За въдиците St. Croix

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

За въдиците St. Croix

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Здравейте,колеги!От известно време ме човърка един въпрос.И той е:До колко отговаря разликата в цената на разликата в качеството на различните модели St. Croix?Марката ме грабна с класическия си вид с едноделна коркова дръжка - класика от всякъде.Притежавам един ТРИУМФ TRS86MHF2.Определено това е подходящата за мен акция и дължина на пръчката.
Та истинския ми въпрос е:заслужава ли си да пиша на дядо Коледа да ми донесе някоя пръчка със същите параметри от по - висок клас или да си ползвам ТРИУМФ-а и да не се набутвам финансово?

ПП:И защо по дяволите на всякъде,където се продава марката,тя винаги е изключена от всякакви коледни и други промоции?

Весели празници на всички!!! :drinkers: :drinkers: :drinkers:
Изображение
Изображение
Аватар
stanevJR
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Вто Юли 22, 2014 12:05 pm
Местоположение: Бургас

Re: За въдиците St. Croix

Мнение от stanevJR »

Gad Chaser.
"Над нещата."
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=135&t=89200" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: За въдиците St. Croix

Мнение от Павел Иванов »

Вуйчо-Ваньо написа:...Та истинския ми въпрос е:заслужава ли си да пиша на дядо Коледа да ми донесе някоя пръчка със същите параметри от по - висок клас или да си ползвам ТРИУМФ-а и да не се набутвам финансово?...
Определено си заслужава , особено ако по-висок клас визираш поне Авид . Разликата е убийствена .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: За въдиците St. Croix

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Точно по АВИД-а точа лиги,макар че се интересувам от всичките модели на марката!И ако реша все пак да го купя,тъй като никъде не го дават на коледно-новогодишни цени,има ли значение от кой магазин ще го взема?Имам предвид гаранцията (дано не се налага да се ползва,но знае ли човек?).

Г-н.Иванов,ако въдицата е със същите параметри като моята,в какво се състои точно разликата между двете?Здравина,кастинг,усещане в ръката или какво?Заинтересува ме с тази "убийствена" разлика!
Изображение
Изображение
Аватар
ynovi
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Нед Мар 11, 2012 7:29 pm
Местоположение: София

Re: За въдиците St. Croix

Мнение от ynovi »

Не се чуди хич, заслужава си отвсякъде.
Имам една лайтов Авид и ми е любима универсална лайт въдичка. Имам и тръвъл Премиер, но не е виждал вода откакто взех Авида. При лайтовите вариант разликата е много голяма в много неща, да не кажа почти във всичко, вкл. и тези които си изброил. Предполагам и при по-силовите модели ще е така.
Аватар
kesh
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 318
Регистриран на: Пет Май 08, 2009 2:36 pm

Re: За въдиците St. Croix

Мнение от kesh »

С риск да ме оплюете ще си кажа личното мнение, с което не желая да ангажирам никой. Че качството на материалите, от които е направена въдицата са добри и че си има класически вид спор няма. Лично аз обаче когато се докоснах на живо до въдица на St. Croix в един магазин не бях изобщо впечатлен. От четеното по форумите очаквах да хвана в ръка нещо невероятно, нещо много различно и изпипано, а останах разочарован. Бланката беше дебела и къса за мен (предполагам има и с по-дълги бланки), самата въдица беше с една идея по-мек строй от моите предпочитания, а на всичкото отгоре беше осезаемо по-тежка от други марки и модели на цена 1/3 от на St.Croix. Не давам акъли, просто споделям, щом на някой му харесва и му доставя удоволствие да лови с нея цената се оправдава. Поздрави и наслука, пък кой с каквото му е кеф :)
Когато човек е на лов или риболов, Господ не му брои дните!
Аватар
daniel defoe
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 942
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 1:42 pm
Местоположение: ДУХОМ В ГЕРМАНИЯ (ЗАПАДНА)

Re: За въдиците St. Croix

Мнение от daniel defoe »

Колега kesh,

никой няма да те плюе, но все пак е редно да кажеш, аджеба, какво си държал в ръка, щото
...Бланката беше дебела и къса за мен... беше с една идея по-мек строй от моите предпочитания, а на всичкото отгоре беше осезаемо по-тежка от други марки и модели...
коментарът ти звучи лекинко лаишки за пръчките St. Croix :idea:
Наслука :fishing8:
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: За въдиците St. Croix

Мнение от Павел Иванов »

Вуйчо-Ваньо написа:...Г-н.Иванов,ако въдицата е със същите параметри като моята,в какво се състои точно разликата между двете?...
Ами при едни и същи параметри на двата модела , в случаят 86MHF2 какво имаме ? Ако и обявената разлика от само 0.2 унции усещането е , че Триумфа е доста по-тежък и много по-тромав от Авида . Авида е по-бърз , респективно твърд , докато Триумфа си е просто "дървен" . По отношение дължината на кастинга с Триумфа може да постигнеш относително по-дълга такава , докато с Авида ще имаш по-точна . Чувствителността при Авида е доста по-голяма . Другото е , че ще трябва да се приспособиш към доста по-различен риболов от който си свикнал . Ще трябва да отпускаш повече аванса отколкото с Триумфа , но пък засечките няма да пострадат от това , даже напротив. Туич и джърк с Авида е много по-успешен и пр. Колкото до закупуването ... Предвид относителността на гаранцията която получаваш тук , съвета ми е да си я вземеш или нова онлайн , или да пуснеш , че я търсиш в раздел купува , тук и в манията , доста дунавски и маришки риболовци я ползват и някой от тях може да е решил да я продава .
kesh написа:...
Хубаво е като се съпоставя дадена гега да се прави с абсолютно подобната като строй , дължина , риболов за който е предвидена преди да се правят изводи и генерални заключения за цялостна продукция на нещо на база "пипване" на един модел :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
kesh
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 318
Регистриран на: Пет Май 08, 2009 2:36 pm

Re: За въдиците St. Croix

Мнение от kesh »

Държах въдица за 220 лв., има ли значение модела? Акцията беше нещо от сорта на 3-15, дължина 2.10м. Все едно държах SPRO, Focus или SERT, които са на 1/3 от цената й.... факт! Риба не съм ловил с нея, но 50-60% от колегите си избират пръчки от форумни писаници, без дори да са ги докосвали, а предпочитанията на всеки един риболовец да различни! Най-добрия вариант прeди покупка е да направиш 1-2 риболова с въдицата, ако ли не поне да я пипнеш и видиш.
Когато човек е на лов или риболов, Господ не му брои дните!
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: За въдиците St. Croix

Мнение от Павел Иванов »

kesh написа:... има ли значение модела? Акцията беше нещо от сорта на 3-15, дължина 2.10м...
Естествено , че има . С какво точно Спро , Серт и пр. я съпостави ? Иначе точно от "писаници" на вече яли го колегите не се набутват безсмислено :wink:

пп - въдица "от 220лв." нищо не значи освен че е към горната граница на ниският ценови клас въдици .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
franky
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 555
Регистриран на: Вто Юли 06, 2010 11:04 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: За въдиците St. Croix

Мнение от franky »

Аз лично харесвам кроатата и имам няколко, но ако трябва да сме откровени, все по-често се срещат по-евтини пръчки на други марки, които не им отстъпват. Специално Авид-а, до ML много ми допада и мисля, че си струва парите, но от ML нагоре бих се спрял на друг марка.
В никакъв случай обаче, не съм съгласен с горното мнение, че Премиер ML(предполагам за него иде реч) е на нивото на Фокус и Серт. Това е може би най-универсалната въдица, която без да се притеснявам, ползвам с примамки от 2 до 40гр, без да преувеличавам.
Щастието се гради от малки радости, а не от хазартни попадения.
Аватар
webfusion
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2012 10:59 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: За въдиците St. Croix

Мнение от webfusion »

Колега аз имам 5 Авида и минаха през ръцете ми почети една камара марки други и то не от евтините, включително с колегите с които съм се засичал и са ми давали доста различни въдици за проба пак никак не евтини. Няма да цитирам марки и прочие просто въдиците са си скъпи всичките.
Трябва да кажа че авиди само от сега ще купувам и си заслужават всеки лев. Ако имаш възможност взимай смело.
Относно нещо нашумяло и сравнено с авида "Gad Chaser" (никой да не се сърди, лично мнение) ма тая въдица не може да се сравнява с авида и не е добра колкото него по абсолютно никакъв параметър! По скоро е доста по назад съпоставени едно към едно :)
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: За въдиците St. Croix

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

За Gad Chaser съм слушал хубави неща,също и за други въдици,но лично на мен St. Croix ми е легнала на сърцето - разни хора разни идеали.Лично аз и от ТРИУМФ-а съм доволен,може би защото не съм ползвал по - класна пръчка,не знам.Та за това взех да се замислям за един АВИД.Първоначално мислех да сменя ТРИУМФ-а за някой от моделите Wild River или Premier,но все си мисля,че на края ще стигна до АВИД-а и по тая причина се допитвам до знаещите и ползващите тези въдици.
Изображение
Изображение
Аватар
Мрак
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Съб Яну 04, 2014 6:59 pm

Re: За въдиците St. Croix

Мнение от Мрак »

Вуйчо-Ваньо написа:Здравейте,колеги!От известно време ме човърка един въпрос.И той е:До колко отговаря разликата в цената на разликата в качеството на различните модели St. Croix?Марката ме грабна с класическия си вид с едноделна коркова дръжка - класика от всякъде.Притежавам един ТРИУМФ TRS86MHF2.Определено това е подходящата за мен акция и дължина на пръчката.
Та истинския ми въпрос е:заслужава ли си да пиша на дядо Коледа да ми донесе някоя пръчка със същите параметри от по - висок клас или да си ползвам ТРИУМФ-а и да не се набутвам финансово?

ПП:И защо по дяволите на всякъде,където се продава марката,тя винаги е изключена от всякакви коледни и други промоции?

Весели празници на всички!!! :drinkers: :drinkers: :drinkers:
Здравей колега,

И аз съм фен на класическите въдици.Шаренията,лъскавостта и гръмките претенции не са ми по вкуса.Да не говорим,че някои представители на модерното пръчкостроене,с дилдоподобните си дръжки,биха предизвикали семеен разкол относно предназначението и начина им на използване.

Разликата между Триумфа и Авида е от небето до земята.От материала от който е направен Триумфа,дълга въдица не става.Всъщност става,но е глуха като баба ми :D и има още куп недостатъци.
По-късите Триумфи могат да се преглътнат.Тези които правят пръчки,освен изходния материал,разполагат и с доста други чалъми с които да повишат чуваемостта на една въдица,но все пак има минимален праг на "звънкост",под който при по-дългите въдици нещата не се получават.
Авидите са хубави въдици-много здрави,търпят бруталност и претоварване в разумни граници и са достатъчно "истински" въдици.В по-късите си дължини задоволяват изцяло и тотално претенциите ми към една въдица.
Ловил съм и с почти всички модели от стилхед серията в най-различни комбинации между дължини и мощност и въдиците с дължина 8.6 фута ми харесват най-много.Конкретно тази 86MHF е чудесна въдица за риболов на всякакви хищници по Дунав,предполагам и по другите големи водоеми.Ако трябва да избера Авид за средни и едри хищници в България,бих взел нея.
Имай в предвид обаче,че е доста яка въдица и рибките по кило,кило и половина са "детска закуска" за нея.

За да те объркам допълнително :D ще ти предложа да обърнеш внимание на една друга въдица-
Lamiglas X 86 MTS Certified Pro 8'6"
Като клас и цена е съизмерима с Авида,но при нея,освен достатъчната звънкост на материала инженерите са приложили и някои от чалъмите за които споменах по-горе.В резултат можеш да ловиш "детски закуски" с 7-8 гр примамки и да имаш усещането,че ловиш с правилната въдица.А при по-големи примамки и риби,напъваш смело без да се притесняваш и вадиш всичко което ти удари.Ако тия дейности ти омръзнат и се наловиш с клатушки,въртящи и воблери,винаги можеш да поджигитстваш,защото разполагаш с първокласна джигова въдица :wink:

Поздрави
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: За въдиците St. Croix

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Честно казано тоя Lamiglas,който си ми препоръчал изглежда уникално поне визуално и бих "залитнал" веднага по него :lol: ,но също така и ти се изказа достатъчно ласкаво за АВИД-а,така че за сега няма да успееш да ме объркаш,колкото и да ти се иска! :lol: Виж със тоя си лав:
Мрак написа:.....Шаренията,лъскавостта и гръмките претенции не са ми по вкуса.Да не говорим,че някои представители на модерното пръчкостроене,с дилдоподобните си дръжки,биха предизвикали семеен разкол относно предназначението и начина им на използване......
успя искрено да ме развеселиш! :lol: :lol: :lol:
Благодаря за мнението!
Поздрави!!!
Изображение
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”