Спининг около Плевен.

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2094
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от баш_майстора »

Пле'ен да'ге - обран бостан! За цял следобед само две щуцки и то бебета. Но пък си покъсах на воля, не че съм изненадан, предвид ландшафта. ;)
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Имайки предвид количеството на загубите, които претърпях, чак ми е трудно да повярвам, че някой се е опитвал да търмъчи, но честно казано не се сещам за какво друго може да се ползва долния монтаж. :roll: Не зням куката колко нули е, но за сравнение - оловото е 20 гр., а плетеняка е поне 0,30. :shock:
Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
freeman.bg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 236
Регистриран на: Чет Май 23, 2013 11:10 am
Местоположение: Плевен

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от freeman.bg »

На мен с Пантерката ми се получава доста по-професионално. Мрянката беше прецизно затърмъчена по гръбната перка, без поражения върху тялото.
Аватар
s0me0ne
новобранец
новобранец
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Окт 18, 2011 12:35 am
Местоположение: Плевен

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от s0me0ne »

Още едно окопирано място - бластиерата на Ореховица. Поради обсадата хвърлях от едно място с 30-40 м излаз. 12,30-15.30 ч. Дъжд през цялото време. Попър, блесна, воблер без резултат. На джиг частичен успех с един маник, които се откачи. Никой от не извади риба на десетките тапи околовръст.

После се прехвърлих на Искър (15.30-16.30) със смяна на екипировката за клен, но отново нямах успех.
Прикачени файлове
20161016_131745.jpg
20161016_131743.jpg
20161016_131741.jpg
Аватар
freeman.bg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 236
Регистриран на: Чет Май 23, 2013 11:10 am
Местоположение: Плевен

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от freeman.bg »

Здравейте, колеги! Тези дни успях да направя няколко есенни излета.
Изображение
Естествено на река Вит по най-близките до мен места. Първия беше доста емоционален със задоволителен брой риби, но размера съвсем не от желания. Под 20см. предпочитаха Smith Camion magnum sr, а над 20см. налитаха стръвно на Chubby 38f.
Изображение
Изображение
Изображение
Доста активни и настървени бяха и естествено на другия ден нямаше как да пропусна отново да ги тормозя. Отидох на същите места, а от рибите нямаше и помен. Врътнах си едно капо и си тръгнах. Пропуснах два дни и пак там, но отново отсъстваха. Смених бързея с една лащава малко по надолу и се почна, но вече предпочитаха миноучета. По-активните налитаха на Chubby minnow 35sp, а по-едрички предпочитаха L-minnow 44.
Изображение
Изображение
Въпреки не трофейните си размери се оказаха доста борбени и се получи отново емоционален излет в есенен стил.
Засега литровките си остават мираж.
Аватар
freeman.bg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 236
Регистриран на: Чет Май 23, 2013 11:10 am
Местоположение: Плевен

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от freeman.bg »

Тази седмица успях да направя два излета. Единия капо, другия без малко капо. Голямо търсене ги търсех клендаците накрая ги набарах под едни дървета.
Изображение
Реката е пълна със скобар, и ми се струва, че клена постоянно се мести избягвайки скобарските пасажи. Първо Camion-a ги намери:
Изображение
А след него Chubby-то вдигна размера над 30см. с две риби и филма приключи.
Изображение
Изображение
Иначе забелязах на няколко места мухари да ги дърпат в добро темпо, но рибите бяха по 10/15см.
Така Октомври си замина с добри излети, но без трофей, дано Ноември бъде благосклонен с някоя 50-ка.
Поздрави!
Аватар
s0me0ne
новобранец
новобранец
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Окт 18, 2011 12:35 am
Местоположение: Плевен

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от s0me0ne »

Неделя 30.10 Байкал. 10-14 ч. Силен западен вятър без шанс за разумен риболов. Единствено на джиг можеше да се риболовства. Пълна нула. Към 12 по-утихна вятъра, но се запази резултата.
Прикачени файлове
20161030_121316.jpg
20161030_121316.jpg (211.86 KiB) Преглеждано 2955 пъти
chema154
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 329
Регистриран на: Пон Дек 22, 2008 1:24 am
Местоположение: плевен

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от chema154 »

излета е от миналата седмица мястото р.Златна панега,Удариха 2 клена единия от които е добър поне за мен :D Ударите бяха на воблер към блесните нямаха никакъв интерес.Предният път като идвах печеше слънце видях добри риби но хванах само 1 малко кленче а сега беше облачно и успях да хвана.Доволно ми е :lol:Смених доста воблери но ударите бяха само на yu zuri
Прикачени файлове
DSCN8018.JPG
DSCN8017.JPG
DSCN8014.JPG
DSCN8010.JPG
заимало са е едно немане
Аватар
freeman.bg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 236
Регистриран на: Чет Май 23, 2013 11:10 am
Местоположение: Плевен

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от freeman.bg »

Тоя от литровките.
chema154
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 329
Регистриран на: Пон Дек 22, 2008 1:24 am
Местоположение: плевен

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от chema154 »

freeman.bg написа:Тоя от литровките.
Да литровка.Лошото е че за последните 2 години това ми е най големия.Направи ми впечатление че преди това като ходих в слънчево време с хвърлянето виждах как рибите се изстрелват към воблера но почна ли да навивам още с първото разиграване на воблера и кленовете бягаха като от акула :lol: но явно си искат облачна обстановка.Ако времето позволи с удоволствие ще направя още 1 излет поне :fishing9:
заимало са е едно немане
Аватар
freeman.bg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 236
Регистриран на: Чет Май 23, 2013 11:10 am
Местоположение: Плевен

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от freeman.bg »

Честита баба Марта, колеги!
Днес, първи март, хубаво време, почивка съм и имам нов такъм за тестване. Просто нямаше как да не се завлека за риба. Ще се джигва но къде? Естествено домързя ме да ида до Дъбника и избрах най-близката точка с бели риби, а именно язовирите в Кайлъка.
Ето и такъма за тестване
Изображение
Още с първите хвърляния нещо ме взе, раздруса два пъти и линията олекна, ядосвайки се че неможах да засека хубаво почнах да обирам бързо и то пак удари и отпусна. Втория път така ме изненада, че даже и нямах опит за засичане. Почнах да обикалям и един костур се озова на силикона.
Изображение
След него си останах само с обикалянето, докато не реших, че ще направя последно замятане и си тръгвам.
Хвърлям, почвам да прибирам с два оборота през четири секунди и изведнъш нещо засекох и линията олекна. Чудейки се кво става, обирам и изведнъж въдицата се сгъна. Аз съм на два метра отфесен бряг със сгъната въдица и нямам кеп. Изведнъж зад мен чувам спирачки (оказа се колега който ми е видя сгънатата на геврек въдица). Веднага извади кеп, а животното не се показва. след няколко разходки из язовира и взимайки доста влакно вече се измори. Обаче се оказа, че е толстолоб. Беше се зашил странично на устата. Около нас стана голяма патардия. Колоездачи спират, коли спират абе панаир. Измерих го точно един метър, килата сигурно са над 10.
Изображение
Такъмчето въпреки, че е доста елегантно се указа железарка.
Gad Chaser 236 4-18. Shimano Rarenium 3000sfb и осем жилен плетеняк Daiwa размер 1. Всички интриги бяха все на тоя белия силикон дето не му знам името и 12гр. глава.
Аватар
batvanko1
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 383
Регистриран на: Пон Яну 07, 2013 10:26 pm
Местоположение: Плевен

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от batvanko1 »

Имал съм и аз такива приятни изненади само че на друг язовир. Стой сега та гледай колко джигисти ще се нкочолят на кайлъшкия в търсене на бяла и костур и косейки като бесни селяни.
Рибата винаги е била активна или вчера или днес, но на друго място.
chema154
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 329
Регистриран на: Пон Дек 22, 2008 1:24 am
Местоположение: плевен

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от chema154 »

freeman.bg написа:Честита баба Марта, колеги!

Изображение
.
Борка дано тази година все така да ти върви :smt023
заимало са е едно немане
Аватар
freeman.bg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 236
Регистриран на: Чет Май 23, 2013 11:10 am
Местоположение: Плевен

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от freeman.bg »

А мерси.
chema154
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 329
Регистриран на: Пон Дек 22, 2008 1:24 am
Местоположение: плевен

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от chema154 »

Колеги искам да пробвам пъстървата на р.Златна Панега но незнам местата.Може ли да ме насочите около кои села да си опитам късмета.
заимало са е едно немане
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2094
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Спининг около Плевен.

Мнение от баш_майстора »

От Луковит нагоре посока София, където си харесаш. Разклона за Тодоричене, Петревене, Румянцево, Златна панега... Спираш край пътя и почваш да мяташ! ;)
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”