Мнение за новата серия спининг въдици Filstar Red Shadow

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
JIRO
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 1:49 am

Re: Мнение за новата серия спининг въдици Filstar Red Shadow

Мнение от JIRO »

Утре ще взема от един колега да пробвам на джиг от лодка варианта 2,6/7-28гр с макара ryobi slam 4000 и ще пиша
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: Мнение за новата серия спининг въдици Filstar Red Shadow

Мнение от pampasa »

JIRO написа:Утре ще взема от един колега да пробвам на джиг от лодка варианта 2,6/7-28гр с макара ryobi slam 4000 и ще пиша
Май ще се получи доста приличен комплект - ще ми е интересно да споделиш твоето виждане относно чувствителността на въдицата .
Поздрави
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
Аватар
pop_stavri_
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Авг 23, 2012 9:40 am
Местоположение: Варна

Re: Мнение за новата серия спининг въдици Filstar Red Shadow

Мнение от pop_stavri_ »

Макарата ще ѝ дойде лека и ще дърпа напред. Аз имам същата и с Ексия 2000 (285 гр.) се налага да слагам балансьор в края на дръжката.
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: Мнение за новата серия спининг въдици Filstar Red Shadow

Мнение от pampasa »

pop_stavri_ написа:Макарата ще ѝ дойде лека и ще дърпа напред. Аз имам същата и с Ексия 2000 (285 гр.) се налага да слагам балансьор в края на дръжката.
А със Заубер 3000 , дали евентуално ще се получат нещата - той тежи 305 гр. :roll:
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
Аватар
pop_stavri_
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Авг 23, 2012 9:40 am
Местоположение: Варна

Re: Мнение за новата серия спининг въдици Filstar Red Shadow

Мнение от pop_stavri_ »

Здравейте,

В отговор на питането "Искам да те помоля да ми дадеш стъпка по стъпка как си сложил балансьор в края на дръжката, в смисъл направих това, купих това от тук и т.н., защото както съм написал в поста си и аз искам да го направя, но искам и да изглежда cool." на колегата slav_hristov ще дам малко инфо какво направих аз с подръчни средства. Тъй като не исках да пробивам дръжката или да лепя нещо по нея, променяйки оригиналния вид на въдицата, използвах нещо, което лесно се маха при нужда. За целта взех гумена ръкохватка за дръжка на велосипед, която скъсих и леко я минах на шмиргел с цел получаване на конусообразна форма. Във въпросната ръкохватка съм поставил няколко тежести (в моя случай няколко монети, но може и с шайби или кой каквото има под ръка). Така винаги мога да коригирам теглото според това на макарата. Нека да се има предвид обаче, че дръжката на въдицата е с диаметър 25 мм, а стандартно всички ръкохватки са с вътрешен диаметър 22 мм., т.е. ако се използва такава за балансиране, то тя трябва да е еластична и да може да се разпъне. А ето за какво иде реч в няколко бързи снимки:

1. Баланс на въдицата само с макара - Изображение

1. Баланс на въдицата с поставено утежнение - Изображение

3. Самото утежнение в по-близък план - Изображение

За протокола: Винаги може да се измисли нещо по-добро и естетично, но в бързината това ми попадна в полезрението, опитах и се оказа, че ми върши работа.
haga
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 729
Регистриран на: Съб Апр 08, 2006 4:52 pm

Re: Мнение за новата серия спининг въдици Filstar Red Shadow

Мнение от haga »

:smt023
Мъдър е този,не който знае много,а необходимото.
Аватар
pop_stavri_
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Авг 23, 2012 9:40 am
Местоположение: Варна

Re: Мнение за новата серия спининг въдици Filstar Red Shadow

Мнение от pop_stavri_ »

pampasa написа:
pop_stavri_ написа:Макарата ще ѝ дойде лека и ще дърпа напред. Аз имам същата и с Ексия 2000 (285 гр.) се налага да слагам балансьор в края на дръжката.
А със Заубер 3000 , дали евентуално ще се получат нещата - той тежи 305 гр. :roll:
Определено с по-тежката макара ще е по-добре. Друг е въпроса кой в коя част предпочита да му се балансира въдицата.
Аватар
JIRO
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 1:49 am

Re: Мнение за новата серия спининг въдици Filstar Red Shadow

Мнение от JIRO »

Въдицата е доста прилична потвърди напълно очакванията ми ,залови успешно четири риби ,с 11г глава на 18м дълбочина можех да определя дъното, дали е мек или твърд грунда.Дистанцията постигана с въдицата бе повече от добра, предвид диаметъра на шпулата на слам 4000 и нежния брейд #08 , също така характерно по късата дръжка на ред шедоу обуславя съответно по голяма работна дължина(рамо),което прави въдицата доста универсална като съчетава предимствата на въдица 2,60 и 270 в една. Недостатъка както някои забелязоха в следствие на по късата дръжка е че с по лека макара въдицата леко дърпа напред и зада се балансира си иска кютюк като заубер 3000 което вдига сборното тегло на тъкъма.Колегата се е справил отлично с подвижния баланс поставяйки го в края на лоста , така с по малко монети постига същия баланс който при макародържача се постига с повече грамове.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Мнение за новата серия спининг въдици Filstar Red Shadow

Мнение от Vid »

Това да платим 130-150 лв. за пръчка, която да подобряваме с монети, дръжки от велосипеди и пр..., ми се струва... Нелогично.
Преди време си бях купил един Серт Ексийд с идеята да го подобря още преди да съм го пробвал, като му скъсих двуделната дръжка, ама цената му беше 50 лв...
ЧудЪ сЪ, що ценно има вложено в та бланка на Red Shadow-а, че да си струва все тези експерименти??
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
pop_stavri_
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Авг 23, 2012 9:40 am
Местоположение: Варна

Re: Мнение за новата серия спининг въдици Filstar Red Shadow

Мнение от pop_stavri_ »

Vid написа:Това да платим 130-150 лв. за пръчка, която да подобряваме ..., ми се струва... Нелогично.
... ЧудЪ сЪ, що ценно има вложено в та бланка на Red Shadow-а, че да си струва все тези експерименти??

:) Дали има нещо ценно - нямам си никаква идея. Минах през магазина, видях я, тръснах я и я взех. Дори не съм я пробвал с макара на място. После установих, че си иска по-тежка макара, но нямам такава. А въдичката още не съм я пробвал на вода. Ако след пробите установя, че ми харесва и ще ми върши работа, ще мисля за по-изпипан вариант на утежнение в края на дръжката. В другия случай, ако ще се разделяме, то поне външният ѝ вид е запазен непроменен.
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Мнение за новата серия спининг въдици Filstar Red Shadow

Мнение от RAAZIEL »

pop_stavri_ написа:
:) Дали има нещо ценно - нямам си никаква идея. Минах през магазина, видях я, тръснах я и я взех. Дори не съм я пробвал с макара на място. После установих, че си иска по-тежка макара, но нямам такава. А въдичката още не съм я пробвал на вода. Ако след пробите установя, че ми харесва и ще ми върши работа, ще мисля за по-изпипан вариант на утежнение в края на дръжката. В другия случай, ако ще се разделяме, то поне външният ѝ вид е запазен непроменен.
Че дай да я пробваме тез дни,не те ли сърбят ръцете :wink: :?: Ще взема моите макари/255гр/-3000 и /333гр/-4000 и ще помятаме на вълнолома.Един приятел се оглежда за нещо по-евтино,та ми е любопитно,как ще се представи на вода...
На живо не съм я виждал,ама изглежда добре...
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
Limanov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 326
Регистриран на: Пон Юни 30, 2008 1:22 pm
Местоположение: Варна

Re: Мнение за новата серия спининг въдици Filstar Red Shadow

Мнение от Limanov »

Здравейте, я споделете вашето мнение става ли тази въдица за чернокоп на блесна?

Блесните ще са 18, 20, 22 грама. Коя акция е по добра от тези:


2.60 MH 7 - 28
2.60 H 10 - 35

Благодаря ви :drinkers:
ivo889
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Яну 09, 2013 4:58 pm

Re: Мнение за новата серия спининг въдици Filstar Red Shadow

Мнение от ivo889 »

Аз ловя с red shadow 2.60 10-35 вече 2 сезона. Ловя както на джиг с нея, така и распери ( по 2 кг) и сом ( най-големия е 10 кг.) нямам никакви забележки за пръчката. Чувствителна и бърза. Недостатъка й е, че трябва да е с тежка макара, пример Риоби екусима 4000. Сега съм със страдик 4000 но за джиг ми е лек.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”