Какво ще кажете за тази макара?

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Емил Димитров
фен клуб-скобар
Мнения: 371
Регистриран на: Сря Мар 14, 2007 8:15 pm
Местоположение: Перник
Обратна връзка:

Re: Какво ще кажете за тази макара?

Мнение от Емил Димитров »

zaribeniq написа:
Емил Димитров написа:
zaribeniq написа:шпулата ми се струва че е лонг каст, и какво като е мачова защо да не става за спининг и каква е разликата между мачова и спининг макара
колега явно не си запознат нито с мачовият нито спининг риболова, по добре си замълчи и виж какво ще ти кажат колегите
ти пък като си такав специалист само на компа ги ловиш, ае кажи ква е разликата м/у макарите
Вземи си тази която искаш, но не аз а ти ги ловиш пред компа щом не знаеш а и не искаш да разбереш. Прочети темите и после може да се извиниш.
http://www.krakra-fishing.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Дилян
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 533
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 6:43 pm
Местоположение: Панагюрище
Обратна връзка:

Re: Какво ще кажете за тази макара?

Мнение от Дилян »

zaribeniq Отговарям ти директно на въпроса от заглавието че нямам време за безпочвени спорове:

" Какво ще кажете за тази макара?"
-С две думи:Ефтин боклук!

Ако си решил да си купуваш добра сминингова макара на сносна цена,го послушай bobo.
Вземи си RYOBI ECUSIMA или TICA CAMBRIA.
Поздрави и успех ;)
http://www.xfish.hu/images/gif/sexy-fishing.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
mesket4eto
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Ное 09, 2013 8:42 pm
Местоположение: Сливен

Re: Какво ще кажете за тази макара?

Мнение от mesket4eto »

Limanov написа:Колега мисля да бъда откровен с теб какво мисля: Пълен боклук! Събери още 14 лева и си вземи Екузима.
Или да донади 20-30 лева за Аплаус. Качествена макара за спинингов риболов за 30-40 левчета - просто няма как да стане, без значение с колко лагера пише, че е, многото лагери не могат да компенсират ниското качество на вложените материали. Убеден съм, че едно Шимано Катана примерно, което с само с два сачмени лагера ще издържи повече на спининг от посочената макара.
Между другото, тия Тики нямаха ли проблем с прецакване пружината на бигела, или бъркам? Аз нямам Тика, но май ми е попадала подобна информация тук.
Кръв повръщам - риба не връщам!!!!!
Troli Rapala написа:Така де,но ми писна от реплики-"Купих си Екусима преди 3 дена и съм много доволен"! :shock:
!!!!!
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Какво ще кажете за тази макара?

Мнение от bobo_33333 »

Убеден съм, че едно Шимано Катана примерно
Ама убеден ли си ,дали ще изкара ролката на бигела,на Което и да е Шимано до 100лв,по голям проблем е от пружината на Тиката,особено като я няма като резервна част
Аз там съм пораснал...
Аватар
eroucma
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 691
Регистриран на: Съб Мар 14, 2009 7:23 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Какво ще кажете за тази макара?

Мнение от eroucma »

bobo_33333 написа:по голям проблем е от пружината на Тиката,особено като я няма като резервна част
Пружината на Тиката ми я направиха за половин час и досега 3 години не е мръднала. :)
Изображение Изображение
Първата щука и първата кака винаги се помнят, независимо колко са големи и какви зъби имат
karaburov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Сря Фев 20, 2008 4:34 am
Местоположение: Русе

Re: Какво ще кажете за тази макара?

Мнение от karaburov »

Освен ако не ти фръкне шпулата на Тика-та или не почне да стърже(след 2 месеца) като ония работи дет ги режехме от киселото мляко едно време и ги слагахме на задната гума на балканчетата :lol:
Тика->само Сплендор!
Риоби -> всичките ;)
Всеки започва с Риоби,след тва усеща разликата с другите макари и си купува такава :D
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Какво ще кажете за тази макара?

Мнение от bobo_33333 »

eroucma написа:
bobo_33333 написа:по голям проблем е от пружината на Тиката,особено като я няма като резервна част
Пружината на Тиката ми я направиха за половин час и досега 3 години не е мръднала. :)
Говорех за Шиманото,че няма ролка,като резервна част и е трудна за рисуване,камо ли за правене,а за Тиката си се продават по левче пружини...
Аз там съм пораснал...
Аватар
mesket4eto
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Ное 09, 2013 8:42 pm
Местоположение: Сливен

Re: Какво ще кажете за тази макара?

Мнение от mesket4eto »

bobo_33333 написа:
Убеден съм, че едно Шимано Катана примерно
Ама убеден ли си ,дали ще изкара ролката на бигела,на Което и да е Шимано до 100лв ,по голям проблем е от пружината на Тиката,особено като я няма като резервна част
Oт почти година връткам една Катана, ролката не е мръднала, работи безшумно и се върти мазно ролката на бигела, макар, че е с втулка, а не с лагерче.
Кръв повръщам - риба не връщам!!!!!
Troli Rapala написа:Така де,но ми писна от реплики-"Купих си Екусима преди 3 дена и съм много доволен"! :shock:
!!!!!
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Какво ще кажете за тази макара?

Мнение от bobo_33333 »

Oт почти година връткам една Катана, ролката не е мръднала, работи безшумно и се върти мазно ролката на бигела, макар, че е с втулка, а не с лагерче.
С конец ли е тва :shock:
Аз там съм пораснал...
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”