Силиконови примамки (такъми монтажи проводки)

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
JIRO
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 1:49 am

Силиконови примамки (такъми монтажи проводки)

Мнение от JIRO »

Здравейте колеги Честита Коледа!
Зимата дойде а с това и риболова със силиконови примамки става все по актуален, както за мен така и за много от вас предполагам.
В тази тема бих искал да обсъдим ,кой какви силикони ползва при какви условия с какви монтажи как ги провежда.Би било добре да се обсъждат и нови модели или такива които не са налични на БГ пазара, предвид ,че това са най бързо развиващите се примамки евтини и без ограничения във форма и цветове ,мисля че всеки който се интересува от този риболов има какво да покаже...
Последно промяна от JIRO на Вто Дек 30, 2014 10:50 pm, променено общо 1 път.
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Силиконови примамки (такъми монтажи проводки)

Мнение от bobo_33333 »

Сезона почна отдавна и чак пък ефтини примамки не са...от 2 до 4лв+кука+глави -чибурашки-тирбушони :fishing4:
Едно време 90 години бяха 30/50ст силиконка и 30/50 ст глава-няма левче
Ефтините не са уловисти или поне някой като почнат да ловят или се търсят ,поскъпват.Позната мила родна картинка :fishing5:

Почнах с Action Plastics 6см,после с 9 11см

Изображение

Изображение

След това с RELAX KOPYTO,основно на зеленко с брокат :fishing2:

Изображение

Но истепенно почнах да ползвам и др цветове-кока кола и виолет

Изображение

Сега Keitech Swing Impact FAT

Изображение

Изображение

Абе пак около зеленото се въртим-или жълто/зеленото

Има и други...
Както казва колега -трябва да вярваш в примамката си и да експериментираш,според времето-слънце ,облачност ,и др
И не само примамките-късмет и кадем се иска...не в къщи :lol:
Не може двама с еднакви въдици и примамки-единият лови-другият гледа,слаедващият път обратно.Просто всеки си има ден
Аз там съм пораснал...
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Силиконови примамки (такъми монтажи проводки)

Мнение от bobo_33333 »

Te тука колегата RALITEX е посочил клипове с основните работи

https://www.youtube.com/watch?v=Gi5o0y_xMzk
Аз там съм пораснал...
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Силиконови примамки (такъми монтажи проводки)

Мнение от Vid »

Когато пробвате все модерни примамки в кутишката и не уловите нищо, слагате RELAX KOPYTO и ги почвате..... :lol: :lol: :lol:
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
YAROSHKH
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Сря Мар 14, 2012 5:03 pm
Местоположение: гр.Варна

Re: Силиконови примамки (такъми монтажи проводки)

Мнение от YAROSHKH »

Аз наскоро гледах някакво филмче, може би е било с цел реклама, макар че не упоменаха никаква марка, че силиконовите примаки били два вида. Единият - чист силикон, който си и миреше някак на химия първоначално.
А, вторият - бил с някакви вградени аромати на риба, рибно брашно...т.к. съдържали частично нишесте и тем подобни добавки. Някои има ли такива впечатления ? Ако е вярно, тези вторите би трябвало да са по-уловисти....
maria88999
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Вто Юли 29, 2014 1:49 pm

Re: Силиконови примамки (такъми монтажи проводки)

Мнение от maria88999 »

YAROSHKH написа:Аз наскоро гледах някакво филмче, може би е било с цел реклама, макар че не упоменаха никаква марка, че силиконовите примаки били два вида. Единият - чист силикон, който си и миреше някак на химия първоначално.
А, вторият - бил с някакви вградени аромати на риба, рибно брашно...т.к. съдържали частично нишесте и тем подобни добавки. Някои има ли такива впечатления ? Ако е вярно, тези вторите би трябвало да са по-уловисти....
Колега,всичко е до режим на хранене,дълбочина, големина на силикона,цвят според времето и най-вече КЪДЕМ [НА ЧУЖДА БУЛКА] :lol: :lol: :lol:
Аватар
Мрак
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Съб Яну 04, 2014 6:59 pm

Re: Силиконови примамки (такъми монтажи проводки)

Мнение от Мрак »

YAROSHKH написа:Аз наскоро гледах някакво филмче, може би е било с цел реклама, макар че не упоменаха никаква марка, че силиконовите примаки били два вида. Единият - чист силикон, който си и миреше някак на химия първоначално.
А, вторият - бил с някакви вградени аромати на риба, рибно брашно...т.к. съдържали частично нишесте и тем подобни добавки. Някои има ли такива впечатления ? Ако е вярно, тези вторите би трябвало да са по-уловисти....
Ето ти една гледна точка,колега:
http://blog.filstar.com/%D0%BE%D0%B2%D0 ... %82%D0%B0/" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Силиконови примамки (такъми монтажи проводки)

Мнение от Vid »

Мрак написа:
YAROSHKH написа:Аз наскоро гледах някакво филмче, може би е било с цел реклама, макар че не упоменаха никаква марка, че силиконовите примаки били два вида. Единият - чист силикон, който си и миреше някак на химия първоначално.
А, вторият - бил с някакви вградени аромати на риба, рибно брашно...т.к. съдържали частично нишесте и тем подобни добавки. Някои има ли такива впечатления ? Ако е вярно, тези вторите би трябвало да са по-уловисти....
Ето ти една гледна точка,колега:
http://blog.filstar.com/%D0%BE%D0%B2%D0 ... %82%D0%B0/" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow
МИСЛЪ, мнението на Синан, които си е опитен риболовец е доста рекламно, но има и доста истини в него... Нямам намерение да споря, затова просто ще пиша Кво мислЪ, щото преди някоя година пробвах и овкусените примамки.
Първо- изкушението за хищника? Дали хищника ще удари по добре овкусена примамка?
Смянам, че НЕ, хищника дебне в засада, като основните му рецептори са очите и страничната линия.... В този смисъл, мисля, че играта на примамката е много важна-наподобяваща ранена или стара умираща рибка, как и проводката, а и цвета е от значение в зависимост от дълбочината и водоема де...
Второ- овкусените примамки определено ще задържат залъгалката в устата на рибата по дълго време преди да я изплюе, което ще даде на риболовеца още няколко секунди да си направи засечката..... Това определено е един +..., но не и за опитните риболовци..

п.п. Като цяло тези усилия като време и пари не си струват, затова и не са се наложили в риболова на джиг....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
tinoo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 8:21 pm

Re: Силиконови примамки (такъми монтажи проводки)

Мнение от tinoo »

https://www.youtube.com/watch?v=KQAtDhc_0zk" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Стонин МаХенд
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 480
Регистриран на: Сря Окт 23, 2013 2:52 pm
Местоположение: Орит
Обратна връзка:

Re: Силиконови примамки (такъми монтажи проводки)

Мнение от Стонин МаХенд »

Какво е връзката тегло/размер/големина на утежнението по отношение на играта на силикона
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Силиконови примамки (такъми монтажи проводки)

Мнение от Vid »

Стонин МаХенд написа:Какво е връзката тегло/размер/големина на утежнението по отношение на играта на силикона
Такава връзка няма, всичко е до лична преценка. риби, дълбочина, глава и размер на силиконя...
Имаше една връзка при оловото- която речЕше грам на метър, т.е. ако ловиш на 10 м. = на 10 гр. глава...., но въобще не е същото ако ловиш на метър и ползваш 1гр. глава.. :lol:
Таа, все тука е индивидуално, едно е да ползваш туистър, друго е шад с голяма опашка..., потъването е различно при различните модели и утежнението е различно при различните модели силикони и големини де...

Целта на цялото занятие, е да се направи прилична игра на силиконя в зависимост от дълбочина, течение, вятър и пр., като цялата преценка за това е само в главата на спинингиста.....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Ralitex
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 3:30 pm

Re: Силиконови примамки (такъми монтажи проводки)

Мнение от Ralitex »

Стонин МаХенд написа:Какво е връзката тегло/размер/големина на утежнението по отношение на играта на силикона
Има силикони, които с малка глава не играят добре. Друга връзка не намирам.
По отношение на храненето на бялата риба... Големите риби не се хранят като малките и обикновено където има малки няма големи, но има и изключения. Подбора на силикони зависи каква риба ще търсите. За съжаление в нашите водоеми големите екземпляри са рядкост и има голяма вероятност да останем капо, търсейки само тях. Голямата риба не се храни всеки ден, а малките лапат постоянно. Освен това голямата няма да я излъжеш лесно. Понякога много леко захапват примамката и ако не можеш да усетиш кълването веднага плюят.
Това за сега. :D
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Силиконови примамки (такъми монтажи проводки)

Мнение от Д.Граховски »

Аз от лятото на 2014 се запалих по силикона. Ловя основно костур, но излизат и щучки. Там където ловя дъното не е много чисто и ползвам офсетен монтаж и тексас риг. Есента като малко се поочисти пробвах и с обикновени глави ама без риба. Като си сложех тексас или дроп шот веднага ги почвах. Каква може да е причината според вас? Другото което ми направи впечатление е беше, че колкото по-студено ставаше толкова рибите издребняваха. Ловя със силикони на сакура и гари ямамото, имам и сякакви орки, мистър туйстери и екогиъри ама без резултат, най-много риби имам на гари ямамото сенко 2 и 3 инча, обаче са много нежни и много се късат .
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Силиконови примамки (такъми монтажи проводки)

Мнение от Vid »

Д.Граховски написа: Като си сложех тексас или дроп шот веднага ги почвах. Каква може да е причината според вас? Другото което ми направи впечатление е беше, че колкото по-студено ставаше толкова рибите издребняваха.
А, може би, че рибите не са на дъното, а стоят малце в по горния слой??? Това е проблем през последните 2-3г., времето е много топло, а водата изстива още по бавно, и рибите се задържат в плиткото или на дълбокото стоят в некъФ си техен термоклин, но не и на дъното, което ни си "орем" с джиговете, но безрезултатно...

С второто ти изречение не мога да се съглася. Колкото по студено става, толкова повече дребосъка се изпокрива (включително и дребния хищник) и ударите стават по малко, но тези кои ги има са все от прилични гладни риби...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
maria88999
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Вто Юли 29, 2014 1:49 pm

Re: Силиконови примамки (такъми монтажи проводки)

Мнение от maria88999 »

[quote="Ralitex"][quote="Стонин МаХенд"]Какво е връзката тегло/размер/големина на утежнението ...................... Голямата риба не се храни всеки ден, а малките лапат постоянно.
Колега,за да го твърдиш това толкова карегорично,сигурно си живял няколко зими с Големите риби в някой язовир :lol: :lol: :lol: :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”