разделяше реката на две с разрешението на общината (понеже и трябва чакъл) и прецакаха всички места. Пък сега заради бай мангал, че отсякъл десет дървета да вдигам кръвно (аре няма нужда). Обаче пуст вятър нито намалява, нито пък клена кълве. Сетих се за едно ново място което си бях набелязъл за проба и се затътрих натам. Докато стигна изпече слънцето и вятъра намаля. С първото хвърляне се реализира нелош кефал на Smith Camion Magnum SSR. След това два празни хода и на третия отново кефал, този беше по-добър 35-ца:
Изображение
Изображение
След него последваха само празни удари. Смених с Yo Zuri L-minnow gold black, но все едно рибата избяга. Друг златист воблер който имам е Chubby minnow 35sp. Той определено и допадна, но слезнахме в размер 25см:
Изображение
Закачиха се още два подобни и пак пас. Еми като ще пас връщаме пак Камиона. Обаче Камиона падна на 20ки:
Изображение
Така от 8:30-12:00 една маломерка, от 12:00-14:00 разцепване.
gergi762
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 741
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 6:16 pm
Местоположение: Плевен

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от gergi762 »

Бравус freeman,поддържаш фронта.Аз имам вече няколко капота.Много беден Вита таа година.
Остави само стъпки
Аватар
freeman.bg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 236
Регистриран на: Чет Май 23, 2013 11:10 am
Местоположение: Плевен

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от freeman.bg »

Ти дай да изплакнем окото с някоя бяла риба. :-o Клена трябва да се размърда скоро, обаче много прецакаха реката където ходя и се търсят други дестинации.
gergi762
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 741
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 6:16 pm
Местоположение: Плевен

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от gergi762 »

Белки няма,те ти едни костури от днес следобед

Изображение

Снимката е кофти,щото телефона ми е смотан,а и беше зело да се смрачава.
Остави само стъпки
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от Bigmarlin »

Добре сте се представили :wink:
Аватар
freeman.bg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 236
Регистриран на: Чет Май 23, 2013 11:10 am
Местоположение: Плевен

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от freeman.bg »

Добри костуретки! Днес отново само златото ги интригуваше, но като размер и количество слаба работа. Три броя на Chubby Minnow 35sp:
Изображение
gergi762
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 741
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 6:16 pm
Местоположение: Плевен

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от gergi762 »

Чупих каръка най после на Вита.Активност никаква,едва спасих капочиното :fishing2:

Изображение

Изображение

Изображение
Остави само стъпки
Аватар
batvanko1
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 383
Регистриран на: Пон Яну 07, 2013 10:26 pm
Местоположение: Плевен

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от batvanko1 »

Я вижте руските колеги какъв спининг практикуват:
https://www.youtube.com/watch?v=LDSvjKMOiTc
Рибата винаги е била активна или вчера или днес, но на друго място.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”