Работилница HZL

Модератори: Павел Иванов, sestrata

GSB
новобранец
новобранец
Мнения: 93
Регистриран на: Пон Яну 23, 2012 1:46 pm
Местоположение: София

Re: Работилница HZL

Мнение от GSB »

Христо, да си жив и здрав,

и преди съм ти го казвал, хора като теб трябва да си имаме в България.


Другарю, ще ти звъня скоро време, че тръгна ли по коледните празници към "канала" ще трябва нещо новичко да си взема. Преди това, ще ти кажа какво точно да ми измайсториш.

Поздрави!
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1469
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Работилница HZL

Мнение от къца - кълве »

Качвам това, което има налично и може да се вземе веднага
Не се прави така. :D :D :D
Трябва да има конфликт за да има интерес. :D
Христо Златев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 10:33 pm
Местоположение: Ботевград

Re: Работилница HZL

Мнение от Христо Златев »

Натисна студ, виното стана, ама излезе водняво и не ми се седи в гаража да дялкам :mrgreen: .Но все изкарвам по някоя бройка.
40мм 3,5-4гр.леко потъващи с много интензивна игра.
Изображение
Изображение
48мм. 5,2 гр. яко потъващ има и собствена игра става и за туич .
Изображение
40 мм 4 грама потъващ собствена игра става и за туич .
Изображение
Двата заедно.
Изображение
От електриковия направих две бройки и миналата неделя го разцъках единия. Хванах 6-7 клена на Бебреш, тактиката
бавно водене с паузи. Рибите удряха при пропадането на примамката.
Изображение
Изображение
Аватар
markas
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Пет Авг 01, 2014 2:04 pm

Re: Работилница HZL

Мнение от markas »

Страхотни воблери! Драсни някой ред преди да отидеш на Бебреш ако си търсиш компания, че ми писна сам да си кисна там :)
Първата щука и първата кака се помнят вечно независимо от килограмите им !
Аватар
stanevJR
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Вто Юли 22, 2014 12:05 pm
Местоположение: Бургас

Re: Работилница HZL

Мнение от stanevJR »

Забелязвам много производители на воблери из форума, включително и ти, като няма как да не ми направи силно впечатление, че показваш хванати с тях рибии имат добри отзиви от колегите! Измисли ми един трепач за щуки в затворен водоем моля те, че само на две блесни имам щуки там(аглия лонг 5ца с широкото чисто бяло листо и мепс лусокс 3ка) и сумати воблери магазинерски било то салмота, рапали и нито една риба на тях! Прати нещо тук, някъкви предложения пък към десети на свети парастас, ще да уточним как ще ги получа и как ще стане заплащането! Благодаря!! :wink:
"Над нещата."
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=135&t=89200" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14909
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Работилница HZL

Мнение от Павел Иванов »

Боже , Боже , понякога се чудя кеф ли им прави на някои хора да ми образуват нерви , увнаместо да ми се радват като на любим модератор . Подех инициативата за БГ воблеро , и не само , конструкторите като ги поканих да изложат произведенията си или в общата тема , или да отворят своя такава . Демек всеки да си избере как му харесва . Единственото нещо което изрично забраних беше да се правят пазарлъци в темата и изобщо в подфорума !!! За това нещо си има ЛС и пр. опции . Вече трих по другите теми подобни питания но взе да ми омръзва . Точно за това няма да трия мнението на stanevJR , но пък за сметка на това всяко следващо от сорта ще си носи съответните негативи в профила на написалият го !
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
stanevJR
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Вто Юли 22, 2014 12:05 pm
Местоположение: Бургас

Re: Работилница HZL

Мнение от stanevJR »

Павка не е умишлено! Ние в момента се разбираме с човека на лични и учтиво моля да проявиш разбиране и да ми приемеш скромните извинения. Сега като го чета си разбирам грешките, обаче съм млад и горя от към риби и въобще не се замислих - черта много характерна за младите, където желанието все още надделява над разума и уменията, но се опитвам да се балансирам и корегирам! Благодаря ти!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
"Над нещата."
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=135&t=89200" onclick="window.open(this.href);return false;
Христо Златев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 10:33 pm
Местоположение: Ботевград

Re: Работилница HZL

Мнение от Христо Златев »

МиноЛи, та миноЛи, пъстървите по Панега ги научиха наизуст :) . За откриването съм им подготвил нещо ново :mrgreen: . Шад, тесен откъм гърба и широк отстрани. Да прави голямо бляскаво петно при туичване , но си има и собствена игра.
5 см. и две варианта за утежнение S-4,5гр. и ES-5,5 гр. Практиката ще покаже дали въобще става за нещо и кой вариянт на теглото ще остане за в бъдеще.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
radogagov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 354
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 9:59 pm
Местоположение: Габрово / Ловеч

Re: Работилница HZL

Мнение от radogagov »

Интересно решение с отворите в лопатките. Какво е поведението им в силно течение?
Изображение Изображение Изображение
Христо Златев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 10:33 pm
Местоположение: Ботевград

Re: Работилница HZL

Мнение от Христо Златев »

radogagov написа:Интересно решение с отворите в лопатките. Какво е поведението им в силно течение?
За сега съм ги пускал в средно бърза вода и са стабилни. През предстоящите почивни дни ще ги пробвам и в дебел силен бързей.
Колкото до отворите не считам, че ще повишат кълването при пъстървата. В типичната пъстървова река има доста по-агресивни шумове и надали рибата ще отсее звука на преминаващата през отворите вода и това да провокира атака. По скоро биха "работили" в тиха вода и бавно водене на примамката, например при нощен риболов на бяла риба в плиткажите покрай брега. Това е и идеята на тези отвори .
Аватар
Стонин МаХенд
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 480
Регистриран на: Сря Окт 23, 2013 2:52 pm
Местоположение: Орит
Обратна връзка:

Re: Работилница HZL

Мнение от Стонин МаХенд »

а съпротивлението ? Не прави ли воблера малко по-устойчив в бързи води?
Поздрави
Христо Златев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 10:33 pm
Местоположение: Ботевград

Re: Работилница HZL

Мнение от Христо Златев »

Стонин МаХенд написа:а съпротивлението ? Не прави ли воблера малко по-устойчив в бързи води?
Поздрави
Ако изначално нещо е сбъркано (утежнение, носова халка и т.н.) дупките няма да помогнат особено на стабилноста.
Днес ходих до моя "полигон" да тествам 7 нови боеца, също така и шадовете от горните постове.
Така изглеждат условията
Изображение
Воблерите се държат стабилно. С бързо въртене успявам да ги прекарам както напреки на течението така и срещу него, без да ги изхвърля на повърхноста на водата.

Новите мини серии:
46мм 4-4.3гр. потъващи имат собствена игра.
Изображение
Изображение

40мм 3.4-3.6 гр. потъващи имат собствена игра.
Изображение
Изображение
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2094
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Работилница HZL

Мнение от баш_майстора »

Па са ти се получили, деба! :D Странна работа, секи път така става... :roll:
Задели ми едно синьо гръПче с цел подаряване, пък ще се разберем за размера на "благодарността" от моя страна... да не дразним любезния и всеопрощаващ модераторин, Господ здраве да му дава! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Последно промяна от баш_майстора на Чет Дек 18, 2014 2:56 pm, променено общо 1 път.
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
bountyhunter
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Май 08, 2009 7:22 pm
Местоположение: Дивият северозапад

Re: Работилница HZL

Мнение от bountyhunter »

баш_майстора написа:Па са ти се получили, деба! :D Странна работа, секи път така става... :roll:
+ 1 :)
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14909
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Работилница HZL

Мнение от Павел Иванов »

Коле , имам предчувствието , че щи пуши вратлето :mrgreen:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”