БГ воблероконструктори

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14909
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: БГ воблероконструктори

Мнение от Павел Иванов »

Как е тръгнало явно ще вземете да си се вземете накрая :D
Това либОФФта е голяма работа :lol: :lol: :lol:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2264
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: БГ воблероконструктори

Мнение от bobopeli »

Павел Иванов написа:Как е тръгнало явно ще вземете да си се вземете накрая :D
Това либОФФта е голяма работа :lol: :lol: :lol:
Стара ръжда, любов не хваща :D а и нашия общ приятел общо взето си го търси сам. Явно маниакална депресия със загуба на инстинкт за самосъхранение.
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1469
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: БГ воблероконструктори

Мнение от къца - кълве »

Павел Иванов написа:Как е тръгнало явно ще вземете да си се вземете накрая :D
Това либОФФта е голяма работа :lol: :lol: :lol:
Я Гу нЕщА, амА сЕ неКой шА гУ зЕме.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: БГ воблероконструктори

Мнение от Don4o_62 »

може ли въпрос към Къци - счупих лопатката на любимия ми воблер,ударих я в транцевата дъска при вадене,та въпроса ми е как да я ремонтирам и с какво
Photo-0142.jpg
Photo-0141.jpg
благодаря предварително
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1469
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: БГ воблероконструктори

Мнение от къца - кълве »

Don4o_62 написа:може ли въпрос към Къци - счупих лопатката
благодаря предварително
Много внимателно почисти устата от остатъка на счупената лопатка. Това може да стане с бургия 2 милиметра. След това изрезваш, от някаква плоскост формата на старата лопатка и залепваш с каникулит. Има плексиглас, може и от кутия на касета или линия, но виж да е по-здрав материал.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2264
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: БГ воблероконструктори

Мнение от bobopeli »

къца - кълве написа: Много внимателно почисти устата от остатъка на счупената лопатка. Това може да стане с бургия 2 милиметра. След това изрезваш, от някаква плоскост формата на старата лопатка и залепваш с каникулит. Има плексиглас, може и от кутия на касета или линия, но виж да е по-здрав материал.

Сега разбрах на кютучетата защо им се чупят лопатките :D Та да научиш нещо от мен плексиглас не се лепи с каноколит, стяга прекалено бързо и лопатката става трошлива.То и плексигласа не е за тази работа има доста по подходящи материали :D
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1469
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: БГ воблероконструктори

Мнение от къца - кълве »

bobopeli написа:
къца - кълве написа:


Сега разбрах на кютучетата защо им се чупят лопатките :D

:D
Това не са моите воблери бе ............ , просто казвам на човека как да си оправи любимия воблер. Забравих, че според теб всичко е копие. Може този да е копие на Къца-кълве. :D
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2264
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: БГ воблероконструктори

Мнение от bobopeli »

къца - кълве написа: Това не са моите воблери бе ............ , просто казвам на човека как да си оправи любимия воблер. Забравих, че според теб всичко е копие. Може този да е копие на Къца-кълве. :D
Даваш грешни съвети за ремонт на воблер, как очакваш да правиш тогава читави такива, нито матеряла е този нито лепилото :D
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1469
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: БГ воблероконструктори

Мнение от къца - кълве »

bobopeli написа:
къца - кълве написа: Това не са моите воблери бе ............ , просто казвам на човека как да си оправи любимия воблер. Забравих, че според теб всичко е копие. Може този да е копие на Къца-кълве. :D
Даваш грешни съвети за ремонт на воблер, как очакваш да правиш тогава читави такива, нито матеряла е този нито лепилото :D
Толкова много си завладян от злоба, завист и некадърност, че не одобряваш нищо свързано с мен. :D Казваш кютучета и на маркови воблери. което е голям комплимент за мен. :D БЛАГОДАРЯ, боП4о ! :D
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2264
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: БГ воблероконструктори

Мнение от bobopeli »

къца - кълве написа:..............


Вече даже не те и чета, аз ти обеснявам че с канаколит не се лепят лопатки, ти злобен и завистлив съм бил.Ходи неук тогава, да ти се смеят хората :D
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: БГ воблероконструктори

Мнение от Don4o_62 »

Бобо,кажи и ти с какво да го направя,че воблера найстина е вървежен и 90 пр. се хващат все на него,
да поясна,ръчно изработен е от човек дето правеше абсолютно всички модели но вече не се занимава и даже координатите не му знам
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1469
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: БГ воблероконструктори

Мнение от къца - кълве »

Don4o_62 написа:Бобо,кажи и ти с какво да го направя,че воблера найстина е вървежен и 90 пр. се хващат все на него,
да поясна,ръчно изработен е от човек дето правеше абсолютно всички модели но вече не се занимава и даже координатите не му знам
Има пластмаси, които се разтапят от каникулит, ако попаднеш на такива става много здраво, но тук става въпрос за дървен воблер. За лепило ще е добре да ползваш такова с втвърдител.
Pol Geti
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Мар 25, 2016 2:33 pm

Re: БГ воблероконструктори

Мнение от Pol Geti »

Здравейте, маниаци. Здравей и на теб бобопелчо. Нищо лично, но се чувствам длъжен да Ти драсна 4-5 реда. От предишните постове до тук разбирам, че си в пенсионна възраст, от което следва ,че си вече улегнал и помъдрял човек. Та в този ред на мисли - не е ли по-добре да си ходиш на риба и да си гледаш кефа, ми си взел да се излагаш пред колегите и да ставаш за смях, това Ти го казвам съвсем добронамерено. Бъди по-широко скроен, това евтино заяждане с Къцата, не е на място, а и е леко дразнещо ако ме разбираш надявам се, какво искам да Ти кажа. По отношение на воблерите на Къцата, още в началото на темата ако си направиш труда да прочетеш, самият Павел Иванов казва, че воблерите на Къцата и Джако са КЛЕНОТРЕПАЧИ, това не е ли достатъчно красноречиво за техните качества. Мнението, което изразявам е и мнение на голям кръг мой познати, които ползват ,,КЪЦА-КЪЛВЕ,, . Мен въобще не ме брига как изглеждат воблерите на външен вид, даже може да са едноцветни и с едно око, тук естетиката няма никакво значение, аз не си купувам игла за вратовръзка. Ма били грозни, важното е да ХВАЩАТ, ХВАЩАТ, ХВАЩАТ и да са ЕВТИНИ, ЕВТИНИ , ЕВТИНИ и накрая да се намират ЛЕСНО, ЛЕСНО, ЛЕСНО !!! Сигурен съм, че всеки има в кутиите си одраскани и очукани воблери, но спадащи в графата ,,биячи,, . Така, че сам знаеш - рибата не си пада по красотата на примамката. Ама били копия, а не оригинали, е па дреме ми на ТУРА какви са, важното е трите условия да са налице. Къцата има едни клипчета как хваща кленове през декември , а около него какво мислиш има , правилно - СНЯГ. Това мисля дава отговор на въпроса, дали ловят само в топла вода. Подозирам, че си напълно съгласен с мен, но няма как да го признаеш, егото Ти пречи. И накрая познавам лично Къци, смятам го за добронамерен и позитивен човек и мисля, че тая злоба и жлъч по негов адрес, идват в повече. Бъди по-разумен с клавиатурата, не се знае може живота да ви срещне някой ден. Хайде със здраве.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14909
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: БГ воблероконструктори

Мнение от Павел Иванов »

Pol Geti написа:...самият Павел Иванов казва, ...
Леле :lol: :lol: :drinkers:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
sda_65
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Съб Мар 19, 2016 6:52 pm
Местоположение: Аксаково

Re: БГ воблероконструктори

Мнение от sda_65 »

Три важни неща има в човешкия живот: първото е да си добър, второто е да си добър и третото е да си добър.
Който иска да помогне, даже и с вързани ръце ще направи много добро. Поздрави Къца!
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”