Мнение за новата серия спининг въдици Filstar Red Shadow

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Мнение за новата серия спининг въдици Filstar Red Shadow

Мнение от Vid »

toshiro написа:Какви са тия въдици (като марка и модел), дето се чупят безпричинно на първия риболов?
Миварди.. :shock:
http://www.mivardi.com/products/rods/spinning-rods/" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
slav_hristov
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Мар 16, 2014 11:31 pm
Местоположение: гр. Русе

Re: Мнение за новата серия спининг въдици Filstar Red Shadow

Мнение от slav_hristov »

Аз, като собственик на 2,60Н 10-35 да се изкажа:

+ Изключително лека;
+ Много пъргава, като почти моментално си гаси вибрациите при разтърсване (т.е. не е лигава и ей това много ми харесва) - направо си е жилка:
+ горния диапазон по примамките са го познали, за долния нищо не твърдя:
+ при примамки със значително съпротивление и тежки такива се огъва леко до 4/5-я водач (те са разположени нагъсто), т.е. работи с върха си даже при течение и си е инструмента дето го търсим:
+ доволно здрава - изпитано (при една закачка я сгънах на поне 110 градуса, ако ли не и на 120 - аз за това се притеснявах (поради ниското тегло), но се оказа излишно).

+/- много добра (не отлична) чувствителност с плетени влакна (не съм ползвал никога класните Shore Gun, G. Loomis, M. Kraft ... ) - но аз усещам В ДРЪЖКАТА 25 до 35 грамови джиг глави.

+/- отлична изработка с едно изключение - на моята въдица заливката на част от макародържача лееко са го спестили (не е болка за умиране а и там й е чара:) ).

+/- Макародържача е на сравнително малко разстояние от края на въдицата - знам че на някой това им харесва, но от тук идва факта, че за оптимален баланс си трябва по-тежка макара (около 300-320 гр. / Аз сега обмислям едно Ryobi Slam 3000/4000 с някакво минимално утежнение в самия край и ще стане bombastic fantastic):

- Втория, третия и четвъртия водач са много малки - отново не е страшно (купих си някакви super strong разглобяеми вирбелчета на Colmic дето издържат 30 или 35 кг (с въдицата в магазина) и после разбрах за 2 до 4-я водачи, но им сгънах леко рингчетата с клещи и сега всичко е тип-топ.

В заключение мога да кажа, че за тези пари (135-150лв) си е попадение, пък било и то китайско.

П.С. Искам да изкажа своите благодарности и колегиално уважение на господата модератори и на всички активно пишещи и споделящи искрено своите знания и проба-грешки:) !
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Мнение за новата серия спининг въдици Filstar Red Shadow

Мнение от bobo_33333 »

boogaard написа:Моите желания се свеждат до това-въдицата да не се чупи безпричинно още на първия риболов,а да ми служи вярно,докато аз реша.В противен случай съм хвърлил пари на вятъра.
Ба то при тебе,като се почне от въдиците-за тях не знаех,лодката сбъркана,моторът проблемен...
Само жипката май уцели :)
Аз там съм пораснал...
svetlio80tm
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 103
Регистриран на: Нед Апр 09, 2006 9:16 pm
Местоположение: Varna

Re: Мнение за новата серия спининг въдици Filstar Red Shadow

Мнение от svetlio80tm »

По тази тема ми се ще да чуя и мненията на колегите, които имат класни пръчки- японски и т.н. Щото и мен ми го похвалиха този Red Shadow..... :?
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Мнение за новата серия спининг въдици Filstar Red Shadow

Мнение от Павел Иванов »

slav_hristov написа:...при една закачка я сгънах на поне 110 градуса, ако ли не и на 120 ...

:shock: :shock: :shock:
Е това искам да го видя , определено !
svetlio80tm написа:По тази тема ми се ще да чуя и мненията на колегите, които имат класни пръчки- японски и т.н. .....
Аз имам от гореупоменатите и японски и т.н. , ама не мога да се сетя какво мнение в случаят се търси :roll:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
slav_hristov
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Мар 16, 2014 11:31 pm
Местоположение: гр. Русе

Re: Мнение за новата серия спининг въдици Filstar Red Shadow

Мнение от slav_hristov »

Уважаеми г-н Иванов, приемам "хвърлената ръкавица".

Ще се постарая скоро да Го видите.
svetlio80tm
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 103
Регистриран на: Нед Апр 09, 2006 9:16 pm
Местоположение: Varna

Re: Мнение за новата серия спининг въдици Filstar Red Shadow

Мнение от svetlio80tm »

Павел Иванов написа:
slav_hristov написа:...при една закачка я сгънах на поне 110 градуса, ако ли не и на 120 ...

:shock: :shock: :shock:
Е това искам да го видя , определено !
svetlio80tm написа:По тази тема ми се ще да чуя и мненията на колегите, които имат класни пръчки- японски и т.н. .....
Аз имам от гореупоменатите и японски и т.н. , ама не мога да се сетя какво мнение в случаят се търси :roll:
Добра бюджетна алтернатива ли е на тези пръчки, като се има предвид, че са я направили от много добър карбон и са и сложили прилични водачи Фуджи....?
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Мнение за новата серия спининг въдици Filstar Red Shadow

Мнение от Павел Иванов »

Едва ли някой който има от упоменатите пръчки ще ти отговори на този въпрос освен ако целенасочено , именно заради питането не иде да си вземе такава . Което е силно съмнително , поне от моя гледна точка :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
svetlio80tm
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 103
Регистриран на: Нед Апр 09, 2006 9:16 pm
Местоположение: Varna

Re: Мнение за новата серия спининг въдици Filstar Red Shadow

Мнение от svetlio80tm »

Не става въпрос за купуване, а за пръв прочит :D
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Мнение за новата серия спининг въдици Filstar Red Shadow

Мнение от Павел Иванов »

По прочит , особено когато иде реч за ниско бюджетна въдица където тт данните "звездите са ги наговорили" , аз лично ще се въздържа да изкажа мнение :wink:
Предлагах изнесените данни за упоменатата въдица и освен гръмки нищо не значещи наименования , нищо съществено не открих . В случаят под "приличен" карбон само трябва да гадаем колко приличен е той , като в случаят даже и няма много карбон в бланките . J w-carbon карбон сам по себе си не значи нищо освен , че евентуално е разглеждан в Journal Founded . В случаят даже не иде реч за карбон / графит в чистият смисъл а за композити с ниско съдържание , 10 - 15% на такъв . 40 ton ще рече , че влакната са пресовани до смешната температура за какъвто и да било графит , до 500С . Това , че са упоменати и некакви "фибри" като цяло значи , че нищо не значи . Демек имаме си композитна бланка с наченки на графит в нея .
Относно водачите . Абсолютно никъде не видях бранда Фуджи да е упоменат . Това , че е спомената някаква К концепция , не значи , че е на Фуджи , ако и те първи да пускат такава . Друг е въпроса , че оригиналната К серия на Фуджи предлага доста широк асортимент водачи , от титаниеви , през силициеви , до керамични и пластмасови с висока твърдост такива . Трети е въпроса , че К концепцията е само форма на водача и крачето , а не каквото и да било друго . То май тоя извод си се наложи от предишното ми изречение , ама да доуточня .
В случаят не мисля , че е каквато и да било алтернатива на японките , дори и бюджетна .
Съвета ми е , ако ви харесва тази въдица , ловете си с нея и не се затормозявайте излишно :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
svetlio80tm
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 103
Регистриран на: Нед Апр 09, 2006 9:16 pm
Местоположение: Varna

Re: Мнение за новата серия спининг въдици Filstar Red Shadow

Мнение от svetlio80tm »

:smt023 Благодаря за мнението! Надявам се да е на база личен контакт :D
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Мнение за новата серия спининг въдици Filstar Red Shadow

Мнение от Павел Иванов »

Като се прочете още веднъж мнението ми от по-горе , ще се установи , че няма как да е на база личен контакт , а на база какво са предоставили като информация разпространителите му . Изрично съм го споменал .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
slav_hristov
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Мар 16, 2014 11:31 pm
Местоположение: гр. Русе

Re: Мнение за новата серия спининг въдици Filstar Red Shadow

Мнение от slav_hristov »

Здравейте! Ето ги обещаните снимки на въдичката, направени със статично натоварване както следва:

100 грама:
Изображение

200 грама:
Изображение

300 грама:
Изображение

400 грама:
Изображение

500 грама: тук държа дръжката на около 40 градуса
Изображение

и хоп на 700 грама: и тука има 40 градуса
Изображение

ето ги и снадките:
Изображение

ето ги и бланките (малко е тъмничко:) :
Изображение
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: Мнение за новата серия спининг въдици Filstar Red Shadow

Мнение от pampasa »

За здравина незнам ,но на мен лично точно такъв строй на въдицата , ми харесва най-много :wink:
Поздрави
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
slav_hristov
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Мар 16, 2014 11:31 pm
Местоположение: гр. Русе

Re: Мнение за новата серия спининг въдици Filstar Red Shadow

Мнение от slav_hristov »

Аз точно заради това първо написах и после снимах. За тези пари и тегло... Предложиха ми я в един магазин във Варна и какво да ви кажа: лека, пъргава, звънка и строя и много ми харесаха - още не знам как не я отнесох веднага (май защото търсех друго...), но не ми излезе от главата ВЪОБЩЕ.

И така. Но това от висотата на моето новобранство...
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”