Достъпна цена - размисли и страсти

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Достъпна цена - размисли и страсти

Мнение от Мунчо »

Аз мисля, че е реднно да се даде цифрово измерение на понятието "евтина въдица" и такава на "достъпна цена". По мои скромни и неангажиращи критерии, първите се простират във фискалния диапазон 50-100 лева, а вторите - 100-400. И преди някой да започне да ми опонира, ще запитам - защо да е нормално да даваш пари примерно за телефон или лети джанти, а завъдица- не?
Malemi написа:Нишо не сте хванали но поне сте спасили патката и шуката ( тя маи е мъртва но нищо )
"Еби им майката на другите и в себе си утеха намери. И ако в себе си утеха не намериш, еби си майката и ти!"

http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
webfusion
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2012 10:59 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от webfusion »

Мунчо написа:Аз мисля, че е реднно да се даде цифрово измерение на понятието "евтина въдица" и такава на "достъпна цена". По мои скромни и неангажиращи критерии, първите се простират във фискалния диапазон 50-100 лева, а вторите - 100-400. И преди някой да започне да ми опонира, ще запитам - защо да е нормално да даваш пари примерно за телефон или лети джанти, а завъдица- не?
Аз мисля че трябва са в бюджет до 300-400лв. пръчките които да се обсъждат тука.
Ако погледнем реално съществуват три класа хора:
Бедни - които има е труден реално живота.. тоест пръчки от 50- 150лв.
Средна класа - които вързват двата края по по нормален начин и могат да спестят някой лев за нещо по добро... тоест пръчките от 150-400лв. Съответно може да спестят при желание и пази за нещо по скъпо но рядко.
Високата класа (по богатите хора) по скъпи въдици, без особено напъване.
И като погледнем би трябвало реално да са до 400 лв.(дори може би малко по малко 300) ако ги наречем достъпни за повечето хора, съответно се вързват и с цените на пръчките, както и с заплатите на различните класа хора.
stoger
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Ное 30, 2013 9:47 am

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от stoger »

Според мен цената и претенциите за качество в някакъв ценови клас са в много по-голяма степен СУЕТА от колкото каквото и да е друго измерение на удоволствието в риболова. Както и всичко останало по нагоре казано за цените и качеството. Имам приятел който за пръв път лови риба с комплект над 2000лв. Хареса му риболова но според възможностите си купи на много по ниска стойност. Той все още изпитва удоволствие от риболова и му е през о**я работа колко струват онези с който е ловил за пръв път. Бил съм много пъти с доста скъп такъм наблюдател на риболовни подвизи и аз удоволствие от риболова тогава не съм изпитал. Но съм видял радостта в очите на колегите, което ми е било достатъчно. Не смятам че трябва да има каквито и да е било критерии за това евтина, достъпна, скъпа. Тя въдицата е връзката между две риби. И едната със сигурност е по-глупава. Най-често тази на брега. Но заради егоизъм и суета се опитваме да дадем измерения на преживяното с етикети като Кроа, Лумис, Крафт, Дайко, Шимано и др. На сина ми и баща ми не им пука от колко пари са ми такъмите пука им да ги заведа да се кефат. Така че по-добре да коментираме, ако знаем и можем да помогнем, определени питания на колеги от колкото да се опитваме да определяме и да създаваме критерии.
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Мунчо »

webfusion написа:...
Ако погледнем реално съществуват три класа хора:
Бедни - които има е труден реално живота.. тоест пръчки от 50- 150лв.
Средна класа - които вързват двата края по по нормален начин и могат да спестят някой лев за нещо по добро... тоест пръчките от 150-400лв. Съответно може да спестят при желание и пази за нещо по скъпо но рядко.
Високата класа (по богатите хора) по скъпи въдици, без особено напъване.
И като погледнем би трябвало реално да са до 400 лв.(дори може би малко по малко 300) ако ги наречем достъпни за повечето хора, съответно се вързват и с цените на пръчките, както и с заплатите на различните класа хора.
Koлега, мнението ти коренно се разминава с българската действителност. Има много хора със съвсем оскъдни доходи, които си купуват пръчки по над хиляда лева. И обратното. Така че не е уместно и не формира представителна извадка подобно становище.
Malemi написа:Нишо не сте хванали но поне сте спасили патката и шуката ( тя маи е мъртва но нищо )
"Еби им майката на другите и в себе си утеха намери. И ако в себе си утеха не намериш, еби си майката и ти!"

http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от maranzika »

stoger написа:Според мен цената и претенциите за качество в някакъв ценови клас са в много по-голяма степен СУЕТА от колкото каквото и да е друго измерение на удоволствието в риболова. Както и всичко останало по нагоре казано за цените и качеството. Имам приятел който за пръв път лови риба с комплект над 2000лв. Хареса му риболова но според възможностите си купи на много по ниска стойност. Той все още изпитва удоволствие от риболова и му е през о**я работа колко струват онези с който е ловил за пръв път. Бил съм много пъти с доста скъп такъм наблюдател на риболовни подвизи и аз удоволствие от риболова тогава не съм изпитал. Но съм видял радостта в очите на колегите, което ми е било достатъчно. Не смятам че трябва да има каквито и да е било критерии за това евтина, достъпна, скъпа. Тя въдицата е връзката между две риби. И едната със сигурност е по-глупава. Най-често тази на брега. Но заради егоизъм и суета се опитваме да дадем измерения на преживяното с етикети като Кроа, Лумис, Крафт, Дайко, Шимано и др. На сина ми и баща ми не им пука от колко пари са ми такъмите пука им да ги заведа да се кефат. Така че по-добре да коментираме, ако знаем и можем да помогнем, определени питания на колеги от колкото да се опитваме да определяме и да създаваме критерии.
ЕВАЛА КОЛЕГА....Дано и го разберат повече хора това,че ми писна само за макари и такъми да слушам..А за рибите нищо...
Аватар
webfusion
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2012 10:59 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от webfusion »

Мунчо написа:
webfusion написа:...
Ако погледнем реално съществуват три класа хора:
Бедни - които има е труден реално живота.. тоест пръчки от 50- 150лв.
Средна класа - които вързват двата края по по нормален начин и могат да спестят някой лев за нещо по добро... тоест пръчките от 150-400лв. Съответно може да спестят при желание и пази за нещо по скъпо но рядко.
Високата класа (по богатите хора) по скъпи въдици, без особено напъване.
И като погледнем би трябвало реално да са до 400 лв.(дори може би малко по малко 300) ако ги наречем достъпни за повечето хора, съответно се вързват и с цените на пръчките, както и с заплатите на различните класа хора.
Koлега, мнението ти коренно се разминава с българската действителност. Има много хора със съвсем оскъдни доходи, които си купуват пръчки по над хиляда лева. И обратното. Така че не е уместно и не формира представителна извадка подобно становище.
Колега тука не можеш да ме убориш, думите ми са самата истина ако говориш за единият процент сигурно и по малко от 1% дето взимат 300-500 лв. заплата (бедност) и си купуват за над 1000лв пръчка, то те не са масата народ, нещо мисля че не ме рабираш!То има дето викаш за гумите и за телефоните ма са малко тия, в смисъл 1% са най много ако ще говорим за кои е луд и не у пука че няма хляб но въдица има това е съвсем друга бира. Ако взимаш подпбна заплата и си от хората които са на ръба, но въпреки това си закупил въдица за 1000лв, значин: не ти пука децата ти с какво хдят облечени и какво ядат, не ти пука дали ще ти спрат тока и че имаш задължения за 200 лв каъм водобснавдяване, аве гъзъти е по важен от всичко.... ми тай да е и ако чакаш от тия хора кеч анд релийз в тигана може би
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Мунчо »

Съгласен съм, колеги. Просто тази тема е за такъми и коментираме тях. Още повече, че е озаглавена такива на достъпна цена и в тази връзка е редно да се определят някакви прагове, в които да се вместваме, за да се избегнат излишни отплесвания. Защото на един не му стигат за "Ферари", а на друг - за хляб. Далеч съм от мисълта, че трябва да се въвеждат критерии за стойността на човек на база такъми, защото в крайна сметка значението им не е меродавно за другите елементи, които формират цялостния облик на риболова като позитивно занимание, а не мерене на чури...
Иначе не намирам, че в суетата има нещо лошо, стига да не е поднесена по грозен начин и да се заклеймяват останалите на база субективни виждания и се натрапват материални възможности. Възможно е някой да не е в състояние да лови риба, дори чисто психологически, ако не му е скъп такъма, което не е проблем, стига да не натрапва комплекса си на околните. Абсурдно е, обаче аз имам един приятел, които пък не може да ебе(ще ме извинявате), ако мадамата е с къдрава коса, понеже му мязала на пудел...
Malemi написа:Нишо не сте хванали но поне сте спасили патката и шуката ( тя маи е мъртва но нищо )
"Еби им майката на другите и в себе си утеха намери. И ако в себе си утеха не намериш, еби си майката и ти!"

http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
daniel defoe
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 942
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 1:42 pm
Местоположение: ДУХОМ В ГЕРМАНИЯ (ЗАПАДНА)

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от daniel defoe »

Мунчо написа:... ако мадамата е с къдрава коса, понеже му мязала на пудел...
Косата може да се изправи или да се закупи качествен екстеншън, ако мадама няма други забележки де , ... така е с убавите такъми, изискват и скъпа поддръжка/издръжка.

p. s. Извинявам се за спама :prayer:
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Изображение
stoger
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Ное 30, 2013 9:47 am

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от stoger »

Колега с това , че си съгласен с мнението и , че не намираш нищо лошо в суетата показана по някакъв начин си изказал един оксиморон . СУЕТА -

Значение на думата суета

1. Всичко безсмислено, дребно, напразно, малоценно.
2. Склонност към нещо безсмислено, към парадиране.
3. Излишна прибързаност в движенията, действията и др.
4. Склонност към излишен външен блясък и др.
По принцип приемам съществуването на суетата, но не се интересувам от нейното показване. Не че в това има нещо лошо или добро просто е такова каквото е. И към темата за достъпните цени всичко е строго индивидуално. За един достъпна цена е 100лв. друг 500лв. трети 5000лв. За това имах предвид да не слагаме критерии и оценки, които критерии съществуват само в главите ни. Нищо друго не съм имал предвид и не смятам че е необходимо каквато и да е препирня.
"Беден е не този, който няма нещата, а този, на който не му стигат"
Аватар
radogagov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 354
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 9:59 pm
Местоположение: Габрово / Ловеч

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от radogagov »

Няма смисъл да спорите. Всеки сам решава, колко и как да отделя за любимото хоби или "болест", по-добре казано. Просто се върнете назад във времето, прочетете първият пост на автора "Сестрата" и всичко ще добие отново смисъл! Жалко е, че и този форум започва да прилича на другия, в който май само се мерят п**ки, а не се коментират теми свързани с РИБОЛОВА!
Изображение Изображение Изображение
Аватар
Мрак
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Съб Яну 04, 2014 6:59 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Мрак »

Мунчо написа:Иначе не намирам, че в суетата има нещо лошо
Ма,разбира се,че няма нищо лошо приятелю :)
Аз например съм изключително суетен :) Влизам в банята и излизам след два часа :shock:
Изрязвам и си изпилявам ноктите на краката и ръцете.Махам кожички,мазоли и т.н дребни подробности.Изтърквам петите и мажа краката си с хидратиращ крем.Обезкосмявам цялото си тяло и намазвам интимните си части обилно с вода с разтворени 10 аспирина,за да не пъпчасам.Бръсна се с внимание и кеф,скубя си веждите,махам косъмчетата подаващи се от носа и си пърля ушите със памук и спирт.Избелвам си зъбите,боядисвам си косата,ползвам нощен и дневен крем и доста скъпи козметики с цел да намаля бръчките,торбичките под очите и за да опазя останалата растителност по главата си.Всеки ден тичам по няколко километра,играя тенис на корт и на маса по три пъти в седмицата,правя по 100 коремни преси сутрин и вечер и си лягам гладен,въпреки,че ми се иска да се наплюскам като прасе......
......резултата от тия,поглъщащи време,финанси и нерви дейности е,че моите 43 годишни набори,чукат
дебелите си приличащи на чували жени,а аз чукам тъпите им,ебливи дъщери,и за разнообразие и ако някой ме ядоса и домашната му свиня или крокодил,зависи кой,какво отглежда.Звучи нескромно,обаче скромноста е порок :) А и психолога ми казва.....ти си силно суетен и комплексиран тип.......но така искам да съм на твое място :)

Така,че суетни приятелю,не се притистисквай,повече от необходимото :)
Мунчо написа: Абсурдно е, обаче аз имам един приятел, които пък не може да ебе(ще ме извинявате), ако мадамата е с къдрава коса, понеже му мязала на пудел...
Как не го е грях тоя човек бре :shock:
То от пуделче ученичка по-сладко няма :)
Jakks
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 8:21 pm
Местоположение: София/Лом

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Jakks »

Ето поредния разбирач, решил да блесне с интелект, фантазия и креативност, се изтропал в иначе хубавата тема. За споделяне на лични терзания има форум BG-Mama!

Тук за въдици ли иде реч или кой как си бръсне топките? Аман от простащина!
Изображение Изображение
karaburov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Сря Фев 20, 2008 4:34 am
Местоположение: Русе

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от karaburov »

Аз например съм изключително суетен :) Влизам в банята и излизам след два часа :shock:
Изрязвам и си изпилявам ноктите на краката и ръцете.Махам кожички,мазоли и т.н дребни подробности.Изтърквам петите и мажа краката си с хидратиращ крем.Обезкосмявам цялото си тяло и намазвам интимните си части обилно с вода с разтворени 10 аспирина,за да не пъпчасам.Бръсна се с внимание и кеф,скубя си веждите,махам косъмчетата подаващи се от носа и си пърля ушите със памук и спирт.Избелвам си зъбите,боядисвам си косата,ползвам нощен и дневен крем и доста скъпи козметики с цел да намаля бръчките,торбичките под очите и за да опазя останалата растителност по главата си.-Leo



Не знам как ти остава време за риболов...... :lol: баси и и търкането,баси и четкането на тия крака :mrgreen:
Лео,да не са ти омръзнали жените бре?
Тва или е мазохизъм,или залиташ у Уево към мухарството,или към другото там .... :lol: :lol: :lol:
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Мунчо »

Добре, колеги. В крайна сметка на база на какви критерии ще бъдат определени въдиците от категория "достъпни", за да бъдат презентирани и дискутирани в тази тема? Очевидно финансов, на база определена условна скала е неприложим.
Malemi написа:Нишо не сте хванали но поне сте спасили патката и шуката ( тя маи е мъртва но нищо )
"Еби им майката на другите и в себе си утеха намери. И ако в себе си утеха не намериш, еби си майката и ти!"

http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Павел Иванов »

stoger написа:... Бил съм много пъти с доста скъп такъм наблюдател на риболовни подвизи и аз удоволствие от риболова тогава не съм изпитал...
Тъй де , удоволствието и кефа са си строго специфични за всеки отделен индивид . Ето аз примерно грам не понасям чалга , но пък сам виждал сумати народ къде изпадат в душевна полюция карайки бавно с широко отворен джам и надули чалгарията до дупка . Лео е изложил друг аспект на удоволствието , от друга гледна точка . БТВ - Лео , ако знаеиш как щъ изплюща зад врата некой път :lol: :lol: :lol: Та това че някой не изпитва удоволствие от нещо , в никакъв случай не е нужно да се възприема като резус от другите . Та тъй .

maranzika написа:...че ми писна само за макари и такъми да слушам..А за рибите нищо...
Илянка , ако ти прави впечатление темата е за въдици , респективно такъми , демек ако ти трябва такава за риби , четеш такава с такива и пропускаш тези от които ти е писнало :wink:

Иначе относно достъпността , гледам че се заформя консенсус до някъде - за всеки е различна :idea: Друг е въпроса относно приоритетите на различните хора .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”