Плетено влакно- избор между няколко

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
BaMnup
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Юли 09, 2013 8:23 pm
Местоположение: П. Тръмбеш

Плетено влакно- избор между няколко

Мнение от BaMnup »

Искам да сменя влакното, с което лових досега и като изчетох доста мнения свих избора си до няколко. Ще го ползвам за бяла риба, щука и костур. Между тези се колебая:
1. duel hardcore x4 - JP 1.2 http://www.voblershop.com/2238/%D0%9F%D ... x4.PE.150/
2. Gosen-W 4ply Green - JP 1.5 http://www.filstar.com/bg/6460/Gosen-W.4ply.Green.150m/
3. YGK Real Sports G-soul PE - JP 1.5 http://fishingzone.bg/productv/6064/ygk ... 150-m.html
4. VARIVAS High Grade PE4 - JP 1.5 http://spinningfish.bg/catalogue/produc ... e-pe4-150m
Мисля, че това са влакната, за които се колебая. Ще се радвам да споделите впечатленията си за тях и да ми помогнете да стигна до правилния избор.
Красимир Атанасов написа: В момента изглеждаш като куче,което го сърби цвайтера и със задни крака зад ушите препуска през мегданя.
Аватар
pavre
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 255
Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 10:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Плетено влакно- избор между няколко

Мнение от pavre »

+1 за Варивас-а. Ползвам същото, каквото си посочил и е много добро. Съпоставено с предишни влакна със същите примамки кастинга с него е осезаемо по-добър. Не съм имал реално късане досега, а му е втори сезон. Може и другите да са качествени, но с това определено няма да сбъркаш. :)
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Плетено влакно- избор между няколко

Мнение от Д.Граховски »

И аз съм за Вариваса, единствено ИГК съм слагал от другите, за това не мога да дам мнения за всички, но и аз ползвам този Варивас и ми харесва.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Плетено влакно- избор между няколко

Мнение от Vid »

Аз па определено съм за duel-а или Gosen-а. Видимо и двете влакна са еднакви, сигурно щото ги правят в един и същи китайски гараж, ама са по добри от тези цитирани от теб в най ниската категория на YGK и VARIVAS..
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно- избор между няколко

Мнение от Павел Иванов »

Ами , че те и Дуела и Гозена в случаят са от най-ниският клас който предлагат упоменатите фирми та не виждам с какво биха били по-добри от доста по-именитите си конкуренти ?
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
eroucma
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 691
Регистриран на: Съб Мар 14, 2009 7:23 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Плетено влакно- избор между няколко

Мнение от eroucma »

Ще следя темата, защото и аз проявявам значителен интерес относно новите за мен влакна на Gosen. И обмислям с едно такова да започна новият сезон, но се колебая между 4 и 8 нишковото. А имайки лоши спомени от 8 нишковто на Power Pro, отдавна не се бях доверявал на повече от 4 жилно.
От изброените съм ползвал Вариваса и на мен ми е малко шумно. А сега с една макаричка ми дойде навито на нея YGK, но за 2 кратики излета още немога да си съставя мнение.
Изображение Изображение
Първата щука и първата кака винаги се помнят, независимо колко са големи и какви зъби имат
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Плетено влакно- избор между няколко

Мнение от rap66 »

Vid написа:Аз па определено съм за duel-а или Gosen-а. Видимо и двете влакна са еднакви, сигурно щото ги правят в един и същи китайски гараж, ама са по добри от тези цитирани от теб в най ниската категория на YGK и VARIVAS..
Предлагането на нещо в японски магазин, само за японския пазар, за мен е сигурен критерий за качество. Търсиш упоменатите брейдове в японския Amazon примерно и ако се продават там, значи стават. То това важи за всичко дето има претенция да е японско.
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: Плетено влакно- избор между няколко

Мнение от milenminds »

+1 за Вариваса
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно- избор между няколко

Мнение от Павел Иванов »

Японският Amazon за съжаление далеч не е критерии за JDM продукт , а както всеки друг Amazon си е просто един битак . За JDM продукти по-сигурно е да се гледа по японските частни сайтове , тип онлайн риболовни магазини .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Плетено влакно- избор между няколко

Мнение от rap66 »

Мисълта ми беше да видим какво продават японци на японци, т.в. магазини които нямат доставка извън Япония.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Плетено влакно- избор между няколко

Мнение от Vid »

Павел Иванов написа:Ами , че те и Дуела и Гозена в случаят са от най-ниският клас който предлагат упоменатите фирми та не виждам с какво биха били по-добри от доста по-именитите си конкуренти ?
Павка, все тези влакна са от една и съща ценова категория, а аз виждам от практически опит, че първите две са по добри от упоменатите VARIVAS High Grade PE4 или YGK Real Sports G-soul PE.
Това е лично мнение и никой не ангажирам с него щото имам опит и с четирите кои е цитирал колегата.
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
BaMnup
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Юли 09, 2013 8:23 pm
Местоположение: П. Тръмбеш

Re: Плетено влакно- избор между няколко

Мнение от BaMnup »

В общи линии свих избора си до VARIVAS High Grade PE4 - # 1.5 и Gosen-W 4ply Green - # 1.5 сега отново ще се надявам да споделите мнението си и да си избера най накрая.
Красимир Атанасов написа: В момента изглеждаш като куче,което го сърби цвайтера и със задни крака зад ушите препуска през мегданя.
svetlio80tm
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 103
Регистриран на: Нед Апр 09, 2006 9:16 pm
Местоположение: Varna

Re: Плетено влакно- избор между няколко

Мнение от svetlio80tm »

BaMnup написа:В общи линии свих избора си до VARIVAS High Grade PE4 - # 1.5 и Gosen-W 4ply Green - # 1.5 сега отново ще се надявам да споделите мнението си и да си избера най накрая.
+1 за VARIVAS High Grade PE4 :)
Abu Garcia
новобранец
новобранец
Мнения: 72
Регистриран на: Чет Яну 31, 2013 9:18 pm

Re: Плетено влакно- избор между няколко

Мнение от Abu Garcia »

И аз съм се ориентирал към Varivas-a
Аватар
TonyBlaze
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Пон Юни 03, 2013 1:09 pm
Местоположение: София/Ямбол
Обратна връзка:

Re: Плетено влакно- избор между няколко

Мнение от TonyBlaze »

Колеги, много тъпо, ама някой ще ми каже ли какви са японските размери в милиметри? Сиреч, туй 1,2 колко дебело е в мм?

Благодаря, предварително!
В момента на удара разбираш, че цялата мъка, горещина, студ, кал, пот, изхарчени пари и гориво, както и време нямат абсолютно никакво значение!
- Антоан Виденов

Catch & Release!
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”