Риболов на кефал с блесна

Модератори: Павел Иванов, sestrata

ludak13
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 8:49 pm

Риболов на кефал с блесна

Мнение от ludak13 »

Аз използвам въртяща блесна-Mepps Aglia с жълто листо, първи номер. Може ли някой да ми каже някаква друга блесна за кефал
Аватар
jorro11
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Пет Яну 15, 2010 9:42 pm
Местоположение: Samokov/Sofia

Re: Риболов на кефал с блесна

Мнение от jorro11 »

Мепс Комет пак 1, Илба с бяло или жълто листо 1,Рублекс Селта с бяло и жълто листо, и една много успешна, но мн. рядка напоследък ДАМ Ефзет пак 1, бяла с червена холограма. Ако реката е по-голяма и номер 2 не е за подценяване
Аватар
daniel defoe
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 942
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 1:42 pm
Местоположение: ДУХОМ В ГЕРМАНИЯ (ЗАПАДНА)

Re: Риболов на кефал с блесна

Мнение от daniel defoe »

ludak13 написа: ... някаква друга блесна за кефал
Тук има малко :rolleyes:
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=119&t=57468
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Изображение
ludak13
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 8:49 pm

Re: Риболов на кефал с блесна

Мнение от ludak13 »

Мерси много
besttop
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 342
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 11:14 pm
Местоположение: Кърджали/Стара Загора

Re: Риболов на кефал с блесна

Мнение от besttop »

Всичко , което е в бяло или бяло с червено. Това обаче не е правило , защото в риболова всичко е променливо. Така ти е необходимо да имаш и бяло с черно, черно и червено , само червено или само черно, бронзово ,бронзово с червено или медно с червено или черно листо/лопатка/ на блесната. Размери според рибата. Номера 1,2 са класика , но 3 - ти номер го вземат също по- едрите. Марки - Мепс, Рублекс, ДАМ,Рапала изтървам 2-3 , но в бързането е така. Сега се сещам ,че най много кефал съм ловил на една блесничка марка Робинсън?!?!?! Каква е не знам и повече не съм я срещал . На един вир вадеше кефал след кефал още с падането на блесната....и така до 12. Така ,че експериментирай сам и ще добиеш опит. Времето е пред теб. Бъди упорит и ще се получи.
Христо - наслука на всички
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2273
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Риболов на кефал с блесна

Мнение от bobopeli »

MOSCA-NOME COOPER,NOME NI,NOME RED STRIPES,SPANTO COOPER,SPANTO NI,SPANTO NOT DEC GOLD и SPANTO RED SPOTS :D Номер 2 разумната достатачност :mrgreen:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави!
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Риболов на кефал с блесна

Мнение от Д.Граховски »

Пантер мартин златисто листо с черни черти и черно тяло всички номера. Пак пантер мартин бяло листо на червени точки и жълто тяло. Пезон и мишел номер 2-3, жълти бели с косми на куката :) мепс блек фюри, всички моски.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
vobler4o
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юли 15, 2012 8:25 am
Местоположение: р.Марица

Re: Риболов на кефал с блесна

Мнение от vobler4o »

http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=149&t=5155" onclick="window.open(this.href);return false;
Тайната на успеха се крие в това - човек да не се страхува да експериментира!!
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Риболов на кефал с блесна

Мнение от Vid »

Не ги слушай, няма друга, това е блесната- Мепс Аглия бронз или сребро размер 1 и 2. Мепс Комет същия размер само че с червените точки..... Кефала много харесва червените точки, костура също...:lol:
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
максимов96
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Съб Мар 22, 2014 4:14 pm
Местоположение: Сандански

Re: Риболов на кефал с блесна

Мнение от максимов96 »

Аз съм много доволен от Cormoran втори ноюер с медно листенце.
Разкажи как го води попера?На каква дълбочина ти удари?
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Риболов на кефал с блесна

Мнение от m65 »

ludak13 написа:Аз използвам въртяща блесна-Mepps Aglia с жълто листо, първи номер. Може ли някой да ми каже някаква друга блесна за кефал
Ето малко блесни с които практикувам UL риболов. Общо взето всеки водоем си е сам за себе си. Ако на едно място кефала предпочита сребрист цвят блесна на друго предпочита такава с жълт цвят. Аз риболовствам изключително във Велико Търновският регион, и за себе си съм си изградил мнение че жълтият цвят е по удачен. Лятно време и в бистра вода значително по-голям успех имам на черни блесни. Има дни пък пощурява по медни блесни. Те така, никога не можеш да кажеш със сигурност, че днес примерно ще кълве само на един цвят блесна. Кефълът сам по себе си е всеяден, изключително любопитен, но също така и страхлив.
Залагам основно на Mepps Aglia, Mosca, а наскоро открих, за себе си, Mapso Mini от която също съм много доволен. Като цяло мой фаворит, що се отнася до цена-качество, е Mosca. И въпреки че нашите "мили" търговци за няколко години вдигнаха цената на тази блесна с над 50% (щото видите ли се търси) пак си остава фаворит, що се отнася до цена-качество-уловистос.
Не пренебрегвай малките номера на блесните, те могат да ловят и големи кефали.
Другото което съм установил е , че не можеш да разчиташ само на един вид блесна. Трябва да имаш поне няколко вида. А стечение на времето ще установиш, че на местата на които риболовстваш кълве по-добре на определен вид и цвят блесна, и тогава можеш да се запасиш с по-вечко от тези блесни, защото те все пак са консуматив.

Изображение
image hosting adult
Изображение
free image upload
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
Аватар
jorro11
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Пет Яну 15, 2010 9:42 pm
Местоположение: Samokov/Sofia

Re: Риболов на кефал с блесна

Мнение от jorro11 »

Vid написа:Не ги слушай...:lol:
Горното нека колегата си го прецени сам.

Иначе от поста на колегата м65 (втората снимка, от дясно на ляво 5-тата блесна) може да видиш как изглежда въпросната ДАМ Ефзет. В моя случай имах предвид за сребриста със червена холограма.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Риболов на кефал с блесна

Мнение от Vid »

jorro11 написа:
Vid написа:Не ги слушай...:lol:
Горното нека колегата си го прецени сам.

Иначе от поста на колегата м65 (втората снимка, от дясно на ляво 5-тата блесна) може да видиш как изглежда въпросната ДАМ Ефзет. В моя случай имах предвид за сребриста със червена холограма.
Хай стига де... Разбира се всеки си преценя сам... Това, кое исках да кажа, е че Мепсовете ми носят най добра реализация за момента... Това, съвсем не значи, че въртележките на другите фирми не стават...
НО, ДАМ.., определено не стават, и може би имаш в предвид този Еффзет, който си лови.........???
Изображение

п.п. Лично за мен въртележките цитирани от колегата m65-първа кутишка, раздел 4 и 5 не стават. Имам в предвид тези с розовото пластмасово топче. Дося съм потрошил дузина такива топчета по камъначени рекички...., а без топчето блесната става само за боклука. И то без уловена риба.
Е, па възможно е да не съм се научил да замятам правилно и вместо водата, да целя камъните...
Как да е, ама те пластмаси се чупят много лесно и определено това е недостатък на този модел.
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
jorro11
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Пет Яну 15, 2010 9:42 pm
Местоположение: Samokov/Sofia

Re: Риболов на кефал с блесна

Мнение от jorro11 »

Vid написа:

НО, ДАМ.., определено не стават, и може би имаш в предвид този Еффзет, който си лови.........???
Изображение
Не, не е този. Имах предвид въртележката от снимката на М65 ( втората снимка), но от ляво на дясно 5-тата блесна, а не обратното както бях написал по-горе.

И аз така си мислех, но точно тази блесна не само става, а дори е в топ 3 от кефалските ми
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Риболов на кефал с блесна

Мнение от m65 »

Това че един колега споделя че на даден модел блесна има успех, а друг споделя че няма слука на нея само потвърждава моето мнение че кефалът от различни водоеми е възможно да предпочита различни блесни.
От над 12 години ловя с блесни на Mosca, но случай със счупване на въпросното топче не съм имал. На упоменатите блесни ловя само в бързо течаща вода, когато искам да смъкна блесната почти до дъното, самата и структура и ъгъл на въртене е точно за тази цел.
Това дали някой хвърля по камъни или не не искам да коментирам.
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”